Skoči na vsebino

Izpit za VHF postajo (plovila)


Priporočene objave

Oj!

A kdo ve, kakšni pogoji so sedaj za opravljanje tega izpita?

Jaz sem leta 2004 naredil izpit za voditelja čolna, pa mi manjka še izpit za postajo, da bi lahko brez skrbi naredil najem plovila. takrat je bilo potrebno delati tečaj in izpit, sedaj pa baje to ni več potrebno, dovolj je samo izpit. zanima pa me, katero knjigo je potrebno imeti in če se da opravljati izpit v LJ ali je potrebno iti v Koper?

Hvala za info! :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izpit se opravlja le v Kopru na Upravi RS za pomorstvo.

21.4.2007 ob 9:00 (Ukmarjev trg 2, 6000 Koper).

http://www.spinaker.si/pdf/izpitVHF.pdf

Tadej

Oj!

A kdo ve, kakšni pogoji so sedaj za opravljanje tega izpita?

Jaz sem leta 2004 naredil izpit za voditelja čolna, pa mi manjka še izpit za postajo, da bi lahko brez skrbi naredil najem plovila. takrat je bilo potrebno delati tečaj in izpit, sedaj pa baje to ni več potrebno, dovolj je samo izpit. zanima pa me, katero knjigo je potrebno imeti in če se da opravljati izpit v LJ ali je potrebno iti v Koper?

Hvala za info! :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, ko sem bil jaz so bila predavanja v Lj (obvezna), izpit pa v KP. Itak pa zadevo po 1 mesecu takoj pozabiš, ker je ne rabiš. Nekaj osnov ostane, se mi pa zdi, da je vse to bolj zato, da poberejo denar... Tečaja je za nekaj dni, snovi pa za 2 uri. Tolk o tem koliko pokasirajo.

Boš pač dal keš in naredu izpit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tecaj digitalne pomorske radiotelefonije (GMDSS - predpostavljam, da govoris o tem), lahko opravljas na vecih tecajih po razlicnih krajih v Slo. Izpit se prav tako lahko opravlja izven podrocja uprave za pomorstvo v kopru. Pogoj je, da je dovolj veliko stevilo prijavljenih. Zaradi enega kandidata se komisija ne bo vozila okoli...

Glede pozabljanja in snovi pa naslednje: kandidati morajo pokazat znanje dela z pomorsko digitalno ukv postajo, osnove komunikacije, osnove delovanja in osnove obnasanja. Ker pa je navtika v modi, in je blazno moderno hodit na "jadranja" z najetimi jadrnicami 1x na leto, kjer vecina folka "jadra" v najlepsem vetru z prizganim motorjem, kjer ne poznajo osnov meterologije, mornarskih vescin, pomorskega prava, itd. je zal nesrec in havarij zaradi "pozabljanja" ze naucenega mnogo prevec. Kdor se s srcem in duso ukvaraj z navtiko, nekih stvari nikoli ne pozabi. Vsaj teh osnov zagotovo ne!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za info!

Sem v tem času izvedel dejansko to, kar ste rekli: da se delat izpit na VHF GMDSS brez tečaja, prijavi se v Koper, kjer se dela na simulatorju Transas Marine, možno je opravljati samo v Kopru...

Dejansko pa sem največ prebral na URSP in Spinaker straneh... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!