Skoči na vsebino

125-ke, javite se!


Tetsuya

Priporočene objave

Polovico vsakega. Po potrebi oz pri 0 in manj pa kr celega.

Namen je da se mashina lahko segreje na delovno temperaturo in jo drži.

al daš pa peno čez tut pomaga ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kup duct tape pa tko skup zlimej da bo pol fajn dol šlo pa je :D sam polovico  je čist dost, vsaj po mojih izkušnjah :)

Ok, sej dej so še zadni trenutki pol gre pa motor na zimsko spanje :) Revež

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok tnx k si povedu. Bo treba jutr razkopat da vidm kej pušča da nebo pršlo do nepotrebnih okvar

Nalij novo, pa boš šeenkrat vidu a spuša a ne. Glej da naliješ hladilno, ker maže še določene stvari. voda je le za prvo silo.

Baje je nek ventil na mašini, da zarad prevelga tlaka hladilna spusti vn. Tko da vrjetno je isti vzrok, kot pri meni...

Nalij novo, pa boš vidu a spušča a ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hladilna tekočina tudi odvaja statično elektriko iz mašine, ker ma noter neke ione al neki tazga, zato jo je tud dobr na usake 2 let zamnjat.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nalij novo, pa boš šeenkrat vidu a spuša a ne. Glej da naliješ hladilno, ker maže še določene stvari. voda je le za prvo silo.

Baje je nek ventil na mašini, da zarad prevelga tlaka hladilna spusti vn. Tko da vrjetno je isti vzrok, kot pri meni...

Nalij novo, pa boš vidu a spušča a ne.

Sm že doliv in je nekje kapljalo. Morm kupt drugo ker je nimam več pa bom snel plastike dol tk da vidm kje je vzrok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sm že doliv in je nekje kapljalo. Morm kupt drugo ker je nimam več pa bom snel plastike dol tk da vidm kje je vzrok

sj lahk not vlijes tud navadno vodo..hladilno tekočino-antifriz pa rabs met čez zimo..da ti ne zmrzne voda not in s tem bi ti poskodavla masino.. drgač pa sm tud jst meu take probleme..parkeram motor..pridm čez 10-15min in vidm pod motorjem neka mjhna lužica..drgac se nism tok niti oziru na to :D sm mislu..ah mal je spustil..vrjetn preveč vode v hladilniku :D pol pa k sm sov dam..po avtocesti na pouno..grem dol s avtoceste na zaviralni..pol se pa ustavm na semaforju k je bla rdeca :D in sm glih pogledu na stevc..kr cist temperatura zrasla -_- potem sam do najblizje trgovine..kupu 1.5l vode..in doklr sm prsu dam sm se rabu ene 2-3x zaustavt..k mi je vedno zmankal vode in sm naliu pol to vodo..da sm lahk prsu do doma :D k sm prsu dam..pa sm vidu da mi killer-hladilnik spusca .) pod unimi režami se je nabrala voda in kapljala.. tko da sm pol drug dan razstavu motor..da sm lahk prsu do kilerja..ga dv dol..sou sprobat pod pipo da vidm kje spusca..in so mi ble poskodavane tiste reže in ćez te reže je uhajala voda vn .) kiler sm pol odnesu do enga mojstra v brezovici..k ga ni mogu zrihtat..k je biu prevec poskodovan :D tko da na konc sm ceu kiler rabu kupt pa zamenjat :) te reže se pa sfukajo k prleti kksn kamnčk u te reže in jih čist obtolče, tko je blo pr men :D mogoče je tud pr teb tko ;):)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slišu sm da je pametno zdej k so nižje temperature kiler pokrivat z kartonom. A kdo od vs to prakticira ? :D

ma ne rabš kartona :D jst ga tud nism rabu :D edin nared mešanco 50% vode 50% antifriza..če se bojiš da ti voda nbo zmrznla v tej zimi :D:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sm že doliv in je nekje kapljalo. Morm kupt drugo ker je nimam več pa bom snel plastike dol tk da vidm kje je vzrok

sej je men en trenutk tut še kaplala vn iz motorja...sej boš vidu, en tak "ventil" bo z objemko narjen pa šrauf, unga našponej, pa bo pomoje to to ;)

Pa ne posluš drugih pa se vozt sam z vodo, ker pomoje mi ni serviser reku da se ni zdrav z vodo vozt okol pr temu motorju - pr ostalih nevem. ( pa niso ble nizke temperature, da bi voda zmrzavala).....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eh če avto dela sam na vodo...sm jih u dosti natanku vodo poleti oz. zelo švoh mešanca antifriza pa je use štimalo :)

Grem gledat starejšo XJ6 zračno/oljno hlajenje :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej je men en trenutk tut še kaplala vn iz motorja...sej boš vidu, en tak "ventil" bo z objemko narjen pa šrauf, unga našponej, pa bo pomoje to to ;)

Pa ne posluš drugih pa se vozt sam z vodo, ker pomoje mi ni serviser reku da se ni zdrav z vodo vozt okol pr temu motorju - pr ostalih nevem. ( pa niso ble nizke temperature, da bi voda zmrzavala).....

aha bom tud to probu. Morm it dans kupt hladilno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kupte zračno hlajene mopede :D

Js grem ju3 pogledat Yamaho Xj6n :)

samo to kaj ma hyosung oljno-zračno pa še je res najbolše :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Olje kroži skozi hladilnik na isti princip kot vodno hlajenje in se vrača v mašino "ohlajeno" in s tem hladi komplet mašino :)

zdej sm napisu neki na hitru...ko bom meu cajt napišem podrobneje pa točne vrste hlajenja :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A to oljno hlajenje sploh je za kaj? Kako se hladi lahko z oljom, ni mi jasno? Ve kdo natančno res me zabima tnx

Seveda pomaga, to je samo še plus. Pač olje prevaja toploto, to pošlješ na oljni kiler in potem se zračno odvaja vročino, tako se hladi komplet motor, tudi menjalnik in vsa notranjost. Če nebi imel tega bi se pa komplet motor hladil samo preko reber na cilindru. Sej maš husota, probaj kako je vroč ta oljni hladilnik, ko je motor na delovni temperaturi, težko ga boš držal, torej očitno deluje :)

Eh, me je že robyy prehitu :)

Popravljeno . Popravil Dejan99x
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Olje kroži skozi hladilnik na isti princip kot vodno hlajenje in se vrača v mašino "ohlajeno" in s tem hladi komplet mašino :)

zdej sm napisu neki na hitru...ko bom meu cajt napišem podrobneje pa točne vrste hlajenja :)

rajš prlep eno slikco nove lubice :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!