Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

Pozdravljeni,

kot ponavadi, ko rabim pomoč, se obrnem na vas.

S sopotnico imava nolan čeladi z N-comom in žično povezavo med nama. Sprašujem pa, kaj rabim, da bom slišal tudi Garmina (760), konkretno, kakšne dodatne kable in kakšno škatlico in kako je potem vse skupaj povezano (mislim Garmin in čeladi). Za čim bolj konkreten odgovor že vnaprej hvala in lep pozdrav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po pogovoru z g. Komparejem vse rešeno :photo: :photo::naughty: , rabim samo kabel od Garmina do čelade, ki mi ga bo poslal :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na zumota 550 bi kot primarno karto na notranjem pomnilniku rad naložil evropsko kartografijo (europe nt 2008..), a je težava v tem, da ni dovolj prostora, zumo pravi takole:

Description Disk drive

Manufacturer (Standard disk drives)

Model Garmin zumo Flash USB Device

Bytes/Sector 512

Media Loaded Yes

Media Type Removable media other than	floppy

Partitions 1

Sectors/Track 63

Size 1,21 GB (1.299.594.240 bytes)

Total Cylinders 158

Total Sectors 2.538.270

Total Tracks 40.290

Tracks/Cylinder 255

Partition Disk #2, Partition #0

Partition Size 1,21 GB (1.300.103.168 bytes)

Partition Starting Offset 0 bytes

torej ca 1,21 GB prostora. Velikost .img fileta za celo evropo je 1.464.795.136 bytov, ali ca 1.4 G kar je očitno premalo. Začasno sem zadevo rešil tako, da sem dal evropo na 2G sd, adriaroute pa na zumota. Če imam obe karti hkrati omogočeni, mi ne dela izbor držav.

In vprašanje, koliko mate prostora na zumotu in kolko je velika eu kartografija ki je prednaložena. Je pri prednaloženi kartografiji mogoče kak del evrope izpuščen?

LP, nduro

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer Zumota nimam, mam nuvija, a me čudi tako malo prostora. Si siguren da ni česa gor?

Sicer pa, naloži si CN2008 in izpusti Kanarske otoke, Irsko, Anglijo in Skandinavijo saj tja sigurno ne boš šel kar tako, iz dons na jutri, če pa boš šel, boš to vedel prej, pa ponovno naložiš kartografijo in vključiš te države, ter izpustiš kake druge.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

torej ca 1,21 GB prostora. Velikost .img fileta za celo evropo je 1.464.795.136 bytov, ali ca 1.4 G kar je očitno premalo. Začasno sem zadevo rešil tako, da sem dal evropo na 2G sd, adriaroute pa na zumota. Če imam obe karti hkrati omogočeni, mi ne dela izbor držav.

In vprašanje, koliko mate prostora na zumotu in kolko je velika eu kartografija ki je prednaložena. Je pri prednaloženi kartografiji mogoče kak del evrope izpuščen?

LP, nduro

Kupi si 4 GB kartico. Danes je to poceni. Gor daš prav vse mape, ki bi jih lahko kdaj rabil...

A.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer Zumota nimam, mam nuvija, a me čudi tako malo prostora. Si siguren da ni česa gor?

Mene muči vprašanje velikost notranjega pomnilnika ki je vidna kot "Volume size", torej prosil bi nekoga z EU verzijo da pogleda velikost internega pomnilnika (volume size ko ga priklopiš na PC) in velikost eu 2008 kartografije v .img formatu...

Popravljeno . Popravil nduro
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mi lahko kdo prosim navede konkretne številke? Sumim, da gre za razliko v EU / US verziji zumota.

eu in usa verzija vse isto......

mislim, da bo treba le zadevo malo pregledat...... :)

prnes mi za en dan al pa dva in ti zrihtam :)

l.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno imaš na ZUMO-tu že naložen stari CN ali karto USA. Poišči največjo datoteko na mapi GARMIN, ki mora biti čez 1 G in jo zbriši.

Tako sem jaz naložil CN 2008, prej sem imel CN 9 .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno imaš na ZUMO-tu že naložen stari CN ali karto USA. Poišči največjo datoteko na mapi GARMIN, ki mora biti čez 1 G in jo zbriši.

Tako sem jaz naložil CN 2008, prej sem imel CN 9 .

Sem že zapisal, da imam gor samo AdriRoute kot dodatno (supp) karto in je ca 110 Mb ostaja pa ca 1G. Vsebina direktorija pri meni je vidna na sliki, tudi če vse pobrišem, vključno z voice in POI bo placa še vedno manj od 1.4G kar je potrebno za CN 2008.

post-18628-1220905817_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot prikazuje tvoja slikca je pomnilnika res premalo . Stanje na mojem je takole

post-5391-1220931416_thumb.png

post-5391-1220931406_thumb.png

Pa si prepričan, da gre za 550 ?? Mogoče je 500 ali 400, ki imata manj pomnilnika ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Mene pa zanima, če je kdo že dal na zumota Garmin Language Guide? Se sploh to inštalira na Zumota?

Nekaj sem sprobaval pa mi ni uspelo....

Hvala za odgovore.....

lp,gase

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa si prepričan, da gre za 550 ?? Mogoče je 500 ali 400, ki imata manj pomnilnika ??

bmwslo hvala za konkreten odgovor. :worship:

Glede na ekran pri zagonu in nalepkico na napravi je to 550 vendar ameriška verzija, na nalepkici piše ZUMO 550,AM.

Bom kontaktiral podporo uporabnikom pri garminu. Dozdeva se mi, da gre pri US verziji za drugačno alokacijo pomnilnika; US kartografija je namreč ca 300M manjša od EU in mogoče je v US verziji manjši del pomnilnika namenjen podatkom kartografije na račun tistega pomnilnika ki uporabniku ni dostopen (drugače formatirana fat32 particija).

Če izvem bom poročal.

Lp, nduro

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ...tukaj je odgovor uradne osebe pri garminu

Thank you for contacting Garmin(Europe)Ltd.

I will be happy to help you with this. The Zumo 550 US and Euro are both the same unit with the same hardware and the same memory.

The only difference with be the mapping that is preloaded on the internal memory of the Garmin unit.

If there is anything else I can help with please let me know.

Kind regards

Emma Dalwood Garmin (Europe) Ltd

The Global leader in satellite navigation

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...mislim,... ko berem tele vaše poste, se enostavno zgrozim.. :ninja: :ninja: . ali vsaj vprašam: Kakšni "nenasitni" motoristi ste to vi? ...a se res vsedete na motor, pa v eni rundi obvoste vsa velemesta Evrope, vse države od Norveške do Severne Afrike, skočte še na "otok" in se na poti domov popeljete še okrog Urala, prek Kavkaza na Trojane? :xx:

...prej pa bi rekel, da vam "garmin" v dolgih zimskih večerih nadomešča "videoigrice"... :wallbash: A je v komu od vas še kanček raziskovalca? ...a mora bit res vse v naprej znano in določeno? Vsak km? Vsaka nadmorska? Vsak prostorček kjer policaj čaka?

... jaz v teh vaših postih vidim samo in edino pravo obsedenost... :yawn: :yawn:

...ko človek potuje z motorjem ni vezan na čas, relacijo, POI in ne vem na kaj še vse... .a je treba res tovorit sabo za en šleper megabajtov?... :lol: :lol:

...najbrž se pred 10 leti z motorji sploh ni dalo po evropi vozit, ko še mobitela ni blo? :o :o

...in če boste rekli da je NAVI zgolj pripomoček..., potem ga prižgite takrat ko se RES zgubite... in takrat vas bo na cesto pripeljala najbolj zanikerna brezplačna navigacija na mobilniku, al pa navaden GPS javljalnik geografske širine in dolžine + preprost turistični zemljevid... :blush:

...in to bi naj bil motoristični "free mind"... bljak :SS :SS

...PA BREZ ZAMERE!... :yea1: :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič ne zamerimo. Zakaj pa bi. Vsak si za svojo dušo in potrebe "organizira" svoje življenje. Nekaterim ga polnijo video igrice, nekaterim garmin, nekaterim TV in tako dalje.

Če ti to ni všeč se lepo vozi po svojih nazorih nekateri se pač po svojih.

Sem že velikokrat tole napisal in še bom.

Kakšna sreča je, da smo si ljudje tako različni med sabo. Če bi bili vsi enakega mnenja bi blo pa res žalosno.

Se pa verjetno strinjava oba, da je motor "big toy for big boy" no in jaz sem svoji igrači dodal še eno igračko. A je s tem kaj narobe :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...mislim,... ko berem tele vaše poste, se enostavno zgrozim.. :ninja: :ninja: . ali vsaj vprašam: Kakšni "nenasitni" motoristi ste to vi? ...a se res vsedete na motor, pa v eni rundi obvoste vsa velemesta Evrope, vse države od Norveške do Severne Afrike, skočte še na "otok" in se na poti domov popeljete še okrog Urala, prek Kavkaza na Trojane? :xx:

...prej pa bi rekel, da vam "garmin" v dolgih zimskih večerih nadomešča "videoigrice"... :wallbash: A je v komu od vas še kanček raziskovalca? ...a mora bit res vse v naprej znano in določeno? Vsak km? Vsaka nadmorska? Vsak prostorček kjer policaj čaka?

... jaz v teh vaših postih vidim samo in edino pravo obsedenost... :yawn: :yawn:

...ko človek potuje z motorjem ni vezan na čas, relacijo, POI in ne vem na kaj še vse... .a je treba res tovorit sabo za en šleper megabajtov?... :lol: :lol:

...najbrž se pred 10 leti z motorji sploh ni dalo po evropi vozit, ko še mobitela ni blo? :o :o

...in če boste rekli da je NAVI zgolj pripomoček..., potem ga prižgite takrat ko se RES zgubite... in takrat vas bo na cesto pripeljala najbolj zanikerna brezplačna navigacija na mobilniku, al pa navaden GPS javljalnik geografske širine in dolžine + preprost turistični zemljevid... :blush:

...in to bi naj bil motoristični "free mind"... bljak :SS :SS

...PA BREZ ZAMERE!... :yea1: :glare:

Vsak ma svoj vesele men pac to velik pomen .Hvala bogu da nismo vsi glih kam bi pa prsli ane :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pa verjetno strinjava oba, da je motor "big toy for big boy" no in jaz sem svoji igrači dodal še eno igračko. A je s tem kaj narobe :hmm:

Nč ni narobe, saj je splošno znano, da smo moški večni otroci, le igrače so vse dražje.

So pa izjeme, ki prehitro odrastejo in prav vesel sem, da nisem med njimi.

Ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...mislim,... ko berem tele vaše poste, se enostavno zgrozim.. :ninja: :ninja: . ali vsaj vprašam: Kakšni "nenasitni" motoristi ste to vi? ...a se res vsedete na motor, pa v eni rundi obvoste vsa velemesta Evrope, vse države od Norveške do Severne Afrike, skočte še na "otok" in se na poti domov popeljete še okrog Urala, prek Kavkaza na Trojane? :xx:

...prej pa bi rekel, da vam "garmin" v dolgih zimskih večerih nadomešča "videoigrice"... :wallbash: A je v komu od vas še kanček raziskovalca? ...a mora bit res vse v naprej znano in določeno? Vsak km? Vsaka nadmorska? Vsak prostorček kjer policaj čaka?

... jaz v teh vaših postih vidim samo in edino pravo obsedenost... :yawn: :yawn:

...ko človek potuje z motorjem ni vezan na čas, relacijo, POI in ne vem na kaj še vse... .a je treba res tovorit sabo za en šleper megabajtov?... :lol: :lol:

...najbrž se pred 10 leti z motorji sploh ni dalo po evropi vozit, ko še mobitela ni blo? :o :o

...in če boste rekli da je NAVI zgolj pripomoček..., potem ga prižgite takrat ko se RES zgubite... in takrat vas bo na cesto pripeljala najbolj zanikerna brezplačna navigacija na mobilniku, al pa navaden GPS javljalnik geografske širine in dolžine + preprost turistični zemljevid... :blush:

...in to bi naj bil motoristični "free mind"... bljak :SS :SS

...PA BREZ ZAMERE!... :yea1: :glare:

Ja zadeva je čist preprosta.....že v davnini so si ljudje pri potovanju pomagali na razne načine, da so šli pač v določeno smer....

Popotniki, karavane, ladje, so si pomagali z zvezdami, sonce, luna, po objektih, hribih......kasneje so prišli pripomočki, kompas,sekstant- pripomoček za astronomsko navigacijo........kombinacija kompas zemljevid.......in v današnjem času GPS

Zagotovo ne bo ostalo pri GPS-ju ampak bo zadeva šla naprej in čez 15 let bomo tisti zagrizenci, ki se bomo oklepali GPS-ja in trdili da je to to, izpadli taki kot ti FEREK, ki pač vztrajaš na ,,turističnem zemlevidu''

Pač nekateri gremo s časom in potujemo na tak način da si pomagamo z Gps-jem nekateri pa pač prisegate na zemljevide.

Dobro pri vsem tem je to, da ni nihče v nekaj prisiljen....vsak se pač znajde in počuti po svoje.......

To je tako kot pri seksu....eni prisegajo samo na svoje orožje , drugi na pripomočke , spet tretji pa na kombinacije ...... :)

Lahko bi zaključili tudi tako: zakaj pa se sploh vozimo z motorji, avti, ladjami, avioni, kolesi, rolerji......a je to sploh kakšno potovanje.....blek se mi kar gravža :) ......peš je treba potovati, in to bos....kakšna kreditna kartica in denar.....gorjača in lok.....pa se sproti kaj dobi za pod zob....

TEŽKO JE BITI PRVINSKI ane Ferek.....

Popravljeno . Popravil emc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja zadeva je čist preprosta.....že v davnini so si ljudje pri potovanju pomagali na razne načine, da so šli pač v določeno smer....

Lahko bi zaključili tudi tako: zakaj pa se sploh vozimo z motorji, avti, ladjami, avioni, kolesi, rolerji......a je to sploh kakšno potovanje.....blek se mi kar gravža :) ......peš je treba potovati, in to bos....kakšna kreditna kartica in denar.....gorjača in lok.....pa se sproti kaj dobi za pod zob....

TEŽKO JE BITI PRVINSKI ane Ferek.....

... saj sem vam na koncu pomahal... :yea1: se pa z vsem kar ste napisali strinjam... :worship: :worship: je pač treba mal od časa do časa razburkati forum... :evilgrin: :evilgrin: in če sem čisto iskren se tudi jz ne bom več dolgo z zemljevidom vozu.. :blush: . pravzaprav bi se že zdaj lahk z GPS-jem, pa še nekak nisem začutu ene potrebe.. :doze: :doze: . tako da "navali na megabajte"... mal sem pa le za par postov temo spremenu... :kva2: :kva2: :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:naughty: ja mal si pa res razburkal tale topic :naughty:

No če pa boš začutu potrebo po gps-u al pa boš rabu sam igračko ti bomo pa z veseljem priskočil na pomoč :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem prebral, da je bilo pred kratkim lansiranih par novih komercialnih satelitov s strani Amerike in Nemčije. Morda lahko pričakujemo par novih satelitskih povezav ter posledično boljšo pokritost in pocenitve.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem prebral, da je bilo pred kratkim lansiranih par novih komercialnih satelitov s strani Amerike in Nemčije. Morda lahko pričakujemo par novih satelitskih povezav ter posledično boljšo pokritost in pocenitve.

he he...si si že sam odgovoril, če se gre za komercialne satelite potem gre za trženje...tk da kakšnih pocenitev vrjetn ne bo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!