Skoči na vsebino

Dohodnina 2006


dohodnina 2006  

28 članov je glasovalo

  1. 1.

    • e-Davki (elektronska oddaja)
      5
    • papirni dokument
      18
    • ne bom oddal (ni mi treba)
      1
    • nisem ?e oddal, pa bom nekako moral...
      4
  2. 2.

    • Dopla?am ve? kot 100 tiso?akov
      0
    • dopla?am manj kot 100 tiso?akov
      2
    • blizu ni?le (+- 15 tiso?akov)
      10
    • vrnejo mi manj kot 100 tiso?akov
      7
    • vrnejo mi ve? kot 100 tiso?akov
      9
  3. 3.

    • Da
      5
    • Ne
      20
    • kaj je to kaj za na kruh namazat?
      3


Priporočene objave

Ste že oddali? Boste doplačali, dobili povrnjeno, ste približno na nuli?

jaz moram doplačati približno 70 tisočakov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene

so do sedaj še vedno nategnili za kakih 1.500 €,

katere sem potem dobiw povrnjene .. enkrat v kakem letu, letuinpow ..

ne vem zakaj bi letos bilo drugače?

Meni

je država vedno le jemala .. katerakoli .. ne samo SLO, da ne bo pomote.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Se že kaj govori, kdaj bodo začeli pošiljati odločbe...?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odkar imamo € se je pa precej spremenilo. Nism vedla, da ti lahko drzava navadnemu smrtniku vrne ali vzame vec k 100 tisoc € . Zanimivo.... :hmm:

:devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se že kaj govori, kdaj bodo začeli pošiljati odločbe...?

Izsek iz članka Večera (Jelka Zupanič, 26. maj 2007)

V davčni upravi pravijo, da se lahko odmere dohodnine za leto 2006 nadejamo kmalu. "V tem trenutku davčna uprava načrtuje, da bo vjuniju izdala večino dohodninskih odločb, prve najverjetneje že 15. junija," so nam odgovorili. Neuradno smo izvedeli, da naj bi s prvo pošiljko odločb razveselili okoli pol milijona dohodninskih zavezancev, kakšnih deset dni pozneje, okoli 25. junija, pa naslednjih 300 tisoč. Najprej naj bi torej poskrbeli za napovedi, ki so BP. Torej brez posebnosti. Ostali zavezanci, več kakor 330 tisoč jih je, naj bi prišli na vrsto pozneje. Nekatere med njimi bodo povabili na informativne pogovore, ki so bili običajni tudi doslej, če davkarji sami niso mogli odpraviti pomanjkljivosti v napovedih. Če jih bodo lahko, bodo našim nogam prizanesli.

Za več podrobnosti o tokratni odmeri dohodnine pa je bilo tudi za tako pogovarjanje, zaradi katerega ni mogoče nikogar držati za besedo, prezgodaj. Davčna uprava bo namreč predhodno obdelavo dohodnine 2006 pripravila v naslednjem tednu. Takrat bodo imeli prve odgovore, koliko dohodninskih odločb naj bi napisali, potem ko jih je pravočasno vložilo 1,131.332 zavezancev, do maja pa se jih je samoprijavilo še 3278. Predvsem pa bodo več vedeli o tem, koliko preveč dohodnine so lani zavezand plačali in koliko dohodnine državi dolgujejo. Že sedaj pa so v davčni upravi zatrdili: "Odločbe torej nikakor ne bodo izdane najprej tistim zavezancem, ki imajo doplačilo dohodnine, saj bodo sredstva za vračilo dohodnine zagotovljena." Prav v tej trditvi smo poskušali prepoznati odgovor na naše vprašanje, kaj bi pomenilo za državni proračun, če bi se generalnemu direktorju davčne uprave Ivanu Simiču izpolnila želja. Napovedalje namreč, da bi radi vse dohodnine za minulo leto odmerili do polletja in jih v paketu, tako kot predizpolnjene obrazce napovedi, v nekaj dneh razposlali zavezancem. To pa bi pomenilo, da bi morali v proračunu pripraviti ves denar za vračila dohodnine v enem samem mesecu, denimo v juniju. Morda celo v nekaj dneh, saj smo bili vajeni, da nas je vračilo dohodnine čakalo na računu, takoj ali pa zelo kmalu potem, ko smo odločbo prebrali, čeprav ima tudi država 30 dni časa, da nam preveč plačano dohodnino vrne. Za nameček izkušnje iz preteklih let kažejo, da smo državi dohodnino praviloma krepko preplačevali, vračala pa nam jo je postopoma tja do jeseni. Kako bo letos in koliko denarja bodo v proračunu junija pripravili za vračila dohodnine, nam s finančnega mmistrstva mso odgovonli. Kako bi nam tudi, ko pa še nimajo izračunov davčne uprave. Že sama davčna uprava pa je dala vedeti, da se bo Simiču želja, da bi z dohodnino 2006 opravil do polletja, izpolnila okoli 70-odstotno.

In izsek iz Financ (Stane Petavs), 28. maj 2007:

Durs je tudi napovedal, da bodo morda že okoli 5. junija poslali prvih 400.000 ali 500.000 odločb odmere dohodnine za leto 2006. Do konca junija naj bi odmero dobili vsi zavezanci.

:yea1: (aja pa tisti k morate plačat, ne me tepst za tako veselje.. jst še neki drobižka kot študentka dobim nazaj.. tega drobiža se mi zdi, da bo vedno manj :cry:)

Popravljeno . Popravil devilish
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!