Skoči na vsebino

ADSL router


Priporočene objave

Evo ene računalniške ! :D

Kupit morem en ADSL router (d bomo v firmi lažje po Motosvetu brskal) :wink: , ki ne bi bil preveč drag. Zasledil sem že nekaj časa nazaj test v Monitorju sam sem pozabil v kateri številki. Če ma kdo kej pojma o tem naj mi plizzzz kej napiše.

A mogoče kdo pozna oziroma uporablja D-link ali Linksys ADSL router ?

Za vse odgovore se vam že v naprej zahvaljujem in vas lepo pozdravljam.

Rude

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

01-5112727

3com Homeconnect ADSL Gateway

cena okoli 50kSIT +DDV

Stvar je priklopljena in skonfigurirana v 5 minutah.

Dela k šus za mreže do 25 uporabnikov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno staro mašino (486, disketnik in malce rama), ki ste jo itak mislili na odpad vreči in inštalirate slednje: http://www.freesco.org od zadnje verzije naprej deluje tudi z ADSL in Kabelskimi modemi!

Res je, da je vse skupaj malce težje instalirat, samo tudi ni tako hudo. Poleg tega pa je reč zastonj, pa še kakšen star odpisan računalnik najde svojo korist!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno staro mašino (486, disketnik in malce rama), ki ste jo itak mislili na odpad vreči in inštalirate slednje: http://www.freesco.org od zadnje verzije naprej deluje tudi z ADSL in Kabelskimi modemi!

Res je, da je vse skupaj malce težje instalirat, samo tudi ni tako hudo. Poleg tega pa je reč zastonj, pa še kakšen star odpisan računalnik najde svojo korist!

Tole je pa prav zanimivo in bom že iz firbca preizkusil.

Thanks !

LP Rude

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce nimas odvecne kiste, te ADSL router resda pride ceneje, na splosno pa reci niso poceni in ce ze imas kak server z linuxom mu mirno se to nalogo obesis. Pac odvisno od potreb, morda pa ni treba iskati 486 masine ampak raje nov server nizjega razreda vzames z obilo diskovnega prostora in ga imas za file server za celotno firmo, saj je znano, da je Samba precej hitrejsa pri tem opravilu od Windows sistema. Ta masina bi seveda mirne duse opravljala se vlogo routerja, je pa pri taki kombinaciji seveda treba ze pazit na varnost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

www.jae.si

priporočam katerokoli izmed smc barikad. Wireless dela super, žičkasta dela super.

Obe imata DHCP in printserver. Pa zelo dober PPoE klient je gor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce nimas odvecne kiste, te ADSL router resda pride ceneje, na splosno pa reci niso poceni in ce ze imas kak server z linuxom mu mirno se to nalogo obesis. Pac odvisno od potreb, morda pa ni treba iskati 486 masine ampak raje nov server nizjega razreda vzames z obilo diskovnega prostora in ga imas za file server za celotno firmo, saj je znano, da je Samba precej hitrejsa pri tem opravilu od Windows sistema. Ta masina bi seveda mirne duse opravljala se vlogo routerja, je pa pri taki kombinaciji seveda treba ze pazit na varnost.

Odvečna kišta se je našla tko, da bom poskusil z Freescom. Načeloma osnovni ADSL routerji niso tako dragi (30.000 - 200.000) ampak sedaj mi je Codeine dal kost za glodat pa bom to preiskusil. Če ne bom zadovoljen bom pa en routerček nabavil. Strežnik bi bil seveda OK sam me cena in varnost mal v nos bodeta.

A z izdelki firm D-link ali Linksys pa nima noben izkušenj ?

LP - Rude

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 let pozneje...

Odvečna kišta se je našla tko, da bom poskusil z Freescom. Načeloma osnovni ADSL routerji niso tako dragi (30.000 - 200.000) ampak sedaj mi je Codeine dal kost za glodat pa bom to preiskusil. Če ne bom zadovoljen bom pa en routerček nabavil. Strežnik bi bil seveda OK sam me cena in varnost mal v nos bodeta.

A z izdelki firm D-link ali Linksys pa nima noben izkušenj ?

LP - Rude

Imam Linksys-a pa mi enkrat na teden ven vrže povezavo, tko da nisem lih najbolj zadovoljen, ker moram ponovno restartat pc :angry:

Drugače pa kar uredu stvar...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skoraj po petih letih prebujena tema.

Sicer pa kake cene so bile pred petimi leti n kakšne so sedaj!

Od mene sosed 200 metorv daleč preko "nekaj goščave" vleče signal preko wrt 54. Sva se bala da bo spomladi kaj težav z vegetacijo, pa zanekrat še kar srfa :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

01-5112727

3com Homeconnect ADSL Gateway

cena okoli 50kSIT +DDV

Stvar je priklopljena in skonfigurirana v 5 minutah.

Dela k šus za mreže do 25 uporabnikov

Eno staro mašino (486, disketnik in malce rama), ki ste jo itak mislili na odpad vreči in inštalirate slednje: http://www.freesco.org od zadnje verzije naprej deluje tudi z ADSL in Kabelskimi modemi!

Res je, da je vse skupaj malce težje instalirat, samo tudi ni tako hudo. Poleg tega pa je reč zastonj, pa še kakšen star odpisan računalnik najde svojo korist!

Ce nimas odvecne kiste, te ADSL router resda pride ceneje, na splosno pa reci niso poceni in ce ze imas kak server z linuxom mu mirno se to nalogo obesis. Pac odvisno od potreb, morda pa ni treba iskati 486 masine ampak raje nov server nizjega razreda vzames z obilo diskovnega prostora in ga imas za file server za celotno firmo, saj je znano, da je Samba precej hitrejsa pri tem opravilu od Windows sistema. Ta masina bi seveda mirne duse opravljala se vlogo routerja, je pa pri taki kombinaciji seveda treba ze pazit na varnost.

samu Ubuntu server si nalošte pa boste vidli, kaj je brzina in enostavnost!! sem postavil FTP WWW PRINT ROUTER in server v 1/2h... :lol1: ne moreš verjet :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

kateri ruter se vam zdi najboli za kupit?? pa da bo kaka zmerna cena npr: 20000-30000 sit ??

to pe zato ker gremo s familijo na wireless pa če je lahko BELKIN :D ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

linksys...

samo ne tp-link :BUA:

more bit belkin k drugači se ne poveže s sosedovim belkinom! brez neta pa ja ne mormo bit ne mi ne on!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 let pozneje...

Pomoč rabim...

V mreži so priklopljeni 4-je računalniki. Eden je samo v mreži in sploh nikoli ne dostopa do interneta. Tega pustimo pr miru.

Problem je v ostalih treh. Na internet lahko dostopata SAMO 2 izmenično. Kakorkoli se proba priklopit tudi tretjega, napiše tisto foro z napako 691 na username in geslo na domeni... Fora nastane, ko se enega od tistih dveh povezanih izklopi z internetne povezave, se tega prejšnjega enostavno poveže in dela. Vsi trije hkratu ni šans. Od teh treh sta dva na XP-jih SP3, eden pa na visti 32. V mreži se popolnoma lepo vidijo in dostopajo med sabo. Še bol smešno pa je, da se je ta napaka pojavila čez noč. Še prejšnji dan so normalno vsi trije hkratu dostopali do interneta. Vmes čez noč ipd se ni tikalo popolnoma nič.

V pisarni ne vemo več kaj pogledat da bi bilo prav :? sumimo router kot zadnje preostalo upanje..

Popravljeno . Popravil gizmOkak
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najhitreje....zresetiraj router in ga nastavi, da bo zmeraj ONline (PPoE), pcje pa normlano daj v mrezo (not dail for connection).

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!