Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

Pozna kdo kak free GPS logging program?

Razmišljam o nakupu telefona z vgrajenim GPS sprejemnikom. Program za navigacijo bom že spravil gor, ne vem pa, če ima tudi logiranje Garmin vključeno. Mislim na tisto logiranje, s katerim lahko potem v google earthu izrišeš pot.

Popravljeno . Popravil Matic7
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozna kdo kak free GPS logging program?

Razmišljam o nakupu telefona z vgrajenim GPS sprejemnikom. Program za navigacijo bom že spravil gor, ne vem pa, če ima tudi logiranje Garmin vključeno. Mislim na tisto logiranje, s katerim lahko potem v google earthu izrišeš pot.

Garmin ima v svojem XT programu tudi shranjevanje sledi, kar pomeni, da jo po končani poti lahko shraniš in preneseš preko Mapsuce v Googla.

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje kupite kabel za napajanje svojega garmina?

Moj motor ima nek šteker za te namene, pa bi ponucal svojega nuvija, ki ga mam sicer v avtu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Kje kupite kabel za napajanje svojega garmina?

Moj motor ima nek šteker za te namene, pa bi ponucal svojega nuvija, ki ga mam sicer v avtu.

povej kulk dolg kabl rabiš....imam še enga z avto utičnico....dolg je 50 cm....nategne se pa do 1,5 metra

živ

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oj

a mi lahko kdo svetuje kero navigacijo se splača kupiti za na motor in avto in da je vodotesna (zumo), in če se plača počakati na zumo-ta 660

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odgovor si si dal že sam, če je vprašanje vodotesnosti. Mogoče še tole vendar za nas, ki imamo "prekratke roke" ima malo majhen display. Cena je pa 280€ nižja od prihajajočega Zumo660.

Čakat al ne je pa tvoja stvar koliko si zadevico želiš. Povprašaj koliko časa je še do "dobavljivosti" v ceniku ga že imajo tudi pri nas. Drugače pa tisto o toplih žemljicah poznaš?

Malo nazaj emc ponuja Zumo 550 mogoče je še kakšen na zalogi.

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

povej kulk dolg kabl rabiš....imam še enga z avto utičnico....dolg je 50 cm....nategne se pa do 1,5 metra

živ

Hvala, a nimam avtomobilske vtičnice, je neka manjša. :( Kje se dobi kaj takega? Kje si ti svoj kabel nabavil npr.?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala, a nimam avtomobilske vtičnice, je neka manjša. :( Kje se dobi kaj takega? Kje si ti svoj kabel nabavil npr.?

Evo rešitve tvojega problema dobiš v vsaki malo bolje založeni trgovini z deli za avtoelektrikarje.

Prvi adapter uporabljam za polnjenje 4XAA baterij v avtu ali na motorju, Če ga rabim na motorju snamem rdeč vmesnik in paše v vtučnico na motorju. Drugega pa kot adapter na motorju za priključitev naprav za vklop v vtičnico vžigalnika.

post-7865-1236623561_thumb.jpg

post-7865-1236623584_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo rešitve tvojega problema dobiš v vsaki malo bolje založeni trgovini z deli za avtoelektrikarje.

Prvi adapter uporabljam za polnjenje 4XAA baterij v avtu ali na motorju, Če ga rabim na motorju snamem rdeč vmesnik in paše v vtučnico na motorju. Drugega pa kot adapter na motorju za priključitev naprav za vklop v vtičnico vžigalnika.

EVO TK JE KT MiNa pravi....sm znajdit se je treba......

Si pa kr tehničn tip ženske ka si tolk iznajdljiva,,,,....emancipirana ženska.......

Pa vse najboljše za osmi marec tebi in vsem ostalim motoristkam in tut drugim

....me pa neki žre in morm prašat....glede na to, da si bolj razgledana in tehničn tip in še moto ...pol si vrjetn samska, ker se te tipi bojijo....al se motm?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

EVO TK JE KT MiNa pravi....sm znajdit se je treba......

Si pa kr tehničn tip ženske ka si tolk iznajdljiva,,,,....emancipirana ženska.......

Pa vse najboljše za osmi marec tebi in vsem ostalim motoristkam in tut drugim

....me pa neki žre in morm prašat....glede na to, da si bolj razgledana in tehničn tip in še moto ...pol si vrjetn samska, ker se te tipi bojijo....al se motm?

če se ne motim, tale MiNa dvigne dilo na WC-ju.......lahko pa da se motim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če se ne motim, tale MiNa dvigne dilo na WC-ju.......lahko pa da se motim

:headbang: :whistle: mater me je neslu.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:headbang: :whistle: mater me je neslu.......

Prve dve črki sta imeni, druge dve pa priimek :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

EVO TK JE KT MiNa pravi....sm znajdit se je treba......

Si pa kr tehničn tip ženske ka si tolk iznajdljiva,,,,....emancipirana ženska.......

Pa vse najboljše za osmi marec tebi in vsem ostalim motoristkam in tut drugim

....me pa neki žre in morm prašat....glede na to, da si bolj razgledana in tehničn tip in še moto ...pol si vrjetn samska, ker se te tipi bojijo....al se motm?

Ha haaa hhhaaaaa . . . . . in tako je MiNa postal ONA ?!?!?!? :whistle: :naughty:

Mirč, zdaj si ga pa naje*al ! ! !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ha haaa hhhaaaaa . . . . . in tako je MiNa postal ONA ?!?!?!? :whistle: :naughty:

Mirč, zdaj si ga pa naje*al ! ! !

Fantje ne se zajebavat :rolleyes: to so resne zadeve.....

Eni se trudjo postat ženske MiNa pa je to postal čez noč :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HI! bom moral obrnt na NaMi.

V vojski sem ob zdravniškem pregledu še imel komando K...c zaguli in na koncu K...c odguli :whistle: . kdo je dovolj star bo že vedel kaj to pomeni.

OK! zdaj naprej pa raje o temi ki je v naslovu......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vse tiste, ki planirate dopustniške fure z Garmin MapSouce: posodobite ga! Nova verzija 6.15.4 je odpravila nekaj pomanjkljivosti:

Fixed an issue using custom waypoint symbols installed in the current user directory. <LI>Fixed an issue displaying the vertical profile for certain maps. <LI>Fixed route issues for routes containing a waypoint more than once. <LI>Fixed transfer from and to Garmin Mobile PC devices. <LI>Fixed an issue with opening gdb files containing routes with identical names. <LI>Fixed an issue where the 'anchor' waypoint symbol was displayed incorrectly. <LI>Fixed an issue with map scrolling. <LI>Fixed an issue with route travel time calculations. <LI>Fixed an issue with performing address searches. <LI>Fixed an issue displaying map labels in print preview.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vse tiste, ki planirate dopustniške fure z Garmin MapSouce: posodobite ga! Nova verzija 6.15.4 je odpravila nekaj pomanjkljivosti:

Fixed an issue using custom waypoint symbols installed in the current user directory. <LI>Fixed an issue displaying the vertical profile for certain maps. <LI>Fixed route issues for routes containing a waypoint more than once. <LI>Fixed transfer from and to Garmin Mobile PC devices. <LI>Fixed an issue with opening gdb files containing routes with identical names. <LI>Fixed an issue where the 'anchor' waypoint symbol was displayed incorrectly. <LI>Fixed an issue with map scrolling. <LI>Fixed an issue with route travel time calculations. <LI>Fixed an issue with performing address searches. <LI>Fixed an issue displaying map labels in print preview.

Za vse tiste, ki planirate dopustniške fure z Garmin MapSouce: Letos gremo v Turčijo....še prej pa na motozbor v Pančevo.....pol pa čez Romunijo (ROMUNIJA MAP mal fouš narjena) pol pa do črnga morja (tut Bolgarija je mal zmaknjena).....in v Istanbil na en pir, dva , tri, če ne bo recesije......in nazaj na Grčijo (kar dobr pokrita)...Makedonija (zadovoljivi zemljevidi) dalje na Albanijo (švoh karte....ampak ne morš falit tistih par cest) in naprej Črna gora......na zbor VUKOVI v Bosni......mater bo fajn

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo rešitve tvojega problema dobiš v vsaki malo bolje založeni trgovini z deli za avtoelektrikarje.

Prvi adapter uporabljam za polnjenje 4XAA baterij v avtu ali na motorju, Če ga rabim na motorju snamem rdeč vmesnik in paše v vtučnico na motorju. Drugega pa kot adapter na motorju za priključitev naprav za vklop v vtičnico vžigalnika.

Ti, nisem štromar, kje v LJ se da to kupit?

Se pravi, če prav razumem se sploh ne dobi pravega kabla, direktnega?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti, nisem štromar, kje v LJ se da to kupit?

Se pravi, če prav razumem se sploh ne dobi pravega kabla, direktnega?

V Konradu bi se najdl kaj !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Konradu bi se najdl kaj !

Bass! Kataloška številka iskanga adapterja v Konradu je 84 78 44-08 cena pa 9,60€ (slika 2 v mojem predhodnem postu).

Evo slike.

post-7865-1236877842.gif

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja to je to. Sem našel še na eni strani nekaj podobnega.

http://www.ram-mount.com/products/motorcycles.htm

http://www.mobile-navigation.de/de/rammoun...aube-p-313.html

http://www.mobile-navigation.de/de/rammoun...ange-p-299.html

Sem naročil tega ko je bladzo dal link, še najboljše izgleda, pa da vidim kako izpade.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem dobil danes ta vijak (kar hitro so poslali), vendar mi ne ustreza čisto, pri tem mislim na kroglo, ki ima premer 25mm, za Zumota in njegov nastavek je to ok, samo potem imaš na motorju "božično" drevo z vsemi tistimi nastavki.

Bom dal narediti kuglo na 17mm potem pa gre gor vsak garmin brez "božičnega" drevesa.

Drugače pa vijak povsem ustreza za kawasakijevo krmilo.

Uporabljal bom namreč Oregona in ne Zumota.

Oregon res nima Bluetootha in govornega vodenja, je pa manjši, voododporen, ekran se mu vklopi le ob spremembi smeri (varčuje ze elektriko), baterije (dve AA) pa držijo 16 ur, tako da dodatno napajanje niti ni potrebno in po potrebi lahko vstaviš not dve navadni AA...

Bom pokazal kakšne fotke, ko bo narejeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst mam tut Zumota že en let, pa mi super služi... sam mape bi mogl bolj update-at.

ne vem pa, kaj je zdej s tem city navigatorjem, k neki pravjo da morš dokupit za 75$/€ al kok...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo o čem govorim.

spa0897.jpg

original vijak s kuglo, primerno za Zumota (ram mount)

spa0898.jpg

Velikost kugle (17mm), ki pa jo potrebujem jaz.

Saj ni dvoma, da je Zumo verjetno ena najboljših rešitev, sploh zdaj pride ven model 660 z še večjim ekranom.

Karte so pa po novem 4x letno updejtane. Zadnja je City Navigator Europe NT 2009.1.

Lahko jo kupiš al kaj drugega, odvisno od iznajdljivosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!