Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

Pozdravljeni "stručkoti"!!! :worship:

Vaše mnenje o Mio Moov 360 FEU (plus TMC nosilec cena 215€). Uporabljal bi ga v avtu in občasno na motorju (in mi ni za "stolčt" 500 in več €, za moto navigacijo).

Ali ima kdo boljšo rešitev v tem cenovnem razredu?

Hvala za nasvet!

NUVI 765T - na Bolhi za 220 € :rolleyes:

In še vprašanje "stručkotom"... kolega je dolpotegnilodklenilinmiponuja seveda for free CN 10 - z vključeno AR 23, Madžarsko 5,... ter zadnjo SČG (tja se še spravljam na jesen)... Baje vse v datoteki 1,7 GB... A je to možno? ...ni mi ravno do tega, da bi "povozil" tovarniško inštaliran CN 9?

A je možno poleg CN 9 v napravi, zraven dodat še CN 10 na SD in pač pri uporabi po želji "kljukat" eno ali drugo karto?

Pametni pač vprašamo... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni nobene potrebe, da ohranjaš staro cn 2009... na kar te je ze sama naprava opozorila, da imas zastarelo kartografijo...

Sicer pa je nova cn 2010.10 velika 1.7gb sama + okoli 300mb 3d stavbe + podatki za pasove.

Sicer pa ima 765 dovolj prostora (4gb) in SD kartice niti ne rabiš.

Cn 2010.10 nalozis kot gmapprom.img , ostale karte pa kot gmapsupp.img in izbiraš...

p.s. sam imam tudi 765 model

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NUVI 765T - na Bolhi za 220 € :rolleyes:

Pa ga ne najdem? Si ziher da je še?

Al pa je kaka druga varianta? Vsekakor je zanimiva cena!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še uporabniku. Vzemi Mio Moov za takšno ceno, je ok.

Hvala za nasvet; ampak malo me ,oti samo baterija ki drži baje samo 2,5 uri!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za nasvet; ampak malo me ,oti samo baterija ki drži baje samo 2,5 uri!?

ena od navigacij, ki jo hvalijo na tujih forumih je tale navigacija.....KLIK TUKAJ

baje se da gor instalirat tudi Igo navigacija.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, tudi na Nuviju 765 baterija ne zdrži več kot 2.5 ure.

Za motor itak potrebuješ kabl za napajanje, za garmina pride okoli 35 EUR, ali pa če imaš vtičnico za vžigalnik.

p5305720.jpg

Nuvi 765 pa seveda ni vodoodporen, zato ga je najbolje imeti v kakšni torbici namenjeni za gpse.

Becker je tudi opcija, ki pa stane 250EUR+.

Drugače pa ti lahko povem, da bi tudi s čisto osnovnim (npr. Nuvi 205 oz. nov model) za ceno pod 100 EUR povsem normalno navigiral tako v avtu kot na motorju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če poenostavim: Predstavljajte si, da kupite v knjigarni zemljevid ali avtokarto (NEMO!), potem pa morate plačat še nekomu, da vam notri vriše ceste in mesta... :alien1:

Vsi Garmini imajo že pri nakupu vnešeno CN karto, ki v zadnjih verzijah že zadovoljivo pokriva EU... analogija z "nemo" avtokarto ne drži. Sem pa mnenja, da če si lastnik licence, bi morala biti nadgradnja karte brezpogojno brezplačna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi Garmini imajo že pri nakupu vnešeno CN karto, ki v zadnjih verzijah že zadovoljivo pokriva EU... analogija z "nemo" avtokarto ne drži. Sem pa mnenja, da če si lastnik licence, bi morala biti nadgradnja karte brezpogojno brezplačna.

Ni res, Garmin Nuvi 205W nima prilozene karte, navadna razlicica pa ima moznost ali s karto ali brez

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, tudi na Nuviju 765 baterija ne zdrži več kot 2.5 ure.

Za motor itak potrebuješ kabl za napajanje, za garmina pride okoli 35 EUR, ali pa če imaš vtičnico za vžigalnik.

p5305720.jpg

Nuvi 765 pa seveda ni vodoodporen, zato ga je najbolje imeti v kakšni torbici namenjeni za gpse.

Becker je tudi opcija, ki pa stane 250EUR+.

Drugače pa ti lahko povem, da bi tudi s čisto osnovnim (npr. Nuvi 205 oz. nov model) za ceno pod 100 EUR povsem normalno navigiral tako v avtu kot na motorju.

Kako pa je z kartami? Pri Garminu moraš Adria Route dokupiti (stane verjetno 100+ €) , Mio Moov pa ima že vse to naloženo če sem prav razumel? Oprosti res nisem nek poznavalec zato sprašujem. In kako je z nadgradnjami? Za Mio Moov lahko prvo leto brezplačno posodabljaš, nato pa baje stane upgrade 40€ (info. zastopnika). Kako pa je pri Garminu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...pred enim tednom sem bil še laik - danes pa mi je jasno, da je stvar čist enostavna, vsaj pri Garminu:

Vsako "posodabljanje" je brez veze! :evilgrin:

Čist enostavno se "dolpotegne" (piratsko - žal!) najnovejša verzija karte, odklene s "primernim programom", naloži in deluje! :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Garmin zna včasih tudi presenetiti, predvsem južno od naše meje in te odpelje kam kjer ni treba, zato je včasih dobro imeti s seboj tudi karto :yes: . Včasih naredi tudi kak 10km krog in te pripelje na izhodišče :rolleyes: , potem pa gremo na roke :xx: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Garmin zna včasih tudi presenetiti, predvsem južno od naše meje in te odpelje kam kjer ni treba, zato je včasih dobro imeti s seboj tudi karto :yes: . Včasih naredi tudi kak 10km krog in te pripelje na izhodišče :rolleyes: , potem pa gremo na roke :xx: .

to počnej zarad prekrivanja kart. če maš užganih več kart, ga učasih zmede, in te zgubi. to počne tud severno in zahodno, ne le južno od nas. je pa tud neka caka pri crackanju in nalaganju kart. svojega sem dal naložit enemi ki se bolj spozna kot jaz (kar res ni težko ;) ) in od takrat ne bluzi več.

uporabljam nuvi 660, pretežno v avtu, ta vikend sem ga premierno utaknil v tanktorbo, in stvar je kr koristna, tisti dobri dve uri ko traja baterija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Garmin zna včasih tudi presenetiti, predvsem južno od naše meje in te odpelje kam kjer ni treba, zato je včasih dobro imeti s seboj tudi karto :yes: . Včasih naredi tudi kak 10km krog in te pripelje na izhodišče :rolleyes: , potem pa gremo na roke :xx: .

In ko se pelješ nič ne gledaš po tablah :rolleyes: mižiš in ga poslušaš :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In ko se pelješ nič ne gledaš po tablah :rolleyes: mižiš in ga poslušaš :lol1:

Ja tako je, nič ne gledam po tablah.....razen če so zanimive.....gledam okoli sebe in občudujev vse......

Po 16 dneh...po 5555 prevoženih kilometrih .....po 11 državah.....bi brez garmina ne šlo tako lepo kot je šlo......

Prevozili smo obilo stranskih cest, prelazov, naselij, ki bi jih brez navigacije spregledali.....saj vemo kako je z zemljevidom.....je ziher, vendar se odločiš za smer gledaš table in to je to....z navigacijo pa si še sproti lahko dovoliš prekleto več in zaviješ tudi v ''neznano'' in prideš spet na svojo ruto...

Skratka brez mojega streetpilota 2820 nikamor :)

post-1035-1250081569_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kakšen GPs imaš :worship:

garmin streetpilot 2820......

u bistvu skoraj ni pomembno kakšno navigacijo imaš.......bistvo je, da jo znaš uporabljat

kot sem že pisal na tem forumu...ni pomembna cena, izgled, velikost....bla bla bla...pomembno je da zadevo uporabiš takrat ko jo potrebuješ, in ti polepša potovanje, pot, izlet, dostavo....

Motorizem je bil svoj čas svoboda, veter u laseh, potovanje......vse več ljudi pa ima motorizem za to, ker je pać to sedaj moderno, ker pač motor ima že skoraj vsak, potem pa je treba gor obestit še navigacijo, če jo že ima vsak , zakaj jo ne bi imel še jaz (kot svojčas videorekorder) in tako dalje

Moje mnenje je, da če imaš motor si vzemi čas, zadihaj, si privošči in uživaj in ne se obremenjevat s posodobitvami kart na gpsu in podobnim sranjem....saj če imaš na njem samo točko do katere bi rad prišel je dovolj.....pač potuješ po cestah , ki jih imaš na poti pred sabo in se usmerjaš proti točki........zemljevid gor ali dol.....če fališ cesto in greš po drugi poti ni nič narobe....jaz pravim, da vse poti vodijo nekam in motorist ne zgreši nikoli....vedno vidiš nekaj novega, pa čeprav moraš potem obrniti in iti nazaj......

ŠE ENKRAT: pomembno je uživanje, GPS PA TI MORA BITI PRI UŽIVANJU U POMOČ IN NE V BREME, kot se marsikdaj prebere na tem forumu

fotka.....s poti po srbiji......uživanje u vožnji....gps pa se že oglasi ko je čas

l.p.

post-1035-1250100907_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, tudi na Nuviju 765 baterija ne zdrži več kot 2.5 ure.

Za motor itak potrebuješ kabl za napajanje, za garmina pride okoli 35 EUR, ali pa če imaš vtičnico za vžigalnik.

p5305720.jpg

Nuvi 765 pa seveda ni vodoodporen, zato ga je najbolje imeti v kakšni torbici namenjeni za gpse.

Becker je tudi opcija, ki pa stane 250EUR+.

Drugače pa ti lahko povem, da bi tudi s čisto osnovnim (npr. Nuvi 205 oz. nov model) za ceno pod 100 EUR povsem normalno navigiral tako v avtu kot na motorju.

Na kaksnem nosilcu imas to namontirano? Home made, ali kaj drugega.

Jaz imam nuvi760W, pa tud ni wasserdicht. Ga pa bolj poredko uporabljam na mopedu, ker nimam glih fajn nosilca. Bo treba neki naredit v tej smeri... TC ima eno vesoljsko torbico Givi, ki je kar predimenzionirana, se pa da spodaj na balanco in dihta. Jaz bi vseeno imel to malo visje, na noslicu. Pa tudi po dezju se glih ne furam, ce ni nujno. Dvomi, da bi takrat uporabljal GPS, saj, kaj bi pa vidu? Ce pada ga pac pospravis nekam v kondom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

juhuu zumo danes obnovljen z najnovejšimi kartami

in dodano severno ameriko-še mau pa ga stestiramo čez lužo

aja a mogoč gdo pozna finto kako se dobi koordinate naprimer da si v LJ in jih potrebuješ za kakšno drugo mesto,stari gps so imeli to funkcijo na zumotu pa jo ni al jo ne najdem??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

garmin streetpilot 2820......

u bistvu skoraj ni pomembno kakšno navigacijo imaš.......bistvo je, da jo znaš uporabljat

kot sem že pisal na tem forumu...ni pomembna cena, izgled, velikost....bla bla bla...pomembno je da zadevo uporabiš takrat ko jo potrebuješ, in ti polepša potovanje, pot, izlet, dostavo....

Motorizem je bil svoj čas svoboda, veter u laseh, potovanje......vse več ljudi pa ima motorizem za to, ker je pać to sedaj moderno, ker pač motor ima že skoraj vsak, potem pa je treba gor obestit še navigacijo, če jo že ima vsak , zakaj jo ne bi imel še jaz (kot svojčas videorekorder) in tako dalje

Moje mnenje je, da če imaš motor si vzemi čas, zadihaj, si privošči in uživaj in ne se obremenjevat s posodobitvami kart na gpsu in podobnim sranjem....saj če imaš na njem samo točko do katere bi rad prišel je dovolj.....pač potuješ po cestah , ki jih imaš na poti pred sabo in se usmerjaš proti točki........zemljevid gor ali dol.....če fališ cesto in greš po drugi poti ni nič narobe....jaz pravim, da vse poti vodijo nekam in motorist ne zgreši nikoli....vedno vidiš nekaj novega, pa čeprav moraš potem obrniti in iti nazaj......

ŠE ENKRAT: pomembno je uživanje, GPS PA TI MORA BITI PRI UŽIVANJU U POMOČ IN NE V BREME, kot se marsikdaj prebere na tem forumu

fotka.....s poti po srbiji......uživanje u vožnji....gps pa se že oglasi ko je čas

l.p.

Bravo...............to je smisel in bistvo motorizma in če ti ga navigacija polepša in olajša....................popoln užitek!!!

Zelo lepo napisano!!!

:worship::worship::worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

juhuu zumo danes obnovljen z najnovejšimi kartami

in dodano severno ameriko-še mau pa ga stestiramo čez lužo

aja a mogoč gdo pozna finto kako se dobi koordinate naprimer da si v LJ in jih potrebuješ za kakšno drugo mesto,stari gps so imeli to funkcijo na zumotu pa jo ni al jo ne najdem??

na zumotu tudi imaš to možnost......imaš jo pod funkcijo KAM in spodaj KOORDINATE oz nekaj takega

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na kaksnem nosilcu imas to namontirano? Home made, ali kaj drugega.

Jaz imam nuvi760W, pa tud ni wasserdicht. Ga pa bolj poredko uporabljam na mopedu, ker nimam glih fajn nosilca. Bo treba neki naredit v tej smeri... TC ima eno vesoljsko torbico Givi, ki je kar predimenzionirana, se pa da spodaj na balanco in dihta. Jaz bi vseeno imel to malo visje, na noslicu. Pa tudi po dezju se glih ne furam, ce ni nujno. Dvomi, da bi takrat uporabljal GPS, saj, kaj bi pa vidu? Ce pada ga pac pospravis nekam v kondom.

original RAM MOUNT nosilec za tvojega garmina stane 65 eurov komplet z vijaki nosilcem z bunkico, ročico s fiksirnim vijakom in zgoraj bunkica ter okvir kamor z eno potezo vstaviš garmina.......vsake 14 dni dobim pošiljko iz USA in če je kdo zainteresiran ni problema....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!