Skoči na vsebino

Bivši kadilci


king

Priporočene objave

Odločil sem se da enkrat za vselej preneham s kajenjem. Kadil sem 13 let po cca 3/4 škatle dnevno. Prelomni dan je bila sobota 21.4.07. Sej vem da je prezgodi karkoli napovedovat, vendar se počutim "zmagovalno", čeprav mi cigareda še vedno diši da bi ga požrl. :kva2:

Kako ste se vi odločili za ta korak in kako ste premagali/premagujete nikotinsko krizo :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nobene krize.

Nehaš pa je.

Ker nikoli ne reci: Za vedno,

se jaz kajenju ne odpovedujem. Le letos ne kadim. Pa dver leti nazaj nisem itd itd.

Tako nekako, vsako drugo leto je leto brez cigaret.

Ker, kaditi je užitek,

sicer tega nekaj stoletij ne bi počeli.

Seveda tudi v tistih "nezdravih" letih to počnem zmerno, le po kakšno cigareto ali dve na dan.

Na fešti pa gre takrat škatla ali več.

Drži se in

ne misli na cigarete

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo enostavno. Moja je rekla , da ji smrdi in sem nehal.To je bilo že pred davnimi časi.Res pa je da si enkrat na leto privoščim solo dan : konjak , Cohiba in čas .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa vem, zakaj sem nehal. Brez nekega razloga, ali odločitve. Sem pokadil, recimo škatlico na dan. Ne kadiv več od 1994. Ni bilo nobene krize, niti me ne moti, če kdo kadi zraven mene.

Mogoče bi kadilci malo izračunali, koliko pokadijo v desetih letih... Za en motor. :eek:

Popravek: ne kadim več od 1994 leta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem nehal že v 3. razredu OŠ :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolikor pa jaz gledam pa je veliko takšnih ki se odločijo da nehajo, vendar po določenem času se z enako veliko voljo odločijo da začnejo nazaj :smoke: :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vendar se počutim "zmagovalno", čeprav mi cigareda še vedno diši da bi ga požrl. :kva2:

Požri enkrat za celi pepelnik ogorkov, po mojem a ti potem stvar ne bo več dišala... Lahko probaš tudi z dodatkom bučnega olja, da bo imelo vsaj neko obliko solate...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Požri enkrat za celi pepelnik ogorkov, po mojem a ti potem stvar ne bo več dišala... Lahko probaš tudi z dodatkom bučnega olja, da bo imelo vsaj neko obliko solate...

..a teb je to pomagal?? mogoče sem jaz zaj***, k sem si postregu z balzamičnim kisom :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zase vem, da dokler mi bo pasal kadit, bom kadila....kadilski zakon gor ali dol.

Kadim cca 11 let. Vmes sem parkrat nehala, pa še to samo zato ker sem zbolela,

pa mi slučajno ni pasalo. Povprečno skadim 1 škatlo/dan....so pa obdobja, ko se doza poveča.

...če pa tkoooo pašeeee.... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam sem pred kratkim, ne prvič, prenehal s kajenjem. :worship:

Izbrati je treba ugoden trenutek, dan, ko ti je manever v ponos in ti daje občutek zmagoslavja. :grim

Če tega ni v samem začetku, je vse skupaj eno samo nepotrebno trpinčenje in kot tako naredi človeku več škode kot koristi. :grrr

Počakaš nekaj časa in ponovno poizkusiš. :hmm:

Če je v glavi porihtano mora palit. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tko k motofrik nehu brez neke odlocitve pac nehu sm pred vec kot letom in upam da nikol nam vec kadiu.Nehu sm pa tko da sm nehu mislt na cike pa je.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ugasnil,in nisem prižgal do danes.Alora nekje 15 let, ma kdo ve kaj še bo. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..a teb je to pomagal?? mogoče sem jaz zaj***, k sem si postregu z balzamičnim kisom :slap:

Ne, nisem imel te potrebe... Ti pa le razmisli ... probaj si predstavljat, kako nagravžno je ... in morda boš spontano prenehal ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

...kaj nej rečem, 3 mesce je že mim,... upam da nadaljujem tko naprej. Priznam da sem 2 cigareta "prešvercu",.. ampak nista zamajala moje odločitve...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...kaj nej rečem, 3 mesce je že mim,... upam da nadaljujem tko naprej. Priznam da sem 2 cigareta "prešvercu",.. ampak nista zamajala moje odločitve...

Kjurc goljufašššššš, ena ni nobena ampak dve :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Psihološko sem bila že nekaj časa pripravljena, da neham kaditi. Najprej sem se opazovala, kdaj mi cigaret najbolj paše in ugotovila, da mi resnično paše le 5-7 cigaretov dnevno. Nato sem v cca. pol leta zmanjašala pokajene cigarete z 2-3 škatel na 1/2 škatle dnevno. Kaditi sem prenehala po novoletni zabavi 1994 - v prvo novoletno jutro brez cigarete. Kriza je bila prve tri dni, pa nato po 1 tednu, pa nekje po 1 mesecu, pa po 3 mesecih, kasneje pa neke krize ni več bilo. :yea1: Ob krizi je želja po cigaretu trajala približno 5 minut - v tem času sem običajno izginila na kak sprehod ali se kako drugače zaposlila. Res je, da nekaj časa nisem pila kave (sedaj jo znova pijem - paše tudi brez cigareta) in v družbo (sploh kadilsko) sem manj zahajala.

Po cca. 6 mesecih sem sklenila narediti "probo" ali sem se resnično odvadila: kolegica mi je na neki zabavi ponudila cigareto, vzela sem jo prav s tem namenom - da se preizkusim. Pa sem jo skoraj takoj ugasnila, ker mi je tisti pekoči občutek in dim enostavno postal neprijeten! ZMAGA! :grupni:

V vseh letih od takrat sem sicer tu in tam (na kakšni res divji zabavi z dosti alkota :drunk: ) še prižgala kak cigaret, vendar sem vedno po nekaj dimih ugotovila, da to ni to, in sem ga običajno kar takoj ugasnila ali pa ga (zaradi vljudnosti do tistega od katerega sem ga dobila) vrtela po rokah, dokler ni sam od sebe dogorel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pričel s kajenjem nekje okoli 10 leta in kadil več kot 25 let. Po 2 šk/dan seveda :smoke: :headbang:

Zdaj že cca 14 let :nono:

Končal sem brez krize, kar tako en dan, a sem prej že resno razmišljal, da bom to enkrat nardil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!