Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

Zakaj meni, ko pride do klica na mobi nič ne piska al kako drugače obvesti? Če mi igra muzika se pač zaustavi.

Vse skp je ena šara. Da pridobiš ščepec uporabnega si nakoplemo cel kup težav.

Tko je s to tehniko blo in bo, mi pa kar rinemo, pametni pa služijo.

Men pa ko prevzamem SMS obvezno ribne, ne morem več uvažati načrtovanih poti,

da o tem da me dostikrat pelje okli riti v žep niti ne razlagam.

Če bi prej vedel da 10000 točk zadostuje komaj za 600km ga mogoče niti nebi kupil.

Ajd :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse skp je ena šara. Da pridobiš ščepec uporabnega si nakoplemo cel kup težav.

Tko je s to tehniko blo in bo, mi pa kar rinemo, pametni pa služijo.

Men pa ko prevzamem SMS obvezno ribne, ne morem več uvažati načrtovanih poti,

da o tem da me dostikrat pelje okli riti v žep niti ne razlagam.

Če bi prej vedel da 10000 točk zadostuje komaj za 600km ga mogoče niti nebi kupil.

Ajd :unsure:

Zumo se mi osebno zdi spodobna naprava. Ne pomeni pa, da reši vse tvoje probleme in da pozna odgovore na vsa vprašanja. Tudi če imaš motor, (vsaj večina ljudi) uporablja tudi še avto, kolo, lastne noge in še kaj. GPS uporabljaš kot enega od pripomočkov, poleg ostalih, npr. dobre cestne karte, predvsem pa lastne glave. Na kakšno resnejšo turo nisem šel nikoli brez karte v okencu tank torbe, ne glede na to, ali sem imel zraven GPS, ali ne.

Pri Garminu se mi zdi zelo uporaben tudi program Mapsource, s katerim lahko doma mal poklikaš in vidiš, kje se boš peljal, kakšne so razdalje in kdaj boš približno kje. Res je tudi, da pot po kateri te GSP vodi, ni vedno optimalna, prideš pa skoraj zagotovo na cilj, kar je včasih najpomembnejše, še posebej v labirintih (enosmernih) ulic kakšnega večjega mesta. Če pa pot sam poznaš, kar je v Sloveniji skoraj vedno res, se nima smisla pustit vodit GPS napravi.

So pa zavajajoče (marketinške) obljube proizvajalcev, ki vsi govorijo o "all-you-ever-need" napravah. Velja tudi za večino ostalega, npr. mobilce z nevemkakšnimi fotiči, je pa še vedno res, da za spodobno sliko rabiš namenski fotoaparat...

Je tudi odvisno, v čem uživaš pri vožnji z motorjem, eni to merijo s količino in funkcioniranjem elektronike, ki jo imajo s sabo, drugi s KM-ji motorja, imaš tudi ljudi, ki pravijo, da ni motor, kaj šele turer, če nima gor ksenona, itd. Enostavneje je (in tudi ceneje), če uživaš v vožnji sami, svobodi, družbi (če potuješ s prijatelji), krajih in ljudeh, ki jih odkrivaš in spoznavaš - potem ni sploh noben problem, če pot ni optimalna, ali če se "izgubiš". GPS je potem "nice to have", fino če ga imaš in nič narobe, če ga nimaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

GPS je potem "nice to have", fino če ga imaš in nič narobe, če ga nimaš.

Se v veliki meri strinjam predvsem z tem zadnjim.

Ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa se vendarle enkrat (še) nismo skregali :worship:

zaenkrat...drugače pa tud jaz nimam in ne rabim navigacije...zaenkrat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zaenkrat...drugače pa tud jaz nimam in ne rabim navigacije...zaenkrat

..jes--jes...imaš navigatorja za sabo..tako kot jaz po tanovem..!!! B) :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se greš pelat da kaj vidiš navigacija glih ni potrebna, ker itak največ vidiš ko se zgubiš. Jst svoje nimam razen na telefonu ki je nikol ne uporabljam, sm si pa zadnjič sposodu eno, ker sem šel v prlekijo in po tistih cestah in vaseh se zlahka zavoziš. Se mi je pa mudil in se je že mračil, tko da mi zelo prav pršla (gor od Ptuja naprej). Ko pa greš na kakšno daljše potovanje v tuje države ( sploh če ne znaš jezika), ti pa sigurno prav pride.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko pa greš na kakšno daljše potovanje v tuje države ( sploh če ne znaš jezika), ti pa sigurno prav pride.

Bom ponovil samo del svojega od prej. Naredil sem cca 440 k km (po tujini), pa je še nisem rabil... :worship:

Za mene v največji meri velja tisto starih popotnikov: "V tujem mestu se nikakor ne moreš izgubit. Ker itak ne veš, kje si..." :whistle: :unsure:

Polek tega je spraševajnje za pot ena od oblik komunikacije z domačini, pa še ni odvisna od natančnosti nekoga tam nekje (avtorja zemljevida). In tretja, GPS in ostale stvari so uporabne izključno tam, kjer so zemljevidi za GPS. In zemljevidi so samo (skoraj) po Evropi in severni Ameriki. Nisem še slišal, da bi mi pomagal v Puščavi Gobi, na Kamčatki, osrednji Aziji, Indiji, Iranu, pa še kje... :whistle:

lp

bv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sorry! :blush:

Saj to se samo menimo :worship: jaz bi bil z in ti brez....kako sva si različna...ha ha ha

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam GPS eno leto uporabljam v obeh avtih še posebno uporabno v avtodomu,na motorju imam nosilec samo neuporabljam vse letošnje fure so bile v znane kraje,tako da GPS-a sploh nisem uporabljal mislim,da bi me motilo neprestano gledat v njega,brezžične povezave,pa še nisem nabavil in je najbrž tudi nebom.

Ps. Sploh škoda da sem kupil Zumota lako bi kupil cenejšo varjanto Garmina samo za v avto!

Popravljeno . Popravil Brumer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Največji fak je, če ga nekdo ima(GPS, da ne bo pomote!), pa ga ne zna nucat, potem pa šinfa, faka in oh in sploh......

Torej vidiš same prednosti? Jaz vidim vsaj toliko slabosti kot ima dobrega.

Pa pustmo to, da ne rata zgodbica o jari kači in steklenem polžu.

Ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom ponovil samo del svojega od prej. Naredil sem cca 440 k km (po tujini), pa je še nisem rabil... :worship:

Za mene v največji meri velja tisto starih popotnikov: "V tujem mestu se nikakor ne moreš izgubit. Ker itak ne veš, kje si..." :whistle: :unsure:

Polek tega je spraševajnje za pot ena od oblik komunikacije z domačini, pa še ni odvisna od natančnosti nekoga tam nekje (avtorja zemljevida). In tretja, GPS in ostale stvari so uporabne izključno tam, kjer so zemljevidi za GPS. In zemljevidi so samo (skoraj) po Evropi in severni Ameriki. Nisem še slišal, da bi mi pomagal v Puščavi Gobi, na Kamčatki, osrednji Aziji, Indiji, Iranu, pa še kje... :whistle:

lp

bv

Se ti ni treba ponavljat ker tist ko misl več prebrat o tem bo že prebral še par postov za nazaj. Če ti pa ne pomaga v puščavi Gobi, bi pa spremenu mnenje ko bi se izgubu in bi ti zmankal bencina pa nebi vedu več kam. Tko pa vsaj veš od kje si pršu. Js ga tut ne uporablam ker govorim nemško in angleško, tut jeziki bivše jugoslavije niso problem. Tko da v premeru 5000km bom že najdu kirga ki mi bo pomagu če se zgubim. Je pa včasih velik lažje če ga maš, pa tut bolj pomembne informacije gor najdeš (bencinski servisi, kampi, hoteli, restavracije, servisi...), kar ti sigurn prav pride da boljš načrtuješ svojo pot. Pa še za nazaj maš Tracking, da veš kje si bil, kdaj si bil, poraba, hitrost... To mogoče vsak ne rabi, je pa mogoče fajn če maš takšne podatke za naslednjo turo ki jo načrtuješ. Eni pa pač grejo na blef.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zadeva se izkaže kot izreeeedno priročna v kaki Tirani, ko rijejo z bagri po cesti na vsakih 10m in so nešteti smerokazi, katerih skoraj sigurno ne razumeš... ni šans, da prideš ven, če nimaš tovrstne pomoči... vsaj meni se je tak zdelo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej vidiš same prednosti? Jaz vidim vsaj toliko slabosti kot ima dobrega.

Pa pustmo to, da ne rata zgodbica o jari kači in steklenem polžu.

Ajd

Ce je zate slabosti prevec, si sa pa dol dej, pa karto pa gasa....

Jaz vsekakor najdem vec prednosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi motoristi vemo, da je poleg GPSa potrebno imeti s seboj tudi običajno karto. Ne morete verjet koliko poklicnih šoferjev tovornjakov sedaj uporablja samo GPS in navadnih mart sploh nimajo s seboj. Potem te pa kličejo iz neke p.m., da so zalutali in prevrnili kamion na neki ozki cesti, kamor nihče, ki bi si vsaj na daleč pogledal karto ne bi zavil.

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No da se nebote samo prerekali, nekaj se je govorilo o eni napaki na nosilcu za Zuma glede telefoniranja... A je bilo to neko hreščanje, zaradi katerega se ni nič slišalo??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam ga prvo sezono, na daljših asfaltnih turah ga nikol ne uporabljam preveč efektivno, v glavi itak imaš kraje ki jih misliš prevozit in jih sproti spremljaš na obcestnih tablah.

Zelo veliko pa ga uporabljam v mestih in na offroadu. Na offroadih se zdaj spustim v predele , ki jih z karto niti podrazno nebi probal.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No da se nebote samo prerekali, nekaj se je govorilo o eni napaki na nosilcu za Zuma glede telefoniranja... A je bilo to neko hreščanje, zaradi katerega se ni nič slišalo??

Ja, ni se slišalo. Meni so brez problema zamenjali... :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi motoristi vemo, da je poleg GPSa potrebno imeti s seboj tudi običajno karto. Ne morete verjet koliko poklicnih šoferjev tovornjakov sedaj uporablja samo GPS in navadnih mart sploh nimajo s seboj. Potem te pa kličejo iz neke p.m., da so zalutali in prevrnili kamion na neki ozki cesti, kamor nihče, ki bi si vsaj na daleč pogledal karto ne bi zavil.

Včasih so rekli po domače, da za goske ni seno :headbang: Tovornjakar bi pa že moral znati prebrat navodila :rtfm: in nastavit GPS na vrsto vozila tovornjak in potem ga najbrž nebi vodil po ozkih cesticah in uličicah :headbang:

Je pa sicer GPS še ena dodatna igračka k še večji igrački, torej motorju. Vsaj zame je tako in večkrat je, glej ga hudiča, tudi uporaben za navigacijo. Kdo bi si mislil kaj takega o tako majhni škatljici iz katere sice prihaja tako prijetna muzika :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, ni se slišalo. Meni so brez problema zamenjali... :worship:

Je bilo treba predložit kakšen račun? Moj je namreč iz Anglije... Kje pa so ti to menjali?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je bilo treba predložit kakšen račun? Moj je namreč iz Anglije... Kje pa so ti to menjali?

V senčurju, ja račun tudi. Če greš gor in mislim, da ti bodo ugodili... :naughty:

ps: kaj zdaj, vam cvili na motorju???

Popravljeno . Popravil motoristek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!