Skoči na vsebino

125-ke, javite se!


Tetsuya

Priporočene objave

a kdo ve koko bo z mobikrogam... k se je takrt k se je vse zaprl govoril o prevzemu vojske in razsiritvi celote pa ne vem kaj se vse?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst tud pomojem da ene 95% grem

ti greš po 2eh al po 4ih?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a se kdo od vas mogoče kaj ukvarja z modelarstvom....če mi lahko nekaj pove glede teh servomotorjev

naprimer za TALE servomotor: vem da se tista ˝vetrnica˝ premika ko ji dovedemo tok.......ali je lahko ta tok vedno prisoten ???? ker kot se mi zdi se ta tervomotor premika v dve smeri in sicer preko dvopolnega stikala, če tok ni prisoten je motor v mrtvi legi....torej, ali kaj škodi servomotorju, če mu naprimer cel dan dovojamo nek tok, tako da je obrnjen v eno smer???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti greš po 2eh al po 4ih?

po dveh... sam pol grem v portorož ker bodo tastari tam... tko da se mi super izide :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

k0ci, priporocam ti, da se obrnes na trgovino MiboModeli, je ena najvecjih pri nas. Vrjetno ti bodo znali kar dobro razlozit o vsem. Sem bil nekaj casa zelo navdusen nad temi zadevami, ampak za kaj resnega nikoli ni bilo casa. To je prava stvar za penzioniste :D sem z enim klubom tud kdaj sal na modelarsko letalisce v Zimico (malo oddaljeno od MB) in je bilo res super. Ti stari macki stvar obvladajo v nulo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Graupner .) Moj brat se s tem mal bavi...pa tud jest sm se včas- jadralni avioni, rakete in raketoplani pa sem vse razbil- ni čudno, kot motor :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rabim samo servo motorček in nič drugega...sem prišel na eno super idejo, upam da bo uspelo...in tudi vi držite pesti, saj se bomo potem lahko končno znebili blokad :devil: in jo pričarali nazaj s pritiskom na gumb :kva1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rabim samo servo motorček in nič drugega...sem prišel na eno super idejo, upam da bo uspelo...in tudi vi držite pesti, saj se bomo potem lahko končno znebili blokad :devil: in jo pričarali nazaj s pritiskom na gumb :kva1:

Sm pa mislu da boš tablco zrihtu, da se bo prek servo motorčka zapirala hehe

mam tud jst to namen narest, sam še ne vem točn kako :?

Popravljeno . Popravil _N3jC_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rabim samo servo motorček in nič drugega...sem prišel na eno super idejo, upam da bo uspelo...in tudi vi držite pesti, saj se bomo potem lahko končno znebili blokad :devil: in jo pričarali nazaj s pritiskom na gumb :kva1:

k0ci mal me skrbi zate...da se nauš ti še en dan rastrelu doma :D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

k0ci mal me skrbi zate...da se nauš ti še en dan rastrelu doma :D :D :D

eh ni panike, sej je samo elektrika, sem že navajen da me trese.....me je že ene 4 krat streslo 220V :) enkrat ko sem bil majhen sem vzel tiste kovinske palice za štrikat (pletilke) pa sem jih vtaknil v vtičnico......me je odneslo čez celo kuhinjo :D pol pa fotr: a je blo bzzzzz ? :lol1: :slap:

ne z servomotorjem mislim nadomestit tisto blokadico na gasu, ko boš pritisnil gumb se bo premaknil, kot da je gas blokiran, ko boš ugasnil motorček bo skočil v mrtvo lego in na gasu ne bo več omejitve :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eh ni panike, sej je samo elektrika, sem že navajen da me trese.....me je že ene 4 krat streslo 220V :) enkrat ko sem bil majhen sem vzel tiste kovinske palice za štrikat (pletilke) pa sem jih vtaknil v vtičnico......me je odneslo čez celo kuhinjo :D pol pa fotr: a je blo bzzzzz ? :lol1: :slap:

:lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

Se je že takrat vedl, da boš štromar :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7.jpg

ujej :D

haha :D taj ql.. lj kuko je zaskrblen :P

P.S. če kdo kup jadralno letalo.. 207cm čez krila.. + elektro motor ma tut gor (seveda je složljiv propelr), pa zravn prodam še nevemkok kanaln dalinc :)

Harmony Glider

Electric motor glider ideal for the beginner.

The Fuselage and tailplane are pre-formed in Duraflex and the wings fully built balsa construction. Kit comes with motor & prop and all accessories.

Specification,

Length = 1210mm

Wing span = 2070mm

Motor size = 540 inc

Weight = 1500grms

Part No: 10150

Price: £89.95 (Including VAT at 17.5%)

sm se uačsih vneto ukvarjou z modelarstvom, tudi hodil na prvenstva itd. ampak pred pari leti vse pustil.. :) me je minil ker mi je fotr use zbu.. fakin wienerschnitzel..

torej, če kdo nabav, nj me kontaktira :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fiftyč, ti mi samo povej, če se da servomotorček krmilit z enosmerno napetostjo (naprimer z baterijo) ali mora biti tam vmes kak krmilnik, da mu določa kot zasuka

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fiftyč, ti mi samo povej, če se da servomotorček krmilit z enosmerno napetostjo (naprimer z baterijo) ali mora biti tam vmes kak krmilnik, da mu določa kot zasuka

ne razumem, nism štromar :D ampak bi mogl tut z baterijo delat.. glede na to da moj avijon poganjajo baterije.. servomotorčke + elektromotor :)

kakšen kot zasuka? :D dj slikce za lažjo predstavo :D haha

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eh potem ne boš vedel...servomotorčki se baje krmilijo z enosmerno napetostjo vendar za kot zasuka ročice baje rabijo še en signal iz mikrokontrolerja....tko da to ne bo šlo......bom pa uporabil motorček od centralnega zaklepanja vrat od avta...ma kdo kaj doma :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eh potem ne boš vedel...servomotorčki se baje krmilijo z enosmerno napetostjo vendar za kot zasuka ročice baje rabijo še en signal iz mikrokontrolerja....tko da to ne bo šlo......bom pa uporabil motorček od centralnega zaklepanja vrat od avta...ma kdo kaj doma :hmm:

Ja za zasuk je potreben še signal.

Ampak se pa dobijo tudi posebni, namenjeni za zlaganje podvozja od modela.

Ti servoti imajo samo tri pozicije. Poln odklon levo- sredina- poln odklon desno.

So malo dražji, tam okrog 30€.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj pa s prikolico se gre dol. sploh pa kako pa potem vozijo te racing specialke na dirkališča, saj nima noben registrirano...

Se mi zdi, da sem vseeno boljši od tebe tako v praksi kot teoriji :)

aha, no pol pa se lahko pomeriva v dvoboju, praktično naprimer, kdo prvi razstavi in sestavi tvojo jajco, moje raje ne, če pa pri tvoji kaj zajebemo itak neo škoda pri toti 15 let stari tehnologiji, pol teorija pa sam veš da itak brezveze, ker razn motociklov neke malega na drugem področju naprimer letalstva, energetike v strojništvu itd,..., nimaš pojma od pojmov, da se ne menimo o kaki malo bolj zakomplicirani mehaniki...aja, pa znanje teorije strojništva, ni to če znaš 5 oglasnikov prvih 100 strani na pamet hahaha

v bodoče: jet je diza v angleščini

evo VS-jevci te morjo angleščino učit...jebala te taka prefinjeno ugledna gimnazija, ki vas še angleščine ne nauči hahah

Panonia me zanima......je Marof bolj odprt??

če že tako potem pa Marof....

alo fafi, da neoš zajebo, mi2 grema raje eno turco, besnica pa ride pa to da mi pokažeš, jebeš toti marof zaprti ko gre samo prva in druga hehe...zaprt je marof ko moja rit, potem ko pojem eno kilo jedilne čokolade :D ...vsaj kolk sn posnetke gledal no...

Torej predlagate motul 800?

k0ci gremo ta vikend na marof? Zaenkrat smo frk, gixxer in jaz dokaj odločeni. Pa tudi matex se še nekaj odloča...

fafi bo kar z mano šou....do zadnjega se bom boril za mojga fafija :lol1:

Glupi hrvati ciganski so spremenili da je za prestop treba bit polnoletn.. majku jim :headbang:

hahahahah, čamac nič nebo z marofom hahahah

Popravljeno . Popravil reesko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo zaj čez kakšno urco, da se malo otopli grem poglejat v kakšnem stanju je kaj cesta na našo ljubo pohorje, tak da če ni več šodra pa to, gremo popoldan (čamac pa gixxer) eno furco do bolnice naprimer, ker bolj gori je mrzl asfalt pomoje, pol pa en krog do pesniškega :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo zaj čez kakšno urco, da se malo otopli grem poglejat v kakšnem stanju je kaj cesta na našo ljubo pohorje, tak da če ni več šodra pa to, gremo popoldan (čamac pa gixxer) eno furco do bolnice naprimer, ker bolj gori je mrzl asfalt pomoje, pol pa en krog do pesniškega :OK:

zaj je bil cel cas soncek, ko pa pogledam za pohorje, pa s5 vse crno...tak da dvomim da bo dans kaj. Nedelja je edina, ko je napovedano res lepo vreme, tak da se bomo pac takrat vozli.

Sicer pa se tak morem matematiko ucit, ju3 test :trance_33_sleep:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zaj je bil cel cas soncek, ko pa pogledam za pohorje, pa s5 vse crno...tak da dvomim da bo dans kaj. Nedelja je edina, ko je napovedano res lepo vreme, tak da se bomo pac takrat vozli.

Sicer pa se tak morem matematiko ucit, ju3 test :trance_33_sleep:

pr meni je zaj sonce, grem zaj v izvidnico in vam poročam kak je kaj stanje :D ...v nedeljo pa tak pade tour de slovenie :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha, no pol pa se lahko pomeriva v dvoboju, praktično naprimer, kdo prvi razstavi in sestavi tvojo jajco, moje raje ne, če pa pri tvoji kaj zajebemo itak neo škoda pri toti 15 let stari tehnologiji, pol teorija pa sam veš da itak brezveze, ker razn motociklov neke malega na drugem področju naprimer letalstva, energetike v strojništvu itd,..., nimaš pojma od pojmov, da se ne menimo o kaki malo bolj zakomplicirani mehaniki...aja, pa znanje teorije strojništva, ni to če znaš 5 oglasnikov prvih 100 strani na pamet hahaha

evo VS-jevci te morjo angleščino učit...jebala te taka prefinjeno ugledna gimnazija, ki vas še angleščine ne nauči hahah

alo fafi, da neoš zajebo, mi2 grema raje eno turco, besnica pa ride pa to da mi pokažeš, jebeš toti marof zaprti ko gre samo prva in druga hehe...zaprt je marof ko moja rit, potem ko pojem eno kilo jedilne čokolade :D ...vsaj kolk sn posnetke gledal no...

fafi bo kar z mano šou....do zadnjega se bom boril za mojga fafija :lol1:

hahahahah, čamac nič nebo z marofom hahahah

tvoj sm (ne grem na marof, bi si mogu jz to mal prej splanirat)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!