Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

Zdravo,

zanimam se za Garmina 205 (poceni izhod v sili) in me zanima, če se lahko pri določanju rute vstavi naprimer nekaj mest, skozi katere naj bi vodila ruta (in če se, koliko je lahko največ takih vnaprej določenih točk).

Hvala za odgovore

Izhod v sili je lahko tudi garmn na telefonu z BT anteno. Kake tri tedne ga testiram (SE p1 + garminxt) Nekaj težav imam pri hitrostih nad 80Km ker ne slišim Micke. Fon mam v jakni, slušalke pa na žico. ker so moje potrebe take, da rabim navigacijo zadnjih pet ulic, na ekran pa nikoli ne gledam. Antenca lovi iz žepa v jakni in zaenkrat še ni izgubila signala. Mislim da si ruto lahko napikaš kakor ti paše tako kaj bi videl kot tudi čemu se želiš izogniti. Meni je cool to da si zapomne kje si vozil in si to exportiraš na gogle earth. Mali garmini tipa 250 ipd te funkcije nimajo (zaklenjeno?). Gpsi me drugače niso zanimali, tega sem pa dobil s telefonom pa sem se malo poigral. Garmin ima meni bolše funkcije in karte kot TomTom. Wayfinder, ki ga dobiš zraven, je pa kul ideja, ker vleče karte po internetu, in imajo potencial, da so zelo ažurne kar se prometa in ulic tiče. Trenutno je pa samo drago in anoying. Ne predstavljam si koliko podatkov bi pocuzal z neta med ljubljano in npr helsinkih in to po mednarodni tarifi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vse ki uporabljate Zumote ipd....

Dobra rešitev da zaklenete nosilec .....

RAM_ram-knob-3l.jpg

cena 29 eur

Kupim... :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živ

A prideš iskat al ti pošlem

Kar pošlji mi, jaz imam tako tvoje podatke... :whistle: mislim, da ti mojih nimaš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nabavi ZUMO 400. Je brez modrega zoba, ampak povezava s kablom ni problem in deluje odlično, kabel in set slušalk za v čelado pa stane cca 25 € . Vtičnice ne rabiš, zadevo s priloženim nosilcem in kablom lepo pritrdiš na motor oziroma na napeljavo. Poraba je zelo majhna, saj s svojo baterijo zdrži 4 ure dela.

Če se odločiš za modri zob, pomeni to še vsaj cca 150 € za slušalko oziroma napravico za čelado. Univerzalne gredo seveda na večino čelad.

:010

Namesto zice bi lahko na gps brez BT dal Jabra A210, ki jo prikljucis na napravo brez bluetootha (cena ca 50usd).

Bi blo pa za preverit, ce se da uparit z interfonom.

Ista napravica je zanimiva tudi za uporabnike raznih postaj (lpd, ukv... ) za komunikacijo na daljso razdaljo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Namesto zice bi lahko na gps brez BT dal Jabra A210, ki jo prikljucis na napravo brez bluetootha (cena ca 50usd).

Bi blo pa za preverit, ce se da uparit z interfonom.

Ista napravica je zanimiva tudi za uporabnike raznih postaj (lpd, ukv... ) za komunikacijo na daljso razdaljo.

Bi šlo tudi to, samo mislim da ima kabel vseeno kar nekaj prednosti pred BT :whistle:

Sam uporabljam podoben komplet kot je tale Lojzov

cena pa 20 € . Kabel je raaaaaaazzzzztttteeeggggllljjjiiiivvvvv tako da sploh ni problema :rolleyes:

Če imaš BT, rabiš še nekaj od BT v čeladi in potem napajanje in .....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi šlo tudi to, samo mislim da ima kabel vseeno kar nekaj prednosti pred BT :whistle:

Sam uporabljam podoben komplet kot je tale Lojzov

cena pa 20 € . Kabel je raaaaaaazzzzztttteeeggggllljjjiiiivvvvv tako da sploh ni problema :rolleyes:

Če imaš BT, rabiš še nekaj od BT v čeladi in potem napajanje in .....

Jaz letos uporabljam BT cardo scala rider q2 in sm zelo zadovoljen...prej sem imel kabl....

Kabl je bolj ugodna varianta, pa tudi kvaliteta zvoka je boljša

Vsaka stvar ima pa dobre in slabe lastnosti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi šlo tudi to, samo mislim da ima kabel vseeno kar nekaj prednosti pred BT :whistle:

Sam uporabljam podoben komplet kot je tale Lojzov

cena pa 20 € . Kabel je raaaaaaazzzzztttteeeggggllljjjiiiivvvvv tako da sploh ni problema :rolleyes:

Če imaš BT, rabiš še nekaj od BT v čeladi in potem napajanje in .....

Jaz letos uporabljam BT cardo scala rider q2 in sm zelo zadovoljen...prej sem imel kabl....

Kabl je bolj ugodna varianta, pa tudi kvaliteta zvoka je boljša

Vsaka stvar ima pa dobre in slabe lastnosti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi šlo tudi to, samo mislim da ima kabel vseeno kar nekaj prednosti pred BT :whistle:

Sam uporabljam podoben komplet kot je tale Lojzov

cena pa 20 € . Kabel je raaaaaaazzzzztttteeeggggllljjjiiiivvvvv tako da sploh ni problema :rolleyes:

Če imaš BT, rabiš še nekaj od BT v čeladi in potem napajanje in .....

Jaz letos uporabljam BT cardo scala rider q2 in sm zelo zadovoljen...prej sem imel kabl....

Kabl je bolj ugodna varianta, pa tudi kvaliteta zvoka je boljša

Vsaka stvar ima pa dobre in slabe lastnosti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali ima kdo TomTom Rider 2?

TomTom mi je sicer bolj všeč kot Garmin.. kako pa se kaj obnese na motorju pa nevem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

no, k naslednjemu vprašanju. Z Garminom 760 sva se sedaj že malo bolj spoznala, zanimajo in motijo me pa naslednje stvari: ko vnesem vmesno točko, npr. Postojna iz Ljubljane do Kopra, me pelje v Postojno v mesto do najbrž mestne hiše in potem nazaj na glavno cesto. Se da temu izogniti, tako, da te usmeri samo mimo Postojne, ne pa v mesto. Kako to vi rešite?

Hvala za odgovore in lep motorističen pozdrav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

no, k naslednjemu vprašanju. Z Garminom 760 sva se sedaj že malo bolj spoznala, zanimajo in motijo me pa naslednje stvari: ko vnesem vmesno točko, npr. Postojna iz Ljubljane do Kopra, me pelje v Postojno v mesto do najbrž mestne hiše in potem nazaj na glavno cesto. Se da temu izogniti, tako, da te usmeri samo mimo Postojne, ne pa v mesto. Kako to vi rešite?

Hvala za odgovore in lep motorističen pozdrav.

Jaz to rešim tako, da delam ruto na karti (ZUMO ali MapSource) in kot vmesno točko izberem cesto nekje v bližini mesta namesto samega mesta. Mesto je pač mesto in te lepo zapelje v center.

Sem se na začetku na ta račun čez par jodlarskih vasic peljal, namesto po obvoznicah :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem se na začetku na ta račun čez par jodlarskih vasic peljal, namesto po obvoznicah :lol1:

to je pa to, če se človek preveč zanaša na navigacijo, malo je pa le treba znake gledat, če ne itak ne veš kod se furaš

jaz še vedno zraven furam tudi navadne karte, že zaradi lažje predstave + tega pa tudi crkne lahko zümo, meni je enkrat že kartica crknila pa ni bla navigacij nič vredna brez nje :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Kninu me je "Mica" z osladnim glasom vodila skozi center namesto desno mimo črpalke po obvoznici proti Splitu. Čeh pred mano jo je imel na "šajbi" in jo ubogal. Sigurno je tudi on prišel do morja, vmes pa kot si napisal, pogledal še kakšno "znamenitost".

Zdrawc prav imaš karta al pa seljak nikol ne odpovesta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Software Verzija 4.40

Po instalaciji je ekran nekam čudn pokazal neko mavrico, potem pa je zadeva zmrznila! Po izklopu in ponovnem vklopu (na tipki) se je zumo normalno pobral. Zdaj zadeva sicer deluje ampak me vseeno malo skrbi, če je bilo pri instalaciji - apdeitu vse OK? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po instalaciji je ekran nekam čudn pokazal neko mavrico, potem pa je zadeva zmrznila! Po izklopu in ponovnem vklopu (na tipki) se je zumo normalno pobral. Zdaj zadeva sicer deluje ampak me vseeno malo skrbi, če je bilo pri instalaciji - apdeitu vse OK? :?

Meni dela Ok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!