Skoči na vsebino

NUJNO!!!! Kje lahko kupim karbid???


Provokator

Priporočene objave

Nujno bi rabil karbid.

Še lani se ga je dalo dobiti v vsaki prodajalni s kmetijskim priborom, letos pa ga ni nikjer za dobiti.

Če kdo ve, kje se ga da dobiti, mi naj prosim sporoči.

Najkasneje do petka, 5.4.2007.

Po tem datumu lahko zaradi mene moderator temo izbriše, ker ga ne rabim več.

pa LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri nas ga imajo v železnini :grim

drugače pa v kakšni kemični trgovini...

Pa ahtejte prste :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..a boš voluharje preganju?? majo 5.4. napovedan zbor na tvojmu vrtu :naughty:

verjetno bo odganjal velikonočne duhove

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za pomoč.

Vendar v Šempeter pri Gorici mi je malo daleč, v Tovarni dušika Ruše pa ga letos ni za dobiti.

Sicer sem ga po čudnih kanalih dobil 17 kg, (še enkrat lepa hvala, tistemu, ki mi ga je zrihtal), vendar pa ga nimajo še moji kolegi.

Sicer pa sem že včeraj preklinjal državo, v kateri nam vsiljujejo krščanski način življenja, pa po TV kažejo maše, po drugi strani pa nam nočejo omogočiti pokanja s karbidom na veliko noč.

Si bom naslednje leto kar kemikalije nabavil, pa bomo pokali z jodovim nitratom, pa kalijevim kloridom ipd.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Si bom naslednje leto kar kemikalije nabavil, pa bomo pokali z jodovim nitratom, pa kalijevim kloridom ipd.......

Bog ne daj, da prestopiš v muslimansko vero.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

če bom stopil v muslimansko vero pa bom pri mikro polu (takoj za mlado lipo) vzel 1l 99% žveplene kisline, pa 1l 99% dušikove kisline, pa en zavoj vate Tosama, in naredil 2 kili želeja.

Oz. nitroželatine, da bodo kemiki, ki se skrivajo med nami zadovoljni.... :grim :grim

ali je to šele nitroceluloza, pa jo je treba še v nečem raztopiti, da dobiš želatino... :? :?

Popravljeno . Popravil Provokator
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

ali je to šele nitroceluloza, pa jo je treba še v nečem raztopiti, da dobiš želatino... :? :?

To je šele nitroceluloza, komaj štirikrat močnejša od črnega smodnika.

Uporabi namesto vate raje ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..a boš voluharje preganju?? majo 5.4. napovedan zbor na tvojmu vrtu :naughty:

brez zajebancije... sem jaz pred leti na tak način po bakinem vrtu voluharje preganjal... :slap:

v glavnem... jaz glavca sem vse luknje zabasal z karbidom, nato pa vrt fajn zalil...

pustil sem, da se je vse skupaj par minut pajsalo, nato pa sem pri luknji v kotu vrta iz katere je uhajal plin lepo prižgal in....

......

.......

......

.......

sledil je BUUUM...

voluharjev ni bilo več....

vrta pa tudi ne.... :eek:

sem se samo z blatnimi žnablami zarežal..... :P

in že sem kasiral batine od bake....

:grim :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj je treba kraval zganjat in pokat? A ja, bakanska mentaliteta :BUA:

:grrr

Krščanska tradicija. Pokanje z možnarji je odganjalo zimo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tradicija gor-dol, pokanja ne maram. Sem ga že v vojski imel preveč. O.K, tisti dan -dva že nekako pretrpiš... Sem pa kot mulc tudi sam pokal, tako da nekako razumem željo po pokanju... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:grrr

Krščanska tradicija. Pokanje z možnarji je odganjalo zimo.

to je pa potem ziher nadaljevanje neke poganske tradicije :devil:

nima krščanstvo nič s temi običaji, je samo prehodni pojav pri poglavju "verovanje ljudi v nekaj, kar niso oni sami" :)

Tradicija gor-dol, pokanja ne maram. Sem ga že v vojski imel preveč. O.K, tisti dan -dva že nekako pretrpiš... Sem pa kot mulc tudi sam pokal, tako da nekako razumem željo po pokanju... .)

hja. .. mi smo v tavelko kanto za mleko naokoli obrnjeno in brez dekla notri djali eno grudo karbida in par dcl vode, ... pol pa z dolgo leseno bariglo pržgali na daljavo... ornk fseka.

včasih pa smo jo dali postrani ... največji frajer pa je na njej sedel, medtem, ko mu je drugi največji frajer jo odzadi podkuril z ralco od fižola (na njej pa kos starega plastičnega žakla da je lepše gorelo)...

mater, sopol jajca srbela še par minut... uhe pa ... no ja ... po mojem sem oglušel šele od Ducatija ... takrat sem še kr dobro slišal zvok, posebej visoke tone pr hevi metalurgiji ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mi smo pa pokali na caa 3m dolgo cev od plinovoda.. (debela kot povprečno vedro)

vsekalo je ko 100 :devil:, pet-kilski kovinski pokrov smo tudi po pol ure včasih iskali po gozdu...

tisto je bil res pravi top... so se tudi 50m stran prižigali alarmi na avtomobilih.. enkrat so šle celo šipe na bližnji lopi v maloro... :whistle:

no, čez leta nas je minilo veselje do pokanja... vsaj ene.... :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je pa potem ziher nadaljevanje neke poganske tradicije :devil:

...

Ja pokanje sigurno izhaja iz oganjanja zime iz časa poganstva. Čeprav pogani pri nas niso poznali pokanja z možnarji. :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pjebi, najbolš se poka s/z bojlerji :grim

pa fajn je da ga nič ne obračaš, ampak ga pošlješ kar v vertikalo :naughty: (sewda, ne delajte tega doma)

pa če komu prewroče B) si pa le privošte kak pir, pa se malo dol vsedite

BUUUUUUUUUUUUUUM.................

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!