Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

Aha, potem, če prav razumem, spravljate mape prek mapsourca na zumota in se to pretoči v skupen img file. Torej ni več različnih .img filov, kot so GMAPOEM.IMG, GMAPPROM.IMG, GMAPPROM1.IMG in GMAPSUPP.IMG (mogoče še GMAPTZ.IMG, GMAP3D.IMG in GMAP3D1.IMG) istočasno na kartici, ali pa se motim?

Jaz sem vzel zgolj CN North America v obliki .img brez mapsourca in ga copy/paste direkt na kartico in dela (torej je tudi brez .unl fila) - ne rabim prek mapsourca to prenašat, ker predolgo traja, pa tudi ne rabim vnaprej delat rut. Na isti način bi sedaj še ostale karte dal na SDcard, ki me zanimajo, vendar nekateri modeli podpirajo zgolj eno od zgoraj naštetih map na eni kartici - če je to res (saj to sprašujem).

Zakaj tako - ker nočem zasrat legalnih verzij mapsourca in CN EU 2008 s čim you know what i mean. Vse ostalo bi dal na kartico, ki jo vzamem ven, ko delam update, pa je zadeva rešena. Nič, bom moral kar sprobat, pa vidit kako in kaj.

lp

PS: kaj je to AT (katera karta)? Koliko so res te TOPO karte res uporabne za motoriranje - so vse ceste isto pokrite, vpliva kaj na hitrost delovanja zumota med vožnjo?

AT =Adria topo :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S karto Amerike si imel srečo, daje bila odklenjena z servisno kodo! Za ostale karte ne pričakuj tega. Vsaka zase mora biti odklenjena na ID tvoje naprave. Na kartici je potrebno združevanje kart v en fajl. Za enkrat ne poznam sistema ki bi delal kako drugače. Ali pa me je čas povozil? Nesmisel je imeti na napravi stare karte, če obstojijo nove. Original .img-je pač shraniš na disk PCja in če je kriza jih vrneš kjer so bili.

saj to mi je jasno, ampak ker sem našel še nekaj možnosti .img filov, bi raje to uporabil.

AT =Adria topo :naughty:

tnx

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mogoče pozna kdo kak dober vir GPS-ov na Kosovu, v Prištini?

Slišim okoli, da se da tukaj dobro in poceni kupiti, ampak nič ne najdem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mogoče pozna kdo kak dober vir GPS-ov na Kosovu, v Prištini?

Slišim okoli, da se da tukaj dobro in poceni kupiti, ampak nič ne najdem.

Ce lahko prides v Amerisko vojasko bazo, lahko baje kupis prav poceni...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce lahko prides v Amerisko vojasko bazo, lahko baje kupis prav poceni...

dve leti nazaj sem imel vezo v bazi......so naši dol......če poznaš koga od naše vojske ga kontaktiraj.......se pa dobi le določene zadeve

l.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Že nekaj dni se mučim z združevanjem kart. Združil sem CNE2009 in AR2.20 v gmapprom.img .... neglede na to ali jih naložim preko MapSourca al pa jih združim z gmaptool-om, in jih nato prenesem na Zumota, mi ko hočem poiskati naslov npr v italiji ne najde evropskih držav, najde samo države, ki so v AR. Če hočem poiskati mesto v neki državi pa ga najde brez problema. Iste težave so, če imam posebej naloženo CNE2009 (gmapprom) in AR(gmapsupp) in sta obe vključeni, če pa izključim AR pa pri iskanju naslova najde države evrope brez problema.

Je to pač tako, ali je kakšna varianta da to odpravim?

Hvala za pomoč!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni majstri za navigacijo!

Mam Nuvi 250.

Problem: naložil sem adriaroute 2.20,vendar mi še vedno prikazuje samo 2.00

Pizda,ko sem tak levi,kar se teh stvari tiče! :headbang: :blush:

A mi lahko kdo opiše postopek,da jaz to stvar spravim v pogon?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni majstri za navigacijo!

Mam Nuvi 250.

Problem: naložil sem adriaroute 2.20,vendar mi še vedno prikazuje samo 2.00

Pizda,ko sem tak levi,kar se teh stvari tiče! :headbang: :blush:

A mi lahko kdo opiše postopek,da jaz to stvar spravim v pogon?

Če imaš kupljeno samo nadgradja...če imaš tupljeno, pa staro izbriši in novo naloži... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam kupljeno,sem naredil,tako kot hrvati majo napisano.

A mi lahko še kdo od vas opiše postopek nalaganja na kartico? :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni majstri za navigacijo!

Mam Nuvi 250.

Problem: naložil sem adriaroute 2.20,vendar mi še vedno prikazuje samo 2.00

Pizda,ko sem tak levi,kar se teh stvari tiče! :headbang: :blush:

A mi lahko kdo opiše postopek,da jaz to stvar spravim v pogon?

Očitno imaš AR 2,00 združeno z še eno karto in je nisi odsreanil! Probaj z preimenovanjem fajlov, da ugotoviš v katerem fajlu. Ko bo AR 2,20 delala, ti bosta manjkali dve ali več kart.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Že nekaj dni se mučim z združevanjem kart. Združil sem CNE2009 in AR2.20 v gmapprom.img .... neglede na to ali jih naložim preko MapSourca al pa jih združim z gmaptool-om, in jih nato prenesem na Zumota, mi ko hočem poiskati naslov npr v italiji ne najde evropskih držav, najde samo države, ki so v AR. Če hočem poiskati mesto v neki državi pa ga najde brez problema. Iste težave so, če imam posebej naloženo CNE2009 (gmapprom) in AR(gmapsupp) in sta obe vključeni, če pa izključim AR pa pri iskanju naslova najde države evrope brez problema.

Je to pač tako, ali je kakšna varianta da to odpravim?

Hvala za pomoč!

Probaj z resetom zumota. Držiš spodnji desni vogal displeja in vključiš zumota na tipki za vklop. Ko se zadeva postavi probaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali obstaja orodje s katerim pregledaš IMG file katere regije vsebuje.

Čez čas pozabiš kaj si dal gor, če si ne zapišeš. Kako drugi to prakticirate?

Ali kaj moti txt file z opisom, če ga daš na root kartice oz. naprave.

Ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali obstaja orodje s katerim pregledaš IMG file katere regije vsebuje.

Čez čas pozabiš kaj si dal gor, če si ne zapišeš. Kako drugi to prakticirate?

Ali kaj moti txt file z opisom, če ga daš na root kartice oz. naprave.

Ajd

Z gmaptool-lom lahko kadarkoli prečekiraš img-je in njihovo vsebino. Tudi če so fajli v napravi, na kartici ali pa kjerkoli na PCju.

Fajl v txt ali doc formatu ne vpliva na delovanje naprave, jemlje pa plac. Je včasih dobro kaj napisat zraven kart, v poduk :hmm: in osvežitev spomina :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Probaj z resetom zumota. Držiš spodnji desni vogal displeja in vključiš zumota na tipki za vklop. Ko se zadeva postavi probaj.

Hvala, bom probal.....

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z gmaptool-lom lahko kadarkoli prečekiraš img-je in njihovo vsebino. Tudi če so fajli v napravi, na kartici ali pa kjerkoli na PCju.

Fajl v txt ali doc formatu ne vpliva na delovanje naprave, jemlje pa plac. Je včasih dobro kaj napisat zraven kart, v poduk :hmm: in osvežitev spomina :worship:

Tud od mene :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:(( Raza, še vedno imam problem.... zadeva z resetiranjem deluje bp na nuviju, na zumotu pa ne (delalo nekaj časa, zdej pa spet ne, resetiral že nekajkrat).... je še kakšen trik?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:( ( Raza, še vedno imam problem.... zadeva z resetiranjem deluje bp na nuviju, na zumotu pa ne (delalo nekaj časa, zdej pa spet ne, resetiral že nekajkrat).... je še kakšen trik?

lp

Čekiraj koliko imaš prostega pomnilnika v Zumotu. Se zna zgodit, da zaradi prenapolnenosti naprava nima kam temporari zadev shranit!

Priklopi na PC in desni klik na disk zumo -lastnosti in vidiš vrtilni diagram. Če te baše prazen prostor, pobriši v Voice jezike, ki jih ne rabiš (pusti EN in SLO), v HELP vse jezike razen SLO, v Teksturah pa ravno tako. Tudi direktorij GPX lahko sprazniš, da se losaš zgodovine. Čekiraj tudi MP3. Po vsem tem čiščenju pa še en hartreset!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od obljub še nobedn ni bil bogat, od dobrih del si pa "itak" lahko samo zmatran!

Zmatran že, sam ni ga čez občutek, de si nekej dobrga naredu, pa čeprov sam za pir. :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S karto Amerike si imel srečo, daje bila odklenjena z servisno kodo! Za ostale karte ne pričakuj tega. Vsaka zase mora biti odklenjena na ID tvoje naprave. Na kartici je potrebno združevanje kart v en fajl. Za enkrat ne poznam sistema ki bi delal kako drugače. Ali pa me je čas povozil? Nesmisel je imeti na napravi stare karte, če obstojijo nove. Original .img-je pač shraniš na disk PCja in če je kriza jih vrneš kjer so bili.

evo, zrihtal sem zadevo povsem pragmatično - vse copy/paste princip. Ker ni potrebno, da imam istočasno in North America in Russia in Middle East in Europe v garminu, imam lepo vsak file posebej na računalniku in po potrebi katerega hočem v parih minutah pretočim na SD kartico. Vse je v .img obliki (ne rabim vnaprej si ture delat) in dela perfektno. Evropo (CN europe 09) imam fully loaded z vsemi dodatnimi kartami predvsem Balkana in Vzhodne Evrope (balkan je cel topo, gor je celo topo moldavije) in vse so trenutno najnovejše karte (npr. adria route 2,2), skupaj je zadeva težka 2G. Junija, ko grem motorirat po ZDA, pa bom zbrisal evropo in dal gor .img za ZDA. Vgrajen pomnilnik ostaja v originalnem stanju. Na kartici je zgolj /Garmin/gmapsupp.img.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od obljub še nobedn ni bil bogat, od dobrih del si pa "itak" lahko samo zmatran!

Če te je tako težko dobit :headbang: Toskana je bila še najboljša priložnost :naughty: pa še tedaj si šibal na sever... :yea1: Drugače se pa te usluge ne pozabijo, vsaj pri meni ne... :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če te je tako težko dobit :headbang: Toskana je bila še najboljša priložnost :naughty: pa še tedaj si šibal na sever... :yea1: Drugače se pa te usluge ne pozabijo, vsaj pri meni ne... :beer2:

Baje sva na Celjskem motosejmu z rameni trčila, pa se nisva poznala! Vsaj tako so mi ata Kotzi rekli!

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!