Skoči na vsebino

Vespa 150 ET


fricko

Priporočene objave

Pozdravljeni!

Imam vespo 150 ET piaggio tista indiska s štarterjem in kvadratno lučjo. Problem pa je v tem, da pri določenih obratih začne trokirat oz. cukat. No bolj natančno, če daš poln gas na začetku vleče potem pa začne pri določenih obratih (višjih) trokirat in če držiš več časa poln gas potem poči iz izpuha. Menjal sem že vžigalno tuljavo, karburator spucal in še vedno isto. Res nevem več kaj bi bilo narobe. Če kakšen ve bi ga prosil da mi pove.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Imam vespo 150 ET piaggio tista indiska s štarterjem in kvadratno lučjo. Problem pa je v tem, da pri določenih obratih začne trokirat oz. cukat. No bolj natančno, če daš poln gas na začetku vleče potem pa začne pri določenih obratih (višjih) trokirat in če držiš več časa poln gas potem poči iz izpuha. Menjal sem že vžigalno tuljavo, karburator spucal in še vedno isto. Res nevem več kaj bi bilo narobe. Če kakšen ve bi ga prosil da mi pove.

Lp

Očitno dobiva premalo goriva.Preglej dovod goriva ponavadi je zamašena mrežica na sami pipici na rezervoarju goriva ali ima med pipco in vergazerjem filter za gorivo in je ta zamašen.Lahko bi bil tudi nivo goriva v uplinjaču prenizek (pri starejših vplinjačih je nastavljv) z premikanjem igle na plovčku.Priporočil bi ti še,da očistiš izpušni lonec,lahko pa se probaš zapeljat kar brez auspuha in boš videl ali bo razlika v delovanju motorja.Še nekaj sem se spomnil,kar zelo rado zeza in to je kapica na svečki v kateri je upor in ta zelo rad crkne. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

lep pozdrav!

imam en problem pri vespi pk 50 xl oz.zdej je 80ccm, ko nabijem gas in spustim se obrati ne znižajo včasih tudi povečajo potem šele padejo. ali je mogoče za nastavit vžig, kakšna svečka mora biti-moč, oznaka diz?

upam da bo kdo znal odgovoriti!

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lep pozdrav!

imam en problem pri vespi pk 50 xl oz.zdej je 80ccm, ko nabijem gas in spustim se obrati ne znižajo včasih tudi povečajo potem šele padejo. ali je mogoče za nastavit vžig, kakšna svečka mora biti-moč, oznaka diz?

upam da bo kdo znal odgovoriti!

hvala

nastelej frgazr,pa poglej kaksna je svecka(najbol je da je crne barve)

Popravljeno . Popravil mulej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Svečka mora bit drgač rjava-črna in mastna pomen da je preveč bencina odprtga. Pomoje to nima tok veze z užigom ampak bol z fergom. Poskusi tudi namazat bovden gas zajle. Ferg pa razdri očisti pa poglej če se batek kej zatika, možno da je poču federček itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!