Skoči na vsebino

125-ke, javite se!


Tetsuya

Priporočene objave

no pa so me prvič odkadar mam izpit policaji ustavli :)

jz ga zi mam 2 leti pa sn skor vsak dan na motorji pa še me niso nikol :S hh so gledli če je res 125ccm?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če te zobna ščetka žulji kaj narediš?trance_33_sleep.gif

:počakaš da ti zobje zgnijejo pa odpadejo! :naughty:

Popravljeno . Popravil yourfriend11
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

me je spraševau če mam akrapoviča gor in da če mam ta avspuh gor ma motor sigurnu 15KM več sm mu reku da tud če bi dau avspuh 30KM bi biu motor še vednu prešvoh :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prevzamem motor na servisu pa rečm da grem en krog še narest da se mal ulavfam. Pridm do brezovce k začne odenkrat motor se dret k nevem kva pa poka k nor. Se ustavm in počena krivina, je šlo kr na pol. Grem do špana k je bil čist bliz in mi vzamejo 30€. Drgač bi šol to zrihtat pod kasko da se mi zamena cel avspuh sam kaj ko rabm jutr motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katere cross gume priporočate, če se vozim tudi po cesti? Gledam MITAS, jih imam zdaj pa so kar vredu samo nevem ali je boljša Enduro FIM ali cross, ker enduro ima nekam malo kockic. A to kaj vpliva na oprijem na cesti?

Cross

Enduro

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katere cross gume priporočate, če se vozim tudi po cesti? Gledam MITAS, jih imam zdaj pa so kar vredu samo nevem ali je boljša Enduro FIM ali cross, ker enduro ima nekam malo kockic. A to kaj vpliva na oprijem na cesti?

Cross

Enduro

Če boš kombiniral asvalt, makedam...pa ne preveč zahteven teren (blatooo) bi ti bolj priporočal enduro..ker Cross gume so velik bol mehke in jim boš po asvaltu kr kmalu pobrau vse zobe =/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prevzamem motor na servisu pa rečm da grem en krog še narest da se mal ulavfam. Pridm do brezovce k začne odenkrat motor se dret k nevem kva pa poka k nor. Se ustavm in počena krivina, je šlo kr na pol. Grem do špana k je bil čist bliz in mi vzamejo 30€. Drgač bi šol to zrihtat pod kasko da se mi zamena cel avspuh sam kaj ko rabm jutr motor.

In od kdaj dobiš denar od kaska, če ti nekaj na motorju crkne. Sepravi bi vsi dali kasko zavarovat 2 takne rakete in ko ribne bo tak zavarovalnica plačal.Pa ko gume obnucaš bo ti tudi zavarovalnica plačala. Sanjaj malo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če boš kombiniral asvalt, makedam...pa ne preveč zahteven teren (blatooo) bi ti bolj priporočal enduro..ker Cross gume so velik bol mehke in jim boš po asvaltu kr kmalu pobrau vse zobe =/

Mehke? haaahah :D dej ne pokaj :D xD

Trdote se razlikujejo tako kot pri cestnih pnevmatikah (in bi si skoraj upal trdit, da so bolj trde od cestnih gum!!! ) . Razlika je v tem, da je manjša površina ( večja obraba in slabši oprijem na cesti ) in tudi v tem, da ko ti daš gas ti odtrga te čepe :D Edina dobra stvar je, da so dokaj poceni :D Za 100€ dobiš že skor obe :D

Razlika v hard enduro in cross pnevmatiki pa je predvsem v globini profila ( cross ima večje čepe ).

Glede na trdoto oz. razmočenost terena pa prilagajaš spet tako kot na cestnih pnevmatikah, da zmanšuješ tlak. Bolj kot je mokro, bolj spustiš pnevmatiko. Seveda eni spet tukaj pretiravajo in spravijo na 0.6 bara, kar posledično lepo zgleda ko je pod blatom kšn kamen in zviješ feltno :D

Seveda pa je tudi zvrt površine po kateri voziš najpomembnejši dejavnik za izbiro gum. Verjetno neboš šel v puščavo z enakimi gumami kot po nekih skalah ali blatu ;)

Popravljeno . Popravil budacki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to pa mi ni všeč... sliši se kot da 'če nisi inštrukturju všeč ne boš dobil izpita'headbang.gif

komaj čakam da spizdim v nemčijo študirat... bom pa delal izpit pr 19 :/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok upam da nebom tu noter padnil. Sem za a1 pri 16 takratni zakon je omogočal da dobiš pri 18 neomejeno. Ko sem bil star 17 let so tisit zakon spremenili. In po novem da pri 21 letih dobiš neomejeno. Sem bil star 20,5 so spremenili zakon da morem it odvozit ponovno vožnjo če hočem dobit neomejeno izpit. Letos imajo ponovem minimalno 23 ur da lahko opraviš izpit. A povrh bom še mogo neke kartončke furat. Naj se gre solit država.

Po novem se bo še več jih vozlo brez izpita in registracije. Malo kdo bo ustavljal in se med pobegom še fental.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok upam da nebom tu noter padnil. Sem za a1 pri 16 takratni zakon je omogočal da dobiš pri 18 neomejeno. Ko sem bil star 17 let so tisit zakon spremenili. In po novem da pri 21 letih dobiš neomejeno. Sem bil star 20,5 so spremenili zakon da morem it odvozit ponovno vožnjo če hočem dobit neomejeno izpit. Letos imajo ponovem minimalno 23 ur da lahko opraviš izpit. A povrh bom še mogo neke kartončke furat. Naj se gre solit država.

Po novem se bo še več jih vozlo brez izpita in registracije. Malo kdo bo ustavljal in se med pobegom še fental.

Se podpišem. Sam enim to ne gre dopovedat, raje mal zakon spremenijo pa še kašn evro pokasirajo...čokolino mafija :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pomojem jih boli k**** za varnost državljanov kot navajajo za glavni razlog ampak se jim gre samo za denar! :S

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomojem bi ti kartončki bili bolj primerni za ljudi pri starosti 45+. Ker kakšni ljudje se vozijo z avti, ko nemorejo več glave pa ničesar premikat. Reakcijski čas pa ko crkjen kojn.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ne me fukkkkkkkkkattt!!!!! Zdej grem pa jest tut parlement razbit, mamu jim nabijem!!. Jebeš te izpite, jih pa namo mel! BMK :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej, če sem prav razumel bodo to opravljali le tisti, ki bodo delali na novo izpit? Mi, ki moramo le povišati kategorijo spadamo v novi zakon ali ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!