Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

Hi!

Vse opravim po opisanem postopku, vendar, na garminu ostaja še vedno stara AR.

Sam postopek poteka normalno in javi da so bili podatki uspešno poslani.

Na napravi mam še 1,5GB placa.

Ajd

Mogoče najprej pobriši stari SW iz naprave. Fajl bi moral biti na mapi Garmin ime pa nekaj kot gmapsup.img . Velikost je odvisna od tega, kaj od kart imaš naloženo . Lahko je samo cca 100 Mb če je to samo AR ali pa tudi 1.6 Gb, če imaš tudi CN9 recimo.

Pobriši to in nato namesti na napravo hkrati vse željene zemljevide - recimo CN in AR . Če boš dal katerega od zemljevidov na kartico velja enako, torej hkrati preneseš vse kar želiš spravit na kartico . Na vsakem mediju (naprava ali kartica) namreč nastane za vse kar se prenaša ena sama datoteka na mapi Garmin.

Upam, da ti rata :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hi!

Vse opravim po opisanem postopku, vendar, na garminu ostaja še vedno stara AR.

Sam postopek poteka normalno in javi da so bili podatki uspešno poslani.

Na napravi mam še 1,5GB placa.

Ajd

Po vsej verjetnosti si imel prej AR instalirano na SD kartico, sedaj pa novo instaliraš na napravo. Tako ti ostane tudi stara verzija na SD kartici. Ker imaš verjetno izbrano (odkljukano kot aktivno) staro verzijo, ti jo pač pokaže! Preveri!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Probal obe varianti pa ne prenese, zanimivo je tudi, ko sem odstranil IMG datoteko so bile na napravi še vedno vse karte. :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Probal obe varianti pa ne prenese, zanimivo je tudi, ko sem odstranil IMG datoteko so bile na napravi še vedno vse karte. :headbang:

Karte mora od nekje prebrati, zato so sigurno ostale zapisane. IMGjev je lako več! Obstaja tudi basemap.img, ki še vedno pokaže osnovno karto, tudi če si fajl od AR izbrisal.

Ker model pa maš?

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Karte mora od nekje prebrati, zato so sigurno ostale zapisane. IMGjev je lako več! Obstaja tudi basemap.img, ki še vedno pokaže osnovno karto, tudi če si fajl od AR izbrisal.

Ker model pa maš?

760

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nadzorna plošča, pobriši staro, naloži novo.... :naughty:

Nadzorna plošča????????? Mislim, da bo "raziskovalec" zadost! Saj je potrebno samo prave fajle zamenjat! Čas posla!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nadzorna plošča????????? Mislim, da bo "raziskovalec" zadost! Saj je potrebno samo prave fajle zamenjat! Čas posla!

Zadosti je za znalce :worship: za nas računalniške telebane je pa bolj preprosto, da pobrišemo in novo naložimo. Sem jaz tudi doktoriral, ko sem nalagal... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse najdeš tuki ; tudi navodila.

http://www.alter.si/tabla/postlist.php/Board/gps

Po nekaj urah blodenja po forumu nisem našel nič kar bi rešilo mojo težavo.

Ko sem prepisal AR 2.0 z AR 2.20 je šlo na MapSource brez težav zanima me, ali moram novo karto odkleniti čeprav sem imel gor legalno 2.00.

Kako preverim ali je karta odklenjena namreč v MS je vse OK. Pa tudi po prenosu ne javi nobene napake le v Garminu ostaja 2.00.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako preverim ali je karta odklenjena namreč v MS je vse OK. Pa tudi po prenosu ne javi nobene napake le v Garminu ostaja 2.00.

Utilities -> Manage Map Products

Tam boš videl ali je odklenjena ali zaklenjena.

LP,

Gorazd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Utilities -> Manage Map Products

Tam boš videl ali je odklenjena ali zaklenjena.

LP,

Gorazd

:blink: V mapsource? Imam SLO verzijo.

Ali v MS lahko uporabljaš neodklenjene zemljevide, namreč men dela BP?

Ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:blink: V mapsource? Imam SLO verzijo.

Ali v MS lahko uporabljaš neodklenjene zemljevide, namreč men dela BP?

Ajd

V MS lahko delaš s karto, ki je odklenjena z bilo katero kodo za to karto. Naprava (Nuvi, zumo...) pa dela samo z pravo kodo za dotično napravo. Če si prenesel karto, ki je odklenjena z napačno kodo, bi naprava napisala, da ne more odkleniti zemljevidov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V MS lahko delaš s karto, ki je odklenjena z bilo katero kodo za to karto. Naprava (Nuvi, zumo...) pa dela samo z pravo kodo za dotično napravo. Če si prenesel karto, ki je odklenjena z napačno kodo, bi naprava napisala, da ne more odkleniti zemljevidov.

Rešeno :headbang:

Raza :worship: !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kaj te je zezalo?

Mislil sem, da imam na SD kartici le CN, pa je Raza ugotovil, da je file prevelik.

Sedaj, ko sem odstranil kartico pa vidim AR2.20 prej je očitno prevladala AR 2.00 ki je bila združena z CN 2008 in še čim :unsure: .

Jebiga takšno zadevo sem kupil. :?

Ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!