Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

Se dobi adaptor, za tamale vtičnice, tako da lahko uporabiš kabel iz avtomobila :)

Jest ga mam enga (adapter) odveč... če ga ker rabi.. PM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem se peljal z njim in sem ga dal namenoma tja- je v zavetrju, pa tudi ne "moti" pogleda. Ko pogledam proti števcu vidim tudi na zaslon OK (edino sonce je jeba ko se upre noter)- v končni fazi sem iz avta tako navajen ker ga imam v armaturi in ne na šipi..

Idealno je itak da imaš BT ali kabl, da poslušaš napotke, tako da ni potrebe po gledanju na napravo. Nuvi 550 BT nima, ima izhod za slušalke?

26042009102.jpg

Jaz imam tako, no Oregon se sam vklopi le ob spremembi smeri, tako da ni potrebno špegat. Je pa isto v liniji s števci in celo gumbi so dovolj veliki za rokavico.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Idealno je itak da imaš BT ali kabl, da poslušaš napotke, tako da ni potrebe po gledanju na napravo. Nuvi 550 BT nima, ima izhod za slušalke?

To se pa strinjam, ja...klinc, moj nima audio out (in tudi BT nimam ne na motorju ne na GPS)..je pa dobra ideja (3,5 jack), samo da poteče garancija :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ekola še moja umetnija....ZUMO by bmw (dela tudi po dežju, da ne bo pomote....)

IMG_3032-1.jpg

IMG_3030.jpg

IMG_3031.jpg

Popravljeno . Popravil bmw
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja dobr si ga spravu ....

jep....ne odvračam pogleda na cesto, pod lokom imam vgrajen avtomobilski napajalnik, tako da je stalno priklopljen,.....dela....in navigira....in dela.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, to na sliki izgleda kot Nuvi 550 :) (ki je seveda tudi vodoodoporen kot Zumo serija)

Bmw Zumo izgleda kot Zumo :)

http://www.motosvet.com/zumo-za-bmw.html

ne moreš da verjameš.....včeraj sem se vrnil iz Črne Gore....preko 1000 km naliva....in naprava še vedno dela (res pa je, da je za šipo, tako da je med vožnjo suh)....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj ti verjamem, le zanimalo me je kateri model imaš, nič drugega.

Ker Zumo to ni :)

Pa tudi Nuvi 550 ni očitno, najbrž gre za serijo 2xx.

ja pomoje pa je nuvi 550....vodoodporen...za motoriste...... http://www.garmin.si/view_product.php?prod...-00&cat_id=

Popravljeno . Popravil emc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem šel še po nosilec za na balanco za mojega nuvija (550, vodoodporen)...najbolj idealno bi šel direkt na sredino balance pod ključavnico, bi bilo pa za montažo treba temu primerno sneti balanco (saj se privijači od zadaj).

Malo off topic ...

Tut sam mam enga Nuvija za dobrih sto evrov, pa sem si predelal za na motor. No, vmes sem ga že prodal, ker ga nisem rabil, zdej je sam še nosilc gor :)

Zakaj? Prvič, ker se nič ne vidi. Ko udari sonce, je res slaba vidljivost. Drugič, ker se mi zdi prenevarno gledat še na ekran, medtem ko zunaj tečejo dragocene sekunde. Na motorju šteje vsaka sekunda. In kaj me najbolj moti? Da dajo ven tega Nuvija za 350€ in niso sposobni naredit enga vhoda za slušalke. Da ga ni imel moj poceni Nuvi, še razumem, ampak za tako ceno je pa to čista zajebancija. Sploh, če oglašuješ, da je za motor. Se pravi smo motoristi čisto diskriminirani, ker če želiš met sposobno varno napravo, ti ostane edino Zumo, ki ga ni pod 500€. Pa vse kar bi jst rabil je en navaden Nuvi pa vhod za slušalke. Tko, da lahk rečem sam "ko jih jebe". Zdej grem spet na star sistem. Tank torbo, pa mapo v predalček. Do takrat pa hvala, vendar ne hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo off topic ...

Tut sam mam enga Nuvija za dobrih sto evrov, pa sem si predelal za na motor. No, vmes sem ga že prodal, ker ga nisem rabil, zdej je sam še nosilc gor :)

Zakaj? Prvič, ker se nič ne vidi. Ko udari sonce, je res slaba vidljivost. Drugič, ker se mi zdi prenevarno gledat še na ekran, medtem ko zunaj tečejo dragocene sekunde. Na motorju šteje vsaka sekunda. In kaj me najbolj moti? Da dajo ven tega Nuvija za 350€ in niso sposobni naredit enga vhoda za slušalke. Da ga ni imel moj poceni Nuvi, še razumem, ampak za tako ceno je pa to čista zajebancija. Sploh, če oglašuješ, da je za motor. Se pravi smo motoristi čisto diskriminirani, ker če želiš met sposobno varno napravo, ti ostane edino Zumo, ki ga ni pod 500€. Pa vse kar bi jst rabil je en navaden Nuvi pa vhod za slušalke. Tko, da lahk rečem sam "ko jih jebe". Zdej grem spet na star sistem. Tank torbo, pa mapo v predalček. Do takrat pa hvala, vendar ne hvala.

Moj Nuvi 760 ima izhod za slušalke in vhod za mic. to je bla tud med drugim prioriteta pri nakupu.

Ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Wilson: odvisno od naprave.

Na Oregonu imaš opcijo shrani sled, nakar začne risati novo itd.

Če naprava te opcije nima, se pa pri 10.000 točkah sled žal avtomatsko pobriše.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Wilson: odvisno od naprave.

Na Oregonu imaš opcijo shrani sled, nakar začne risati novo itd.

Če naprava te opcije nima, se pa pri 10.000 točkah sled žal avtomatsko pobriše.

MOJ STREET PILOT 2820 PA IMA SLED NAREJENO TAKO, DA JO ZRAČUNA ZA CELO RUTO IN PRILAGODI GOSTOTO TOČK....S TEM JE CELA RUTA SLEDLJIVA

lahko pa sam preklopim na kakšni razdalji bo naredilo točko na 30m, 50,80,120,200,300,500,800,1200,2 km,3,5,8,12,20,30,50,80120km,300,500,800,1200km

se kr da nastavit...tako, da je 20 dnevno potoanje celo pocahnano

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MOJ STREET PILOT 2820 PA IMA SLED NAREJENO TAKO, DA JO ZRAČUNA ZA CELO RUTO IN PRILAGODI GOSTOTO TOČK....S TEM JE CELA RUTA SLEDLJIVA

lahko pa sam preklopim na kakšni razdalji bo naredilo točko na 30m, 50,80,120,200,300,500,800,1200,2 km,3,5,8,12,20,30,50,80120km,300,500,800,1200km

se kr da nastavit...tako, da je 20 dnevno potoanje celo pocahnano

Vidiš, to je prava stvar, škoda da v novejših napravah dobre stvari kar ukinejo. Bljak!

Bo treba zdaj še mini laptop s sabo vozit.

Ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidiš, to je prava stvar, škoda da v novejših napravah dobre stvari kar ukinejo. Bljak!

Bo treba zdaj še mini laptop s sabo vozit.

Ajd

ja to je pa res zanimivo, zakaj programov nekako ne dopolnjujejo...saj je vsak garmin v osnovi isti.....marsikateri nuvi ima nekaj dobrih dodatkov, ki jih v zumota niso namestili....

ne vem a so to poslovne finte al je samo ameriška logika....škoda....ker bi res lahko izpopolnili zadeve....sam update bi nareil pa bi blo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja pomoje pa je nuvi 550....vodoodporen...za motoriste...... http://www.garmin.si/view_product.php?prod...-00&cat_id=

nope....montiran je NUVI 255....najcenejši za 110 evrosongov....jeba, recesija pa je zmanjkalo za zumota

Popravljeno . Popravil bmw
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo off topic ...

Tut sam mam enga Nuvija za dobrih sto evrov, pa sem si predelal za na motor. No, vmes sem ga že prodal, ker ga nisem rabil, zdej je sam še nosilc gor :)

Zakaj? Prvič, ker se nič ne vidi. Ko udari sonce, je res slaba vidljivost. Drugič, ker se mi zdi prenevarno gledat še na ekran, medtem ko zunaj tečejo dragocene sekunde. Na motorju šteje vsaka sekunda. In kaj me najbolj moti? Da dajo ven tega Nuvija za 350€ in niso sposobni naredit enga vhoda za slušalke. Da ga ni imel moj poceni Nuvi, še razumem, ampak za tako ceno je pa to čista zajebancija. Sploh, če oglašuješ, da je za motor. Se pravi smo motoristi čisto diskriminirani, ker če želiš met sposobno varno napravo, ti ostane edino Zumo, ki ga ni pod 500€. Pa vse kar bi jst rabil je en navaden Nuvi pa vhod za slušalke. Tko, da lahk rečem sam "ko jih jebe". Zdej grem spet na star sistem. Tank torbo, pa mapo v predalček. Do takrat pa hvala, vendar ne hvala.

poznam problem z vidljivostjo na močnem soncu.....osebno sem to rešil tako, da je montiran pod zelo majhnim kotom (nekih 20stopinj od navpičnice), tako da s tem ni več problemov.

občudujem ljudi, ki si montirajo navigacijo na sredo balance ali pa pri ogledalu, saj moraš vsakič odmikati pogled od cestišča....osebno je bil pogoj za montažo v smeri vožnje in nad instrumenti, da mi ni potrebno umikati pogleda s ceste za več kot 0,5 sekunde...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poznam problem z vidljivostjo na močnem soncu.....osebno sem to rešil tako, da je montiran pod zelo majhnim kotom (nekih 20stopinj od navpičnice), tako da s tem ni več problemov.

občudujem ljudi, ki si montirajo navigacijo na sredo balance ali pa pri ogledalu, saj moraš vsakič odmikati pogled od cestišča....osebno je bil pogoj za montažo v smeri vožnje in nad instrumenti, da mi ni potrebno umikati pogleda s ceste za več kot 0,5 sekunde...

Zdaj vem zakaj so težave s prekoračitvimi hitrosti... ker je nevarno umikati pogled iz ceste in pogledati na števce :naughty:

Kje ga imam, ste videli dve strani nazaj...in iskreno se mi zdi isti qrc če prefokusiram na muho na šipci ali pogledam dol proti števcem/GPSu, v vsakem primeru je cesta out-of-focus (pustimo ta delček sekunde da obrneš oči).

Kje ga ima GW tovarniško montiranega tudi vemo...pa kje imamo "našraufane" papirnate karte tudi.

Po mojem je bolj pomembno da nismo kot kaki talenti v avtu (nikoli več se ne peljem z drugim šoferjem v avtu, vedno peljem jaz :whistle: ) ki pri 180+ na AC pol metra za ritjo drugega drkajo po GPS ali pa po ovinkasti magistralki gledajo krivine ovinkov na zaslonu namesto na cesti :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!