Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

Vsi motoristi vemo, da je poleg GPSa potrebno imeti s seboj tudi običajno karto. Ne morete verjet koliko poklicnih šoferjev tovornjakov sedaj uporablja samo GPS in navadnih mart sploh nimajo s seboj. Potem te pa kličejo iz neke p.m., da so zalutali in prevrnili kamion na neki ozki cesti, kamor nihče, ki bi si vsaj na daleč pogledal karto ne bi zavil.

jih nimajo seboj, to že, samo jaz opažam, da tudi če bi jih imeli jim nič ne pomaga, ker jih nea zanjo brati (kart namreč) :doze:

P.S. Pa če kdo rabi, se nam v kleti valja dobrih 200kg zahodnoevropskih stadtpalnov (iz časov pred GPSi)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jih nimajo seboj, to že, samo jaz opažam, da tudi če bi jih imeli jim nič ne pomaga, ker jih nea zanjo brati (kart namreč) :doze:

P.S. Pa če kdo rabi, se nam v kleti valja dobrih 200kg zahodnoevropskih stadtpalnov (iz časov pred GPSi)

Pravjo, da čez 7 let vse prav pride! ŠPARI al`je 7 let že mim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uporabljam samo avtokarto, če zajebem ali mi ni kaj jasno vprašam domačine. Navigacija na motorju se mi zdi bolj za fine snobovske ritke :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

navigacija je fajn za velika mesta kot so London,Bukarešta,Ljubljana

in pa za države ki so slabo označene z tablami

pa na gw je zakon k deluje k mp3 :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

navigacija je fajn za velika mesta kot so ...........Ljubljana

sej je res.............samo tole :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se ti ni treba ponavljat ker tist ko misl več prebrat o tem bo že prebral še par postov za nazaj. Če ti pa ne pomaga v puščavi Gobi, bi pa spremenu mnenje ko bi se izgubu in bi ti zmankal bencina pa nebi vedu več kam. Tko pa vsaj veš od kje si pršu. Js ga tut ne uporablam ker govorim nemško in angleško, tut jeziki bivše jugoslavije niso problem. Tko da v premeru 5000km bom že najdu kirga ki mi bo pomagu če se zgubim. Je pa včasih velik lažje če ga maš, pa tut bolj pomembne informacije gor najdeš (bencinski servisi, kampi, hoteli, restavracije, servisi.. .) , kar ti sigurn prav pride da boljš načrtuješ svojo pot. Pa še za nazaj maš Tracking, da veš kje si bil, kdaj si bil, poraba, hitrost... To mogoče vsak ne rabi, je pa mogoče fajn če maš takšne podatke za naslednjo turo ki jo načrtuješ. Eni pa pač grejo na blef.

Hm, takoj bi vzel GPS v Puščavo Gobi, če bi zemljevid sploh obstajal!!! Ampak, žal, za območja kjer bi bil res uporaben, ti lahko izračuna tvojo trenutno pozicijo na tretjo ali četrto decimalko natančno, ampak če ne moreš dobljene koordinate prenesti na dovolj natančen zemljevid, ki bi ti pomagal pri orientaciji, lahko GPS samo še skuhaš za kosilo. Pri vsem spoštovanju do tehnike in znanosti.

Ravno tako iz osebnih izkušenj lahko povem, da ne delajo niti mobiteli izven velikih mest, pa še kaj...

Verjamem pa, da je zadeva v Evropi in severni Ameriki vsaj delujoča (obstajajo zemljevidi), pa zame ni uporabna, ker imaš povsod dovolj obcestnih tabel, tako da vedno veš, kam...

No, če rabiš za povprečno porabo in take zadeve igračko ki se imenuje GPS, pa bogu hvala...

lp

bv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam v avtu, na motorju ga ne uporabljam, ker se večinoma za pot odločam sproti imam pa stalno karto s sabo. V večja mesta se pa z motorjem ne vozim, raje uživam v podeželskem zraku kot pa v smogu. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jebeš puščavo, tam rabiš kompas... pa malo sreče :yea1:

......tule pa rabiš Zumota, živce in veliko sreče... :lol1:

post-2154-1225024049_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jebeš puščavo, tam rabiš kompas... pa malo sreče :yea1:

......tule pa rabiš Zumota, živce in veliko sreče... :lol1:

Tule te GPS ne reši. Tukej morš bit prjatu od lokalnega šefa Mafije, če ne si najebu, in to na suho :krneki: :blink: :naughty: :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je ZUMO popularen... :kva2:

Gwen Stefani je svetu končno pokazala svojega drugega sinka, 2-mesečnega Zumo.

post-2154-1225378077.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Čao,

mi lahko kdo pomaga kako lahko namontiraš Zuma 550 na Kawasaki gtr 1400 ,ker original nosilec ne paše je kdo mogoče že izdelal svoj nosilec zelo bi vam bil hvaležen za pomoč.

lp Aleš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čao,

mi lahko kdo pomaga kako lahko namontiraš Zuma 550 na Kawasaki gtr 1400 ,ker original nosilec ne paše je kdo mogoče že izdelal svoj nosilec zelo bi vam bil hvaležen za pomoč.

lp Aleš

V takšnem primeru kupiš poseben vijak, ki ga zamenjaš z vijakom, ki drži krmilo. Ta poseben vijak ima na drugi strani kroglo in se prilega Zumovemu nosilcu. Bom probal najti kakšno sliko in pa naslov kje sem to kupil...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, če velja za Kawo (verjetno ne), lahko povem za FJR, morda bo komu v pomoč. Objemka, ki je bila v Ram mount setu ni pasala nikamor, ker kraki krmila niso čisto okrogli in tudi luknji za vijaka, ki držita ročico na levi strani, nista naravnost, ampak rahlo zamaknjeni. Ima pa telo ročice na levi strani luknjo z navojem, kamor je sicer lahko privijačeno ogledalo; ker je ogledalo pritrjeno na oklep, je luknja zaprta s plastičnim čepom. Sitno je le, ker je navoj M10X1,25 in takega vijaka ponavadi ni doma. Kako zgleda je na sliki spodaj, ki je od enega prodajalca, ki vijak prodaja za 4€, v Metalopremi (Črnuče) pa ga dobite za desetino te cene.

post-9351-1227268216_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čao,

mi lahko kdo pomaga kako lahko namontiraš Zuma 550 na Kawasaki gtr 1400 ,ker original nosilec ne paše je kdo mogoče že izdelal svoj nosilec zelo bi vam bil hvaležen za pomoč.

lp Aleš

Če ne najdeš originala, stopi do kakega šlosarja, pa ti bo naredu nosilec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super kje si pa dobil ta nastavek ki je na sliki po oznako GREB9.

Nič GREB9, uporabil sem samo dele originalnega nosilca, ki so bili zraven in sam dodal nosilec, odrezal sem ploščat inox 100x25x3, ga mal spoliral in vanj zvrtal tri luknje, 2-x za vijaka M6 in 1-x za prej omenjenega M10x1,25. Z vijakoma M6x(dolžine nisem zmeril) sem privil na ploščat nosilec tisti del Ram mounta, ki bi ga drugače uporabil za montažo na telo ročice z objemko, oglej si na sliki, sem ti šel slikat. Podložil sem malo gume, za velik vijak vzmetna podložka, za dva mala pa samovarovalne matice.

"Iskanja" nosilca sem se v bistvu lotil tako, da sem najprej ugotovil, kje sploh želim imeti Zumota, da mi ne zakriva pogleda na armaturo, da mi ni v liniji pogleda v ogledalo, kar zna biti zoprno ponoči, ko se ti za vsako ko pogledaš v ogledalo, oči "prilepijo" na osvetljen ekran. Pazi tudi, da z nosilcem ne zadaneš v vizir (preveri dvignejn - spuščen položaj vizirja), ko boš obračal balanco. In pa da je seveda pri roki, meni centralna pozicija ne ustreza in ga imam raje pri ročici. No, ko boš vedel, kje ga želiš imeti, potem ugotovi, kaj ti manjka, da bi lahko z deli Ram mounta pritrdil nosilec tja, kjer imaš možnost. Če je ta dodatek enostaven, kot je bil pri meni, lahko narediš morda sam, drugače poišči mojstra.

Služi kot je treba, je pri roki in tud mal ne vibrira.

post-9351-1227302563_thumb.jpgpost-9351-1227302724_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!