Skoči na vsebino

Kako do kredita?


suntrace14

Priporočene objave

Lizing, kredit,... To je vse en in ist sranje! V naših koncih temu vsemu skupaj rečemo ''PUF''

Motor je za luksuz in naj se ga gre tisti, ki mu to žep dopušča. Popolnoma se strinjam s Pervyjem, ker tudi poznam primere. Žalostno je, ko si nekdo kupi motor, doma pa pol zoba prepečenec, nima za opremo in nima za bencin...

Isto je z avtomobili in res je čudno, da ljudje prej ne sešteje in odšteje številk. To učijo že v OŠ-tisti, ki pa dela strojni fax pa lahko tudi kaj pointegrira in upelje kakšno novo spremenljivko(recimo kakšen padec, gume in odsotnost z dela zaradi poškodb), da dobi bolj natančen rezultat!

Meu sem motor, ki mi je crknu. Zmanjkalo keša za dve leti in sedaj mam spet moped. Ko se računica izide precej v pozitivno smer greš v akcijo, prej pa bolje, da ne...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj noben ne govori, da se zapufaš totaln. Ker gre v kredit zaradi motorja, pa že tako nima za burek, je itak cepec.

Če ti pa sfali malo, pa ne vidim nič narobe, če doštutakš s kreditom.

S kešom tako in tako kupuje mali procent ljudi. Obična raja si pa pomagamo z krediti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Boljši od lizinga je fafling!!!! :whistle:

Kaj je to fafling?

Mogoče bi se šel tudi mafdajving. Nkol se ne ve.

Valjda :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do hitrega in nepovratnega kredita navadno prideš s podkapo.

Haha... svašta ... če si kdo zelo močno želi motorja in nima denarja mu ponujam izvrstno rešitev. Motor bo dobil zastonj, plačevala in vzdrževala pa mu ga bo država. Prav tako bo prispevala za bencin. POSTANI PoŠTAR :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Ej, stari. Pa ne bi ti mogoče rajši najprej službe dobil pa nekaj našparal? Malo potrpiš, pa pol, če je kriza samo za en del vzameš kredit. Si kdaj računal koliko preplačaš kredite?

Res daj še enkrat razmisli z (zgornjo) glavo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če rabiš denar in ti zadostuje znesek nekje cca 3500 Eur,

se IMO splača vzeti hitri kredit, ki traja nekje do 3 let, seveda naj ima v glavi

fiksno obrestno mero, katera se ne spreminja, lahko tudi s porokom ali brez!

Info. izračun o preplačitvi iz buče je:

- vzamemo kredo za obdobje 36 mesecev

- znesek 3500 Eur

- mesečni obrok s fiksno ob. mero je 7 % te pride nekje 110 Eur

- se pravi kot vedno v štartu ne dobiš 3500, ampak odšteješ stroške odobritve,

zavarovanje krede in interk. obresti, ki se mi zdi, da znašajo za takšen znesek nekje 160 Eur

SKLEP: če seštejete vse stroške so nekje cca. 4120 Eur na tri leta. Kredit res preplačaš,

ampak za koliko na mesec se bi bilo dobro vprašati?????

Za pičlih 18 Eur na mesec oz. za 0,5 Eur na dan (31 dni v mesecu).

Mislim, da to bi bila dobra rešitev za nekoga, ki je ta trenutek brez ficka in ima vsaj redni preliv,

pa tudi če je to žepnina ali študentski denar.

lp

PF

Popravljeno . Popravil Port Folio
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej, stari. Pa ne bi ti mogoče rajši najprej službe dobil pa nekaj našparal? Malo potrpiš, pa pol, če je kriza samo za en del vzameš kredit. Si kdaj računal koliko preplačaš kredite?

Res daj še enkrat razmisli z (zgornjo) glavo.

Se ne obremenjujem koliko ga preplačam. Ok, gledam že, da je kredit najbolj ugoden kar se da.

Če bi se s tem obremenjeval, potem pol toliko stvari ne bi imel kot jih imam.

Pač ker si lahko zraven plače privošči kredit in mu ostane še za sproti, je to čisto vredu opcija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tule je še NLB študentski kredit kjer ni nujno da imaš poroka: http://www.nlb.si/cgi-bin/nlbweb.exe?doc=10701 Je pa max. znesek kredita malenkost nad 2000€. Meni se niti ne zdi tako zelo sporen in preplačan.

Tukaj je informativni izračun za 2000€ in 18 mesecev.

Študentski kredit Rezultat izračuna pix.gif Znesek kredita: 2.000,00 EUR (479.280,00 SIT) Število obrokov: 18 Začetna mesečna obveznost: 117,13 EUR (28.069,03 SIT) Datum izračuna kredita: 04.01.2008 Stroški odobritve: 4,17 EUR (999,30 SIT) Stroški zavarovanja 0,00 EUR (0,00 SIT) Interkalarne obresti: 10,26 EUR (2.458,71 SIT) Efektivna obrestna mera: 7,22%

Če ima fant štipendijo in si prej našpara kakšnih 1500€ in vzame mogoče še toliko kredita pa za takšen dnar dobiš eno solidno transalpko letnik 2000 ali pa kakšen mogoče še novejši naked. Kar je za prvo silo več kot dovolj. Treba je pa seveda prej imeti izpit in opremo. Pomisliti je treba tudi na to, da ko kupiš rabljen motor ga je treba še zavarovat in naredit en fain servis na zacetku.

Vsekakor raje vzamem 1500€ takšnega kredita in kupim soliden motor kot za manjsi gnar eno jajco ki jo mors skos popravlat.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Svetujem ti da pozabiš na kredit in raje našparaš denar.Drugače ti bo tist denar, ki ga boš vračal in ga ne boš imel, ves čas hodil narobe.

Raje malo potrpi in si potem za začetek kupi kak motor starejšega letnika pa da je znan po zanesljivosti.Po tem pa še naprej šparaj in enkrat si

boš lahko kupil motor ki ti bo všeč.Vmes pa ne boš imel nobenih finančnih težav glede kredita.

Trust me :)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se ne obremenjujem koliko ga preplačam. Ok, gledam že, da je kredit najbolj ugoden kar se da.

Če bi se s tem obremenjeval, potem pol toliko stvari ne bi imel kot jih imam.

Hmnja, tudi kreditov ne bi imel ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi kreditov ne bi imel ...

Jbga, neki pa moraš riskirat :D Če bi gledal tako, je najbolš da grem sam šiht pa domov, brez potepanj, brez uživanja, brez kavic itd...

To ni lajf. Kurbe dale, kurbe vzele.

Roko na srce....malo kdo si lahko dandanes privošči kaj brez pomoči kredita. Sem si pač zračunal, da če imam mesečno obveznost xxx € mi še zmeraj ostane xxxx € za živet in sprotne stroške. Pač nimam družine inp. ter si lahko privoščim malo več, pa čeprav s pomočjo kredita.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nerabiš se ZAPUFAT saj nas je že država dosti, vsak Slovenec je danes dolžan 8 K EU.Vse to nam bodo nazaj pobrali:davki,trošarina,DDV-ejem,kaznimi itd........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brumer in Mačica: Brez zamere ampak fant je vprašal kako lahko pride do kredita kot študent. Če bi si želel pridige in prepričevanje v nasprotno bi verjetno obiskal lokalnega župnika. Nekomu, ki ima denar in si lahk gre v salon po nov motor mu ni težko rečt da je kredit brezveze. To da ni zastonj verjetno sam tudi ve saj je šolana glava.

Sam se tudi ne strinjam, da bi vzel kredit za motor v celoti, če nimaš nič privarčevanega denarja. Če pa z kakšim manjšim kreditom recimo do 2000€ doštuklaš kar ti manjka in si kupiš motor pa se mi ne zdi tako zelo narobe. Sicer pa vsak za sebe ve koliko ima prilivov in kako bo zadevo lahko odplačal. Sam vseeno si je pa treba malo rezerve vzet, za raznorazne nepredvidene stroške.

Predvidevam, da nista ravno mulca več, zato bi blo verjetno za fanta bolj koristno, če bi napisala izkušnje, ki (če) jih imata z krediti, da bo bolj pričakoval kakšne pasti in tažave, ki ga lahk doletijo pri tem početju.

(Se opravičujem, če sem koga od vaju užalil ampak tako je.)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še en plus je pri kreditu, v kolikor ni tako velik, da potem nimaš za plačilo obrokov:

Če vzameš puf in potem plačuješ mesečne obroke, je to nekako zelo podobno varčevanju (en del denarja gre na stran, pa je čisto vseeno ali za puf ali za šparanje). Razlika pa je v tem, da se pri pufu že v štartu voziš z motorjem, ne pa da naslednje tri leta le gledaš druge, kar bi seveda počel pri varčevanju. Kar je tudi nekaj vredno, a ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še en plus je pri kreditu, v kolikor ni tako velik, da potem nimaš za plačilo obrokov:

Če vzameš puf in potem plačuješ mesečne obroke, je to nekako zelo podobno varčevanju (en del denarja gre na stran, pa je čisto vseeno ali za puf ali za šparanje). Razlika pa je v tem, da se pri pufu že v štartu voziš z motorjem, ne pa da naslednje tri leta le gledaš druge, kar bi seveda počel pri varčevanju. Kar je tudi nekaj vredno, a ne?

...se povsem strinjam...hitr po najbolj ugoden kredit...pa v trgovin po motor...pa hitr uživat... :evilgrin:

p.s. ...drugače pa kolikor imam jaz izkušenj, ti priporočam avstrijske banke...

lp

Popravljeno . Popravil flero
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še en plus je pri kreditu, v kolikor ni tako velik, da potem nimaš za plačilo obrokov:

Če vzameš puf in potem plačuješ mesečne obroke, je to nekako zelo podobno varčevanju (en del denarja gre na stran, pa je čisto vseeno ali za puf ali za šparanje). Razlika pa je v tem, da se pri pufu že v štartu voziš z motorjem, ne pa da naslednje tri leta le gledaš druge, kar bi seveda počel pri varčevanju. Kar je tudi nekaj vredno, a ne?

Bravo!!!! Sem pri prebiranju že mislil napisati bistvo jemanja kredita, a si že ti lepo razložil. Jaz bi samo dodal, da v tem primeru računaj obresti kot dodatek na luksuz, saj se že voziš, pri varčevanju pa vsako leto sproti zgubljaš % inflacije. Če pa pri nabavi koristiš zimske popuste,.... je pa računica že v +.

Na lizing pa se motor ne splača, v kolikor ga moraš zavarovati kasko. Razen, če imaš že pridobljene popuste, bonifikacije,... Jaz do sedaj nisem imel niti enega motorja kasko zavarovanega, sebe pa sem zavaroval foll kasko :alien1: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Primer:Kupiš motor na puf in te naslednji mesec kresne avto iz leve strani... kaj pa potem porečete vsi, ki zagovarjate pufe na 3 leta i.t.d. Tak človek se zagotovo ne bo tako hitro več vozil z motorjem-če se še sploh kdaj še bo.

gusti-sem študent in, kot vidiš, ne zagovarjam pufou-tud taki smo ja :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Primer:Kupiš motor na puf in te naslednji mesec kresne avto iz leve strani... kaj pa potem porečete vsi, ki zagovarjate pufe na 3 leta i.t.d. Tak človek se zagotovo ne bo tako hitro več vozil z motorjem-če se še sploh kdaj še bo.

2. primer: varčuješ tri leta. Sline se ti cedijo, ko gledaš motoriste, ki se vozijo na gire. Ti še vedno varčuješ....Po treh letih s prihranki kupiš motor in te naslednji mesec kresne avto z leve strani,....in boš spet varčeval tri leta,.....če boš še živ :evilgrin:

3. primer: varčuješ tri leta, si kupiš motor in te na prehodu za pešce povozi avto........ :whistle:

4. primer: :alien1: :alien1: :alien1: .......možnih še mnogo pesimističnih variant...

Življenje je en sam riziko. Glej ga z lepše strani in če lahko uživaš danes, ne prelagaj uživanja na jutri!

Zato, kupi motor čimprej, naj se uživanje čim prej začne. Ampak po pametiiiiiii.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predvidevam, da nista ravno mulca več, zato bi blo verjetno za fanta bolj koristno, če bi napisala izkušnje, ki (če) jih imata z krediti, da bo bolj pričakoval kakšne pasti in tažave, ki ga lahk doletijo pri tem početju.

(Se opravičujem, če sem koga od vaju užalil ampak tako je.)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Krediti so do enga kur** js sm si mislo zdaj nabavit kredit (in sem bil 100% da ga bom dobil) ... in ker mam premalo osnovo sploh ne dobim kredita na 5 let ...

in edino kar mi preostane je na 3 leta do 4000€ kar je premalo ... ker bi potreboval najmanj 7000€.

Kaksn leasing ne pride v postev.Sm redno zaposlen in imam osnove 500€(koroska pac).

Celo na Raifeissen banki ne dobim vec kot 4000€ kredita .. .ceprav na njihovi spletni strani omenjajo da je lahko mesecni obrok do 50% place .. ampak po opravljenem klicu in po pogovoru z operaterjem sm zvedo da je lahko obrok le do 30% od mesecne osnove torej okol 70€ na mesec.

Ve kdo za kaksno drugo varjanto za kredit?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Krediti so do enga kur** js sm si mislo zdaj nabavit kredit (in sem bil 100% da ga bom dobil) ... in ker mam premalo osnovo sploh ne dobim kredita na 5 let ...

in edino kar mi preostane je na 3 leta do 4000€ kar je premalo ... ker bi potreboval najmanj 7000€.

Kaksn leasing ne pride v postev.Sm redno zaposlen in imam osnove 500€(koroska pac).

Celo na Raifeissen banki ne dobim vec kot 4000€ kredita .. .ceprav na njihovi spletni strani omenjajo da je lahko mesecni obrok do 50% place .. ampak po opravljenem klicu in po pogovoru z operaterjem sm zvedo da je lahko obrok le do 30% od mesecne osnove torej okol 70€ na mesec.

Ve kdo za kaksno drugo varjanto za kredit?

samo 30% od 500€ pa že ni 70€ :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jp..

Če imaš lahko 30% od 500 je to 150EUR, kar nanese v 3 letih 5400€, v 5 pa kar 9000€ :) Ajde, to je zaokroženo, treba upoštevat še obrestne mere, ipd, ampak za orientacijo..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!