Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

moje mnenje je da ni lepšega kot razgrniti avto karto ko pihlja veterček in ti jo skoraj raztrga kot pa nervozno tipkati po GPS napravi še posebej če nima v abecedi sičnikov in šumnikov kaj šele Ć,Đ.pa še lažja je od tah naprav in ne zasede veliko prostora ne potrebuje električnega napajanja in en kup nosilcev in še kaj,lahko jo stlačiš tudi v tank torbo in sproti malce poškiliš po njej.drugače pa vsak po svoje :grim slabega mnenja nimam o teh napravah vendar v treh primerih je GPS pomagal le enkrat v ostalih dveh se je izgubil ali iskal predolgo. :whistle: ma ni panike se pač vpraša za pot pa je B) pa veliko srečnih in prijetnih kilometrov z ali brez GPS naprav :OK:

post-15438-1223536772_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo v razmislek. Lep dan, nekam bi se peljal. Zumota naštelam tako, da me ne vodi po plačljivih cestah in cestah prvega reda (piše avtoceste). Od Slovenske Bistrice do namembnega kraja Piran, mi je napisal, da preidem čez cca 6 ur!!!! Si lahko zamislite kje bi me peljal? Teh cest verjetno (mnogih) malo poznaš. In spoznaš Slovenijo!! Dobra naložba.

LP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem bolj tradicionalist in imam raje karto. GPS bi imel, če bi iskal točno določen naslov v nekem mestu. Tega pa z motorjem nikdar ne počnem. Tudi kamp ali cimer vzamem točno tam, kjer se mi zazdi, da ga rabim. Turistične znamenitosti so pa večinoma kar dobro označene tako, da zaenkrat ne čutim kake potrebe po nabavi te ''škatlice''.

Je pa res, kar praviš ti ataIBA. Prejšnji teden sem poiskusil se peljati malo naokrog(z zemljevidom)-kar tako na pamet- po takih cestah, kjer še nisem lazil(in to manj kot 30km od doma). Bilo je veliko lepih makadamov in odpirali so se pogledi na iste kraje z drugih strani. Človek res ugotovi, da slabo pozna svoj rodni kraj... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst tudi imam gps ampak samo za v avto...za na motor ga ne uporabljam razen, če bi rabil za določen naslov...ampak je v telefonu in ga lahko uporabljam, če se mi zazdi...je fajn zadevica predvsem za po mestih...fajn je, da ga imaš vedno pri sebi, da ti kdaj, če je kaka sila izračuna najkrajšo ali pa še raje najhitrejšo pot proti domu ali kaki drugi destinaciji

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bo kaj € odveč (kar nekako dvomim), bi ga takoj kupil :) Do takrat pa raje karta, denar oa za gume in bencin :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Osebno še kar raje gledam po zemljevidu, sam ko bomo pa začel bolj resno vandrat po Evropi, si bom nabavu najcenejši model-ker se mi ne da zajebavat in po celodnevni utrujajoči furi nek u Barceloni hostla iskat po zemljevidu :grrr Drugače smo pa s kolegi nedaleč nazaj prišli do spoznanja, da bojo tele GPS napravice vzgojile generacije polpismenih ljudi,ki jim bosta kompas in zemljevid samo arhaična analogna navlaka...... :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vse je odvistno od uporabnika. karte in GPSa. Zdi se mi, da, ko greš pohajat, vzameš s sabo oboje. karto in gps. na karti si precej bolše orientiran. precej lažje vidim kje sem (vsaj jaz) če je cilj točno določen, pa je GPS en tak koristen gadget, ker precej dobro oceni potreben čas, kar name deluje precej pomirjujoče. v večini primerov mi je delal točno. in odlično. sem se pa tud že spravil na rob živčnega zloma, in ni pomagala ne karta ne gps. kombinacija zaprtega avtocestnega izvoza in prekopanega krožišča me je zaciklala v trikrat ponovljen krog. . . . dolg 25 km . . ampak to najbrž ni bil kruiv garmin, ampak uporabnik :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam nuvi 250w in avta in sm ga 1x tko za foro sabo vzel. mel sm ga namreč v žepu pa sm se mogu vsake kvatre ustavlat da sm preveru destinacijo. :D

ma tko uporabno če greš kam v PM. drugač pa nimam potrebe da bi še tisto odbil po tleh. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, cesto iz gronjega v spodnji Duplek najdem po obcestnih tablah. Ceste Timbuktu-Zagora pa itak tudi GPS ne najde...

lp

bv

Popravljeno . Popravil Bojanv
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ga bom jutri imel, da najdem Karlovac... :kva2:

Ce ti bo BMW vzgal :naughty: :topic:

Popravljeno . Popravil Orange
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, cesto iz gronjega v spodnji Duplek najdem po obcestnih tablah. Ceste Timbuktu-Zagora pa itak tudi GPS ne najde...

Če prav razumem tudi ti uporabljaš samo zemljevide in navigacijo v glavi(, ki si jo je moški razvil že davno, davno v pradavnini, ko je v gozduzavit samo v jelenovo kožolovil mamuta tam daleč nekje, daleč, daleč od svojega brloga, gruče otrok in svojega malega harema... ) :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jo imam na telefonu ker nisem jaki navigator. Je ne uporabljam, mi je pa v uteho da je pri roki. Pa ponoci je lazje ker je osvetljena. Če nebi telefon tega že imel, najbrž nebi investiral.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če prav razumem tudi ti uporabljaš samo zemljevide in navigacijo v glavi(, ki si jo je moški razvil že davno, davno v pradavnini, ko je v gozduzavit samo v jelenovo kožolovil mamuta tam daleč nekje, daleč, daleč od svojega brloga, gruče otrok in svojega malega harema... ) :P

Ne, uporabljam roke (kjer ne govorim lokalnega jezika), jezik in zemljevid, kjer sploh obstaja tako dober, da mu je za verjet...

Navigacija v glavi pa lahko zelooo pomaga.

lp

bv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če prav razumem tudi ti uporabljaš samo zemljevide in navigacijo v glavi(, ki si jo je moški razvil že davno, davno v pradavnini, ko je v gozduzavit samo v jelenovo kožolovil mamuta tam daleč nekje, daleč, daleč od svojega brloga, gruče otrok in svojega malega harema... ) :P

Za šalo sem malo poračunal. Do sedaj sem opravil cca 440 k km poti (tu štejem samo tiste popotniške). Z letalom, helikopterjem, kanuji, konji, peš, avtom,...

Nikoli nisem občutil potrebe po GPS, niti v brazilskem pragozdu, vulkanih Kamčatke, osrednji Aziji, niti Indiji, niti kjerkoli drugje. Mogoče ga pa bom, ko bom šel v osrednjo Afriko. :whistle: :whistle:

lp

bv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam gps+karto na mojem telofonu samsung SGH-G810,se ustavim(obvezno gostilna) pogledam zadeva deluje fantastično,ker izbiram stalno stranske cestei n še kako je zadeva uporabna recimo v Madžarski tja se dost vozim.ker ljubim njihovo hrano!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako hudiča naj spravim podatke o prevoženi poti z ZUMO-ta. Ko poskusim to nardit mi javi Pri komunikaciji za napravo Garmin je prišlo do težave :headbang: :headbang:

Kakšna ideja ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako hudiča naj spravim podatke o prevoženi poti z ZUMO-ta. Ko poskusim to nardit mi javi Pri komunikaciji za napravo Garmin je prišlo do težave :headbang: :headbang:

Kakšna ideja ??

Shranjene prevožene rute IZMENJAJ in ti jih bo Zumo najprej shranil(izvozil) na SD kartico. Od tam pa s čitalcem kartic v MS.

Procedura:

Ključ (desni spodji vogal zaslona)....Upor.podatki ...Uredi dnevnik poti...Shrani kot ruto...izberi eno(datum, ura)..računam pot...izmenjaj..izvozi..shranjeno na SD...... :worship:

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Shranjene prevožene rute IZMENJAJ in ti jih bo Zumo najprej shranil(izvozil) na SD kartico. Od tam pa s čitalcem kartic v MS.

Procedura:

Ključ (desni spodji vogal zaslona)....Upor.podatki ...Uredi dnevnik poti...Shrani kot ruto...izberi eno(datum, ura)..računam pot...izmenjaj..izvozi..shranjeno na SD...... :worship:

Hvala za idejo, saj do shranjevanja kot ruta sem že prišel, samo mene zanima "telemetrija" , torej podatki o opravljeni poti , kot so hitrost ... Bom poskusil jutri dalje :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!