Skoči na vsebino

125-ke, javite se!


Tetsuya

Priporočene objave

dimenzije so različne zaradi različne vrtine cilindra, to so različna brušenja oz. servisni intervali, za vsako menjavo moraš dati noter eno črko večji bat, ker se cilinder obrabi, mere so pa A (original), potem pa vsakih 15000km al kolko se že menja bat, daš večjega noter, se pravi B, C, D....potem gre pa moped tko al tko na dinos oz. dobi nov cilinder in začneš spet na A :D , ponavadi so razlike med bati po 0,05mm, ne vem zakaj je tukaj po pol milimetra, ker to je kar veliko in težko vzameš pravega za dobro kompresijo

To vem da so mere bata različne zaradi honanja cilindra. Razlike so pa za 0.25mm ali pa potem 0,5. Mogoče so ponavadi razlike 0,05mm ko govorimo za 4t motorje večje kubikaže, kolikor sem jst seznanjen je pri 2t povseod taka razlika.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dimenzije so različne zaradi različne vrtine cilindra, to so različna brušenja oz. servisni intervali, za vsako menjavo moraš dati noter eno črko večji bat, ker se cilinder obrabi, mere so pa A (original), potem pa vsakih 15000km al kolko se že menja bat, daš večjega noter, se pravi B, C, D....potem gre pa moped tko al tko na dinos oz. dobi nov cilinder in začneš spet na A :D , ponavadi so razlike med bati po 0,05mm, ne vem zakaj je tukaj po pol milimetra, ker to je kar veliko in težko vzameš pravega za dobro kompresijo

ja sam zakaj je med navadnim pa kovanim po 0.06mm razlike? ( torej A navadn = 56.5, kovan pa je 56.44mm ? ) To je blo uprašanje se mi zdi.

Sicer pa ... to menjavanje A,B,C,D ... ni nujno da je na vsako menjavo. Pri krosih bi na dve leti moral potem cilinder menjat. Za kakšno RS pa je to čist kul, ker nobena ne zdrži 60.000 brez da ne vtrga kaj prej :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Haha. Gremo v Ajdovščino po per? Al bo majstr po pošti poslal :P ?

Haha, sej js sm tudi iz Ajdovščine, in to natanko 150m proč od njega. :)

Sicer pa sva se ravno prej pogovarjala, da bi enkrat šla u LJ, pa še ti uletiš in še drugi če hočejo, in gremo na pijačko, če ste za... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem za ;)

Sicer pa imam eno vprašanje. Zanima me kaj je potrebno imeti, če hočeš iti na Hrvaško z motorjem? Osebno, vozniško/prometno, še kaj? In zanima me kakšne so kaj omejitve na Hrvaškem? Avtocesta, izven naselja in v naselju. Že vnaprej hvala za odgovore :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem za ;)

Sicer pa imam eno vprašanje. Zanima me kaj je potrebno imeti, če hočeš iti na Hrvaško z motorjem? Osebno, vozniško/prometno, še kaj? In zanima me kakšne so kaj omejitve na Hrvaškem? Avtocesta, izven naselja in v naselju. Že vnaprej hvala za odgovore :)

yourfriend ti bo znv najbl odgovorit..on je vsak vikend tm :D hod se sončt u umag :OK: k da nimamo solarijev v ljubljani :P :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pač rabš standardne stvari, js sm tud uzeu zeleno karto, ni obvezna ampak če se kej zgodi sam to pokažeš pa je uredu :)

omejitve so 130/90/50 isto k pr ns

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej en del odgovora glede omejitev sem že dobil :) Enako kot pri nas :) Bencin je malo cenejši ( 8 hrk/l ), sedaj me samo še zanima kako je s temi papirji za čez mejo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nič posebnega ni, vozniška, prometna, osebna za prehod meje pa zeleno karto je dobr met, sicer ni obvezna ampak v primeru nesreče ne bo nobenih komplikacij glede izplačila škode če jo imaš, pride pa 4,17€ na zavarovalnici

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

yourfriend ti bo znv najbl odgovorit..on je vsak vikend tm biggrin.gif hod se sončt u umag trance_40_thumbup.gif k da nimamo solarijev v ljubljani tongue.giflaugh.gif

jp. Še nikol v življenju nism bil v solariju in dam raj tist denar za benz pa grem do morja pa nazaj.

Zdej grem pa spat kr sm glihkar pršu iz San Marina. V 48urah sm spal samo 3urce. Ni blo šans da sm zaspal kr smo se ga nažgal k prasci. Drgač pa zlo dolga pa zanimiva zgodba kaj se mi je med tem ko nism vedu zase dogajaldrinka.gif

Zjutri je blo pawacko.gif

Popravljeno . Popravil yourfriend11
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.avto_net/...sp?ID=3822590

Evo jo tanovo Husqvarno v Sloveniji. Morm rečt da zlo dobr zgleda. Cena je pa :whistle: . Kaj pa vi pravte ?

enako grda kot 09 :P

bom poslikal husko z HGS black edition za primerjavo :P

na novi huski bi si želel predvsem trši zadnji feder in pa neko spodobno držalo za tablco namesto tega blatnika glare.gifglare.gif

2010 pa ostaja zaenkrat po duši ista ^^

Popravljeno . Popravil impulz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal je smešna ker ima tako veliko "lukno" nad mašino da se vse čez vidi :whistle:

Drugače je pa všečna :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Heh..sj sm reku...Računalnik smo dobil, zej gremo pa še na fotoaparat :D hhaha :)

Sicer sem se kle na to prijavil mal za brezveze...sam če mi bo ene 30 folka vsakodnevno klikalo se bo nabralo :P

Bom poslikal bom :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jp. Še nikol v življenju nism bil v solariju in dam raj tist denar za benz pa grem do morja pa nazaj.

Zdej grem pa spat kr sm glihkar pršu iz San Marina. V 48urah sm spal samo 3urce. Ni blo šans da sm zaspal kr smo se ga nažgal k prasci. Drgač pa zlo dolga pa zanimiva zgodba kaj se mi je med tem ko nism vedu zase dogajaldrinka.gif

Zjutri je blo pawacko.gif

aha..sj prou..a si se že streznu? :D:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Heh..sj sm reku...Računalnik smo dobil, zej gremo pa še na fotoaparat :D hhaha :)

Sicer sem se kle na to prijavil mal za brezveze...sam če mi bo ene 30 folka vsakodnevno klikalo se bo nabralo :P

Bom poslikal bom :)

hheh..če bošš izbrav isto taktiko kokr za ta komp ga boš dobil ;):P velik sreče..maš dost konkurence..se je ful folka prjavl :D vsi hočjo bit eni fotografi xD :D

Popravljeno . Popravil RRyDeRR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislm da ma tuki še žirija prste vmes nakoncu, sej v končni fazi je tut nagrada lepša: 1500€ + d5000 fotoaparat...to pa ni kar tko :)

Sicer nevem kasne taktike pri računalniku nisem mel, mal sm okol postal, lihk tolk da nobenmu nism težil prav vsak dan naj poklika :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

yourfriend dons sva se srečala na črnem kalu, točno na ovinku pri kafiču okrog 13h? biggrin.gif

seveda. Šol sm do kopra pa nazaj stestirat gume. Čist drugačn občutek. Guma segreta 10krat bolj kokr prejšna michelin. Počas sm stopnjeval naklon tok da znucam tist premaz

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!