Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

original RAM MOUNT nosilec za tvojega garmina stane 65 eurov komplet z vijaki nosilcem z bunkico, ročico s fiksirnim vijakom in zgoraj bunkica ter okvir kamor z eno potezo vstaviš garmina.......vsake 14 dni dobim pošiljko iz USA in če je kdo zainteresiran ni problema....

evo še fotko komplet nosilca ena in druga varianta za pritrditev na krmilo

post-1035-1250146668_thumb.jpg

post-1035-1250146674_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na zumotu tudi imaš to možnost......imaš jo pod funkcijo KAM in spodaj KOORDINATE oz nekaj takega

S to funkcijo lahko vpišeš koordinate in te navigacija pelje na to mesto, ni pa to to kar sprašuje.

Če prav razumem vprašanje, ki ga zastavlja, se glasi tako: Na karti se premikaš do željenega mesta in bi nato za to točko rada imela koordinate.

Meni je to uspela tako:

Ko najddeš lokacijo izbereš POJDI in nato SIMULACIJA. Na končni točki klikneš na ikono vozila (puščico) in ti ispiše koordinate. To lahko storiš za katerokoli točko na simulirani poti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S to funkcijo lahko vpišeš koordinate in te navigacija pelje na to mesto, ni pa to to kar sprašuje.

Če prav razumem vprašanje, ki ga zastavlja, se glasi tako: Na karti se premikaš do željenega mesta in bi nato za to točko rada imela koordinate.

Meni je to uspela tako:

Ko najddeš lokacijo izbereš POJDI in nato SIMULACIJA. Na končni točki klikneš na ikono vozila (puščico) in ti ispiše koordinate. To lahko storiš za katerokoli točko na simulirani poti.

aha...se pravi kako dobiš koordinate lokacije

post-1035-1250149102_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil emc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha...se pravi kako dobiš koordinate lokacije

Po tem postopku dobiš koordinate trenutne lokacije.... ne pa željene najdene lokacije na karti! Ko iščeš lokacijo po karti je na zaslonu samo puščica (miškina kazalke), ki pa ne da koordinat! :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo mogoce izkusnje pritrjevati kaksne nosilce na motorje,ki nimajo okroglega nosilca za balanco?

Specificno za VFR, samo kolikor sem gledal ima kar nekaj hond podobno 3kotno podolgovato balanco in ne okroglega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In ko se pelješ nič ne gledaš po tablah :rolleyes: mižiš in ga poslušaš :lol1:

Zadeva je čist simpl :yes: . Približno itak veš v katero smer greš. Ko vidiš, da ga začne bikast, mal po karti pokukaš (lahko tudi na Garminu). Drugče pa je Garmin super, ker odkriješ poti, ki jih drugače nikoli ne bi, samo avtoceste in plačljive ceste je potrebno izklopiti.

Seveda ne gledam tabel, ker preveč leti, poslušam tudi ne, ker me moti. Če kak km več prevozim, se tudi ne sekiram, konec koncev se z motorjem vsaj večina nas vozi velikokrat brez potrebe (če je pa luštno :rolleyes: ).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po tem postopku dobiš koordinate trenutne lokacije.... ne pa željene najdene lokacije na karti! Ko iščeš lokacijo po karti je na zaslonu samo puščica (miškina kazalke), ki pa ne da koordinat! :worship:

če želiš podatke...koordinate neke lokacije na zemljevidu pa je postopek opisan v navodilih tukaj:

greš na zemljevid.....klikneš na željeno lokacijo.....tam se nariše puščica.......in točko daš pod priljubljene - vsaka priljubljena lokacija pa ima zraven koordinate ipd......

lahko pa klikneš nastavi lokacijo in se ti na tej lokaciji nariše motor.....potem pa klikneš motor in spet dobiš koordinate.....simpl kt pasulj :)

uporabniška navodila pa so tukaj http://www8.garmin.com/manuals/1369_OwnersManual.pdf

post-1035-1250151424_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo mogoce izkusnje pritrjevati kaksne nosilce na motorje,ki nimajo okroglega nosilca za balanco?

Specificno za VFR, samo kolikor sem gledal ima kar nekaj hond podobno 3kotno podolgovato balanco in ne okroglega.

evo tale je nekaj napisal za montažo na centralni vijak krmila

http://www.bikersoracle.com/vfr/forum/show...light=RAM+Mount

pa na tej sliki imaš montažo na obstoječe zadeve....priviješ na ročico sklopke....al pa na rezervoar

post-1035-1250152554_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo mogoce izkusnje pritrjevati kaksne nosilce na motorje,ki nimajo okroglega nosilca za balanco?

Specificno za VFR, samo kolikor sem gledal ima kar nekaj hond podobno 3kotno podolgovato balanco in ne okroglega.

Tako imam jaz...

post-592-1250177816_thumb.jpg

post-592-1250177839_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil DAN
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

garmin streetpilot 2820......

u bistvu skoraj ni pomembno kakšno navigacijo imaš.......bistvo je, da jo znaš uporabljat

kot sem že pisal na tem forumu...ni pomembna cena, izgled, velikost....bla bla bla...pomembno je da zadevo uporabiš takrat ko jo potrebuješ, in ti polepša potovanje, pot, izlet, dostavo....

Motorizem je bil svoj čas svoboda, veter u laseh, potovanje......vse več ljudi pa ima motorizem za to, ker je pać to sedaj moderno, ker pač motor ima že skoraj vsak, potem pa je treba gor obestit še navigacijo, če jo že ima vsak , zakaj jo ne bi imel še jaz (kot svojčas videorekorder) in tako dalje

Moje mnenje je, da če imaš motor si vzemi čas, zadihaj, si privošči in uživaj in ne se obremenjevat s posodobitvami kart na gpsu in podobnim sranjem....saj če imaš na njem samo točko do katere bi rad prišel je dovolj.....pač potuješ po cestah , ki jih imaš na poti pred sabo in se usmerjaš proti točki........zemljevid gor ali dol.....če fališ cesto in greš po drugi poti ni nič narobe....jaz pravim, da vse poti vodijo nekam in motorist ne zgreši nikoli....vedno vidiš nekaj novega, pa čeprav moraš potem obrniti in iti nazaj......

ŠE ENKRAT: pomembno je uživanje, GPS PA TI MORA BITI PRI UŽIVANJU U POMOČ IN NE V BREME, kot se marsikdaj prebere na tem forumu

fotka.....s poti po srbiji......uživanje u vožnji....gps pa se že oglasi ko je čas

l.p.

razen če si sredi ničesar, in ti rit odmira od prevoženih kilometrov, ker si se zakalkuliral. Potem je lepo pritisniti prvo prenocisce na ekranu, in si skrajšati muke in pota. nisem ga veliko rabil, ampak ko sem ga rabil sem ga pa res rabil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne bi preveč brskal :rolleyes: se da dobit nosilec za kamero, da jo pol zmontiram na motor? :whistle:

tole imam na zalogi....from usa.....cena

post-1035-1250512316_thumb.jpg

post-1035-1250512322.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nabavil sem nuvi 205. Zanima me, če ga je kdo pritrdil na motor preko samolepljive ploščice, če lepilo vredu drži in kako se obnese vakumski prisesek.

Morda bi bilo vseeno bolje še dati kak vijak skozi????

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Za uporabo Garmina na motorju uporabljam doma narejen nosilec ki se obnese več kot odlično.Mogoče je za naked motorje problem zaradi prepiha,pri moji fazerki pa ni problemov tudi pri največji hitrosti.Idejo sem dobil tu na forumu,izdelava pa je preprosta.Lahko se cel ustruži,ali pa se tako kot pri mojem privari šibro premera 17mm.

post-22463-125112015251_thumb.jpg

post-22463-125112018575_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

#2342 JoeFZ

Super ideja Joe. Sem preveril, tudi na moj motor bi se dalo to narediti brez problema. Problem je sedaj samo kje najti ležaj oz. kroglico premera 17 milimetrov. Lahko pomagaš, oz. kje si jo ti dobil? Aha še to, ali imaš nerjaveči materijal?

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takle kos ti ta par € podreja vsak mojster, ki ima doma stružnico.

Jaz je nimam ph34r.gif

Seveda pa se vse tudi kupi pri recimo Turatech-u ali kje drugje whistle.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako je. V temi o Zumu sem dal slike prototipa za 17mm kroglico.

Najbolje je če se zadeva zastruži.

Če pa kdo hoče original za 25cm kroglo (ram mount) pa ima na netu.

Razen tega je dobro pri distančniku slednjega malo obrusiti, da lahko zadevo priviješ s ključem.

Če pa kdo želi kroglico variti, pa se da to dobiti v trgovini z ležaji. Za Maribor in okolico - trgovina je v Miklavžu ob cesti, trgovski center. Imajo vse kugle. Za Garmina je drugače dimenzija krogle 16,99.

p3275213.jpg

original Ram mount (tudi za zumota) in prirejeni za Nuvije oz. vse ostale na 17cm kugli.

p3275212.jpg

tu pa še kugla 17cm

spa0898.jpg

Za nastavek s kuglo 17cm še nisem videl, da bi jo bilo možno kje kupiti, sicer pa če si daš zastružiti si glede na tip motocikla lahko narediš po želji. Vidim, da ima gornji uporabnik kar visok nastavek.

Popravljeno . Popravil Snecer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šibro sem kupil v Tehimpexu Kopru,sem jo pa dal zato ker sem se bal da se mi ne bi Garmin snel če ne bi bilo natančno ustruženo.Zvar naokoli je lahko precej močan,saj nagib rabiš samo na eno stran-navzdol,tam pa malo pobrusiš.Ni pa treba s tem vijakom nič zategovati,saj ga samo postaviš v pravi položaj,zategne pa s tistim ki je kontra glede na krmilo in deluje kot vaga.Je pa to v eni ali drugi varianti izredno poceni in povsem uporabna zadeva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem za nasvete in pomoč. Kmalu grem v akcijo.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Doma sem zdrejal plastiko, zvrtal luknje, vrezal navoj, privijačil original ploščico z bunko (Nuvi 660).

post-19046-125121326915_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Doma sem zdrejal plastiko, zvrtal luknje, vrezal navoj, privijačil original ploščico z bunko (Nuvi 660).

Pozabil: mojster Brumer mi je pa 12V vtičnico montiral (dve-eno manjšo in eno večjo).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozabil: mojster Brumer mi je pa 12V vtičnico montiral (dve-eno manjšo in eno večjo).

Za Garmina se za motor dobi poseben kabl, ki ga priklopiš na "baterijo" :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!