Skoči na vsebino

125-ke, javite se!


Tetsuya

Priporočene objave

Zakaj bi pa pol sploh rabil homologacijo?

ja ker sem zraven motorja in prometne dobil homologacijski kartonček ,na katerem piše da ga moram imeti VEDNO zraven

"to izjavo o ustreznosti vozila je treba obvezno priliožiti ob registraciji in vsakem tehničnem pregledu vozila v RS.uporabnik vozila,ki ga ni treba registrirati mora imeti to izjavo vedno pri sebi,kadar uporablja predmetno vozilo.vse spremembe vozila,ki menjajo njegove lastnosti ,vezane na predpise,veljavne v RS je treba takoj prijaviti na pooblaščeni strokovni organizaciji za posamično odobritev vozil"

to piše v homologacijskem kartončku

če prav zastopim potem tega ne rabim če me ustavi policaj ampak samo na tehničnem?

lp.dejan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja ker sem zraven motorja in prometne dobil homologacijski kartonček ,na katerem piše da ga moram imeti VEDNO zraven

"to izjavo o ustreznosti vozila je treba obvezno priliožiti ob registraciji in vsakem tehničnem pregledu vozila v RS.uporabnik vozila,ki ga ni treba registrirati mora imeti to izjavo vedno pri sebi,kadar uporablja predmetno vozilo.vse spremembe vozila,ki menjajo njegove lastnosti ,vezane na predpise,veljavne v RS je treba takoj prijaviti na pooblaščeni strokovni organizaciji za posamično odobritev vozil"

to piše v homologacijskem kartončku

če prav zastopim potem tega ne rabim če me ustavi policaj ampak samo na tehničnem?

lp.dejan

Če imaš na motorju predelavo, ki je vpisana v homologacijo potem res morš met skos sabo, če pa nimaš nobene predelave napisane (na 2. strani poglej) pol pa ne rabiš!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja ker sem zraven motorja in prometne dobil homologacijski kartonček ,na katerem piše da ga moram imeti VEDNO zraven

"to izjavo o ustreznosti vozila je treba obvezno priliožiti ob registraciji in vsakem tehničnem pregledu vozila v RS.uporabnik vozila,ki ga ni treba registrirati mora imeti to izjavo vedno pri sebi,kadar uporablja predmetno vozilo.vse spremembe vozila,ki menjajo njegove lastnosti ,vezane na predpise,veljavne v RS je treba takoj prijaviti na pooblaščeni strokovni organizaciji za posamično odobritev vozil"

to piše v homologacijskem kartončku

če prav zastopim potem tega ne rabim če me ustavi policaj ampak samo na tehničnem?

lp.dejan

men tale del piše takole;

Uporabnik vozila mora imeti to potrdilo vedno pri sebi, kadar uporablja predmetno vozilo.

Kašn kartončk pa maš ti to pa nebi vedu :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uporabnik vozila,ki ga ni treba registrirati mora imeti to izjavo vedno pri sebi,kadar uporablja predmetno vozilo

kok je to nelogično. sj čisto vsako stvar ki se pelje po cesti moraš registrirati mislim halooo :wacko:

kje pa te bojo čakali policaji da ti bodo gledali kartonček za homolulu?? na kros progi??

pod napisanim jaz razumem da ni treba imeti kartončka s sabo če je vozilo registrirano. prometno dovoljenje je vbistvu homologacija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uporabnik vozila,ki ga ni treba registrirati mora imeti to izjavo vedno pri sebi,kadar uporablja predmetno vozilo

kok je to nelogično. sj čisto vsako stvar ki se pelje po cesti moraš registrirati mislim halooo :wacko:

kje pa te bojo čakali policaji da ti bodo gledali kartonček za homolulu?? na kros progi??

pod napisanim jaz razumem da ni treba imeti kartončka s sabo če je vozilo registrirano. prometno dovoljenje je vbistvu homologacija.

ti povem da ga morš met, pa tud če se na glavo postavš. Če se policaj spomne da mu pokaž kartonček, mu ga pokažeš, če ga nimaš lahko sledi kazen. Oz ti da kazen za kakšen ne homo. del .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti povem da ga morš met, pa tud če se na glavo postavš. Če se policaj spomne da mu pokaž kartonček, mu ga pokažeš, če ga nimaš lahko sledi kazen. Oz ti da kazen za kakšen ne homo. del .)

To smo se že tudi na forumi v eni temi menli...dostim težijo zaradi homologacije!Predvsem,če imaš kakšno predelavo!Pri avtomobilih pa tudi,če imaš recimo polo 16v,golf GTD, govorimo pred l.98.Pa to samo zato,ker policajčki pojma nimajo kako je zgledal avto,ko je prišel ven in mu določene stvari pač niso jasne!

Jz osebno nimam popolnoma nikoli zraven homologacije!Za avto je sploh ne najdem,ker je pač že 12let pri bajti in takrat so bile pač male homologacije in se je založila kamorkoli že...

Zraven je tudi še nikoli nisem imel na motorju!Imam pa res vedno vse original!Oziroma na 636 03 sem imel akrapo-brez nalepke :whistle: in na 636 in R1 sem bil brez smerokazov!Na drugih pa sem imel vedno vse original!Mene ni še nikoli noben policist povprašal po njej!In je tudi nikoli ne bom imel zraven :whistle: mogoče fotokopijo kam zatlačeno-samo zaradi mira!Pa še to zatem,ko bom prvič imel probleme s tem!

Ker dejansko se preveri na tehničnem-lahko tudi telefonsko in se zve vse kar je dovoljeno na motorju-avtu in kaj pač še ni vpisano!

Če ne me naj pa na tehnični pelje...!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na motorju tut js nisem mel nikoli, v avtu mam pa vedno, ker jo skoraj vedno rabim.... :trance_33_sleep: Stvar je pač taka da če maš kej neoriginalnega na avtu/motorju moraš sabo met homologacijo vedno. Če velja pa kopija pa nevem.. mislim pa da velja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

torej če zrihtam v prometni 9kw,dejansko pa jih imam 18 načeloma nebi smelo bit problemov.v primeru pa da ga spravim na 9kw po uradni poti pa moram imeti kartonček zraven.

tudi meni je nelogično,mogoče pa da so se stvari spremenile ker je pač motor letnik 98.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na tomoso si pa dost pršparal pol. moč: 3,6 zajčkov al kolko je pisalo? :D

občutek je pa vseeno dober če pršparaš ja

Popravljeno . Popravil impulz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na motorju tut js nisem mel nikoli, v avtu mam pa vedno, ker jo skoraj vedno rabim.... :trance_33_sleep: Stvar je pač taka da če maš kej neoriginalnega na avtu/motorju moraš sabo met homologacijo vedno. Če velja pa kopija pa nevem.. mislim pa da velja.

kopija ne velja.

Kaj se pa tice kazni ce nimas ustreznega izpita, je zgolj denarna kazen.

Mladoletnik pa lahko dobi prepoved za 2 leti, vendar se ta kazen izrece na sodiscu. plus denarno kazen seveda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lp

prejšn dan mi je edn reku da piše letnik motorja na felni(platišču) kar se men zdi mal čudn ka je ži kdo slišu za kj tajga

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja krosle majo na feltnah...

Ta beseda ne obstaja v SSKJu! In pise letnica feltne in ne letnica motorja. Ponavadi je feltna eno leto starejsa kot motor. Sicer pa je tudi navada, da se feltne menjajo in je tezko preverit letnico.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kopija ne velja.

Si siguren?Kdo je tako rekel?Namreč...na Golici ko so nas ustavili policisti in jim je prijatelj dal fotokopijo homologacije in prometno mu je rekel policaj ok.Vendar,da v Avstriji kar zmerijo decibele!Zadnjič,ko pa sem imel testni BMW F800R pa sem dobil zraven celo samo fotokopirano prometno dovoljenje!In so mi rekli,da je to stalna praksa za testne motorje.Homologacije pa mi niti pokazali niso...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se zdi da velja kopija homologacije, za prometno pa nisem tako siguren...

impulz, od kje ti info?

Popravljeno . Popravil NejcZ
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

od policaja na prometnem področju in odvetnika za kriminologijo (ni njegovo področje vem ja)

če bi veljala kopija homolulu bi veljala tudi kopija vozniškega izpita in prometne.

Popravljeno . Popravil impulz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja in policaji poznajo vse zakone na pamet ane. Meni je hotel napisati kazen ko sem biv mladoleten.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja verjetno bolj vejo kt ti tak da boj tih.

lahko ti pa lastnoročno pogledam če dvomiš v kredibilnost informacij, ki so jih podali ljudje, ki dejansko delajo v taki stroki???

-.-

Popravljeno . Popravil impulz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali je na 125 motorju obvezno zraven imeti paket prve pomoči?ali jo lahko maš v nahrbtniku,ker meni se ne sanja kam jo naj vtaknem na WRE?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko si jo vtakneš kam drugam tudi, imeti jo pa moraš zraven ja.

jaz osebno preferiram nahrbnik

Popravljeno . Popravil impulz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!