Skoči na vsebino

125-ke, javite se!


Tetsuya

Priporočene objave

Prosim imejte me za d.ebila, ampak jaz verige ne morem spraviti ven, če še tako vlečem narazen  :grrr

 

(na obeh slikah je sredinski člen glavni)

22032013234.jpg

22032013235.jpg

Jst sm na rs-i samo inbus ključ vzel, obrnil verigo oz. povezovalni člen, da je lih na zadnjem zobniku, vzel majeh inbus in s kladivom udaru po temu "čepu". Sam jst sm takrat menju zobnike in verigo pa se nism sekiru, da bom poškodoval kej zobnika. No kakorkoli že, vse je lepo prišlo ven, če ti pa ta ideja ni všeč pa lahka še vedno kupiš orodje in ga dobiš ven.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gledam tudi neke videe, pa vidim, da se vedno pač veriga potem uniči. Moj namen ni bil zamenjati verige ali zobnika, samo, da bi jo dal dol in jo temeljito očistil, mogoče celo kam potopil in potem nazaj gor. Sošolec je to nekaj govoril, pa sem si rekel, zakaj pa ne bi tudi jaz, s tem, da je rekel, da je dal isto verigo nazaj gor.

Seveda sem sedaj izpadel totalen bedak, ampak res še nisem nikoli imel opravka s takimi stvarmi, na peciklu pa tudi nisem nikoli mazal ali čistil.  :headbang:  :wallbash:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gledam tudi neke videe, pa vidim, da se vedno pač veriga potem uniči. Moj namen ni bil zamenjati verige ali zobnika, samo, da bi jo dal dol in jo temeljito očistil, mogoče celo kam potopil in potem nazaj gor. Sošolec je to nekaj govoril, pa sem si rekel, zakaj pa ne bi tudi jaz, s tem, da je rekel, da je dal isto verigo nazaj gor.

Seveda sem sedaj izpadel totalen bedak, ampak res še nisem nikoli imel opravka s takimi stvarmi, na peciklu pa tudi nisem nikoli mazal ali čistil.  :headbang:  :wallbash:

Zakaj bi hotel spucat ketno? :D Ne razumem potrebe po tem. Očistit se jo da tut tko pa tudi meni to ne izgleda vmazano.

 Sicer pa...varianta je, da snameš dol kolo. Ni komplicirano, verjemi. Komplicirano je sam potem nazaj gor nataknt haha ampak o tem pozneje :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hočem jo spucati zato, ker najbrž še ni bila nikoli spucana in je res zamaščena, smeti so gor..., posledično je tudi vse drugo zapacano. Če ne druge, ga bom pa k mehaniku pelo, da jo spuca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si dobil tisto sponko dol potem pomoje res ne bi smelo bit več problema. Raven šravfnciger (:P) dj not med to ploščico in zglob pa mal 'pajsn' ven. Bo že šel dol.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hočem jo spucati zato, ker najbrž še ni bila nikoli spucana in je res zamaščena, smeti so gor..., posledično je tudi vse drugo zapacano. Če ne druge, ga bom pa k mehaniku pelo, da jo spuca.

Glej lepo od začetka:

1. odpni tisko sponko

2. daj ta zglob (to kar si slikal) narazen, ponavadi gre lahko z roko tako da porineš ta 2 jezička pravokotno na ketno

3. ne vozi to k mehaniku ker boš izpadel še večji bedak kot se ti zdi da si sedaj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2. daj ta zglob (to kar si slikal) narazen, ponavadi gre lahko z roko tako da porineš ta 2 jezička pravokotno na ketno

3. ne vozi to k mehaniku ker boš izpadel še večji bedak kot se ti zdi da si sedaj

2. Problem je v tem, da imata ta dva jezička na vsaki strani še malo zabito ali kako bi to povedal, pač, da ne gre čez luknjo

3. Mislil sem, da mi on lepo spuca z namesnkim čistilcem, ker se mi ne da spet 20€ metat še za to, je že kar nekaj šlo to zimo za motor

 

Bom probal še jutri, če bo kaj šlo.

 

Drugače pa hvala za odgovore.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2. Problem je v tem, da imata ta dva jezička na vsaki strani še malo zabito ali kako bi to povedal, pač, da ne gre čez luknjo

3. Mislil sem, da mi on lepo spuca z namesnkim čistilcem, ker se mi ne da spet 20€ metat še za to, je že kar nekaj šlo to zimo za motor

 

Bom probal še jutri, če bo kaj šlo.

 

Drugače pa hvala za odgovore.

Tako ali tako pa nekateri menijo, da se ketne naj nebi čistilo, ker nikoli ne moreš sprati vse umazanije (sploh tiste ki se nabere notri v členih) in to naj bi škodilo ketni, ker naj bi se zaradi delne umazanije na nekaterih delih obrabljala bolj na nekaterih pa manj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.motosvet.com/tabla/topic/37615-16-vseslovenski-blagoslov-motorjev-1april-2013-mirna-pe%C4%8D/

 

 

"1.4.2013 se bo v Mirni Peči na Dolenjskem odvijal 16. tradicionalni vseslovenski blagoslov motorjev, motoristk in motoristov.

 

Ob 10:00 uri sveta maša

Ob 11:00 uri blagoslov motorjev

 

Po blagoslovu bo pa na sporedu zabavni program.

 

 

Upajmo na dobro vreme in se vidmo  :)"

 

Če želi kdo it, v soboto ob 9h se dobimo na Dolgem mostu (lj.), pa gremo skupaj proti Mirni Peči...upajmo sam, da ns vreme ne bo zaj**al, glede na to kakšno je zdej je vse mogoče...  Drugač smo trije zaenkrat, je pa dodatna družba vedno zaželjena, če je komu dolgi most na poti, se nam komot pridruži. :)

 

p.s. Pa glede na to, da so se "težki" motoristi v tisti temi  mal kregal okol tega, da se s tem reklamira RKC na tem forumu itd., moj namen to ni, jst osebno grem tja zarad dogodka in družbe, tisto žegnanje vsaj men ne pomen prou dost...sam tok, če bi koga tudi tukaj slučajno to zmotilo... 

Popravljeno . Popravil JureZ
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se vidmo  :) kar se pa tiče vreme pa ga enostavno  :pos: . Že dvakrat začev sezono pa potem sneg pride...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pridem samo v primeru 12°C+, pa ob dokaj čistih cestah.

Če ne se pa naj svet jebe. Itak pa še nisem skočo na motor letos, tak, da ni neke panike :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pridem samo v primeru 12°C+, pa ob dokaj čistih cestah.

Če ne se pa naj svet jebe. Itak pa še nisem skočo na motor letos, tak, da ni neke panike :closedeyes:

Pa boš ketno zrihtu do takrat :P...joke :).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se vidmo  :) kar se pa tiče vreme pa ga enostavno  :pos: . Že dvakrat začev sezono pa potem sneg pride...

Z Varaderotom greš lahko tut če je 10 metrov snega. Sam ogrevane ročke pa dolge gate pa žebljičke na kolesa daš. :) Vse ostalo je že luksuz hahah

Se vidimo, vendar zgolj z avotomobilom, ker Mito še ni uštiman, foter svojega ne pusti, s skuterjem se mi pa tut ne gre. Bom se pa ziher obleku v vso opremo pa bil največji jebač tam haha :D

Jo mačak isti kombinezon mam koti :) Malo mi je prekratek -_-

Popravljeno . Popravil budacki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pridem samo v primeru 12°C+, pa ob dokaj čistih cestah.

Če ne se pa naj svet jebe. Itak pa še nisem skočo na motor letos, tak, da ni neke panike :closedeyes:

glej da prideš sej ne bo tak hudo  :kva2: , oštja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

že sam varadero je luksuz to kar ponuja je, hm ne dobim lih besede za napisat :=) se sam vsedeš vpališ pa greš. Z enim tankom čez 400km nardiš, pa brez bolečin... pustmo to. Glejte da pridete ste meli čez zimo dovolj cajta za filozofirat... Še sreča da na primorskem nimamo takih težav s snegom

PRIMORSKA  :hooray:  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z Varaderotom greš lahko tut če je 10 metrov snega. Sam ogrevane ročke pa dolge gate pa žebljičke na kolesa daš. :) Vse ostalo je že luksuz hahah

Se vidimo, vendar zgolj z avotomobilom, ker Mito še ni uštiman, foter svojega ne pusti, s skuterjem se mi pa tut ne gre. Bom se pa ziher obleku v vso opremo pa bil največji jebač tam haha :D

Jo mačak isti kombinezon mam koti :) Malo mi je prekratek -_-

Heh zakon :D. Kje si ga vzel? Sicer je pa tut meni kombl prekratek, ampak ko tok dnarja vržeš v to se ga pol kar privadiš :).

S kolegi smo se menili, da bi šli (v Mirno peč), sam če bo dež jst raj ostanem doma, če ne pa se vidimo :OK:.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa boš ketno zrihtu do takrat :P...joke :).

:D :D :D

 

Še zdej se nisem spravo delat, ker se mi enostavno ne da :P

 

Kras: Če deža ne bo, pa bo vsaj 10+, pridem :)

Popravljeno . Popravil whiteghost
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah, +10 zjutri verjetn ne bo, čez dan pa mogoče...pa sej že potrpiš tisti čas, se pač mal bl oblečeš...  :)

Dež je pa mal večji problem, ker če pada se res ni lih užitek vozt, sej če bo deževal drugač tut jst ne bom šou...sam zaenkrat še kr uredu kaže, upajmo da bojo napovedi držale... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Heh zakon :D. Kje si ga vzel? Sicer je pa tut meni kombl prekratek, ampak ko tok dnarja vržeš v to se ga pol kar privadiš :).

S kolegi smo se menili, da bi šli (v Mirno peč), sam če bo dež jst raj ostanem doma, če ne pa se vidimo :OK:.

Pejt s temi 125karji, se dobite na dolgem mostu in gasa. :) Sicer boš ti šaltat sam prvo pa drugo, sam ni panike, itq je premrzlo za priganjanje :)

www.avto.net/oprema <---- točno tle sme ga kupil :D

Jst ga bom pa kr prodal po mojem, ker mi je res malček prekratek in mi piha v škornj ^^

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pejt s temi 125karji, se dobite na dolgem mostu in gasa. :) Sicer boš ti šaltat sam prvo pa drugo, sam ni panike, itq je premrzlo za priganjanje :)

www.(Zbrisano! Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.)/oprema <---- točno tle sme ga kupil :D

Jst ga bom pa kr prodal po mojem, ker mi je res malček prekratek in mi piha v škornj ^^

Dej dej dobr veš, da to nikol ne drži :).

Ja jst sm svojga obdržal, napaka z moje strani, vendar sem danes čist zadovoljen z njim. Drgač pa raje prodaj pa drugega kupi, ker če bo še kej snega padlo, se nam začetek sezone obeta enkrat julija, tak da cajta maš :D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!