Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

Pa kaj zdaj klofajo te karte tako pogosto, saj ni dolgo kar je CN 2009 prišlaven. A smo že 2010? Zgleda bo res vsak čas tu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kaj zdaj klofajo te karte tako pogosto, saj ni dolgo kar je CN 2009 prišlaven. A smo že 2010? Zgleda bo res vsak čas tu...

itak je brez zveze tolk posodablat karte saj se le 5% folka zapelje čez mejo.....posodobitve pa so le na krožiščih tk da itak ni kakšnih velikih kiksov

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj prav da vprašata.

Ta karta se po novem 4x na leto posodobi.

Če koga jezi, da se ceste in promet tak hitro spreminjajo, pa se ne da pomagati :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zunaj je tudi nova karta City Navigator Europe NT 2010.

Madona, še CN 2009 nisem uspel naložit, pa je že nov zuni :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Te vaše povezave pa tak u kurac delajo :whistle:

"Naše" povezave kar dobro služijo narodu,lahko pa pripneš še kakšen link do "vaših" :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Naše" povezave kar dobro služijo narodu,lahko pa pripneš še kakšen link do "vaših" :whistle:

pol pa bodi tako dober in me nauči kako nadgradim mojo karto in bom z veseljem uporabljal "vaše povezave" :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Garmin 250W sicer avtomobilska varianta, se pa da uporabljat tudi na motorju.

Jaz naprimer v tank torbi ali pa na nosilcu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Garmin 250W sicer avtomobilska varianta, se pa da uporabljat tudi na motorju.

Jaz naprimer v tank torbi ali pa na nosilcu.

Pa se v tank torbi pod tisto prozorno plastiko ne pregreje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem šel še po nosilec za na balanco za mojega nuvija (550, vodoodporen)...najbolj idealno bi šel direkt na sredino balance pod ključavnico, bi bilo pa za montažo treba temu primerno sneti balanco (saj se privijači od zadaj).

Sicer nimam dveh levih rok, nebi pa rad da bi mi balanca ostala v roki ali da bi utrgal kak vijak- koliko je zašponana? A je pametneje da dam to komu ki je zadevo že delal (snemal in natikal balanco)? Sicer neka umetnost ne more biti- 4 vijaki, 2 levo in 2 desno...a vseeno vprašam da nebi bilo kaj narobe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, včeraj sem še preizkusil kako se obnese- predvsem mi je za stranpoti všeč pogled "Kompas"- ko kaže smer v katero se voziš, nadmorsko višino, čas in hitrost...res zakon da se vozit "za nosom".

Ko sem prebral navodila sem itak videl da nad 15 (ali 20, saj nima veze ker je debelejša) mm ne pritrdiš tako da priviješ od zadaj s ploščico ampak s paski...na moji kobilici izgleda takole:

Pogled na armaturo brez nameščenega GPS:

post-16694-1240747751_thumb.jpg

Pogled na nosilec od strani:

post-16694-1240747769_thumb.jpg

Detajl pritrditve:

post-16694-1240747787_thumb.jpg

Voznikov pogled na armaturo z nameščenim GPS:

post-16694-1240747779_thumb.jpg

Z rokavicami ga lahko upravljam BP, težava je edino močno sonce (se ne vidi kaj dosti) in to da neskončno troši baterije (na maximum osvetlitev zaradi sonca); po treh urah mi ga je izpraznilo, tako da si bom moral napeljati elektriko.

Torej, vprašanje- iz kje naj vzamem elektriko? :-) Najbrž najboljše da napeljem od sedeža na armaturo, right?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, včeraj sem še preizkusil kako se obnese- predvsem mi je za stranpoti všeč pogled "Kompas"- ko kaže smer v katero se voziš, nadmorsko višino, čas in hitrost...res zakon da se vozit "za nosom".

Torej, vprašanje- iz kje naj vzamem elektriko? :-) Najbrž najboljše da napeljem od sedeža na armaturo, right?

Elektriko vzami direktno iz akumulatorja ali alternatorja, če ti je bliže, pa bvezno vmes varovalko.

Montiral si ga preveč preč od pogleda na cesto, pazi da te kdaj ne bo neslo.

Ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja pa si ga res namontiral preveč dol.....od pogleda s ceste...

Ko daš na glavo še čelado boš za vsak pogled na gps moral glavo uredol dol nagnit......

zato, ker si ga tako namestil imaš tudi problem z osvetlitvijo.....

Namestiti bi ga moral nekako tako, kot imaš nameščeno ogledalo.....da je vedno na dosegu pogleda

napeljamo sem si jaz napeljal iz luči spredaj, tako imam napajanje samo takrat ko imam kontakt...gps ne vleče veliko štoma tako, da ni problem, če je priklopljen na luč...samo ne na parkirno...........in imam na akumulatorju prosto za vse ostale elektro pripomočke

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se pa zdi, da je montiran ok, saj ni vodoraven, ampak pod istim kotom kot števci, tako da pogled na napravo vzame enako pozornost kot pogled na števec.

Sicer pa je fotografirano od zgoraj, moral bi narediti še sliko od strani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem se peljal z njim in sem ga dal namenoma tja- je v zavetrju, pa tudi ne "moti" pogleda. Ko pogledam proti števcu vidim tudi na zaslon OK (edino sonce je jeba ko se upre noter)- v končni fazi sem iz avta tako navajen ker ga imam v armaturi in ne na šipi..

Popravljeno . Popravil phoebus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se pa zdi, da je montiran ok, saj ni vodoraven, ampak pod istim kotom kot števci, tako da pogled na napravo vzame enako pozornost kot pogled na števec.

Sicer pa je fotografirano od zgoraj, moral bi narediti še sliko od strani.

ja...vsak si ga namontira po svoje....

sej ni važn kje je , važn je da služi namenu, in predvsem, da je VARNO (DA TE NE NERVIRA, NE MOTI VOŽNJE, NE ODVRAČA POGLEDA IZ SMERI VOŽNJE....)

JEST GA IMAM V VIŠIN OGLEDALA.....

post-1035-1240768158_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil emc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala, a nimam avtomobilske vtičnice, je neka manjša. :( Kje se dobi kaj takega? Kje si ti svoj kabel nabavil npr.?

Se dobi adaptor, za tamale vtičnice, tako da lahko uporabiš kabel iz avtomobila :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!