Skoči na vsebino

125-ke, javite se!


Tetsuya

Priporočene objave

Evo včeraj kupil novo DAINESE bundo-jakno za na motor se razume :) Danes sem jo "sprobal" in moram reči da je perfektna! Prepiha ne nič. Ščitnikov na ramah ter komolcih ne čutiš, greje-hladi odlično. Kupil sem jo v Kozini, kjer je bila znižana za 50%(lanski model-outlet). Prodajalec je bil zelo prijazen :) Povedal mi je tudi, da je lanski model identičen letošnjemu, samo letošnji ima kakšen šiv na kakšnem drugem mestu :P RES PERFEKTNA JE!

A je bil danes kdo na kačjih ridah?

Zakaj ne kombinezon?

Drgač pa http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=3715933 :cry:

Zgleda bom to sezono moral preskočiti :headbang: , jaz pa debil še vlagal v njo...1500 € je šlo papa :headbang: :headbang: :headbang:

  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes mi je spet crknil motor! :headbang: Sredi poti na rakitno. Ko sem odšraufal svečko je bila znotraj preparale, prežgana. Del tiste krivine na koncu je odlomljen, tisti del ki pa je še ostal je precej odkrivljen. Je taka zelo bela, in suha. Motor je zelo težko porivati ko je v prestavi in držim sklopko. Sliši se nakakšno klokotanje, škrtanje. Notri sem dal novo svečko in motor kurblal nekaj časa, nato pa ko ni vžgal sem pogledal svečko, in je bila čisto suha, sploh ni bila umazana od olja, kot da sploh ne bi bila v motorju.

Kakašna diagnoza? Se bojim da bojo stroški popravila ogromni, trenutno sem pa povsem suh. :(:cry:

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor je zelo težko porivati ko je v prestavi in držim sklopko.

A se ti zajebavaš? :wallbash:Ugasnjenega motorja ko je v prestavi se nikoli ne poriva (v primeru, da ne držiš sklopko) saj si boš uničil še zobnike v menjalniku. Motor med porivanjem se vrže v neutral, da si ne uničiš zobnikov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se ti zajebavaš? :wallbash:Ugasnjenega motorja ko je v prestavi se nikoli ne poriva (v primeru, da ne držiš sklopko) saj si boš uničil še zobnike v menjalniku. Motor med porivanjem se vrže v neutral, da si ne uničiš zobnikov.

Seveda sem ga rinu v leru, bolje povedano sem ga vlekel do ljubljane v leru. Nisem ga nikoli porival ne da bi držal sklopko. Samo mislim da če maš motor v prestavi in držiš sklopko se skoraj enako lahko (mogoče malo težje) premika kot če je v leru. Pri meni pa je razlika občutna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes mi je spet crknil motor! :headbang: Sredi poti na rakitno. Ko sem odšraufal svečko je bila znotraj preparale, prežgana. Del tiste krivine na koncu je odlomljen, tisti del ki pa je še ostal je precej odkrivljen. Je taka zelo bela, in suha. Motor je zelo težko porivati ko je v prestavi in držim sklopko. Sliši se nakakšno klokotanje, škrtanje. Notri sem dal novo svečko in motor kurblal nekaj časa, nato pa ko ni vžgal sem pogledal svečko, in je bila čisto suha, sploh ni bila umazana od olja, kot da sploh ne bi bila v motorju.

Kakašna diagnoza? Se bojim da bojo stroški popravila ogromni, trenutno sem pa povsem suh. :(:cry:

Hvala.

Če je bela in suha ne dobi benza, mal poglej fergi. Drgač pa kaj si mislil s tem da je bil en del odlomljen od svečke? Da ti ni padel v cilinder? Aja dej preden ga boš naslednjič kurblal, nali malo olja direkt v cilinder, glede na to da je več ali manj na suho delal.

Drgač pa zakaj si sploh porival motor v predstavi, da ga užgeš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je bela in suha ne dobi benza, mal poglej fergi. Drgač pa kaj si mislil s tem da je bil en del odlomljen od svečke? Da ti ni padel v cilinder? Aja dej preden ga boš naslednjič kurblal, nali malo olja direkt v cilinder, glede na to da je več ali manj na suho delal.

Drgač pa zakaj si sploh porival motor v predstavi, da ga užgeš?

Tistega zakrivljenega dela na koncu manjka približno 1-2mm, vendar ne vem ali se je odlomil ali preprosto spremenil v prah ker zgleda celotna svečka kot zoglenela.

Ko sem ustavil sem bil na nepreglednem delu ceste in precej v klancu, zato sem probal motor čim prej poriniti dol s ceste in nisem prestavljal v ler ampak sem stisnil sklopko in ugotovil da se motor ne premakne. :?

Se opravičujem za slabo kvaliteto slik, nimam boljšega fotoaparata.

post-24231-127153347874_thumb.jpg

post-24231-127153348896_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sklopka je šla k hudiču

Samo če je šla sklopka bi motor v leru užgal, je možno da je šel motor in sklopka hkrati? :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo če je šla sklopka bi motor v leru užgal, je možno da je šel motor in sklopka hkrati? :blink:

Glauca od svečke je padla v cilinder. Nekaj časa je glauca toukla po glavi in batu. Potem se je zdrobila in ko je bila dost majhna so delci popadal med cilinder in bat. Posledica je ribanje. Če maš pa res srečo je pa glavca lih čez izpušni kanal ven šla. Samo dvomim ( by d mimo neda se mi ceuga posta brat, sam tak ti omenim )

NA MOTOR DAJAJTE SAMO PREDPISANE SVEČKE! Denso prodajajo tudi v TMR v Dolu pri Hrastniku pa tut men so jo dal na Husqvarno v originalu je bla pa NGK ( mogoče celo tale BR-8-ES al pa BR-9-eg ) in je svečka po 100km crknla. Sama sreča je, da kapce ni vtrgalo, ker potem PONAVAD motor zariba!

Pripravi se odštet lepe denarje za popravilo zdj. ( lamele sklopke so ena 80€ ... bat pa cilinder pa :headbang: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes mi je spet crknil motor! :headbang: Sredi poti na rakitno. Ko sem odšraufal svečko je bila znotraj preparale, prežgana. Del tiste krivine na koncu je odlomljen, tisti del ki pa je še ostal je precej odkrivljen. Je taka zelo bela, in suha. Motor je zelo težko porivati ko je v prestavi in držim sklopko. Sliši se nakakšno klokotanje, škrtanje. Notri sem dal novo svečko in motor kurblal nekaj časa, nato pa ko ni vžgal sem pogledal svečko, in je bila čisto suha, sploh ni bila umazana od olja, kot da sploh ne bi bila v motorju.

Kakašna diagnoza? Se bojim da bojo stroški popravila ogromni, trenutno sem pa povsem suh. :(:cry:

Hvala.

To pa je posledica presiromašne zmesi oz. pregrevanja motorja. Svečke se kar tako ne uniči na lepem.

Kaj pa si delal prej z motorjem pa moraš sam vedeti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo če je šla sklopka bi motor v leru užgal, je možno da je šel motor in sklopka hkrati? :blink:

Kot so ti rekli, srečo bi imel če ti je padla v izpušni, drugače je pa šla rakom žižgat. Tko, da ga ni čez 4-t, seveda konkretne 600ccm rakete. Probi dati glavo dol pa poglej kaj je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jao jao... glava peče.

Toliko govorite o tem, kakšno olje je dost dobro za 2t mašino, če nimate naštelanga fergija, vm tud najboljš olje ne pomaga. Enostavno, prerevna mešanica (posledica je bela svečka) je sicer bolj eksplozivna kot prebogata ali taka kot naj bi bila, vendar je temperatura izgorevanja mnogo višja, posledico pa vidiš.

Skoraj si upam trditi, da če boš dal glavo dol, da bo vsa obtolčena, upaš pa lahko samo na to, da stene cilindra niso uničene. Jest na tvojem mestu nebi več probaval vžgati motorja, dokler ne pogledaš kako je s tem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ma kdo od vas kej izkušenj s KTM-mi 640 sm, ali pa pozna ve kakšno malenkost o njih? Mal jih gledam, pa se mi je ponudila lepa možnost za nakup, zdej pa ne vem koliko je kej stroškov z njimi, da ne bi imel čez 5000km same probleme z njimi. Drgač pa gledam v rangu od 2800 do 3200 ±100 eu (drgač imam ponudbo za 2800eu). Zdej sam sem malo gledal po forumu, pa nikjer ni veliko govora prav o tem letniku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

super motor.. največ stroškov bo z gumami :D:naughty:

Mah kar se tiče porabe, amortizacije gum, rednih servisov itd. mi ni problem, največ se mi gre glede vzdržljivosti. Zdej kako je to pri 4-t ne vem prav veliko, no neki že, sam glede cilindra in bata ne bi smelo biti nekih večjih problemov, ali pač?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eto včeri kupu 12V vtičnico in jo dans prkluču. Super zadeva za navigacijo ter filanje mobitela,... Zdej mam pa res že povhen kablov pod zicov že od alarma!

Zdej morm samo še ugotovit kam nej si dam navigacijo!? Če ma kdo kšno idejo kr naj napišeworship.gif

dej si jo na tank..kokr tkrt uno kamero :OK::)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

al pa na števec, tam kjer so obrati, s tistim vakumskim držalom prpopaš.

Na to pa nism pomislu! Tnx. Bom probu pa mal pustu da stoji da vidm da mi nebi dol padla. Upora itk nebo kr je skrito pod šipco.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehh..pa tko sm mislu..a drgac kok si dv za ta gps? smile.gif

am okol 100€.trance_21_laughing1.gif Zaenkrat ni razočarala v uporabi v avtu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

e fantje..glih zd u petk mi je potekla prometna :) pač je bla cestnina plačana sm do aprilia..a motor je registriran do julija.. kaksno kazen lahko dobim oz. kaj mi lahko policaj naredi, glede na to da ni plačana cestnina še za tri mesce..drgac pr motorju normalno velja tehnični in registracija! :) drgac pa mam srečo s policaji..samo parkrat me je ustavla :D pa še imam odblokiranega..pa tablca ni glih pod ravnim kotom :xx: :D:OK: tko da me ta "cestnina" niti tok ne skrbi.. :D :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!