Skoči na vsebino

125-ke, javite se!


Tetsuya

Priporočene objave

opa nejko :D fajn se uležeš :D :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

>ur a babe

>thaaaaank u

>u know, that pig who gets lost in the city and cant find his way back to the farm

:slap:

:grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@čamac ... debil si ti... ne vem kaj je tu smešnega... prejšni lastnik je menjal olje na 12.000km motor jih ima slabih 19.000 pa me zanima če je potrebna menjava na 6000km

jaaaa na 6 tisoč so servisi, pizda kaj ti ni jasno, saj ti v navodilih tudi piše :slap: lepo je zafukal prejšnji lastnik če je na 12 menjaval olje (predvidevam da servisne sploh nimaš?!), kvečjemu eni menjajo olje in oljni filter raje na 5 tisoč kot na 6, tale pa kr na 12 hahaha :slap:

ja potrebna je menjava na 6 tisoč... prvi servis pri 1.000 km, potem pri 6.000, potem pa dalje vsakih 6, se pravi pri 12.000, 18.000,... vmes pa tudi še kakšne svečke kdaj pa kdaj, zavorna tekočina, morda hladilna tekočina, vsake 3 servise tudi zračni filter (samo ti maš K&N in ni treba več menjavat),...

prvo sem mislo da se hecaš s takimi vprašanji, motor voziš pa ne veš kdaj ma servisne intervale... slabina od mehanika

če ima motor 19.000, bi moral biti prejšnji servis pri 18.000, naslednji pa pri 24.000 (ampak kolikor vem je pri 24 že kar večji servis, ne samo olje in oljni filter, ampak tudi nastavljanje ventilov in še kaj)

če imaš samo osnovni servis, se pravi olje in oljni filter je to okrog 10 € oljni filter, kupiti pa moraš 4 litre olja (najboljše motul 300V factory line, stane 20€ en liter), se pravi je to 90€ in če boš dal na servis še računaj pol ure ali uro in je to to...

ketno pa te zadeve pa upam da doma čistiš, mazeš in po potrebi zateguješ, če ne pa naj ti še to uredijo ko boš peljal na servis :)

samo pa ne verjamem, da boš imel samo tole za zamenjat, če je motor tako bogo vzdrževan :)

Popravljeno . Popravil Čamac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaaaa na 6 tisoč so servisi, pizda kaj ti ni jasno, saj ti v navodilih tudi piše :slap: lepo je zafukal prejšnji lastnik če je na 12 menjaval olje (predvidevam da servisne sploh nimaš?!), kvečjemu eni menjajo olje in oljni filter raje na 5 tisoč kot na 6, tale pa kr na 12 hahaha :slap:

ja potrebna je menjava na 6 tisoč... prvi servis pri 1.000 km, potem pri 6.000, potem pa dalje vsakih 6, se pravi pri 12.000, 18.000,... vmes pa tudi še kakšne svečke kdaj pa kdaj, zavorna tekočina, morda hladilna tekočina, vsake 3 servise tudi zračni filter (samo ti maš K&N in ni treba več menjavat),...

prvo sem mislo da se hecaš s takimi vprašanji, motor voziš pa ne veš kdaj ma servisne intervale... slabina od mehanika

če ima motor 19.000, bi moral biti prejšnji servis pri 18.000, naslednji pa pri 24.000 (ampak kolikor vem je pri 24 že kar večji servis, ne samo olje in oljni filter, ampak tudi nastavljanje ventilov in še kaj)

narobe veš...

ne prej so bli usi redni servisi, le pri 12.xxx motorja ni peljal na redni servis ampak je doma menjal olje... ne vem kako usi veste kako je bilo do sedaj vse menjano ... pač tistih podrobnosti nisem pisal, ker trenutno niso pomembne... ne da se mi iskat in raje tle napišem ker je 3x lažje... zdej pa dost... pa nikogar nism sprašvou kako se olje menja, le na koliko se olje menja...

Popravljeno . Popravil JeRn3j
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no zdaj si vse zvedel, raje bi se enkrat zahvalil kot pa da potem še pišeš kaj ima kdo narobe če že ti sprašuješ ko ne veš... pa pri 24k je v vsakem primeru večji servis, ne glede kaj je kdo menjaval do zdaj, ker to še sigurno ni bilo pošlihtano :) poglej v knjižico pa boš videl, kaj te čaka :)

Popravljeno . Popravil Čamac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

narobe veš...

ne prej so bli usi redni servisi, le pri 12.xxx motorja ni peljal na redni servis ampak je doma menjal olje... ne vem kako usi veste kako je bilo do sedaj vse menjano ... pač tistih podrobnosti nisem pisal, ker trenutno niso pomembne... ne da se mi iskat in raje tle napišem ker je 3x lažje... zdej pa dost... pa nikogar nism sprašvou kako se olje menja, le na koliko se olje menja...

pri 12 tisoč se poleg olja in oljnega filtra menjajo še svečke, zračni filter ter po potrebi zavorna tekočina...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še nekaj bi povedal, prej nisem ker nisem bil prepričan...

zdej sm pogledov v servisno knjižico pa nič ne piše kaj se na kolko km menja... zato sm tud spraševal to... ni tko k pr apriliji k maš 20 alinej dolg seznam menjave delov :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri 12 tisoč se poleg olja in oljnega filtra menjajo še svečke, zračni filter ter po potrebi zavorna tekočina...

tudi svečke oljni filter in zračni filter je bil menjan... edino za zavorno tekočino ne vem :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še nekaj bi povedal, prej nisem ker nisem bil prepričan...

zdej sm pogledov v servisno knjižico pa nič ne piše kaj se na kolko km menja... zato sm tud spraševal to... ni tko k pr apriliji k maš 20 alinej dolg seznam menjave delov :worship:

seveda piše, ne v servisni ampak v user manualu in sicer se zadeva imenuje periodic maintanance chart, kjer je takšna tabela, kjer ti piše na kolko kilometrov se kaj menja, in kaj vse je treba preverit...je pa na 67 strani v user manualu...maš pa tudi v service manualu

Popravljeno . Popravil _Nejkoo_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

seveda piše, in sicer se zadeva imenuje periodic maintanance chart, kjer je takšna tabela, kjer ti piše na kolko kilometrov se kaj menja, in kaj vse je treba preverit...je pa na 67 strani v user manualu...maš pa tudi v service manualu

no vidš nism vedu... hvala za inf.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dobr mene to ne zanima

mene zanima na kok km se ga menja... ne kako se ga menja... ž

@čamac ... debil si ti... ne vem kaj je tu smešnega... prejšni lastnik je menjal olje na 12.000km motor jih ima slabih 19.000 pa me zanima če je potrebna menjava na 6000km

Na 6000 olje in filter. Jest sm ga pri zx-6r zamenjal po 12000, niti sledu o porabi olja :worship: To je bil najboljši motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še nekaj bi povedal, prej nisem ker nisem bil prepričan...

zdej sm pogledov v servisno knjižico pa nič ne piše kaj se na kolko km menja... zato sm tud spraševal to... ni tko k pr apriliji k maš 20 alinej dolg seznam menjave delov :worship:

to se ne gleda v servisni knjižici ampak v owner´s manualu... ti si pa res en tarzan :slap:

če se hecaš drugič pripiši

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to se ne gleda v servisni knjižici ampak v owner´s manualu... ti si pa res en tarzan :slap:

če se hecaš drugič pripiši

pomoje se ni heco :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čamac vozu sm aprilio in je vse v servisni knjižici pisalo... tukaj pa ne jebote

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanimivo da mam jaz aprilio pa mi to vse (kaj in kdaj se kaj menjava, kdaj se kaj očisti, kdaj se kaj po potrebi nastavi ali zamenja,... ) piše v owner´s manualu :) zadeva je podobna kot pri ninji, le da imam jaz redne servise na 4.000 km in da se olje v menjalniku menja na 12.000, zračni filter čisti na 4.000, menja na 8.000, na 16.000 menjava batov, na 4.000 čiščenje izpušnih ventilov,... vse lepo piše :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja pa piše da se zračn filter na 12.000 menja

olje tud na 12.000 - 24.000- 36.000

zavorno olje na 24.000- 48.000

praktično se na 18.000 zadeve le pregleduje... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čamac vozu sm aprilio in je vse v servisni knjižici pisalo... tukaj pa ne jebote

v servisni ti piše, kdaj je bla nazadnje menjana zavorna tekočina...jaz bi tole preveril, ker da je starejše od dveh let je dobro da menjaš...se pa nahaja tam pod kilometrino v servisni, in moraš met odkljukano DA ali NE, če je bla menjana zavorna tekočina, na prejšnjih servisih....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bolj bogo tako menjavanje... olje in oljni filter na 6.000 km in bo to to :) vse kar boš raztegoval bo samo slabše...

pa da ti povem kaj me je tak zmotlo zdaj pri tebi, da ne boš mislo, da te ne maram al pa kaj, fajn poba ampak danes pa si me razjezil, ker prvo kot prvo ti iščeš pomoč ko nekaj ne veš (in to še takšne stvari da človek misli da se hecaš) in potem ti nekdo odgovori in namesto da bi rekel hvala ali karkoli se dalje zapenjaš v to in popravljaš tistega, ki ti skuša pomagati in še nekaj pametuješ nazaj bedarije namesto da bi preprosto reko hvala in bi bilo to to, ampak ti pač nočeš potem sprejeti pomoči ali kaj in nazaj popravljaš tistega, ni mi jasno...

Popravljeno . Popravil Čamac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v servisni ti piše, kdaj je bla nazadnje menjana zavorna tekočina...jaz bi tole preveril, ker da je starejše od dveh let je dobro da menjaš...se pa nahaja tam pod kilometrino v servisni, in moraš met odkljukano DA ali NE, če je bla menjana zavorna tekočina, na prejšnjih servisih....

ne vem kake mate vi to servisne knjižice

nikjer ne najdem da bi blo kj odkljukan :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

luk @ a11 th0ze m'kanikz :D (lolcat talk) :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem kake mate vi to servisne knjižice

nikjer ne najdem da bi blo kj odkljukan :unsure:

zdaj ti pravim o servisni knjižici, ne pa manualu...in tam v servisni ko maš intervale, 6000, 12000 in tako dalje, ti mora pod datumom in to kilometrino pisat menjava zavorne tekočine (v bilokerem jeziku- jaz mam pač v nemščini ker je motor iz nemčije) (Da ali Ne)...pol pod tem pa še kao štempl in podpis mehanika....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!