Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

Zverca: imam nuvi 550- sicer ga na motorju še nisem uporabljal ker je zima in ne hodim daleč, se je pa v avtu in tudi peš kar dobro obnesel tudi po vukojebini (original karte + AR). Edini bug je (to naj bi imeli vsi garmini??) da na območjih ki jih pokriva tako AR kot original karta občasno zmrzne (pomaga samo izklop in vklop). Rešitev je, da imaš vklopljeno samo eno karto (torej ko greš na jug ali po SLO uporabljaš AR, sicer pa original), kar naštimaš v nastavitvah.

Še to, original karte imajo za večino cest vnesene omejitve, AR tega nima.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Edini bug je (to naj bi imeli vsi garmini??) da na območjih ki jih pokriva tako AR kot original karta občasno zmrzne (pomaga samo izklop in vklop). Rešitev je, da imaš vklopljeno samo eno karto (torej ko greš na jug ali po SLO uporabljaš AR, sicer pa original), kar naštimaš v nastavitvah.

Še nisem zasledil tega problema pri Zumotu, pa imam naloženo še vse kaj drugega kot EU in AR!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na karti si ogledaš kje bi se rad peljal, ruto pa nato vneseš v GPS. Poleg kazanja smeri sta na večini poti zame zelo uporabna podatka, kdaj bom prispel na cilj in koliko km je še do cilja - sploh takrat, ko gre bolj na tanko s časom. Koristna je tudi funkcija iskanja najbližje bencinske črpalke in POI točke (kampi, trgovine, turistične točke, gostilne).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Mene pa zanima če imajo nuviji (205W ali 255W) izhod za slušalke.Rad bi kupil nekaj za okoli 200€,pa da bi imel povezavo na čelado.Če nimajo,verjetno ostane na izbiro Nomad,kateri ima bluetooth in izhod za slušalke.Uporabljal bi sicer bolj v avtu,vendar če že kupujem,bom kupil nekaj takega da bo opcija tudi uporaba na motorju.

LP Toni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Mene pa zanima če imajo nuviji (205W ali 255W) izhod za slušalke.Rad bi kupil nekaj za okoli 200€,pa da bi imel povezavo na čelado.Če nimajo,verjetno ostane na izbiro Nomad,kateri ima bluetooth in izhod za slušalke.Uporabljal bi sicer bolj v avtu,vendar če že kupujem,bom kupil nekaj takega da bo opcija tudi uporaba na motorju.

LP Toni

Nomad ma bluetooth verjetno za prostorocno tel .!Nuvija pa nista vodotesna.Raje dodaj nekaj eur pa kupi zumota pa imas vse! :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nepreklicno in takoj jo sprejmem za darilo. Lahko tudi več različnih modelov. Kupil pa je zaenkrat še ne bi ... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja prav gotovo priročna zadeva...razmišljam kako bi avtomobilsko navigacijo pritrdil na motor, da bi zadevo lahko imel in v avtu in na motorju...definitivno pa bom zadevo kupil v naslednjih tednih...za kratke izlete ga ne rabiš, za vsakršno načrtovanje potovanj pa je po mojem obvezen...Kazni so prehude da bi obračali čez 2 polni črti...zato je pa pa navi da te opozori kje se zavije....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

500€ nimam namena dati,saj mi sama navigacija ne pomeni toliko.Tudi ne rabim vodotesne naprave,zanima me le če imajo nuviji izhod za slušalke.Pa še če je mogoče kdo na forumu ki lahko iz lastnih izkušenj pove razliko med Garminom in Nomadom pri uporabi pri nas in v okoliških državah.

LP Toni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

500€ nimam namena dati,saj mi sama navigacija ne pomeni toliko.Tudi ne rabim vodotesne naprave,zanima me le če imajo nuviji izhod za slušalke.Pa še če je mogoče kdo na forumu ki lahko iz lastnih izkušenj pove razliko med Garminom in Nomadom pri uporabi pri nas in v okoliških državah.

LP Toni

Ne vem ali je težko odtipkati stran Garmin.si in pogledati tehnične lastnosti posamezne naprave? Tam je točno napisano kateri modeli imajo 3,5 mm priključek za slušalke!

No nuviji in poceni modeli imajo opcije zelo okresane, tako pač ob vgrajenem zvočniku izhoda za slušalke NI!

Programsko in kartografsko sta Garmin in Nomad vsak na svojem bregu. Podpora v posodabljanju kartografije je pri enem boljša pri drugem pa vprašanje, če za določena področja sploh je!

Sam se boš moral odločiti, prej pa iskalnik Google in veliko prebranih strani! Na krožniku tudi na forumih ni vsega!

Pa brez zamere!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nomad ma bluetooth verjetno za prostorocno tel .!Nuvija pa nista vodotesna.Raje dodaj nekaj eur pa kupi zumota pa imas vse! :whistle:

Kupi Beckerja z 201 ne moreš zgrešiti :worship: ima izhod za slušalke, predvaja mp3, video ..še kaj ..preveri na njihovi strani

Popravljeno . Popravil royal
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prejšnji teden sta se pred hišo znašla dva Italjana (nobeden znal nič drugega kot Italjančino), ki sta šla iz Budimpešte v Udine. Garmin jih je v LJ vrgel iz avtoceste in jih po Poljanski dolini vodil proti Udinam... 3km po ozki cestici, ki nima sredinske črte in to gor v klanec... Mislim, da kljub vsemu ni slaba ideja, da ima človek zraven tudi old-fashion karto :unsure:

Seveda jo moraš znat brat, ker čene je ne rabiš, če pa jo znaš brat ne rabiš navigacije, ker ti samo krade prostor :P No- saj je fino za po mestih ampak jaz na motorju tega ne rabim tudi-če stane samo 50€. Na motorju mi je vseeno, če se malo ''izgubim'', saj mi je pot pomembnejša od cilja.

Kljub različnim mnenjem se presenetljivo še vedno nismo skregali-pohvalno! :P

Popravljeno . Popravil Lowrenc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko bodo cene drastično padle, bom navigacijo kupil. Dotlej bom pa doma dobro preštudiral pot na mapi, si zapomnil glavna mesta/ulice mimo katerih se peljem in po potrebi ustavil in pogledal na zemljevid (skoraj nikoli).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Raza oprosti.Večkrat sem že na garmin.si primerjal različne modele,v zadnjem trenutku pa sem se odločil da bom zadevo uporabljal tudi na motorju in nisem preveril da ja tam tudi podatek o priključkih.Verjetno bo najbolje dodati 100€ in nabaviti 765 ali pa vsaj 760.

LP Toni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

500€ nimam namena dati,saj mi sama navigacija ne pomeni toliko.Tudi ne rabim vodotesne naprave,zanima me le če imajo nuviji izhod za slušalke.Pa še če je mogoče kdo na forumu ki lahko iz lastnih izkušenj pove razliko med Garminom in Nomadom pri uporabi pri nas in v okoliških državah.

LP Toni

Lej če ti navigacija ne pomeni toliko potem jo ne kupuj !Zumo ima vse tudi dva nosilca s tem da je nosilec za motor dodatno varovan z vijakom da ti ne pade med vožnjo z motorja !Bluetooth da nimaš tistega motečega kabla pa se telefonirat se da lepo (z prikazom na ekranu kdo ali koga kličeš seveda v kombinaciji z bluetooth slušalkami v čeladi, jaz imam Nolanov sistem) !Vodotesn je da ga ni treba pospravljat ce te ujame dež,uporaben je pa tudi za navtiko!Kam boš pritrdil Nuvija-z selotejpom al pa v tank torbo ?V tank torbi odmisli tuch screen!Nenazadnje karte te so po mojem mnenju zaenkrat najboljše in redno se obnavljajo kar daje Garminom pa naj bo to Nuvi ali Zumo ali ker drug model veliko prednost!

Pa brez zamere to je moje mnenje !

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi motor mi ne pomeni toliko da bi zdaj na vsak način moral kupiti stroj za 20000€.Točno vem da je Zumo najboljša izbira in hkrati krepko draga.Aparat + bluetooth slušalke pa smo tam nekje pri 700-800€.Za ta denar se dobi 5 ali 6 nuvijev 200,kateri te z novo karto pripelje kamorkoli želiš.Seveda pa ima svoje pomanjkljivosti.Pač želim za eno normalno ceno dobiti uporabno zadevo.Če aparat ni vodotesen in je v tank torbi,kaj zato.Saj ne tipkaš med vožnjo stalno po njemu.Imel sem Yakumo navigacijo in sem bil z njo zadovoljen,pa je nažalost šla po gobe.Mislil sem da bom o teh zadevah dobil kakšno praktično mnenje,ne pa samo v stilu:najdražje je edino dovolj dobro.

LP Toni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Mene pa zanima če imajo nuviji (205W ali 255W) izhod za slušalke.Rad bi kupil nekaj za okoli 200€,pa da bi imel povezavo na čelado.Če nimajo,verjetno ostane na izbiro Nomad,kateri ima bluetooth in izhod za slušalke.Uporabljal bi sicer bolj v avtu,vendar če že kupujem,bom kupil nekaj takega da bo opcija tudi uporaba na motorju.

LP Toni

Nimata.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi motor mi ne pomeni toliko da bi zdaj na vsak način moral kupiti stroj za 20000€.Točno vem da je Zumo najboljša izbira in hkrati krepko draga.Aparat + bluetooth slušalke pa smo tam nekje pri 700-800€.Za ta denar se dobi 5 ali 6 nuvijev 200,kateri te z novo karto pripelje kamorkoli želiš.Seveda pa ima svoje pomanjkljivosti.Pač želim za eno normalno ceno dobiti uporabno zadevo.Če aparat ni vodotesen in je v tank torbi,kaj zato.Saj ne tipkaš med vožnjo stalno po njemu.Imel sem Yakumo navigacijo in sem bil z njo zadovoljen,pa je nažalost šla po gobe.Mislil sem da bom o teh zadevah dobil kakšno praktično mnenje,ne pa samo v stilu:najdražje je edino dovolj dobro.

LP Toni

Po eni strani praviš, da ne boš kupil dražjo stvar, po drugi strani pa samo čakaš, da nas skurcaš, če ti kaj odgovorimo. Saj si si sam vse odgovoril. Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi motor mi ne pomeni toliko da bi zdaj na vsak način moral kupiti stroj za 20000€.Točno vem da je Zumo najboljša izbira in hkrati krepko draga.Aparat + bluetooth slušalke pa smo tam nekje pri 700-800€.Za ta denar se dobi 5 ali 6 nuvijev 200,kateri te z novo karto pripelje kamorkoli želiš.Seveda pa ima svoje pomanjkljivosti.Pač želim za eno normalno ceno dobiti uporabno zadevo.Če aparat ni vodotesen in je v tank torbi,kaj zato.Saj ne tipkaš med vožnjo stalno po njemu.Imel sem Yakumo navigacijo in sem bil z njo zadovoljen,pa je nažalost šla po gobe.Mislil sem da bom o teh zadevah dobil kakšno praktično mnenje,ne pa samo v stilu:najdražje je edino dovolj dobro.

LP Toni

Ja sj sem ti podal svoje mnenje ti ga sprejmi al pa ne tvoj blem !Najbolje bo da kupiš papirnato karto pa boš mel poceni navigacijo za 12 eur.Lahko pa tut kupis nuvija pa ko te bo dobil dež ga vržeš stran in kupiš novega .Tako ko boš kupil 3-tjega boš pa že dal več kot za zumota!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam Nomada 340 BT in je kar zanimiv. Sem ga dobil za Božičko Mraza in ga v bistvu še malo "testiram". Mašinca ima veliko funkcij (video/mp3/bluetooth telfoniranje/kokolator/špili/in seveda navigacijo). To je sier moj prvi GPS tako, da kakšnih hudihizkušenj nimam z drugimi napravami. Se pa trudim dobiti koga, ki ima kakšno drugo primerljivo napravo, da bi ga malce primerjal (predvsem me zanima, kako hitro in učinkovito lovijo satelite druge GPS škatlice). Včasih sem namreč razorčaran nad tem GPSom, ker ugotovim, da se vozim 1/2 ure in ne dobim več kot 2 uporabna satelita, čeprav mi jih izipiše npr. 3-9 v dosegu...

Kako se kaj ostali povezujete s temi đipiesi v vesolje :alien1: ?

Popravljeno . Popravil Gichin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Raza oprosti.Večkrat sem že na garmin.si primerjal različne modele,v zadnjem trenutku pa sem se odločil da bom zadevo uporabljal tudi na motorju in nisem preveril da ja tam tudi podatek o priključkih.Verjetno bo najbolje dodati 100€ in nabaviti 765 ali pa vsaj 760.

LP Toni

Oj,

Dolgo sem kolebal med Zumotom in 760 in ni bila cena tista, da sem se odločil za N760.

Pluse zumota poznamo pa, da še jaz naštejem par minusov, da se nisem odločil zanj.

-Velikost/teža (minus za prenašanje)

-Manjši ekran vs nuvi

-Nima zvočnika (minus za peš navigacijo, uporabo zvočnih datotek ...)

-Nima FM oddajnika (ni tako pomembno, včasih pa le pride prav)

Jaz bi se odločil za 765, vendar če imaš neked mortor ti odsvetujem uporabo brez zaščite, kajti dež zna kar lepo presenetiti.

Montiranega imam na gumijastem nosilcu globoko pod v. steklom in v manjšem dežju ni bil nikoli problem.

P.S.

Če bi vozil neked motor bi se verjetno odločil za Zumota ali TomTom-a.

Ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam Nomada 340 BT in je kar zanimiv. Sem ga dobil za Božičko Mraza in ga v bistvu še malo "testiram". Mašinca ima veliko funkcij (video/mp3/bluetooth telfoniranje/kokolator/špili/in seveda navigacijo). To je sier moj prvi GPS tako, da kakšnih hudihizkušenj nimam z drugimi napravami. Se pa trudim dobiti koga, ki ima kakšno drugo primerljivo napravo, da bi ga malce primerjal (predvsem me zanima, kako hitro in učinkovito lovijo satelite druge GPS škatlice). Včasih sem namreč razorčaran nad tem GPSom, ker ugotovim, da se vozim 1/2 ure in ne dobim več kot 2 uporabna satelita, čeprav mi jih izipiše npr. 3-9 v dosegu...

Kako se kaj ostali povezujete s temi đipiesi v vesolje :alien1: ?

Če ti je dal Božičko_Mraz kaj poleg za cuknit...da se ti poveže samo na dva satelita v 1/2 ure. :naughty: .....če te pripelje od točke A ...do točke B in še vmes prepozna kakšno oštarijo je to to.. :hmm:

Popravljeno . Popravil royal
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Mene pa zanima če imajo nuviji (205W ali 255W) izhod za slušalke.Rad bi kupil nekaj za okoli 200€,pa da bi imel povezavo na čelado.Če nimajo,verjetno ostane na izbiro Nomad,kateri ima bluetooth in izhod za slušalke.Uporabljal bi sicer bolj v avtu,vendar če že kupujem,bom kupil nekaj takega da bo opcija tudi uporaba na motorju.

LP Toni

tega http://garmin.si/view_product.php?product=...-71&cat_id= se dobi novega za 215 eur z garancijo...kontaktiraj me če si zainteresiran

l.p. Emc

Popravljeno . Popravil emc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!