Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

Če ti je dal Božičko_Mraz kaj poleg za cuknit...da se ti poveže samo na dva satelita v 1/2 ure. :naughty: .....če te pripelje od točke A ...do točke B in še vmes prepozna kakšno oštarijo je to to.. :hmm:

Ja, danes me v LJ od Šiške do Centra ni povohal noben :alien1: , zdejle sem se pa vrnil iz Rudnika v Center, pa sem mel neprestano 3-6 satelitov, ki so me aktivno spremljali (CIA? :krneki: ) Drugače sem pa kar navdušen... Zdej bom mal pogledal, kako zgleda pot iz Rudnika domov na Google Earth-u...

Se mi je pa že drugič zgodilo, da mi je zradiral oz. kar nekam v 3 božje mamice plasiral "priljubljene punkte".. Ne vem koji mu je q***c?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sj sem ti podal svoje mnenje ti ga sprejmi al pa ne tvoj blem !Najbolje bo da kupiš papirnato karto pa boš mel poceni navigacijo za 12 eur.Lahko pa tut kupis nuvija pa ko te bo dobil dež ga vržeš stran in kupiš novega .Tako ko boš kupil 3-tjega boš pa že dal več kot za zumota!

Nuvi 250.....montiran na R1200GS, prevoženih z njim lani cca. 15.000 km, od tega sigurno vsaj 2500 km po dežju. Pa dela brez problema.

Zumota nisem kupil iz dveh razlogov:

1. konstruktorja zumota bi zaprl, saj skoraj 100% ni motorist. Ne moreš narediti tako velike in nehumano debele "gajbe" za na motor. Dokler se voziš, ni problema, problem nastane, ko parkiraš in nato iščeš ruzak, kamor ga boš spravil. Jaz Nuvija spravim v žep od srajce...

2. odločno predrag napram ostalim navigacijskim napravam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Wilson,BMW in emc,najlepša hvala.To so nasveti,kakršne sem iskal.Ponudba je široka in ceneje je kupovati prek spleta kot pa v trgovini.Ampak če nimaš informacij si lahko razočaran ko nekaj pričneš uporabljati.Take praktične informacije so veliko vredne.

Emc,če imaš ponudbo tudi za 765 ali 760,me prosim kontaktiraj na ZS.

LP Toni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za pot v nebesa...ne rabiš GPS-a...

Rabiš, rabiš, sicer lahko zgrešiš in zapelješ v vice ali še huje, v pekel ! :naughty: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Žensko lahko spraviš v nebesa tudi brez gepeesa!" IZTOK MLAKAR

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Žensko lahko spraviš v nebesa tudi brez gepeesa!" IZTOK MLAKAR

Lep stavek , da kr rajca :)

Mene pa rajca tut misel na letošnje potovanje, če ne bo kakšne recesije :(

post-1035-1231360904_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep stavek , da kr rajca :)

Mene pa rajca tut misel na letošnje potovanje, če ne bo kakšne recesije :(

Dodatki k poti:

- Jadranska magistrala je obnovljena - ne iti po avtocesti

- Albanija Od Vlore do Sarande se gradi cesta in je 90 km vukojebine - pojdi po vzporednici - celini, če pa imaš 5 ur časa za ta odsek, pa ob morju, ne bo ti žal

- Istanbul - ni več kampov - vse so zaprli

- Od Constance do Bukarešte imaš 200 km odsek brez pumpe

- Če si že pri Brasovu ne izpusti nore ceste Transfagarašan (pitesti-Sibiu)

itd...

:book: :book: :book:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cena v USA za cca 160USD bolj ekološka :OK: . Pri direktni primerjavi z 550 nima podpore za (XM® Navtraffic & Radio for U.S. compatible:).

Samo, da :eek: kako ceno bodo nabili pri nas?

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cena v USA za cca 160USD bolj ekološka :OK: . Pri direktni primerjavi z 550 nima podpore za (XM® Navtraffic & Radio for U.S. compatible:).

Samo, da :eek: kako ceno bodo nabili pri nas?

Pr nas bo pa 800 eur :(

Sm pa vseen mal skeptičn.....660 je brez tipk.....to pomen če si na motorju in si v meniju tam okrog nastavitev....potem moraš vsaj pr 660, 760 ipd kar nekajkrat pritisnit NAZAJ, da prideš na osnovni menu....pri 550 al pa pr 2820 pritisneš eno tipko in to je to...razn če niso programsko zadevo kaj popravl in omogočl kašn dodatn klik

Glede na napovedano recesijo upajmo da cena ne bo tako visoka in bodo spustil ceno do balance :)

post-1035-1231433942_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil emc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če tole kaj velja -

Designed By Bikers For Bikers

in potem tole -

Zumo’s glove-friendly interface, with large customisable buttons make programming the unit as simple as changing gear.

Potem ne bi smelo bit` probemov.

PS, če trenuto dolarsko ceno preračunaš je to glih 600€.Živi bili pa videli!

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

situacija: na 4G SDHC kartico sem naložil CN North America NT 2009 in zadeva zasede zgolj 1G. Nekje sem zasledil, da na eno SD kartico lahko spraviš zgolj 1 kartografijo (v primarni spomin Zumota pa lahko več). Na SD kartici baje ne pomaga niti preimenovanje v preostala možna poimenovanja kartografij (to mislim na .img tavelike file). A je to res, je kdo probal? Rad bi namreč na isto kartico dal še AR in SCG na isto kartico, pa preden začnem sam odkrivat toplo vodo, raje vprašam. Potem takem se bolj splača kupit več malih kartic 1G-2G za različne karte.

A ima mogoče kdo na isti kartici AR in SCG, da bi šlo vsaj to skupaj?

A ima kdo mogoče izkušnje z ameriškimi kartami - ali bo CN NA dovolj ali se splača še posamezne države vzeti?

tnx

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

situacija: na 4G SDHC kartico sem naložil CN North America NT 2009 in zadeva zasede zgolj 1G. Nekje sem zasledil, da na eno SD kartico lahko spraviš zgolj 1 kartografijo (v primarni spomin Zumota pa lahko več). Na SD kartici baje ne pomaga niti preimenovanje v preostala možna poimenovanja kartografij (to mislim na .img tavelike file). A je to res, je kdo probal? Rad bi namreč na isto kartico dal še AR in SCG na isto kartico, pa preden začnem sam odkrivat toplo vodo, raje vprašam. Potem takem se bolj splača kupit več malih kartic 1G-2G za različne karte.

A ima mogoče kdo na isti kartici AR in SCG, da bi šlo vsaj to skupaj?

A ima kdo mogoče izkušnje z ameriškimi kartami - ali bo CN NA dovolj ali se splača še posamezne države vzeti?

tnx

Nimam ameriške :rolleyes: imam pa NT 2009, AR, SCG, AR-Topo in bi se še dalo kakšno gor spravit in mp3 tudi. Kartica je 4GB. Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

situacija: na 4G SDHC kartico sem naložil CN North America NT 2009 in zadeva zasede zgolj 1G. Nekje sem zasledil, da na eno SD kartico lahko spraviš zgolj 1 kartografijo (v primarni spomin Zumota pa lahko več). Na SD kartici baje ne pomaga niti preimenovanje v preostala možna poimenovanja kartografij (to mislim na .img tavelike file). A je to res, je kdo probal? Rad bi namreč na isto kartico dal še AR in SCG na isto kartico, pa preden začnem sam odkrivat toplo vodo, raje vprašam. Potem takem se bolj splača kupit več malih kartic 1G-2G za različne karte.

A ima mogoče kdo na isti kartici AR in SCG, da bi šlo vsaj to skupaj?

A ima kdo mogoče izkušnje z ameriškimi kartami - ali bo CN NA dovolj ali se splača še posamezne države vzeti?

tnx

Enostavno v Map surce odklen vse karte nato vsako posebej označi(boljše je če ne dupliraš kart ker ma CN2009 že pokrito jugo) ter pošlješ na kartico traja cca 3-4 ure !Nismem pa čist ziher če najde vse karte na 4GB SDHC ker sem imel sam tudi nekaj problemov tako da sem AR in AT dal direktno na Nuvija Cn 2009 sem dal pa na SD kartico .Na 2GB SD kartico gre seveda ti CN vzame 1,5GBtko da ti ostane samo še 500MB :na Zumotu imam pa CN 2009 direkt, AR ,SCG ,AT pa na 1GB SD kartici.

Popravljeno . Popravil Orange
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha, potem, če prav razumem, spravljate mape prek mapsourca na zumota in se to pretoči v skupen img file. Torej ni več različnih .img filov, kot so GMAPOEM.IMG, GMAPPROM.IMG, GMAPPROM1.IMG in GMAPSUPP.IMG (mogoče še GMAPTZ.IMG, GMAP3D.IMG in GMAP3D1.IMG) istočasno na kartici, ali pa se motim?

Jaz sem vzel zgolj CN North America v obliki .img brez mapsourca in ga copy/paste direkt na kartico in dela (torej je tudi brez .unl fila) - ne rabim prek mapsourca to prenašat, ker predolgo traja, pa tudi ne rabim vnaprej delat rut. Na isti način bi sedaj še ostale karte dal na SDcard, ki me zanimajo, vendar nekateri modeli podpirajo zgolj eno od zgoraj naštetih map na eni kartici - če je to res (saj to sprašujem).

Zakaj tako - ker nočem zasrat legalnih verzij mapsourca in CN EU 2008 s čim you know what i mean. Vse ostalo bi dal na kartico, ki jo vzamem ven, ko delam update, pa je zadeva rešena. Nič, bom moral kar sprobat, pa vidit kako in kaj.

lp

PS: kaj je to AT (katera karta)? Koliko so res te TOPO karte res uporabne za motoriranje - so vse ceste isto pokrite, vpliva kaj na hitrost delovanja zumota med vožnjo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha, potem, če prav razumem, spravljate mape prek mapsourca na zumota in se to pretoči v skupen img file. Torej ni več različnih .img filov, kot so GMAPOEM.IMG, GMAPPROM.IMG, GMAPPROM1.IMG in GMAPSUPP.IMG (mogoče še GMAPTZ.IMG, GMAP3D.IMG in GMAP3D1.IMG) istočasno na kartici, ali pa se motim?

Jaz sem vzel zgolj CN North America v obliki .img brez mapsourca in ga copy/paste direkt na kartico in dela (torej je tudi brez .unl fila) - ne rabim prek mapsourca to prenašat, ker predolgo traja, pa tudi ne rabim vnaprej delat rut. Na isti način bi sedaj še ostale karte dal na SDcard, ki me zanimajo, vendar nekateri modeli podpirajo zgolj eno od zgoraj naštetih map na eni kartici - če je to res (saj to sprašujem).

Zakaj tako - ker nočem zasrat legalnih verzij mapsourca in CN EU 2008 s čim you know what i mean. Vse ostalo bi dal na kartico, ki jo vzamem ven, ko delam update, pa je zadeva rešena. Nič, bom moral kar sprobat, pa vidit kako in kaj.

lp

PS: kaj je to AT (katera karta)? Koliko so res te TOPO karte res uporabne za motoriranje - so vse ceste isto pokrite, vpliva kaj na hitrost delovanja zumota med vožnjo?

S karto Amerike si imel srečo, daje bila odklenjena z servisno kodo! Za ostale karte ne pričakuj tega. Vsaka zase mora biti odklenjena na ID tvoje naprave. Na kartici je potrebno združevanje kart v en fajl. Za enkrat ne poznam sistema ki bi delal kako drugače. Ali pa me je čas povozil? Nesmisel je imeti na napravi stare karte, če obstojijo nove. Original .img-je pač shraniš na disk PCja in če je kriza jih vrneš kjer so bili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na SD kartici baje ne pomaga niti preimenovanje v preostala možna poimenovanja kartografij (to mislim na .img tavelike file). A je to res, je kdo probal? Rad bi namreč na isto kartico dal še AR in SCG na isto kartico, pa preden začnem sam odkrivat toplo vodo, raje vprašam. Potem takem se bolj splača kupit več malih kartic 1G-2G za različne karte.

A ima mogoče kdo na isti kartici AR in SCG, da bi šlo vsaj to skupaj?

A ima kdo mogoče izkušnje z ameriškimi kartami - ali bo CN NA dovolj ali se splača še posamezne države vzeti?

tnx

Na kartico ali na ZUMO-ta lahko spraviš več kart, samo hkrati jih moraš označit in skupaj prenest.

Torej na ZUMO lahko naložiš CN + AR + SCG in na kartico recimo bolgarijo, romunijo ... Prenos pa mora biti na vsak medij 1x :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam nuvi 205w pa mam 2gb Sd kartico in mam gor karte adria route, topo, nt 2009 in dela super.

Popravljeno . Popravil special749
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!