Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

Vprašanje za imetnike Zumota 400:

Na Garminovih straneh so navedeni vsi popravki firmwareov za njihove naprave, tudi za Zumote 500 in 550. Samo za Zumota 400 ga ni? Ali to pomeni, da za 400-tico ne obstajajo ali kako?

Tisti, ki imate Zumota 400, kako ste oz. ali ste sploh nalagali kakšne popravke?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje ko v mapcurse naredim ruto in jo pošljem v garmina nuvi mi napiše da je poslano OK vendar v garminu ni rute.

Za vsak odgovor bom hvaležen. :hmm: :hmm: :hmm: :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje ko v mapcurse naredim ruto in jo pošljem v garmina nuvi mi napiše da je poslano OK vendar v garminu ni rute.

Za vsak odgovor bom hvaležen. :hmm: :hmm: :hmm: :hmm:

Poišči v napravi ikono moji podatki nato izberi uvoz načrtovane poti iz datoteke.

Ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali kdo ve, če se da programsko opremo na Nuvi 760 zamenjati z nüvi 765T.

3D pogled, Garmin Connect Photos....

Ajd

vprašaj na tale mail...oni so pooblaščeni za take zadeve podpora@garmin.si

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da, po programju je identičen Zumotu.

Torej ima vse kar imajo veliki, le vodotesen ni.

Ajd

tako je nuvi podpira rute......vendar ne vsak nuvi......

eni podpirajo le aktivno ruto......od serije 750 naprej pa lahko nanje pošlješ več rut iz pc-ja ali pa si jih narediš na aparatu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slučajno sem naletel na tole. Bravo, Ferek.

No, letno naredim preko 100 k km (avto, motor, ...). Ampak v Evropi (zahodni), kjer so te igračke najbolj podprte s kartami in vsem ostalim, imaš podatke tudi ob cestah. Bolj na jug ali vzhod ko greš, manj informacij imaš ob cestah, pa tudi zemljevidi so vse slabši.

Zraven pa moraš pogledat vse potrebne in nepotrebne informacije, ki so napisane na takih igračkah.

Tako da, ko odstranim vse nepotrebno, (od reklam za hotele, ki so obvezno 2x dražji od tistih, ki niso na igračkah, do restavracij in ostalega), hitro ugotovim, da res niman kaj rabiti GPS.

Ja, razen če se izgubiš, lahko javiš, kje si... Ampak potem ugotoviš, da mobitel ne dela...

Hm, spominja me na igračo mojih otrok. Prevnet stric je kupil 4-letnikoma električno železnico. Od takrat stoji, nihče se je ne dotakne. Razen če kdaj vzameta mene, da se igram z njo, onadva pa gledata.

lp

bv

...mislim,... ko berem tele vaše poste, se enostavno zgrozim.. :ninja: :ninja: . ali vsaj vprašam: Kakšni "nenasitni" motoristi ste to vi? ...a se res vsedete na motor, pa v eni rundi obvoste vsa velemesta Evrope, vse države od Norveške do Severne Afrike, skočte še na "otok" in se na poti domov popeljete še okrog Urala, prek Kavkaza na Trojane? :xx:

...prej pa bi rekel, da vam "garmin" v dolgih zimskih večerih nadomešča "videoigrice"... :wallbash: A je v komu od vas še kanček raziskovalca? ...a mora bit res vse v naprej znano in določeno? Vsak km? Vsaka nadmorska? Vsak prostorček kjer policaj čaka?

... jaz v teh vaših postih vidim samo in edino pravo obsedenost... :yawn: :yawn:

...ko človek potuje z motorjem ni vezan na čas, relacijo, POI in ne vem na kaj še vse... .a je treba res tovorit sabo za en šleper megabajtov?... :lol: :lol:

...najbrž se pred 10 leti z motorji sploh ni dalo po evropi vozit, ko še mobitela ni blo? :o :o

...in če boste rekli da je NAVI zgolj pripomoček..., potem ga prižgite takrat ko se RES zgubite... in takrat vas bo na cesto pripeljala najbolj zanikerna brezplačna navigacija na mobilniku, al pa navaden GPS javljalnik geografske širine in dolžine + preprost turistični zemljevid... :blush:

...in to bi naj bil motoristični "free mind"... bljak :SS :SS

...PA BREZ ZAMERE!... :yea1: :glare:

Popravljeno . Popravil Bojanv
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni

Imam zumota 550 in čelado Nolan N-103 z N-comom in povezavo z mojo :wub: preko kabla (ona ima N-42). Tud zumota imam povezanega preko kabla (original od Nolana za Garmin - MP3 in navigacija se sliši perfektno). Ko priklopim na zumota telefon (Samsung i750 - OS Windovs Mobile 2003) preko BT se prepoznata in jaz slišim sogovornika na drugem telefonu super, on pa mene nič oz. samo hreščanje.

Ali se je že kdo srečal s podobno težavo???

Hvala za pomoč

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni

Imam zumota 550 in čelado Nolan N-103 z N-comom in povezavo z mojo :wub: preko kabla (ona ima N-42). Tud zumota imam povezanega preko kabla (original od Nolana za Garmin - MP3 in navigacija se sliši perfektno). Ko priklopim na zumota telefon (Samsung i750 - OS Windovs Mobile 2003) preko BT se prepoznata in jaz slišim sogovornika na drugem telefonu super, on pa mene nič oz. samo hreščanje.

Ali se je že kdo srečal s podobno težavo???

Hvala za pomoč

imam 550, priklop preko kabla na čelado (kabel iz Louisa), ampak še nisem neki ekspert zanj, vendar mi je pa uspelo ugotoviti, da moram tiščati gumb na kablu, da me preko telefonske povezave sogovornik sploh sliši.

A je kakšna možnost, da se nastavi tako, da povezava ne zahteva držanje tega gumba (imam tudi CBjko vezano prek enakega kabla v čelado (ne istočasno s zumotom), ampak pri CB vsaj razumem zakaj je potrebno tiščati gumb).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Mene pa zanima, če je kdo že dal na zumota Garmin Language Guide? Se sploh to da inštalirat na Zumota?

Nekaj sem sprobaval pa mi ni uspelo....

Hvala za odgovore.....

lp,gase

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Mene pa zanima, če je kdo že dal na zumota Garmin Language Guide? Se sploh to da inštalirat na Zumota?

Nekaj sem sprobaval pa mi ni uspelo....

Hvala za odgovore.....

lp,gase

Citat:

"Garmin Language Guide For Nuvi 3xx, 6xx, 7xx & 8xx Series "

Nikjer ne vidim, da bil za Zumo.

Na tem naslovu je opisana instalacija in še več....

http://www.ipmart-forum.com/showthread.php?t=273575

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam 550, priklop preko kabla na čelado (kabel iz Louisa), ampak še nisem neki ekspert zanj, vendar mi je pa uspelo ugotoviti, da moram tiščati gumb na kablu, da me preko telefonske povezave sogovornik sploh sliši.

A je kakšna možnost, da se nastavi tako, da povezava ne zahteva držanje tega gumba (imam tudi CBjko vezano prek enakega kabla v čelado (ne istočasno s zumotom), ampak pri CB vsaj razumem zakaj je potrebno tiščati gumb).

Enako kot pri postaji je tudi tukaj, torej gumb obvezno, kadar govoriš. Na ta način se odstrani sicer lahko m oteč šum iz mikrofona.

Obstaja pa tudi vox adapter ,ki omogoča pogovor brez držanja knofa (direkt odprt mikrofon stalno), ki ga lahko uporabiš za postajo ali telefon. V obeh primerih znaš zaznat manjši ali večji šum z mikrofona, odvisno od par faktorjev. :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob nadgradnji adriarute iz 1.8 na 2.1 sem opazil da avtocesta od Krškega do Novega mesta ni vrisana v celoti .

Mogoče mam pa sam privide :trance_33_sleep: :trance_33_sleep: :trance_33_sleep:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je kaka umetnost inštalirat adria route, city navigator...skratka kako garminovo zadevo (piratsko) na mobilni telefon (Samsung omnia 8 Giga) z operacijskim sistemom Windows mobile? :hmm: :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno ni nobena taka umetnost ampak kje je smisel te obsedenosti da mora biti vse v naprej znano in določeno?!Kakšen "nenasiten" motorist pa si a je v tebi še kanček raziskovalca?Ko potuješ z motorjem nisi vezan na čas relacijo POI..a je treba res tovorit s sabo 8 giga bajtov !?Najbrž se pred 10 leti sloh ni dalo vozit z motorjem po Evropi ko še mobitela ni blo....stran z mobiteli in ko zagusti fehtat v prvi hiši navaden telefon.Ko se RES zgubite prižgite piratski garmin na mobilniku Samsung omnia 8Gb (če si pravi motorist nimaš niti mobilnika...).Pa kaj bi se mučil z piratsvom,AR,CN,Windows mobile saj če si pravi motorist si nabaviš "navaden javljalnik geo.širine in dolžine"(WTF ?) in preprost turistični zemljevid.

PA BREZ ZAMERE !... LP FLY

A je kaka umetnost inštalirat adria route, city navigator...skratka kako garminovo zadevo (piratsko) na mobilni telefon (Samsung omnia 8 Giga) z operacijskim sistemom Windows mobile? trance_19_hmm.gif trance_19_hmm.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno ni nobena taka umetnost ampak kje je smisel te obsedenosti da mora biti vse v naprej znano in določeno?!Kakšen "nenasiten" motorist pa si a je v tebi še kanček raziskovalca?Ko potuješ z motorjem nisi vezan na čas relacijo POI..a je treba res tovorit s sabo 8 giga bajtov !?Najbrž se pred 10 leti sloh ni dalo vozit z motorjem po Evropi ko še mobitela ni blo....stran z mobiteli in ko zagusti fehtat v prvi hiši navaden telefon.Ko se RES zgubite prižgite piratski garmin na mobilniku Samsung omnia 8Gb (če si pravi motorist nimaš niti mobilnika.. .) .Pa kaj bi se mučil z piratsvom,AR,CN,Windows mobile saj če si pravi motorist si nabaviš "navaden javljalnik geo.širine in dolžine"(WTF ?) in preprost turistični zemljevid.

PA BREZ ZAMERE !... LP FLY

Tale zgornji dopis mi je nekam znan... :blush: :blush: . hmmm... :blush: :blush:

sam se mi zdi, da je tist zemljevid že preveč strgan... :kva2: :kva2:

pa da kaka rezerva na mobilcu prav pride, sploh če ti ga kdo šenka... :hmm: :hmm:

aja... pa ne za na moped, tam vendar kraljuje zumo... :lol:

in ostajam zvest zgornjemu zapisu... :OK: :OK:

...oa hvala za ponujeno pomoč! .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno ni nobena taka umetnost ampak kje je smisel te obsedenosti da mora biti vse v naprej znano in določeno?!Kakšen "nenasiten" motorist pa si a je v tebi še kanček raziskovalca?Ko potuješ z motorjem nisi vezan na čas relacijo POI..a je treba res tovorit s sabo 8 giga bajtov !?Najbrž se pred 10 leti sloh ni dalo vozit z motorjem po Evropi ko še mobitela ni blo....stran z mobiteli in ko zagusti fehtat v prvi hiši navaden telefon.Ko se RES zgubite prižgite piratski garmin na mobilniku Samsung omnia 8Gb (če si pravi motorist nimaš niti mobilnika...).Pa kaj bi se mučil z piratsvom,AR,CN,Windows mobile saj če si pravi motorist si nabaviš "navaden javljalnik geo.širine in dolžine"(WTF ?) in preprost turistični zemljevid.

PA BREZ ZAMERE !... LP FLY

Se popolnoma strinjam, sam nimam navigacije in si je tudi ne mislim ubaviti, dobri stari zemljevid in tehnika 'le kam se kaj pride po tej cesti' mi povsem odgovarjata :) Če pa zemljevida ni pa enostavno vprašaš pri prvi hiši kje si in kam se pride kod pa je to to, meni je to še zmeram pomagalo. Pa malo raziskovalne žilice ne škodi, pomaga odkriti še 3 ceste (poleg glavne) samo iz Hrastnika v Trbovlje :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:unsure: :headbang:

Prodam vodoodporen sekstant in zjeb@no turistično karto "Zanimiva Slovenija",primerno za motoriste(no way to get lost!).Lahko tudi menjam za GPS napravo,najraje Zumo 550. Pussy :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!