Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

Baje sva na Celjskem motosejmu z rameni trčila, pa se nisva poznala! Vsaj tako so mi ata Kotzi rekli!

Pol je bilo že bolj pozno, ko me je Bladzo napojil, da ne vem, da sem enmu izpahnil ramo... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čekiraj koliko imaš prostega pomnilnika v Zumotu. Se zna zgodit, da zaradi prenapolnenosti naprava nima kam temporari zadev shranit!

Priklopi na PC in desni klik na disk zumo -lastnosti in vidiš vrtilni diagram. Če te baše prazen prostor, pobriši v Voice jezike, ki jih ne rabiš (pusti EN in SLO), v HELP vse jezike razen SLO, v Teksturah pa ravno tako. Tudi direktorij GPX lahko sprazniš, da se losaš zgodovine. Čekiraj tudi MP3. Po vsem tem čiščenju pa še en hartreset!

Kot kaže zdej deluje tud na zumotu (upam da bo tako ostalo :) )..... sm še enkrat združu karte z gmaptoolom in jih ponovno naložu.......in čudežno deluje...

Hvala za pomoč!

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne bom smetil po drugih temah, vprašam kar tukaj.

Nameravam kupit GPS logger. Tako da ga lahko uporabljam primarno kot logger in si potem ruto na google earth al pa kaj podobnega prenesem tr povežem s slikami iz digitalca, za krize, ko zemljevidi ne bodo najbolj natančni, pa bi rad imel še možnost, da ga preko BT povežem s telefonom in uporabim za navigacijo.

Kakšni predlogi kaj vzet, zakaj ravno to vzet, kje vzet in koliko stane?

Hvala za pomoč!

LP,

Matic

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne bom smetil po drugih temah, vprašam kar tukaj.

Nameravam kupit GPS logger. Tako da ga lahko uporabljam primarno kot logger in si potem ruto na google earth al pa kaj podobnega prenesem tr povežem s slikami iz digitalca, za krize, ko zemljevidi ne bodo najbolj natančni, pa bi rad imel še možnost, da ga preko BT povežem s telefonom in uporabim za navigacijo.

Kakšni predlogi kaj vzet, zakaj ravno to vzet, kje vzet in koliko stane?

Hvala za pomoč!

LP,

Matic

Ja Nomad 430BT ima vse to kar si naštel, vključno s pregledom prevožene poti na GoogleEarth-u... Stane pa cca. 180€.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne bom smetil po drugih temah, vprašam kar tukaj.

Nameravam kupit GPS logger. Tako da ga lahko uporabljam primarno kot logger in si potem ruto na google earth al pa kaj podobnega prenesem tr povežem s slikami iz digitalca, za krize, ko zemljevidi ne bodo najbolj natančni, pa bi rad imel še možnost, da ga preko BT povežem s telefonom in uporabim za navigacijo.

Kakšni predlogi kaj vzet, zakaj ravno to vzet, kje vzet in koliko stane?

Hvala za pomoč!

LP,

Matic

Iz lastnih iskušenj ti priporočam tega:http://www.globepoint.si/izdelek.php?product=225

Izpolnjuje vse tvoje potrebe.

225_1.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomlad bo kmalu tu......

Počasi pripravljamo opremo, motorje,.........in GPS-e

Kdor še nima navigacije in si jo želi omisliti.......ZUMO 550......že za 501 euro :) ....zavijte desno to Emc :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Garmin zūmo 660 za motoriste
s prikazom 3-D stavb, pravilnega voznega pasu in križišč ter stereo Bluetooth povezavo


Garmin zūmo 660 je GPS navigator namenjen motoristom in avtomobilistom. Podpira prikaz 3-D stavb, prikaz pravilnega voznega pasu in križišč, vse to na velikem zaslonu diagonale 10,9 cm. Ker je naprava namenjena tudi motoristom je zaslon še posebej svetel, ikone pa so prilagojene uporabi v rokavicah. Prav tako ima zaščito pred dežjem, gorivom in UV žarki. V osnovnem kompletu sta že oba nosilca, avtomobilski in motoristični. Tako je zūmo pripravljen za uporabo takoj iz škatle, ne glede na to, kje ga uporabljate.

Ta robustni navigator je narejen posebej za dvo-kolesna raziskovanja. Na zūmo 660 je prednaložena cestna karta Evrope ponudnika NAVTEQ, vodilnega svetovnega proizvajalca kartografije. Na karti je označeno več kot 1,2 milijona destinacij, vključno s hoteli, restavracijami, bencinskimi črpalkami, bankomati, zanimivostmi in drugo. Ena izmed lastnosti novega zūmo je tudi tehnologija A2DP stereo "Bluetooth", ki omogoča stereo poslušanje glasbe preko ˝Bluetooth˝ slušalk in prostoročno telefoniranje preko mobilnega telefona. Na klice odgovarjate preprosto tako, da se dotaknete zaslona zūmo, nato pa govorite preko mikrofona v čeladi ali preko dodatnega zunanjega mikrofona. Telefonske številke se da enostavno vnašati preko zaslonske tipkovnice na zūmo. Uporabniki pa lahko kličejo tudi drugače – zūmo vam omogoča prenos telefonskega imenika in zadnjih sprejetih klicev in klicanih številk. Če uporabnik potrebuje tudi telefonsko številko cilja svojega potovanja, jo lahko preprosto najde in kliče v bazi interesnih točk na zūmo, ki vključujejo hotele, restavracije, trgovine, ipd. Listo kompatibilnih Bluetooth telefonov najdete tukaj. Zūmo omogoča tudi brezžično pošiljanje glasovnih napotkov v združljive Bluetooth čelade.

zūmo 660 ima dobra orodja za planiranje izletov že na osebnem računalniku, ki se jih potem lahko prenese na napravo. Med vožnjo je možno na potovalnemem računalniku naprave videti med drugim tudi digitalni prikaz nivoja goriva. Po opravljeni vožnji je mogoče sled prenesti za ogled v Google Earth ali obiskati brezplačno spletno skupnost zūmo Connect, kjer se nahaja vrsta poti, napotkov in izmenjava podatkov o opravljenih poteh s strani drugih uporabnikov Garmin.

Za daljše potovanje je na voljo mp3 predvajalnik. Uživanje ob glasbi je mogoče preko kompatibilnih slušalk. Samo napravo lahko posameznik personalizira s svojim najljubšim foto ozadjem in uporablja izbrano ikono za usmerjanje iz Garmin garaže, kot so na primer različne vrste motorjev, klasičnih avtomobilov in vrsta drugih vozil.

Naprava se uporablja tudi kot navigator za vožnjo z avtomobilom.

Garmin zūmo 660 ima slovenske menije in glasovno vodenje, nanj pa lahko namestite podrobno cestno karto Slovenije, Hrvaške, Bosne in Makedonije, AdriaRoute.

post-9567-1232704604_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil bica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vse to ima tudi moj garmin 550 de luxe, zanima me ,ker je star eno leto ali moraš spremembe nalagati ali se samodejno prek satelitov nalagajo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko Lir pa to stane... :hmm:

cca 630 ojrow (od maja 09 naprej) :yea1:

(to je cca 630 lir, če je tečano razmerje 1:1)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vse to ima tudi moj garmin 550 de luxe, zanima me ,ker je star eno leto ali moraš spremembe nalagati ali se samodejno prek satelitov nalagajo

No, no je kar nekaj novitet...npr. 3D in pa stereo bluetooth...

nic, se ti ne nalaga samo, vse moras narediti sam..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če tole kaj velja -

Designed By Bikers For Bikers

in potem tole -

Zumo’s glove-friendly interface, with large customisable buttons make programming the unit as simple as changing gear.

Potem ne bi smelo bit` probemov.

PS, če trenuto dolarsko ceno preračunaš je to glih 600€.Živi bili pa videli!

O 660 se je že pisalo nekaj tule. Nekdo je takrat spraševal po tipkah kot na 550. Pa so to očitno pedvideli :worship: .

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče kdo pozna rešitev za ZUMO 55o, zame je tole izredno moteče:

ni mogoč hiter izbor kraja kjer se nahajaš - primer, voziš se po Ljubljani, iščeš ulico X. Zumo zahteva vnos kraja kar me vsakič znova znervira ker ni nobene bližnjice.

Ne zna opozarjat na fiksne radarje ob cesti, včeraj me je ravno zaradi tega pri 140kmh poslikal radar na Ravbarkomandi. Najbolj ceneni navigatorji imajo to opcijo. :headbang:

LP, nduro

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče kdo pozna rešitev za ZUMO 55o, zame je tole izredno moteče:

ni mogoč hiter izbor kraja kjer se nahajaš - primer, voziš se po Ljubljani, iščeš ulico X. Zumo zahteva vnos kraja kar me vsakič znova znervira ker ni nobene bližnjice.

Ne zna opozarjat na fiksne radarje ob cesti, včeraj me je ravno zaradi tega pri 140kmh poslikal radar na Ravbarkomandi. Najbolj ceneni navigatorji imajo to opcijo. :headbang:

LP, nduro

Kaj pa varianta Meni- Kam?-Blizu-Trenutnega položaja(kraja, moje trenutne poti).....

Če naložiš POI -Slovenske točke POI z Garmin.si in vključiš opozorilne tone in če v Bližinskih točkah odkljukaš obe možnosti te bo Zumo veselo opominjal na bližajoče radarje! Kar jih ni zajetih ali so novi jih lahko dodaš, če si mesta radarjev markiraš in dobljene koordinate s pomočjo ustreznih programov dodaš v bazo podatkov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdor si ne bo omislil za novo sezono Zumota 660 naj si posodobi "tastarga" Zumota! Na voljo je nova različica 4,60 z novo podporo prometnim informacijam in BT vmesnikom!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdor si ne bo omislil za novo sezono Zumota 660 naj si posodobi "tastarga" Zumota! Na voljo je nova različica 4,60 z novo podporo prometnim informacijam in BT vmesnikom!

Če pa si kdo misli omislitu ZUMO 550......še 4 kose lahko zrihtam za ceno 470 eur :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če pa si kdo misli omislitu ZUMO 550......še 4 kose lahko zrihtam za ceno 470 eur :rolleyes:

POPRAVLJAM :krneki: ......glede da gre zdaj za pošiljko večjo kot xx gps-ov.....je cena 457 eur/zumo 550 :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri NORIKplusu kupil univerzalni mikrofon, vendar imam težavo z blotoothem.Normalno povezal mikrofon in ostale zadeve vendar mi pri glasovnem klicanju aparat ne dela

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za tiste, ki vam je MapSource na PCju počasen

Z linka:http://www8.garmin.com/software/MapSource_6153.exe povlecite posodobitev in instalirajte! Se pozna na hitrosti-precej!

Naložil sem zgornji Mapsource in novi NT2009, sedaj pa imam opcijo samo za Unlock Online, tako, da ni možno odkleniti karte kot pri verziji 3.13.7 AR z unlock wizardom. Ima kdo podoben problem?

Popravljeno . Popravil mirc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naložil sem zgornji Mapsource in novi NT2009, sedaj pa imam opcijo samo za Unlock Online, tako, da ni možno odkleniti karte kot pri verziji 3.13.7 AR z unlock wizardom. Ima kdo podoben problem?

Nt2009 si naložu iz napačnega mesta(autoran :nono: ) na DVDju. Odstrani in naloži iz IMG/CNEUNT UPDATE-SVN.msi :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nt2009 si naložu iz napačnega mesta(autoran :nono: ) na DVDju. Odstrani in naloži iz IMG/CNEUNT UPDATE-SVN.msi :worship:

Hvala za nasvet, ma sem že prav naložil, le napačen ključ sem kupil, sem odklepal na NT2009, namesto na MapID 378 kot se je izkazalo za pravilno, sedaj dela bp. :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!