Skoči na vsebino

Lovska - namesto prašiča ustrelil medveda


Priporočene objave

Pizda,jaz sem se pa glih nekaj dni nazaj tam okrog z biciklnom premetavav! :eek: Je blo podnevi in z rumeno črnim dresom. Kaj če bi me pa za močerada zamenjav,se ustrašil, pa me pokno? :kva2:

Še nekaj mi ni jasno. Kak lahk dedi,ki je dopolnil že častitljivih 77 let še straši s puško po hosti? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Komentarji so ta boljši.

Me pa nekaj zanima. A imajo lovci kakšna občasna testiranja ali so še sposobni biti lovci? Ali to narediš enkrat v življenju lovski izpit in pol lahko haraš po goši do smrti. Mislim, a ni 77 letni deda že počasi za v lovsko penzijo? Ali pa vsaj naj uvedejo pravilo dvojic (en sam nima kaj streljat v gozdu).

Zanimivo bi bilo prebrat tudi poročilo inšpektorja o kotu strelne rane. Me zanima ali je res streljal ko je bil na tleh ali s preže. Zadet premikajočo tarčo v takšnem mraku, ko ne ločiš medveda od divje svinje, je prava umetnost ali pa težka sreča.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Komentarji so ta boljši.

Me pa nekaj zanima. A imajo lovci kakšna občasna testiranja ali so še sposobni biti lovci? Ali to narediš enkrat v življenju lovski izpit in pol lahko haraš po goši do smrti. Mislim, a ni 77 letni deda že počasi za v lovsko penzijo? Ali pa vsaj naj uvedejo pravilo dvojic (en sam nima kaj streljat v gozdu).

Zanimivo bi bilo prebrat tudi poročilo inšpektorja o kotu strelne rane. Me zanima ali je res streljal ko je bil na tleh ali s preže. Zadet premikajočo tarčo v takšnem mraku, ko ne ločiš medveda od divje svinje, je prava umetnost ali pa težka sreča.

To tut mene zanima,pa najbrž še koga! Mislim,da bo HHV kaj več o tem vedo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Komentarji so ta boljši.

Me pa nekaj zanima. A imajo lovci kakšna občasna testiranja ali so še sposobni biti lovci? Ali to narediš enkrat v življenju lovski izpit in pol lahko haraš po goši do smrti. Mislim, a ni 77 letni deda že počasi za v lovsko penzijo? Ali pa vsaj naj uvedejo pravilo dvojic (en sam nima kaj streljat v gozdu).

Po mojem pa majo: usako nedeljo po maš u gostilni!! :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa najbolj moti izjava, da je šel lovec na krmišče divjih prašičev, srečal "prašiča" (kdo bi si mislil) in se ga "ustrašil" :? in ga počil....... in potem ugotovil, da je počil medveda.

Oprostite, kaj pa naj bi drugega srečal na krmišču za divje prašiče kot divjega prašiča in nanj ne bi bil pripravljen?

Sicer pa so diviji prašiči tudi neverni, da te napadejo. Če niso bile vremenske razmere primerne za obisk krmišča, potem tja ne bi šel. Ne se sedaj zgovarjati na meglo in temo in ne vem kaj še vse.

Me prav zanima, če bo ta lovec odgovarjal za svoja dejanja. Verjetno ne :( :angry: :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oprostite, kaj pa naj bi drugega srečal na krmišču za divje prašiče kot divjega prašiča in nanj ne bi bil pripravljen?

Očitno tudi medveda :P

Jst mu čist vrjamem, da ga je zamenjal za prašiča, ker pri taki starosti res ne vem kaj še počne tam, če zelo očitno slabo vidi :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Starija je malo prpa stisnila :xx: pa je spustil šus.....še dobr da je bil medo (ne pa kak stanovski kolega)

..........v pričakovanju Horjota :devil:

šibam po kokice & pir B)

Popravljeno . Popravil Zdrawc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor je meni znano, bi se lovec moral prepričati, kaj ali koga ustreli.

In če ni prepričan, da žival ali osebka lahko poči, potem pač ne sme počiti.

Vsaj tako mi je razložil kolega, ko sem bil z njim na preži.

Ker se mu srna ni obrnila tako, da bi jo zagotovo zadel, kot je treba, je pač ni počil.

In sva naslednji dan spet čakala........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

možakarja zapret in pobrat orožje....tud pr nas je par takih "patronov" k so jagri,ampak jim ni za dat v roke niti frače...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

možakarja zapret in pobrat orožje....tud pr nas je par takih "patronov" k so jagri,ampak jim ni za dat v roke niti frače...

lp

Taki se bojo vedno našli... :BUA:

Mam pa vprašanje...divji prašič je nevaren-kdo bi ga čakal da ti pride na čisto blizu->jst vem da bi strelal :huh:

PS:nism jagr in ne posedujem orožja zato se me ni treba bati :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če se tako bojiš divjih prašičev in ne veš, kako se obnašati okoli njih, potem tudi nimaš kaj ob krmišču divjih prašičev delat...... sorry, ampak tako pač je.

Živali so najbolj nevarne ljudem takrat, ko se ljudje ne znajo pravilno obnašati ob njih in ne obratno.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam mam tud tak fajn hobi(zbiram ostanke obeh ww vojn) in se dosti (no zadje cajte malo manj) plazim po grmovju....človek se vpraša al se je sploh varno tko sprehajat pa hosti...meni nič,tebi nič pa dobiš metek....

pupa zadnji stavek lepo napisan :OK:

Popravljeno . Popravil Miha Z.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živali so najbolj nevarne ljudem takrat, ko se ljudje ne znajo pravilno obnašati ob njih in ne obratno.....

A ja?? Zdaj se bom pa še na svoji zemlji/parceli ko popoldne počivam streljaj og gozda moral pravilno obnašati do plenilcev/mrhovinarjev?? Naj ga še povabim na malico pa whisky ali kaj?? Daj no Pupa skuliraj se malo. Mirno bom vzel moj magnum .44 in če bo hotel biti bolj intimen, potem IPB Slika

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ja?? Zdaj se bom pa še na svoji zemlji/parceli ko popoldne počivam streljaj og gozda moral pravilno obnašati do plenilcev/mrhovinarjev?? Naj ga še povabim na malico pa whisky ali kaj?? Daj no Pupa skuliraj se malo. Mirno bom vzel moj magnum .44 in če bo hotel biti bolj intimen, potem IPB Slika

ne ti se skuliraj....in taki majo pr nas orožje...sicer pa mi vdiramo in krčimo njihov življenski prostor...škoda k se živali ne znajo branit....

P.S. a ti sploh veš kaj je magnum 44 al si ga videl le v kakem filmu oz. na sliki v kaki reviji??!

Popravljeno . Popravil Miha Z.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim.......... :slap: :slap: ko sem tole brala, jaz bi kar njega pihnila, mislim ljudje se res ne zavedajo, da delajo veliko škodo naravi, pa dec star ne vem koliko.........kazen kolikor bo že, če sploh bo je premila, bolečina medvedke ob izgubi mladička ne poplača nobena kazen, to je tko kot starši izgubijo otroka....

banda lovska.... :devil: :devil: :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če se tako bojiš divjih prašičev in ne veš, kako se obnašati okoli njih, potem tudi nimaš kaj ob krmišču divjih prašičev delat...... sorry, ampak tako pač je.

Živali so najbolj nevarne ljudem takrat, ko se ljudje ne znajo pravilno obnašati ob njih in ne obratno.....

hehe, mogoče je pa imel gospod ljubezensko razmerje s kakšno prasico :D

ok, mal pretiravam, ne bom več :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne ti se skuliraj....in taki majo pr nas orožje...sicer pa mi vdiramo in krčimo njihov življenski prostor...škoda k se živali ne znajo branit....

P.S. a ti sploh veš kaj je magnum 44 al si ga videl le v kakem filmu oz. na sliki v kaki reviji??!

Jaz sem skuliran ... in, jap, imam tako orožje .. in ne vdiram v prostor k živalim temveč jim ga poizkušam razširiti ... ne pustim pa se jim popapati pa naj bodo še tako fletkane :)

P.S. Če streljaš IPSC pa to še ne pomeni da si unga zgoraj za jajca potegnil in se ne delaj važnega. Take preziram!!

Popravljeno . Popravil ickx
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej takim bedarijam, kot si napisal sploh nima smisla odgovarjati. Si očitno še čisto preveč mlečen (no, upam, da nisi samo tako nerazgledan za svoja leta), da bi razumel, kaj je bilo s tistim mišljeno.....

Ti kar streljaj s svojim Magnumom..... upam le, da kdaj ponesreči ne ubiješ kakega človeka ali še huje, da sebi ne odstreliš glave.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim.......... :slap: :slap: ko sem tole brala, jaz bi kar njega pihnila, mislim ljudje se res ne zavedajo, da delajo veliko škodo naravi, pa dec star ne vem koliko.........kazen kolikor bo že, če sploh bo je premila, bolečina medvedke ob izgubi mladička ne poplača nobena kazen, to je tko kot starši izgubijo otroka....

banda lovska.... :devil: :devil: :devil:

Me zanima kaj bi rekla, če bi medeved lovca ubil. Gotovo ravno nasprotno od napisanega B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gebre, če bi se medvedka spravila na lovca bi se zato, ker ima zraven mladiča, katerega ščiti. Mi ne bi bilo vseeno za tega lovca, samo se mi pa bolj smili medved, ki je ubit brez razloga, kot pa lovec, ki je ubit, ker je mama branila svoje potomstvo. Call me stupid, ampak tako pač je.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gebre, če bi se medvedka spravila na lovca bi se zato, ker ima zraven mladiča, katerega ščiti. Mi ne bi bilo vseeno za tega lovca, samo se mi pa bolj smili medved, ki je ubit brez razloga, kot pa lovec, ki je ubit, ker je mama branila svoje potomstvo. Call me stupid, ampak tako pač je.....

Brez razloga ni bil ubit, če je šel za atetom, se ti ne zdi? Drugač pa ko je panika, se morš odločit v par sekundah in ni časa da bi na motosvetu odpiral temo in se po posvetovanju z geniji tipa Pupa odločil kaj narest.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me zanima kaj bi rekla, če bi medeved lovca ubil. Gotovo ravno nasprotno od napisanega B)

malo začni razmišljati z zgornjo glavo in ne samo s spodnjo kot predvidevam......... :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brez razloga ni bil ubit, če je šel za atetom, se ti ne zdi? Drugač pa ko je panika, se morš odločit v par sekundah in ni časa da bi na motosvetu odpiral temo in se po posvetovanju z geniji tipa Pupa odločil kaj narest.

ne, bil je ubit, ker se je 77. letni tip spravil v megli in dežju že skoraj sredi noči na krmišče divjih prašičev in ker je streljal na divjega prašiča, čeprav je bil na njihovem krmišču......

Daj prosim malo razmisli, preden napišeš tako bedarijo kot si jo. ne gre za pametovanje in tudi sama nisem odpirala teme, me pa razpizdi ta aroganca, ki so jo živali deležne od ljudi, ki STOPAJO NA NJIHOVO ZEMLJO OZ. DOMAČE POVEDANO V NJIHOV DOM.....

Ti ne bi napadel nekoga, ki bi udrl v tvoj dom, kjer bi bil prisoten tvoj otrok?

pa btw šel je za mamo, ne za atetom. Ata medved prej pokonča kot zaščiti mladiča medvedka. Medvedke se namreč ne parijo, dokler imajo mlade. Vidiš, vsaj malo razgledan bi bil lahko v tej smeri, preden se spraviš v tako temo debatirati.....

Pa še nekaj: v redu, se je usral od strahu in pač počil nekaj, kar se je premikalo. Se zgodi. Jaz bi takemu vzela vsa pooblastila in puško in vse, ampak ok....... je kar je. Da pa si izmišljujejo tako zgodbico, da je mislil, da je divji prašič in da ni videl in da ne vem kaj še vse..... in da se ta človek tudi javno ne more pokesati za dejanje, ampak to naredi neka starešina lovske družine - sorry.... ampak to je višek arogance.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A bo kak jager povedal svoje mnenje? Prdvse me pa zanima "opokojevnje" jagrov!!! :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!