Skoči na vsebino

125-ke, javite se!


Tetsuya

Priporočene objave

Pa ne se smejt kaku mam razmetanu k prenavlmo :P

stegne pa ga tale kavni mlinčk :) mi je ušeč k vleče že pr nizkih obratih :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eno pripombo mam...piše se KM in ne HP, PS in še kej druzga.

Uradno bi se moglo pisat Kw ker je to uradna enota za moč :)

drgač pa ma tm ene 65 KM se mi zdi :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pridem v kratkem pogledat tvojo novo pridobitev :worship: . Bova šla na :kava: ali :alko: in kakšno dorekla :grim . Na žalost se bom pripeljal z avtom, da odpeljem tisto kramo, hehe.

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eno pripombo mam...piše se KM in ne HP, PS in še kej druzga.

Uradno bi se moglo pisat Kw ker je to uradna enota za moč :)

drgač pa ma tm ene 65 KM se mi zdi :)

Kokr ke? :)

KM - Konjskih moči?

HP - Horse power?

PS - Pogonskih sil? :)

Važno je da vsi vemo zakaj se gre :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS = Pferdestärke (D) aka konjska moč :OK: Vsaka nacija ma svoje kratice :)

Ne vem pa kje so dobil prevajalce npr. na Discovery-ju, ki prevajajo BHP ( brake horsepower) kot zavorna konjska moč :slap: Sm 90% sa je prevajalka ženska :)

PS: A bo kdo prodajal kakšno Yzf r-125 bele barve v začetku drugega leta :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

discovery ima zelo dobre prevajalce :)

citirano z wikipedie:

Nominal is derived from the size of the engine and the piston speed and is only accurate at a pressure of 48 kPa (7 psi).[13]

Indicated or gross horsepower (theoretical capability of the engine) [ PLAN/ 33000]

minus frictional losses within the engine (bearing drag, rod and crankshaft windage losses, oil film drag, etc.), equals

Brake / net / crankshaft horsepower (power delivered directly to and measured at the engine's crankshaft)

minus frictional losses in the transmission (bearings, gears, oil drag, windage, etc.), equals

Shaft horsepower (power delivered to and measured at the output shaft of the transmission, when present in the system)

minus frictional losses in the universal joint/s, differential, wheel bearings, tire and chain, (if present), equals

Effective, True (thp) or commonly referred to as wheel horsepower (whp)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha ok BHP po tej definiciji pomeni; moč proizvedena in merjena na gredi, minus izgube zaradi trenja v menjalniku ipd. Js bi to prevedel kot moč na (zadnjem) kolesu :) Najbolj me je zmotlo to, da je prevod izveden piši kao što govoriš, sepravi brake prevedeno kot zavora :) , ki pa v tej zvezi nima logike.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne, tisto sem narobe označil, če odšteješ še trenja v menjalniku dobiš moč na gredi pogonskega (prednjega) zobnika, ko pa odšteješ še trenja v kardanu/ketni/jermenu, kolesnih ležajih, gumi pa dobiš WHP (wheel horse power)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eh če avto dela sam na vodo...sm jih u dosti natanku vodo poleti oz. zelo švoh mešanca antifriza pa je use štimalo :)

Grem gledat starejšo XJ6 zračno/oljno hlajenje :P

ajaa..sm mislu da greš to tanovo gledt :D sj vidš da je tud yamaha napredovala..s zračnega na vodno hlajenje..tko da bi tud ti rabu :OK::P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pismo ti se že šu na večjo kubikažo, jst pa še kr čakam na naslednjega lastnika. Eh sej bo :D.

Drgač fantje se še furate? Ni mal mraz? Zadnjič sem spet slišal (prvo slišal pol vidu) yourfrienda11 in sicer ko je šel čez tunel pod Lj. gradom...fak model :music4: , kaj ti modri kej težijo?

RRyDeRR v pon. sem imel glavno za avto :D.

Popravljeno . Popravil macak333
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pismo ti se že šu na večjo kubikažo, jst pa še kr čakam na naslednjega lastnika. Eh sej bo :D.

Drgač fantje se še furate? Ni mal mraz? Zadnjič sem spet slišal (prvo slišal pol vidu) yourfrienda11 in sicer ko je šel čez tunel pod Lj. gradom...fak model :music4: , kaj ti modri kej težijo?

RRyDeRR v pon. sem imel glavno za avto :D.

se še furamo sm iz kroso glih dons sm šou mau na progo pogledat :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pismo ti se že šu na večjo kubikažo, jst pa še kr čakam na naslednjega lastnika. Eh sej bo :D.

Drgač fantje se še furate? Ni mal mraz? Zadnjič sem spet slišal (prvo slišal pol vidu) yourfrienda11 in sicer ko je šel čez tunel pod Lj. gradom...fak model :music4: , kaj ti modri kej težijo?

RRyDeRR v pon. sem imel glavno za avto :D.

Daj posnami malo ta zvok, ko ga vsi tak hvalite.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ropota k prasica pa mal prevec poka :D

Lih dons sem ga spet slišu pri RTVju. Lih tko ropota, ko bi se fural brez auspuha. Pol pa meni nekateri govorijo, da mi ropota. Če bi tega slišal bi blo šele hudo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni kreten, ampak radoveden ;).

ahahahahahahahaha mas prou sam se zmer je bedak ( usak clouk k ma saj mal IQ pa ve da to BOLI) :blink: :blink: :blink:

Popravljeno . Popravil Pupi13
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ahahahahahahahaha mas prou sam se zmer je bedak ( usak clouk k ma saj mal IQ pa ve da to BOLI) :blink: :blink: :blink:

Mah to sploh ni moški, ta prav svoje čuva za kej pametnejšega. Konkretni primer: :pos::D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!