Skoči na vsebino

125-ke, javite se!


Tetsuya

Priporočene objave

Torej, če sem prav razumel bodo to opravljali le tisti, ki bodo delali na novo izpit? Mi, ki moramo le povišati kategorijo spadamo v novi zakon ali ne?

Kolko sem js razumel spadamo v novi zakon vsi vozniki začetniki, torej vsi tisti do 21 leta. No v glavnem sem dobil še večjo vzpodbudo da grem kar v nakup 600 ali 1000 ccm rakete ker izpita ne mislim več delat. Dam raje policiji 250 eur.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolko sem js razumel spadamo v novi zakon vsi vozniki začetniki, torej vsi tisti do 21 leta. No v glavnem sem dobil še večjo vzpodbudo da grem kar v nakup 600 ali 1000 ccm rakete ker izpita ne mislim več delat. Dam raje policiji 250 eur.

če nisi polnoletn še 250€ ne :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah nažalost sm jst že :D

Ne bi te rad podpiral v tej smeri. Bom ti pa dal nekaj destev za izračunat, če se splača:

+

odvisno od tega kje živiš, je relativno majhna možnost, da te policaji ujamejo. Z malo premišljenosti policajev sploh neboš srečal, če pa jih že boš imaš na razpolago miljon načinov, kako se izogneš ustavljanju, beg včasih ni najboljša rešitev.

Motor nerabi bit popolnoma tehnično izpraven ( merim na malenkosti, ki ne vplivajo na kvaliteto oz. varnost vožnje )

ceneje boš čez prišel ( pogojno, če te ne ujamejo )

V kakšnem večjem mestu ali na kakšnem podeželju to nebi smel bit neki problem

-

če živiš v kraju, kjer je veliko policajev ( Bela krajina, nasplošno območje šengena ) boš imel policaje nonstop za vratom. Vsaka majnhna pizdarija z motorjem, tudi če si ti ta čas na morju pa bojo že trkal na vaša vrata.

Vožnja ni niti najmanj primerljiva vožnji z izpitom. Na koncu pokasiraš še žiučni zlom, ker se vsakega pofukanega belega avta ustrašš xD

250€ ni majhna vsota :) 3×250€ je pa že ena taka povprečna plača

v primeru, da narediš prometno nesrečo si najebau. V primeru, da si udeleženec, vendar nisi krive v prometni nesreči boš pa 250€ spet plačal, vendar bi ti zavarovalnica morala krit popravilo ( vsaj tako iz ene same izkušnje od kolega vem )

Saj pravim ... grdo se je brez izpita pelat, ker te je vsega strah, kar končno LAHKO pripelje tudi do prometne nesreče.

Če bi biu dost star, če bi imeu denar za izpit in če bi dobil motor, ki si ga želim in ga lahko s tem izpitom peljem bi rajši šel v to varianto. Jebeš teh 300€, na koncu lahko pomenijo življenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bi te rad podpiral v tej smeri. Bom ti pa dal nekaj destev za izračunat, če se splača:

+

odvisno od tega kje živiš, je relativno majhna možnost, da te policaji ujamejo. Z malo premišljenosti policajev sploh neboš srečal, če pa jih že boš imaš na razpolago miljon načinov, kako se izogneš ustavljanju, beg včasih ni najboljša rešitev.

Motor nerabi bit popolnoma tehnično izpraven ( merim na malenkosti, ki ne vplivajo na kvaliteto oz. varnost vožnje )

ceneje boš čez prišel ( pogojno, če te ne ujamejo )

V kakšnem večjem mestu ali na kakšnem podeželju to nebi smel bit neki problem

-

če živiš v kraju, kjer je veliko policajev ( Bela krajina, nasplošno območje šengena ) boš imel policaje nonstop za vratom. Vsaka majnhna pizdarija z motorjem, tudi če si ti ta čas na morju pa bojo že trkal na vaša vrata.

Vožnja ni niti najmanj primerljiva vožnji z izpitom. Na koncu pokasiraš še žiučni zlom, ker se vsakega pofukanega belega avta ustrašš xD

250€ ni majhna vsota :) 3×250€ je pa že ena taka povprečna plača

v primeru, da narediš prometno nesrečo si najebau. V primeru, da si udeleženec, vendar nisi krive v prometni nesreči boš pa 250€ spet plačal, vendar bi ti zavarovalnica morala krit popravilo ( vsaj tako iz ene same izkušnje od kolega vem )

Saj pravim ... grdo se je brez izpita pelat, ker te je vsega strah, kar končno LAHKO pripelje tudi do prometne nesreče.

Če bi biu dost star, če bi imeu denar za izpit in če bi dobil motor, ki si ga želim in ga lahko s tem izpitom peljem bi rajši šel v to varianto. Jebeš teh 300€, na koncu lahko pomenijo življenje.

Vem da se je brez izpita zelo tvegano vozit sam kaj ti drugega preostane če bom na koncu mogu spet dat 1000 eur za izpit pa se bom spet jebal z avtošolo pa s tem sranjem. Jao da bi meu dost keša takoj spizdim iz te gnile slovenije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bi te rad podpiral v tej smeri. Bom ti pa dal nekaj destev za izračunat, če se splača:

+

odvisno od tega kje živiš, je relativno majhna možnost, da te policaji ujamejo. Z malo premišljenosti policajev sploh neboš srečal, če pa jih že boš imaš na razpolago miljon načinov, kako se izogneš ustavljanju, beg včasih ni najboljša rešitev.

Motor nerabi bit popolnoma tehnično izpraven ( merim na malenkosti, ki ne vplivajo na kvaliteto oz. varnost vožnje )

ceneje boš čez prišel ( pogojno, če te ne ujamejo )

V kakšnem večjem mestu ali na kakšnem podeželju to nebi smel bit neki problem

-

če živiš v kraju, kjer je veliko policajev ( Bela krajina, nasplošno območje šengena ) boš imel policaje nonstop za vratom. Vsaka majnhna pizdarija z motorjem, tudi če si ti ta čas na morju pa bojo že trkal na vaša vrata.

Vožnja ni niti najmanj primerljiva vožnji z izpitom. Na koncu pokasiraš še žiučni zlom, ker se vsakega pofukanega belega avta ustrašš xD

250€ ni majhna vsota :) 3×250€ je pa že ena taka povprečna plača

v primeru, da narediš prometno nesrečo si najebau. V primeru, da si udeleženec, vendar nisi krive v prometni nesreči boš pa 250€ spet plačal, vendar bi ti zavarovalnica morala krit popravilo ( vsaj tako iz ene same izkušnje od kolega vem )

Saj pravim ... grdo se je brez izpita pelat, ker te je vsega strah, kar končno LAHKO pripelje tudi do prometne nesreče.

Če bi biu dost star, če bi imeu denar za izpit in če bi dobil motor, ki si ga želim in ga lahko s tem izpitom peljem bi rajši šel v to varianto. Jebeš teh 300€, na koncu lahko pomenijo življenje.

ČE te trikrat dobijo ti vzamejo še motor :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In od kdaj dobiš denar od kaska, če ti nekaj na motorju crkne. Sepravi bi vsi dali kasko zavarovat 2 takne rakete in ko ribne bo tak zavarovalnica plačal.Pa ko gume obnucaš bo ti tudi zavarovalnica plačala. Sanjaj malo.

avspuh je ubistvu potolčen pa obdrgnjen tako da imam pravico popravila izpuha, če se pa ne da pa zamenjava celega

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

avspuh je ubistvu potolčen pa obdrgnjen tako da imam pravico popravila izpuha, če se pa ne da pa zamenjava celega

Pa veš da moreš plačat določene % da lahko sploh koristiš kasko. Če pa že maš celega počohanega. Zakaj ga pa nisi zamenjal ko so ti popravli vse druge poškodbe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa veš da moreš plačat določene % da lahko sploh koristiš kasko. Če pa že maš celega počohanega. Zakaj ga pa nisi zamenjal ko so ti popravli vse druge poškodbe.

sm jst že na 200% pr zavarovalnici tk da mi je čisto vseeno s temi procenti. Na večje nemorem več iti. Avspuh sem pa par dni kasneje še bolj zbutal ampak nisem šel na zavarovalnico ker imam eno cenejšo izvedbo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

preden razbijete parlament, in greste na cesto brez izpita, si še enkrat preberte kaj piše, za voznike začetnike. Tko da če že maste A1 kategorijo in greste delat za A2 mislim da vam ne bo potrebno tega opravljat. Voznik začetnik si pa dve leti ali do dopolnjenega 21 leta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

preden razbijete parlament, in greste na cesto brez izpita, si še enkrat preberte kaj piše, za voznike začetnike. Tko da če že maste A1 kategorijo in greste delat za A2 mislim da vam ne bo potrebno tega opravljat. Voznik začetnik si pa dve leti ali do dopolnjenega 21 leta.

Nima veze, vsak izgovor je dobr...joke.

Drgač, sem pa tudi sam v tej smeri premišljeval, tko da se strinjam s tabo. Edino kar me moti je pa izpit za avto, ker bom v tem primeru padu v nov zakon...:BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

preden razbijete parlament, in greste na cesto brez izpita, si še enkrat preberte kaj piše, za voznike začetnike. Tko da če že maste A1 kategorijo in greste delat za A2 mislim da vam ne bo potrebno tega opravljat. Voznik začetnik si pa dve leti ali do dopolnjenega 21 leta.

Voznik začetnik si do 21 leta oz če delaš izpit po 21 letu si voznik začetnik 2 leti. se prau če pr 15, 16, 17, 18, 19 letih narediš izpit si začetnik do 21 leta. če pr 20 letih si začetnik do 22 leta, če pr 30 letih si voznik začetnik do 32 leta. Kukr jst vem je to tako

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Voznik začetnik si do 21 leta oz če delaš izpit po 21 letu si voznik začetnik 2 leti. se prau če pr 15, 16, 17, 18, 19 letih narediš izpit si začetnik do 21 leta. če pr 20 letih si začetnik do 22 leta, če pr 30 letih si voznik začetnik do 32 leta. Kukr jst vem je to tako

ja sej kaj je pa v tistem postu ki si ga citiral pisalo.

dve leti oz. do dopolnjenega 21 leta

Popravljeno . Popravil yourfriend11
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja sej kaj je pa v tistem postu ki si ga citiral pisalo.

dve leti oz. do dopolnjenega 21 leta

Tam piše ALI, kar pomen popolnoma spremeni. Ali eno ali drugo. Pri tvojem pa je eno IN drugo ( recimo )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam en problem in sicer delam izpit za A1 in vozim sachs madass 125 , inštruktor mi je dal listek z podatki ( največja dovoljena masa, kg,... ) in ta listek sem izgubil, zdaj pa na netu ne najdem teh podatkov o tem motorju in bi prosil če mi lahko pomagate saj imam čez nekaj dni že izpit laugh.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem tudi vozil tega in sem si nekaj podatkov zapomnil.

Teža motorja : 100kg

Največja dovoljena masa motorja : 300kg(se pravi lahko se peljeta 2 potnika in vsak lahko ima 100kg)

Agregat : zračno hlajen, 1 valj(cilinder), 4 takten, 124ccm3

Zavore : spredaj enojen disk, zadaj enojen disk

Pred vožnjo moramo preveriti

-Luči(če vse svetijo,ŠTOP luč če dela itd)

-Zavore(vsedemo se na motor in ga malo potisnemo in stisnemo zavoro, tako vidimo če delajo zavore..potem pogledamo zavorne ploščice, debelino diska in če je disk kje poškodovan),nivo zavorne tekočine.

-Pnevmatike(ustrezen tlak v pnevmatikah, profil pnevmatik(vsaj 1mm), če so pnevmatike kje poškodovane(če ima kje kakšno bulo itd)

-Zobnike in verigo(preveriti moramo verigo(da je mastna, da ni preveč zategnjena oziroma preveč odtegnjena), zobnike(če so vsi zobeki na zobniku)

To je na kratko, kolikor se spomnem...če pa te še kaj zanima pa nisem omenil pa vprašaj.

Popravljeno . Popravil ShAArK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Voznik začetnik si do 21 leta oz če delaš izpit po 21 letu si voznik začetnik 2 leti. se prau če pr 15, 16, 17, 18, 19 letih narediš izpit si začetnik do 21 leta. če pr 20 letih si začetnik do 22 leta, če pr 30 letih si voznik začetnik do 32 leta. Kukr jst vem je to tako

Dej si še enkrat moj post preberi in ga fajn preštudiraj.... Drgač je pa tko, jaz sem za avto naredu pri 18 in sem biu voznik začetnik do 21, letos pri 22-ih letih sem naredu za A2 in nisem voznik začetnik... tko daa če že maste eno kategorijo in ste bli vozniki začetniki, pomoje niste več, no vsaj pri meni je blo tko :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!