Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

imam 550, priklop preko kabla na čelado (kabel iz Louisa), ampak še nisem neki ekspert zanj, vendar mi je pa uspelo ugotoviti, da moram tiščati gumb na kablu, da me preko telefonske povezave sogovornik sploh sliši.

A je kakšna možnost, da se nastavi tako, da povezava ne zahteva držanje tega gumba (imam tudi CBjko vezano prek enakega kabla v čelado (ne istočasno s zumotom), ampak pri CB vsaj razumem zakaj je potrebno tiščati gumb).

Problem je v tem, da original kabel od Nolana nima nobenga gumba

Sem bil na Garminu pa niso mogli nič narediti. Baje zumo perfektno dela s Sony Ericssoni, z Nokio se ne razume najboljše (so problemi), za Samsunga pa ne vedo kako in kaj. Očitno bom moral kupiti nov telefon :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A lahko eden za foro razloži razliko med pojmom "število načrtovanih poti / št. točk na poti", Pri Zumutu piše 50/200, pri ostalih 1 (aktivna ruta) ?!?

število načrtovanih poti / št. točk na poti - Pri Zumutu piše 50/200

to pomeni , da si lahko splaniraš in naložiš na zumota 50 planiranih poti recimo potovanje za 50 dni

in vsaka planirana pot ima lahko 200 točk čez katere se boš peljal (zanimivosti, bencinske, muzeji, atrakvije ipd)

če pa piše aktivna ruta pa pomeni, da si lahko s takim aparatom določiš cilj in eno umesno točko preko katere se boš peljal in to je to

l.p.

Popravljeno . Popravil emc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A lahko eden za foro razloži razliko med pojmom "število načrtovanih poti / št. točk na poti", Pri Zumutu piše 50/200, pri ostalih 1 (aktivna ruta) ?!?

Pri Zumotu si lahko na PCju v Mapsousu narediš 50 načrtovanih poti z po 200 vmesnimi točkami in jih pošlješ v Zumota, kjer jih lahko eno po eno aktivraš za navigacijo, pri ostalih, kjer piše 1 aktivna ruta, pa si z računalnikom in Mapsoursem ne moreš planirati rut, ampak lahko z napravo (nuvi....) ustvariš eno ruto od starta do cilja z določenim številom vmesnih točk in se prepustiš vodenju. Za naslednjo ruto spet ponoviš vajo z nastavljanjem željene smeri. Razumljivo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Raza sem zrihtu je treba update AR narest pol pa gre ruta iz mapsurca na zumota :naughty:

Popravljeno . Popravil Orange
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se dajo kje "dobit" MIO karte za evropske države . končnica fajla FBL . mam sicer vse karte ampak datirajo za 1 leto nazaj .

Vsak namig je dobrodošel (PM) :evilgrin:

P.S.

Torentov načelno NE uporabljam :headbang:

Popravljeno . Popravil bmwslo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brez skrbi... Bomo. :P

Manjka vsaj še kak vmesni odgovor...

- imam, a ni pretirano koristna oz. je ne uporabljam pogosto

Navigacija je koristna, če moraš iz naslova A prit do naslova B. Kar pa je pri mojem moto-izletništvu prej izjema kot pravilo.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dokler so table na križiščih ne vem kaj mi lahko pomaga. če se gre na pot z motorjem so zemljevidi dovolj. za kakšne bolj podrobne informacije pa se vpraša domačine da se pride vsaj malo v stik z okolico.

uporabno je edino za po centrih večjih mest.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To sem mislu tako imaš-nimaš in rabiš-ne rabiš pa vse možne kombinacije.

Drugače pa ta trenutek zgleda, da smo večina kar konzervativci in mečkamo zemljevide :trance_33_sleep:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nimam. ne rabim. če bom smatral da jo rabim jo bom nabavil. ko bo koštala ene 5-10 evrov :rolleyes:

drgač pa se mi zdi dosti bolje opazovat in sledit zadevam, da treniraš mal orientacijo, ker drugače boš rabil navigacijo tudi za it peš :closedeyes:

drgač pa se pridružujem mnenju, da je za mesta, posebej velika skoraj nepogrešljiva, če iščeš določeno lokacijo. oziroma, če iščeš točno določeno pot itd.

sicer pa je dovolj, da si pismen, oziroma, da znaš prebrat kaj piše na tabli. puščice pa so itak puščice, univerzalno kažejo smer :whistle:

neki je tudi na tem, da se osloniš malo na domorodce...zna postat zanimivo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To sem mislu tako imaš-nimaš in rabiš-ne rabiš pa vse možne kombinacije.

Drugače pa ta trenutek zgleda, da smo večina kar konzervativci in mečkamo zemljevide :trance_33_sleep:

tudi srednja pot obstaja

imam - uporabljam.......večinoma tam kjer cest ni na "običajnem" zemljevidu

drugače pa za poslušanje muzike

se pa nikoli ne zanašam 100% na navigacijo, ker me je tudi že naplahtala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam,

Za motoriranje uporabljam program, ki riše po klasičnem zemljevidu kje sem.

Se obnese izvrstno za vandranja, ker grem tudi po odročnih cestah, po katerih si niti slučajno na slepo ne bi upal.

Pa še track poti imam za kasnejšo analizo, spomine, matchanje s slikami ...

Navigacija od vrat do vrat pa samo, ko vem točen naslov kam želim priti. Za vandranja z motorjem v glavnem neuporabno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

manjka vmesni odgovor-po potrebi... ;)

jaz jo imam sicer vedno s sabo,ker je vgrajena v dlančnik-telefon,telefon imam pa itak vedno s sabo...

torej,če ne vem kje sem ali pa ne najdem določene lokacije,potem mi olajša iskanje,drugače je tam za primer sile ;) kart ne vlačim povsod s sabo

je pa res,da z navigacijo odkriješ marsikdaj nevrisane ceste,ki ti popestrijo vožnjo.

Popravljeno . Popravil roadbuster
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nimam in ne rabim - se raje zgubim in kaj novega lepega odkrijem, kot da vsesnozi bulim v tisto napravico tam spredaj...morda nekoč...mi je pa super za prihod v mesta, ko iščeš kak hotel, znamenitost - edina res pohvale vredna lastnost!

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jo imam. Na odgovor v anketi ne morem odgovorit, ker je preveč splošen. Naučil sem se, da se ni možno 100% zanesti na navigacijo :grrr , ker smo se že tudi vozikali naokoli, dokler nismo začeli gledat table in nato skupaj z navigacijo našli pravo pot. Zaplete se predvsem, ko začne preračunavati, ker takrat včasih nardi kako zlo butasto varianto, včasih pa te tudi kaj naplahta :rolleyes: . Za po mestu se mi zdi enkratna zadeva. Dobro je tudi to, ker jo lahko uporabljam na motorju in v avtomobilu, medtem ko tiste iz avtomobila skoraj ni mogoče uporabiti na motorju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugače pa ta trenutek zgleda, da smo večina kar konzervativci in mečkamo zemljevide :trance_33_sleep:

ter kraužlamo možgane :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.

.

.

.

O Jo imam,lahko živim brez nje.

Lahko živimo brez Tv,avta,PCja..celo brez motorja (težko ampak nekako gre).Je pa lahko zelo koristna.V SLO se na asfaltni cesti skoraj ne moreš zgubiti,drugače pa je kje v(Kočevskih...) gozdovih ali kaki exotiki.Prav pride da po pomoti ne srečaš MUPovcev ali karabinjerjev.Velikokrat ko sem v kaki vukojebini zašel,mi je mali aparatek namignil kod in kam in tako nisem rinil iz pm v PM.In ko po številnih odcepih in križiščih postanejo vsa drevesa in skale enake pride zelo prav funkcija TRACK BACK ,medtem ko si z najboljšo specijalko lahko obrišeš ...

Z ali brez samo da se števc vrti ! FLY

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prletiva s kolegom v Moldavijo (on ima GPS jaz pa brez), ko se naenkrat zaustavi ob cesti nekaj tipka po škatlici in zbegano ugotovi, da karta, ki ima naloženo ni "rutabilna". "Glavno, da je cesta prevozna mu odvrnem :whistle: " in odpujsava naprej. V Ukrajini pa so se zadeve zopet uredile.

Nekaj o tem kako sva "rila" po tistih krajih tukajle Visit My Website Ukrajina 2008.

Res je včasih zadevica pride prav. Vendar časi so se spremenili in prav je tako. So pa večino sveta obredli na konjskem hrbtu celo brez kompasa kaj šele zemljevida. Mi kot njihovi sodobniki pač rabimo več pomagal, da najdemo cilj - se nam vedno zelo MUDI :krneki: .

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!