Skoči na vsebino

125-ke, javite se!


Tetsuya

Priporočene objave

a tako, ne morn si pomagat, ampak ta zadeva me na nekoga spominja...da le ne bo šlo po isti poti hehehe...nočemo da nam še ena baba vzame motorista, pa še ninja rajdera povrhu...pizda ej te babe, jaz bi jih ukino :D zatistihparkratnaletokosejetrebaspucatpabijihnazajpričaralpress

ah dej no mir... motor je motor, babe so pa babe :D

oboje ne gre glih skupej :D tud midva sva šla na eno fešto, ne pa se kr neki furat... tko da je biu motor samo prevozno sredstvo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ah dej no mir... motor je motor, babe so pa babe :D

oboje ne gre glih skupej :D tud midva sva šla na eno fešto, ne pa se kr neki furat... tko da je biu motor samo prevozno sredstvo :D

hm hm :hmm: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj ono homologacijo kartonček mali morš nosit s sabo? če te ustavijo pa to mislim je treba met zraven prometne? :)

ja naj bi mogu met ja... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

100% ?

ti tak vseeno če maš al nimaš, če naletiš na smrdlivca te bo tak pojebal ko staro kurbo...ti revež še jim spizdit ne morš z to jajco 55 konjsko :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

100% ?

120%

preberi cel text na kartončku :)

ti tak vseeno če maš al nimaš, če naletiš na smrdlivca te bo tak pojebal ko staro kurbo...ti revež še jim spizdit ne morš z to jajco 55 konjsko :D

točn tko... obral ga bodo za ene par drugih stvari, tko da na kartonček še pomisll ne bodo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NejcZ ti še jst dam nasvet, ti pokliči kkšnega na teh odškodninah, pejt v bolnico, dobi čim več izvidov, probej si zrihtat fiziotarapije za kaj, pa use poškodbe poslikaj.... :whistle: (lahko ti dam jst cifro od prijatelja motorista, ki se s tem ukvarja), in boš ven dobil ziher 3000 - 4000E :unsure: :unsure:

jst sem imel nesrečo poleti, sicer z avtom, imel sem zvit prst na roki, odrgnjene boke in ramo, ker me je pas zategnu, nategnjene vratne mišice, in sem kar nekej dobil,... ti bi moral glede na poškodbe dobit precej precej več...

za motor, ti bodo ponudil ceno tvojega celega po evrotaxu + ostal ti bo razbit motor doma.... tko da, tukej boš u minusu... skor vedno si, razn če je motor skoraj cel in ti ga ocenjo kot totalko... tako, da če že moraš bit doma polomljen in se ne moreš vozit, imej usaj kej od tega....

drugače pa želim ti tudi jaz čimhitrejše okrevanje, pa da boš čimprej spet na dveh kolesih :yes: :yes: :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

zanima me vozniško dovoljenje, glede navedene kategorije - 125ccm. Nasplošno me zanima, kako poteka "delanje" izpita za 125ccm.

Pod katero kategorijo spada vozniški izpit, do 125ccm (A)?

Zanima me še nekaj podrobnosti, in sicer:

- koliko ur (obveznih) voženj moraš imeti...

- z katerim motorjom se učiš voziti (apn?), kako to poteka, če delam za 125ccm...

- koliko (saj približno) znese izpit, plus vsi stroški (zdrastveni...)

- pri kolikih letih lahko opravljaš izpit za 125ccm (in pri kolikih npr. za 250ccm)...?

Vsak odgovor je dobrodošel, se že v naprej zahvaljujem!

Lep pozdrav!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

zanima me vozniško dovoljenje, glede navedene kategorije - 125ccm. Nasplošno me zanima, kako poteka "delanje" izpita za 125ccm.

Pod katero kategorijo spada vozniški izpit, do 125ccm (A)?

Zanima me še nekaj podrobnosti, in sicer:

- koliko ur (obveznih) voženj moraš imeti...

- z katerim motorjom se učiš voziti (apn?), kako to poteka, če delam za 125ccm...

- koliko (saj približno) znese izpit, plus vsi stroški (zdrastveni...)

- pri kolikih letih lahko opravljaš izpit za 125ccm (in pri kolikih npr. za 250ccm)...?

Vsak odgovor je dobrodošel, se že v naprej zahvaljujem!

Lep pozdrav!

poglej... bom probal na hitro povzeti vsa tvoja vprašanja... čeprav je bilo to že vsaj 10x objavljeno

-obveznih ur je okoli 15 ampak to je čisto odvisno od kraja/avtošole/inštruktorja...

-ne učiš se z APN ker to ni 125ccm :rolleyes: no ja že logika ti pove no... dela se ponavad z kakimi 125kami kot so yamaha ybr125, jst sm delov z daylemom (al kaj je že), kakšni SM bolj taki bogi kake jawe in tak šit...

-za izpit je čisto odvisno koliko je ura vožnje/ kolko ur maš/ kolkokrat fukneš glavne/teste... imej pa vsaj 400€ rezerviranih...

- pri 16 letih za 125kw torej 11kw... ko imaš izpit 2leti in star 18 lse ti prenese izpit direktno v A2 kategorijo, katera pomeni da je moč motorja omejena na 25kw in razmerje med močjo in maso ne presega 0.16kw/kg (ccm niso omejeni... lahko je to 1000ccm R1ka če je le omejena na 25kw) rs 250 pa nima nobena 25kw tako da boš mogu zablokirat... uradno boš rs250 lahko vozu ko boš star 21... oz. izpit za neomejeno

drgač pa iskalnik, tema izpit.... itd.

LP

Popravljeno . Popravil JeRn3j
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NejcZ ti še jst dam nasvet, ti pokliči kkšnega na teh odškodninah, pejt v bolnico, dobi čim več izvidov, probej si zrihtat fiziotarapije za kaj, pa use poškodbe poslikaj.... :whistle: (lahko ti dam jst cifro od prijatelja motorista, ki se s tem ukvarja), in boš ven dobil ziher 3000 - 4000E :unsure: :unsure:

jst sem imel nesrečo poleti, sicer z avtom, imel sem zvit prst na roki, odrgnjene boke in ramo, ker me je pas zategnu, nategnjene vratne mišice, in sem kar nekej dobil,... ti bi moral glede na poškodbe dobit precej precej več...

za motor, ti bodo ponudil ceno tvojega celega po evrotaxu + ostal ti bo razbit motor doma.... tko da, tukej boš u minusu... skor vedno si, razn če je motor skoraj cel in ti ga ocenjo kot totalko... tako, da če že moraš bit doma polomljen in se ne moreš vozit, imej usaj kej od tega....

drugače pa želim ti tudi jaz čimhitrejše okrevanje, pa da boš čimprej spet na dveh kolesih :yes: :yes: :yes:

tako je, jaz tud nisem mel nič težjega, dobil pa sem plačano celotno popravilo motorja + za moje kao poškodbe težke kar lepo vsoto, s katero sem si plačal izpit za avto, pijančeval vsak vikend in si kupoval cote, pa še za ninjo sem dal nekaj malega na stran...tak da se res splača jamrat, če te že doleti to, zlom roke pa sploh uff...ne morš kao v šoli bit pa pisat pa to...uhuhu nejči, jaz že vidim evriče kak ti bojo padali, če boš vsaj malo pametn...na koncu ti bo še fajn da si se zaleto, vsaj meni ko sn tak študiral, se je izjemno splačalo, bognedaj da bi si želeli nesreč samo zaradi dnara ne, ampak če se že zgodi, pa ti na srečo ni nič hujšega, pa je treba izkoristit maksimum iz tega ne...pa niti malo ne mej slabe vesti, ker vsako leto mastno plačaš vsakršno zavarovanje in majo te zavarovalnice ogromne dobičke, seveda ko pa morjo kaj izplačat pa jim ne diši najbolj...obrni se na kako agencijo, jaz oz. foter se je na poravnavo d.o.o, pa še poznal je par ljudi tam, in so res super zrihtali zadevo :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JeRn3j, hvala na hitrem odgovoru. Zanima me še, koliko stane registracija motornega kolesa 125ccm (vsaj približno)...

Lep pozdrav!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JeRn3j, hvala na hitrem odgovoru. Zanima me še, koliko stane registracija motornega kolesa 125ccm (vsaj približno)...

Lep pozdrav!

Zelo relativna zadeva... Če ima v prometni vpisanih do 11 kw pride kar poceni, sploh pa če uveljaviš še popust na neodjavo ali če imaš še kakšne bonifikacije na polici iz avta itd itd

Lahko pod 100 €

Popravljeno . Popravil Čamac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JeRn3j, hvala na hitrem odgovoru. Zanima me še, koliko stane registracija motornega kolesa 125ccm (vsaj približno)...

Lep pozdrav!

neki čez 100 €

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsem sodelujočim, najlepša hvala, sedaj pa še eno vprašenje. Če narediš vozniško dovoljene za avto... Potem se šteje kot, da imaš opravljeno tudi vozniško dovoljenje motornega kolesa do 50ccm, ali se šteje celo do 125ccm?

Hvala,

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo za H, torej 50cc.

Registracija te pa pride okoli 50€, če uveljavljaš 50% popust iz avta, pa če podpišeš, da ne boš odjavljal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsem sodelujočim, najlepša hvala, sedaj pa še eno vprašenje. Če narediš vozniško dovoljene za avto... Potem se šteje kot, da imaš opravljeno tudi vozniško dovoljenje motornega kolesa do 50ccm, ali se šteje celo do 125ccm?

Hvala,

lp

sam 50 ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo relativna zadeva... Če ima v prometni vpisanih do 11 kw pride kar poceni, sploh pa če uveljaviš še popust na neodjavo ali če imaš še kakšne bonifikacije na polici iz avta itd itd

Lahko pod 100 €

neki čez 100 €

jaz mam 23 kw v prometni in je 56€,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!