Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

glede tipkovnice......samo ta pravi model moraš nabavit, da ima nastavitev tipkovnice ''qwerty'' in to je to

...ne vem če bo to držalo... osebno imam na omnii qwerty tipkovnico, ko pa zalaufam garmina (xt mobile) pa "prešalta" na Abcd,... Kolega ima pa popolnoma novega SLO Goldwinga z vgrajeno navigacijo Garmin, pa ima ravno tako abcd..., je pa res da mu vsaj potencialne naslednje črke osvetljuje... :worship:

...a morda ve kdo, a dejansko obstaja kak model s qwerty na touch screenu? :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tanovi modeli garminov (widescreen) naj bi vsi imeli querty, 205w pa ga ima ziher (vem, ker sem ga kupil 1 teden nazaj). Piše v specifikacijah na internetnih trgovinah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Garmin XT je nekaj drugega.

Ga imam ne E71, ki ima querty tipkovnico :)

Pri ostalih garmin napravah pa je potrebno querty tipkovnico vklopiti kot način, je na voljo abc in querty. Je pa res da na pemt zdaj govorim, moram pogledat v svoj model, opcijo sem videl, a ne uporabljam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako je.

No glede tomtoma. Izdeluje model za motoriste Rider (II), ki ima dobre ocene.

Tako je, TT je daleč pred vsemi ostalimi programi glede enostavnosti uporabe. Tudi preglednost in enostavnost prikaza (motoristi boste ževedeli o čem govorim) je daleč pred ostalimi.

Ni pa tako načičkan in na prvi pogled izgleda dolgočasno. To pa je res ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako je, TT je daleč pred vsemi ostalimi programi glede enostavnosti uporabe. Tudi preglednost in enostavnost prikaza (motoristi boste ževedeli o čem govorim) je daleč pred ostalimi.

Ni pa tako načičkan in na prvi pogled izgleda dolgočasno. To pa je res ;)

...kako je pa s pokritostjo in dostopnostjo kart (slo, HR, bih, EU...) ter nadgradnjami, glede na to da ni SLO zastopnika - samo to mu na testu štejejo kot minus?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako je.

No glede tomtoma. Izdeluje model za motoriste Rider (II), ki ima dobre ocene.

Ram mount spremeni vsakega TT v "motorističnega" :blink:

post-592-1242230652_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ne vem če bo to držalo... osebno imam na omnii qwerty tipkovnico, ko pa zalaufam garmina (xt mobile) pa "prešalta" na Abcd,... Kolega ima pa popolnoma novega SLO Goldwinga z vgrajeno navigacijo Garmin, pa ima ravno tako abcd..., je pa res da mu vsaj potencialne naslednje črke osvetljuje... :worship:

...a morda ve kdo, a dejansko obstaja kak model s qwerty na touch screenu? :unsure:

Primer iz nuvija 765. Na mobile xt na svojem pa nisem našel te opcije.

35.jpg

42.jpg

57.jpg

67.jpg

Zadnja opcija je zanimiva ko si v kakšni državi, kjer ni latinice...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh ko ga dež oplakne :)

Mimogrede: zunaj je novi Garmin Zumo 660, večji ekran itd...

Za kondom še nisi slišal :huh: ..sam zato ker je waterproof še ne pomeni,da je duplo vreden :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Večje tipke za rokovanje z rokavico itd... dobiš za 300 eur dalje, poglej po netu.

???? ja kje pa živiš - 300 €

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za kondom še nisi slišal :huh: ..sam zato ker je waterproof še ne pomeni,da je duplo vreden :BUA:

Hudič z "goldoni" je, če se pelješ nekje, kjer je zelo vorče in se ti GSP zaradi vročine izklopi, medtem ko se v original pakungi ne!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hudič z "goldoni" je, če se pelješ nekje, kjer je zelo vorče in se ti GSP zaradi vročine izklopi, medtem ko se v original pakungi ne!

Kolikokrat in kje si se že vozil z gpsom in se ti je izklopil,na motorju mislim.... :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...kako je pa s pokritostjo in dostopnostjo kart (slo, HR, bih, EU...) ter nadgradnjami, glede na to da ni SLO zastopnika - samo to mu na testu štejejo kot minus?

Pokritost po Vzhodu še malo šepa, je pa res da so karte Teleatlasove, kar pomeni, da tisto kar je noter, je na pravem mestu. Za razliko od Navteq-a (in tuid AdriaRoute), ki "pokrije" vse živo, pol pa so podrobnosti npr. hišne številke ali bognedaj celo klasifikcije cest čist mim.

Glavna mesta so tudi po EE pokrita, pa večina cest in vasi, vendar brez hišnih številk. V praksi čisto uporabno. Glede zahodne Evrope pa itak ni problema nikjer.

"Nabava" kart poteka po podobnih postopkih, kot pri vseh ostalih programih...nakup ali "nakup" preko spleta, pa mogoč kaka koda in to je to ;)

Zastopniki v teh časih pa itak niso več aktualni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi blo zelo dobro, da se v živo enkrat srečamo in vsak se prpelje s vojo igračko GARMIN, TOMTOM, NAVIGON...IPD .....in potem bomo izmenjali mnenja v živo.....ima da se iskri od debate .......

Bom posredoval koordinate....datum je že znan 20.6.2009 .....na razpolago bo pijača in jedača - za protiplačilo seveda :) pa bomo kakšno rekli, ČE BO KAJ INTERESENTOV :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Correct issue that may prevent unit from connecting to WebUpdater or Mapsource.

Zato ker jaz nisem mogel imel obeh map oklopljenih :whistle: je pa v nekaj primerih karta 2010 zezala v pm :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi blo zelo dobro, da se v živo enkrat srečamo in vsak se prpelje s vojo igračko GARMIN, TOMTOM, NAVIGON...IPD .....in potem bomo izmenjali mnenja v živo.....ima da se iskri od debate .......

Bom posredoval koordinate....datum je že znan 20.6.2009 .....na razpolago bo pijača in jedača - za protiplačilo seveda :) pa bomo kakšno rekli, ČE BO KAJ INTERESENTOV :naughty:

koordinate N45 55.474 E14 02.863

post-1035-1242335659_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikokrat in kje si se že vozil z gpsom in se ti je izklopil,na motorju mislim.... :huh:

Konkretno lani nekje v okolici Rijeke in še enkrat. Bil je bil tolk vroč k sem ga ven potegnu, da sem mislil, da je odpovedal čisto. Potem sem kupil Zumo-ta in imam mir. Tudi jaz sem razmišljal podobno kot ti, pa sej to je normalno. Vsi hočemo čim cenej skozi pridet. So pa nemenske stvari le namenske in niso brez veze. Je pa res, da je Zumo predrag, sam kaj češ.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pa res, da je Zumo predrag, sam kaj češ.

Pa še kaj bi se našlo, mene je najbolj motila velikost in sem vzel raje nuvi 760. Ga lahko pospravim v notranji žep jakne. Po sezoni in pol nisem imel nobenih težav. Montiranega imam globoko za steklom in tudi v zmernem dežju ni težav.

Za naked motor bi pa moral imeti zaščito (jo majo v TC).

Ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!