Skoči na vsebino

125-ke, javite se!


Tetsuya

Priporočene objave

Mah zoprno je sem se navadu z njim, sej bom videl kako bo naslednje leto, ker zdej sem lih na pozitivni ničli :). Drgač maš pa prav, samo da se ogreje pol pa gasa.

Ne nima 16.000 ampak 12.000, pa sej ne rabiš delati generalke, samo zamnjaš bat...Drgač bom pa menju samo bat, ampak čez cirka 2500 km oz. bom jutri poklical na servis, ker je že 4000km od zadjega servisa, pa da se naročim. Drgač je pa čist ista mašina, samo veliko bolj čista :).

Drgač od polocije čistitke nisi dobu, ane. Sej pomojem sploh registrijske niso videli, ker je itak bila noč pa imaš malo večji (manjši) naklon tablice.

A pri apriliji moreš menjat bat na npr. 10k km. Nič drugega?

Kaj se pa šteje pod generalko?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A to ti resno? Ji ne zaupaš tolk daleč? :?

Bolje preventiva kot kurativa. Mah, me je prejšna 2-krat pustila na cedilu, sicer ne tok daleč od doma, samo če bi se pa to zgodilo kje drugje bi pa bili že malo večji problemi.

Pri 15.000 se običajno menjajo...pa običajno tudi zamenjaš kakšna tesnila, pa kakšen iglični ležaj itd. Pod generalko, če govorimo o RS-ki, pa spada kakšna mejava ojnice pa ležaji, ne daj bog cilinder. Sicer realno je generalka že menjava bata, ampak ker je to pri 2-t stalna praksa, bi si upal trditi, da ni lih neki poseg v mašino...ali pač, lahko se motim. Če se zadržite zase, če pa ne, pa le potrdite :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A pri apriliji moreš menjat bat na npr. 10k km. Nič drugega?

Kaj se pa šteje pod generalko?

Generalka je menjava ojnice, lagerov in bata po potrebi tudi celindra in še razno razne malenkosti. Menjava bata je isto kot menjava gum. Nekak isto gledano kot menjaba zobatega jermena na avtomobilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Generalka je menjava ojnice, lagerov in bata po potrebi tudi celindra in še razno razne malenkosti. Menjava bata je isto kot menjava gum. Nekak isto gledano kot menjaba zobatega jermena na avtomobilo.

Evo norc16 potrdil mojo trditev...danke šun :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal berem temo ''STOP POLICIJA!!!'' pa sem zasledil tole:

Mene je pa ucer ustavu k sm prehitevu u Radovljici kolono vozil cez polhno črto, (pač se mi ni dal počas tm pelat, pa še mudil se mi je rolleyes.gif ), pa me ustav pa mi rece da je sam upozorilo da bo naslednic kazn, pa me zanima kašne kazni lahk da men polcaj k še nism polnoletn, str sm 16, se prav pik ne morm dubivat, a lohk dobim sam denarno kazn pa kakšne upomine a kako je to pol?

Kako je s tem danes? Je še tako al so že spet kaj spremenili zakon?

Popravljeno . Popravil Gasperr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cez pol leta do enega leta dobis odredbo za sodisce.

Opomin v večini primerov

A pol ti do 18leta ne morejo vzet vozniške ker ne dobivaš kazenskih pik razen če se tako odloči sodnik?

Ta je pa dobra. :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Teoreticno ja, v praksi pa se to bolj malokrat zgodi.

Jaz pa se kr nisem dobil vabila... Bo ze vec kot pol leta od mojega zadnjega greha ^^

Na povabilo kr računej, js sm ga takrat dobil čez slabi 2 letitrance_43_wavetowel2.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav. Sem nov na forumu in ravno pregledujem teme ko pridem do zanimivega dejstva.

To pomeni da si do 18 leta nedotakljiv za policaje..(tako rekoč)

Ne moreš dobiti kazni, ne moreš dobiti kazenskih pik, izpit ti ne morejo odvzeti?

Za vas je to vsekakor dobro vendar kar se tiče mene je to nesmiselno.

Sodnik ti pa tak al tak nič ne naredi.

P.S. Ali potem plačajo starši denarno kazen ali tudi to ne?

L.P.

KS

Popravljeno . Popravil KingSize
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav. Sem nov na forumu in ravno pregledujem teme ko pridem do zanimivega dejstva.

To pomeni da si do 18 leta nedotakljiv za policaje..(tako rekoč)

Ne moreš dobiti kazni, ne moreš dobiti kazenskih pik, izpit ti ne morejo odvzeti?

Za vas je to vsekakor dobro vendar kar se tiče mene je to nesmiselno.

Sodnik ti pa tak al tak nič ne naredi.

P.S. Ali potem plačajo starši denarno kazen ali tudi to ne?

L.P.

KS

V vsakem primeru dobijo kazen starši, ko si mladoleten. Vendar se je v praksi pokazalo, da se jih večina reši le z opominom (tudi sam sem se). Vendar je vprašanje kako je, če prideš pred sodnika več kot le enkrat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V vsakem primeru dobijo kazen starši, ko si mladoleten. Vendar se je v praksi pokazalo, da se jih večina reši le z opominom (tudi sam sem se). Vendar je vprašanje kako je, če prideš pred sodnika več kot le enkrat...

Aha. Torej če ti kazen določi sodnik jo plačajo starši. Če se pa sodnik odloči za opomin ni kazni ne za tebe (retorično :P ) ne za starše.

No pa še eno vprašanje ko že glih o tem.

Če ne ustaviš policajem (jim spizdiš ane) pa si zapišejo registrsko in ti pridejo na dom, ti pa trdiš da nisi ti vozil in da neveš kdo je vozil. Kazen plača lastnik motorja, to mi je jasno; kaj pa kazenske točke? Jih tudi dobi lastnik?

L.P.

KS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v celoti odgovarja LASTNIK. velja za pike kakor tudi za vse ostala ločila v tej stroki.

kaj se pa tiče te nedotakljivosti mladoletnikov evilgrin.gif

novi kazenski zakonik je že lepo porcijo zadal mladoletnikom (teoretično spet) ;) kako se bo izvajalo oziroma sploh uspelo uveljavit pa je spet odvisno od subjektivnosti juridične in exekutivne sile, vendar vsekakor razvidno je da mladoletniki ne bodo več dolgo pod neprebojnim okriljem namišljenega dejstva, da "itak se ne zavedajo kaj delajo, dajmo še eno šanso, sj so še otročički"

če izhajam iz trenutnega stanja pa lahko 98% trdim da hude kazni (zlasti globe) kot mladoletnik v praksi ne moreš dobit & basta

bom še enkrat vprašal... pozna kdo koga k je najebal?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v celoti odgovarja LASTNIK. velja za pike kakor tudi za vse ostala ločila v tej stroki.

kaj se pa tiče te nedotakljivosti mladoletnikov evilgrin.gif

novi kazenski zakonik je že lepo porcijo zadal mladoletnikom (teoretično spet) ;) kako se bo izvajalo oziroma sploh uspelo uveljavit pa je spet odvisno od subjektivnosti juridične in exekutivne sile, vendar vsekakor razvidno je da mladoletniki ne bodo več dolgo pod neprebojnim okriljem namišljenega dejstva, da "itak se ne zavedajo kaj delajo, dajmo še eno šanso, sj so še otročički"

če izhajam iz trenutnega stanja pa lahko 98% trdim da hude kazni (zlasti globe) kot mladoletnik v praksi ne moreš dobit & basta

bom še enkrat vprašal... pozna kdo koga k je najebal?

Poznam! Vendar je tam bil v igri še totalno predelan moped.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo se gre jutri vozit? Sam se bom parkarat zapeljal po Ridah in mogoče še v Kočevje-Dvor.

Bi šol jst, ampak najbrž motor ne bo gotov kr ga zjutri pelm na lepotno operacijoclosedeyes.gif Pišuka pa sm mislu da bom šol še četrtič (al petič sej ne vem več točno) zapored na morjewhistle.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi šol jst, ampak najbrž motor ne bo gotov kr ga zjutri pelm na lepotno operacijoclosedeyes.gif Pišuka pa sm mislu da bom šol še četrtič (al petič sej ne vem več točno) zapored na morjewhistle.gif

Aha, kul.

Dejte mi povedat tisti ki imate RS-ke 06+, kje mate prvo pomoč? Sem probal pod zic pa je ne spravim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha, kul.

Dejte mi povedat tisti ki imate RS-ke 06+, kje mate prvo pomoč? Sem probal pod zic pa je ne spravim.

jest je nimam :D kup si uno tamalo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest je nimam :D kup si uno tamalo

Sej lih malo imam pa ne gre not. Edino če obstaja še manjša, sam imam nekak take dimenzije http://www.louis.de/_40715769e1c01f38b75d7bac4cb9d05b58/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=580&wgr=121&list_total=2&anzeige=0&artnr_gr=10002120. Drgač pa bom probal neki narest, ker se mi res zdi brezveze dajat tistih 50€ (100), če te "plavi" ustavi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem kje ti živiš ampak pri nas je prva pomoč za motoriste 12€ :) Sicer pa če nimaš prostora in greš kam dlje in te skrbi si jo daj lepo v nahrbtnik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem kje ti živiš ampak pri nas je prva pomoč za motoriste 12€ :) Sicer pa če nimaš prostora in greš kam dlje in te skrbi si jo daj lepo v nahrbtnik.

Govora je v kazni, ne pa o ceni PP. Nahrbtnik pa ne maram nosti s sabo. Bom že nekak pogruntu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem kje ti živiš ampak pri nas je prva pomoč za motoriste 12€ smile.gif Sicer pa če nimaš prostora in greš kam dlje in te skrbi si jo daj lepo v nahrbtnik.

EDIT:no je že mačak povedu

Popravljeno . Popravil yourfriend11
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej lih malo imam pa ne gre not. Edino če obstaja še manjša, sam imam nekak take dimenzije http://www.louis.de/...tnr_gr=10002120. Drgač pa bom probal neki narest, ker se mi res zdi brezveze dajat tistih 50€ (100), če te "plavi" ustavi.

nared tak nosilc za tablco da daš lahko za tablco še prvo pomoč, nekak predalček pa kako mini klučavnico da zakleneš da ti ne uzame kr vsak.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!