Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

post-2154-1211203599_thumb.jpgjaz pa takole :whistle:

update 4.20. :worship:

Popravljeno . Popravil motoristek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede ugašanja Zumota pri iskanju POI je znana zadeva, za katero pa upam, da so našli rešitev v popravkih. Nalaganje POijev je zgodba zase, saj kolikor jaz vem, so se mi začele težave, ko sem prvič poslal z POILoaderjem uradno z Garminove strani vzete POIe. Prenešene zadeve sem takoj pobrisal in vse skupaj naložil po receptu Geoseta in njihove POI točke. Zdaj Zumo ne blokira več. Tudi potem, ko sem pred Toskano naložil Italjanske trial(za 3 tedne) POI točke je zadeva špilala v NULO -zelo uporabno glede stacionarnih radarjev, na AC pa je bilo kar moteče, ker je piskalo pri vsakem SOS odstavnem placu!

Motoristek, tebi svetujem, da si pozoren na vse mogoče zadeve, ki bi povzročile reset. Če zadeva tudi drugače ne špila kot se šika(prenos zvoka) je mogoče problem v napaki na tiskovini (hladen spoj ). Če imaš še garancijo reklamiraj! Glede zvoka prenešenega z telefona pa probaj najprej z drugim - kolegovim telefonom, ali drugo BT govorno (kolegova čelada z BT).

Si probal klasično povezavo(zumo-čelada) s kabli?

še moj pogled na kokpit

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede ugašanja Zumota pri iskanju POI je znana zadeva, za katero pa upam, da so našli rešitev v popravkih. Nalaganje POijev je zgodba zase, saj kolikor jaz vem, so se mi začele težave, ko sem prvič poslal z POILoaderjem uradno z Garminove strani vzete POIe. Prenešene zadeve sem takoj pobrisal in vse skupaj naložil po receptu Geoseta in njihove POI točke. Zdaj Zumo ne blokira več. Tudi potem, ko sem pred Toskano naložil Italjanske trial(za 3 tedne) POI točke je zadeva špilala v NULO -zelo uporabno glede stacionarnih radarjev, na AC pa je bilo kar moteče, ker je piskalo pri vsakem SOS odstavnem placu!

Motoristek, tebi svetujem, da si pozoren na vse mogoče zadeve, ki bi povzročile reset. Če zadeva tudi drugače ne špila kot se šika(prenos zvoka) je mogoče problem v napaki na tiskovini (hladen spoj ). Če imaš še garancijo reklamiraj! Glede zvoka prenešenega z telefona pa probaj najprej z drugim - kolegovim telefonom, ali drugo BT govorno (kolegova čelada z BT).Si probal klasično povezavo(zumo-čelada) s kabli?

še moj pogled na kokpit

Bova z bmwslo-jem poskusila....

To sem imel prej.... špilalo o nulo

garancija je... :worship:

Popravljeno . Popravil motoristek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

post-2154-1211203599_thumb.jpgjaz pa takole :whistle:

update 4.20. :worship:

mater,kje imaš zumota.....jaz vidim samo "the stroj".... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Imam problem....

Imam zumo 550....

Opazil sem da mi notri ostajajo rute po katerih sem šel, čeprav sem jih zbrisal iz naprave, se na karti kažejo kot turkizno modre črte..

Kako bi to zbrisal?

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A si probal na telefonu ta suport ročno pognat? Sproži pošiljanje imenika na Zumota in potem opazuj prenos. Če je ta hitro končan se po vsej vrjetnosti ni prenesel, ko pa ga sprožiš šeenkrat potem traja brez konca in spet ni nič. Če pa trak z indikatorjem lepo počasi leze naprej potem se dogaja! BT na telefonu mora obvezno biti vključen pred vklopom Zumota. Ko se le ta postavi, mora telefon reagirati z vklopom displeja (povezava vspostavljena) in pošiljanjem imenika(pošiljanje podatkov in vizualni valoviti trak) ter izpisom "podatki uspešno poslani".

Berm da imate veliko problemov z Nokiami!Hm meni ericsson 750i deluje odlicno .Takoj ko v zumotu vklopim BT se mi samodejno poveze IN PRENESE VSE PODATKE !Vcasih moram pri prvem vklopu BT za celado ponovno pariti.Ko se pa enkrat spari z BT v celadi deluje cel dan ne glede kolikokrat zumota vklopim ali izklopim ,skratka brez problemov .Ne vem kaj je narobe z nokiami ,so mi pa v geosetu rekl da so mel probleme z novo verzijo softwera(3.0 mislim)in da je treba naloziti staro ali pa sedaj novo (je se nisem preizkusil ,ni casa)

:worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Berm da imate veliko problemov z Nokiami!Hm meni ericsson 750i deluje odlicno .Takoj ko v zumotu vklopim BT se mi samodejno poveze IN PRENESE VSE PODATKE !Vcasih moram pri prvem vklopu BT za celado ponovno pariti.Ko se pa enkrat spari z BT v celadi deluje cel dan ne glede kolikokrat zumota vklopim ali izklopim ,skratka brez problemov .Ne vem kaj je narobe z nokiami ,so mi pa v geosetu rekl da so mel probleme z novo verzijo softwera(3.0 mislim)in da je treba naloziti staro ali pa sedaj novo (je se nisem preizkusil ,ni casa)

:worship:

Sem nalagal te BT verzije gor in dol, pa mislim, da ni bilo nobene razlike. Zdaj zadnja nadgradnja 4,20 in na nokiji protokol 810 delajo BP. Je pa še vedno prvi pogoj za brezhibno povezavo, da je na telefonu BT vključen pred vklopom Zumota. Če na to pozabiš je najbolje ugasnit Zumota in vklopiti BT na telefonu in nato ponovno vklopiti Zumota. Sem pa tudi na Nokiji posodobil softver!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem nalagal te BT verzije gor in dol, pa mislim, da ni bilo nobene razlike. Zdaj zadnja nadgradnja 4,20 in na nokiji protokol 810 delajo BP. Je pa še vedno prvi pogoj za brezhibno povezavo, da je na telefonu BT vključen pred vklopom Zumota. Če na to pozabiš je najbolje ugasnit Zumota in vklopiti BT na telefonu in nato ponovno vklopiti Zumota. Sem pa tudi na Nokiji posodobil softver!

Jah pri meni itak BT stalno vkloplen ker imam tudi v avtu prostorocn, zato verjetno nimam težav !Danes bom posodobil na 4.20 pa da vidimo kaj dogaja!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Serbus,

pravkar primerjam Zumo 550 in Zumo 500 Deluxe.

Razlika je v internem pomnilniku (512M in 200M) ter v tem, da 550 več govori, kar pa mi tako ali tako ni všeč. (Text to speech)

Glede na to, da imate izkušnje s temi škatlicami, bi prosil, da mi kdo pove še kakšen tehten razlog, zakaj bi dal 200 eur več za 550-ko. (SD kartica 2G pa košta 10 eur. )

Vsakega odgovora bom vesel, sploh če mi prihrani 200 eur :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razlika je v internem pomnilniku (512M in 200M) ter v tem, da 550 več govori, kar pa mi tako ali tako ni všeč. (Text to speech)

Ta govor je na motorju zlata vreden. Ti ni treba gledati na GPS. Brez tega sem skoz gledal na zaslon.

A.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta govor je na motorju zlata vreden. Ti ni treba gledati na GPS. Brez tega sem skoz gledal na zaslon.

A.

Verjamem, ampak razlika je le v tem, da 500 pove 'čez 100 m zajvite desno', 550 pa pove 'čez 100 m zavijte desno na Titovo cesto' :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjamem, ampak razlika je le v tem, da 500 pove 'čez 100 m zajvite desno', 550 pa pove 'čez 100 m zavijte desno na Titovo cesto' :?

V SLO pozabi na 'čez 100 m zavijte desno na Titovo cesto'! Ta zadeva deluje samo v tujih jezikih za tuje dežele.

Razlika med aparatoma je res v internem pomnilniku in text to speech, pa še v prednaloženih kartah, kar pa zdaj ne pomeni več ovire. Je pa tudi res da na sivem trgu za nižjo ceno utegneš dobiti model 550.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V SLO pozabi na 'čez 100 m zavijte desno na Titovo cesto'! Ta zadeva deluje samo v tujih jezikih za tuje dežele.

Razlika med aparatoma je res v internem pomnilniku in text to speech, pa še v prednaloženih kartah, kar pa zdaj ne pomeni več ovire. Je pa tudi res da na sivem trgu za nižjo ceno utegneš dobiti model 550.

Če je to vse, potem pa vsekakor 500. Kaj pa priloženi nosilci za motor. Je isto v 500?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je to vse, potem pa vsekakor 500. Kaj pa priloženi nosilci za motor. Je isto v 500?

V kompletu ni nosilca za avto!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V kompletu ni nosilca za avto!

Avto nosilc stane okol 80 eur !Je pa vredu ce mas oba nosilca da ga lahko uporabljas v avtu in na motorju!Jaz ga uporabljam tudi na barki navticno karto !Vse skupaj deluje v nulo zelo zadovoljen in mi ni zal 600eur!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni. Včeraj končno namontiral slušalke v mojo čelado. Odločil sem se za klasično povezavo prek kabla na Zumo 550. Včeraj vsa vesel zadevo sprobam. Predvajanje lasbe je slušat še prehudo, telefonskega pogovora še nisem probal, navodila za navigacijo pa je slišat komajkaj. Glasnost sem povišal na 100%, pa se ne zgodi veliko. Mogoče kdo ve, je kakšna posebna fora al je bila ženska včeraj zagrljena? Emc, mogoče kak tvoj nasvet??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni. Včeraj končno namontiral slušalke v mojo čelado. Odločil sem se za klasično povezavo prek kabla na Zumo 550. Včeraj vsa vesel zadevo sprobam. Predvajanje lasbe je slušat še prehudo, telefonskega pogovora še nisem probal, navodila za navigacijo pa je slišat komajkaj. Glasnost sem povišal na 100%, pa se ne zgodi veliko. Mogoče kdo ve, je kakšna posebna fora al je bila ženska včeraj zagrljena? Emc, mogoče kak tvoj nasvet??

Če si nastavljal pod Orodja - Glasnost in si nastavil Navigacijo in MP3/Audible na 100 % je to vse. Sedaj ti ostane le, da mogoče zmanjšaš v tej nastavitvi glasnost MP3, in nato samo s tipko + in - na ogišju popravljaš kar se da. Mislim, da je to vse, kar se da narediti.

Pri meni oba nivoja glasnosti delujeta zadovoljivo. Mogoče imaš že na motorju oziroma v čeladi premočan šum ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri meni oba nivoja glasnosti delujeta zadovoljivo. Mogoče imaš že na motorju oziroma v čeladi premočan šum ??

Pozabil pripisati, da sem zadevo sprobal pri ugasnjenem motorju, se pravi vsi šumi odpadejo. Predvajanje glasbe čudovito, zagotovo bi jo super slišal tudi v vožnji, navigacije pa skorda ne slišim. V avtu mi deluje odlično. Bom probal se še malce igrat s tistima dvema tipkama na ohišju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozabil pripisati, da sem zadevo sprobal pri ugasnjenem motorju, se pravi vsi šumi odpadejo. Predvajanje glasbe čudovito, zagotovo bi jo super slišal tudi v vožnji, navigacije pa skorda ne slišim. V avtu mi deluje odlično. Bom probal se še malce igrat s tistima dvema tipkama na ohišju.

post-5391-1211614067_thumb.jpg

A si nastavil nekako takole ?? Potem pa z gumbi na ohišju :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala ti za trud, že v štartu takole nastavljeno, muzika špila odlično, navigacije skorajda ne slišim. Ne pomagajo niti tipke ob strani. :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men je pa začel ugašat in to med tem, ko vpisujem naslov kam želim potovati.

Dogaja se, odkar se obnovil SW za napravo iz 3.9 na 4.2 :headbang: :headbang:

Jebenti posodobitve :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men je pa začel ugašat in to med tem, ko vpisujem naslov kam želim potovati.

Dogaja se, odkar se obnovil SW za napravo iz 3.9 na 4.2 :headbang: :headbang:

Jebenti posodobitve :headbang:

Mogoče vklopljenih več kart? Se je že v prejšnnjih softverih dogajal reset če si iskal po naslovih in imel vključenih več kart! Probaj samo z AR ali samo z CNENT2008.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala ti za trud, že v štartu takole nastavljeno, muzika špila odlično, navigacije skorajda ne slišim. Ne pomagajo niti tipke ob strani. :?

Če zadeva ne špila v SLO jeziku probaj zamenjat jezik navigacije.

Sam sem računalniško pojačal glas še za potrebe pri uporabi na dlančniku, kjer je bila glasnost slo navigatorke zelo slaba.

Lahko ti pošljem pojačano verzijo slo vodenja, jaz jo uporabljam, ker sem že mal naglušen!

Sem probal kar tu pripet datoteko, pa ne gre!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče vklopljenih več kart? Se je že v prejšnnjih softverih dogajal reset če si iskal po naslovih in imel vključenih več kart! Probaj samo z AR ali samo z CNENT2008.

Si imel prav. Če je le ena karta vklopljena je pa OK :headbang:

:worship: :worship:

Če zadeva ne špila v SLO jeziku probaj zamenjat jezik navigacije.

Sam sem računalniško pojačal glas še za potrebe pri uporabi na dlančniku, kjer je bila glasnost slo navigatorke zelo slaba.

Lahko ti pošljem pojačano verzijo slo vodenja, jaz jo uporabljam, ker sem že mal naglušen!

Sem probal kar tu pripet datoteko, pa ne gre!?

Lahko še jaz fehtam ? Tudi jaz sem pri bolj gluhih :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!