Skoči na vsebino

Malaguti madison 150 ali Piaggio X9 Amalfi 180/250


alex64

Priporočene objave

Sem nov na tem forumu in opravičujem se vam za pomote. Že kakšen dober mesec si ogledujem velike scooterje in na netu sem zasledil vaš forum, že cel mesec si ga ogledujemin prebiram in ob branju vaših čankov se tudi odločil, da si ga bom kupil seveda rabljenega max do 1900€. Ne morem se in ne mrem se odločiti kljub branju vaših člankov kateri je primernejši za povprečnega voznika vožnja v dveh in relacije do 350 kilometrov v eno smer. Nekateri so pisali, da je 150 kubični prešvoh za prhitevanje in za vožnjo v dveh. Na kaj moram paziti pri nakupu starega maxi-scooterja (madison ali x9). Prosim vas lepo za zadnjo pomoč. Če pa še kdo prodaja navedena dva motorja, ki nista še na avtonetu bi prosil za ponudbe (do 1900€MAX)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz lastnih izkušenj Ti lahko povem da maxi s 150ccm za prehitevanje vozil ki peljejo hitreje kot cca 85km/h ni več ravno najboljši (rabiš dolgoooo ravnino).

Vsekakor je primernejši 250ccm sploh če bosta na motorju kdaj dva.

Paziti moraš na izgled motorja, poškodbe. Preveri kako je bilo s servisi, pri speljevanju ne sme biti cukanja ali "tresljajev".

Če boš kupoval X9 se obrni na Jetmna ti bo povedal kaj več.

Drugače pa imaš še Yamaho Majesty 250 ter v TC Motoshopu imajo sedaj neke nove maxi-je s 250ccm verjetno s kitajske, ampak imajo garancijo.

Tomozuki prodaja svojega Kymcota B&W in kolikor vem je zadovoljen, pa še brez skrbi si lahko pri nakupu ker ga je imel "samo" on.

Popravljeno . Popravil skuterist
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi ti predlagal, da kupiš čim močnejši skuter za ta denar. Torej, če kje dobiš 250cc, bo kar vredu. Jaz ti svojega za tak denar sicer ne bi prodal. Prvo kar je pri nakupu, poglej če ima servisno knjigo, ki pa tudi ni zagotovilo, da so bili servisi opravljeni. Poglej, če je kje podrsan, tudi iz spodnje strani in okrog izpuha. Najpogostejši izgovor zakaj je skuter podrsan je, da mu je padel v garaži ali ga je pa podrsal ob garažna vrata. To seveda ponavadi ni res. Preveri, če delujejo vsi merilniki, poglej zavorne ploščice, ali je bil menjan jermen, ležaji v kolesih, dobiti moraš oba ključa (primarni + rezerva).

Poizkusi se dogovoriti za testno vožnjo. Iz lastnih izkušenj ti povem, da preveri nivo hladilne tekočine in motornega olja. Pri X9 pred letnikom 2004, torej 2000-2003 je bil problem slabega tesnenja armaturne plošče, notri je prišla voda, ampak te težave so bile verjetno opravljene še pod garancijo. Zadnja guma se pri teh skuterjih menja nekje na 10.000 do 15.000 km. Skuter z vsaj 20.000 prevoženemi km je še povsem vredu. TAkrat nekje se po servisnih kjigah menja pogonski jermen (cca 100€), ostalih dražjih zamenjav v naslenjih cca 20.000km še ni. Če je seveda bil skuter redno vzdrževan; se pravi vsaj enkrat letno ali na cca 6.000km, če jih je lastnik delal več v eni sezoni.

Za tvoje potrebe kot si jih napisal, ti resno priporočam čim močnejši agregat. Predvsem je problem, kadar imaš na zadnjem sedežu sopotnika in še prtljago. Takrat tudi 250cc ni ravno dovolj. Ker boš kupil star skuter, tudi na ceni ne boš zgubil, zato se ne sekiraj preveč, če ti kupljen skuter ne bo ustrezal. Ga boš pač prodal naprej za skoraj enak denar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem nov na tem forumu in opravičujem se vam za pomote. Že kakšen dober mesec si ogledujem velike scooterje in na netu sem zasledil vaš forum, že cel mesec si ga ogledujemin prebiram in ob branju vaših čankov se tudi odločil, da si ga bom kupil seveda rabljenega max do 1900€. Ne morem se in ne mrem se odločiti kljub branju vaših člankov kateri je primernejši za povprečnega voznika vožnja v dveh in relacije do 350 kilometrov v eno smer. Nekateri so pisali, da je 150 kubični prešvoh za prhitevanje in za vožnjo v dveh. Na kaj moram paziti pri nakupu starega maxi-scooterja (madison ali x9). Prosim vas lepo za zadnjo pomoč. Če pa še kdo prodaja navedena dva motorja, ki nista še na avtonetu bi prosil za ponudbe (do 1900€MAX)

sam imam yiyinga 150 ccm in ti lahko mirno rečem, da za dva na 350 km dolgo pot to ni. razen če imaš časa na pretek. končna hitrost z dvema po števcu 90 km/h, realna verjetno 80 km/h. zdaj si pa predstavljaj kako nizka je potem šele povprečna, ko je treba pred ovinki zmanjšat in potem kar lep čas nabirat hitrost. prehitevala sva že, ampak vozila, ki so vozila tam 60 ali 70 km/h.

če imaš čas, pa se lahko komot odpraviš tudi na tako dolgo pot v dvoje. ampak za moj okus 150 ccm zverinice niso narejene za to.

aja, da ne bo kakšne pomote: kar se samega skuterja tiče, nimam nekih pripomb nad njim - za ta denar, ki sem ga dal, sem dobil ogromno veselja in užitka. ampak sem naprej vedel kaj iščem in zakaj (zaenkrat) ne kupujem večjega.

pa javi kaj boš na koncu nabavil!

lp, matic

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zahvaljujem se vam za hitre odgovore, na tem forumu ste res pravi motoristi :OK: .

skuterist hvala za navedbo in alternativne maxi-je ampak odločil se bom za MADISONA ali X9. Sej bi kupil tudi kaj močnejšega in novejšega ampak na žalost mi finance dovolijo do določene vsote. jetman hvala za podroben opis. Motorja pa ne bi rad takoj prodajal, kajti rajši uživam v vožnji kot pa da se ubadam s preprodajo.Matic7 MADISON ali X9 gredo pa malo več kot 90km/h. Torej je hitrost, ki jo zagotavljata X9 ali MADISON zadovoljiva.

Velik pa sem okoli 190cm kateri bi bil prostornejši za moje dolge "krake" :D . Kako se vam pa zdijo tisti maxi-ji na netu pod rubriko scooterji od 125ccm ranga od 400.000 starih sit do 470.000 sit, X9 in MADISON . Kajti bojim se. da se bom opekel. :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Matic7 MADISON ali X9 gredo pa malo več kot 90km/h. Torej je hitrost, ki jo zagotavljata X9 ali MADISON zadovoljiva.

Kar se tiče hitrosti, sta tvoji izbiri res malce hitrejši, ampak verjemi, da za dva ni ravno nekega razkošja v moči in hitrosti tudi tam. Taprave stvari se začnejo od 250 ccm dalje, to je dejstvo.

Kot sem pa že zapisal, pa sem tudi sam najprej razmislil koliko globoko sem pripravljen seči v žep in zakaj primarno bom potreboval skuter (solo vožnja v službo in nazaj ter po opravkih v mesto, kar pa tudi v dvoje ni problem sredi naselja). Tako da... če ne pričakuješ čudeža in si na realnih tleh, boš več kot zadovoljen s svojo izbiro po mojem mnenju. Vsaj sam sem, pa si tudi ne morem privoščiti kakšnih strašnih prehitevanj - je pa včasih prav zanimivo raziskati kakšno stransko potko ali pa kakšno cerkvico, dvorec, če se že znajdeš za kakšnim tovornjakom, ki pelje samo malo počasneje od tvoje idealne hitrosti in ga ne moreš prehiteti.

V osnovi je po mojem mnenju tak: nabavi, da bo veter v laseh in vozi z glavo ter predvidevaj!!! Potem pa bo vse šlo dalje samo od sebe, če/ko prerasteš ta motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pojdi pogledat tistega X9 250, ki je na avto.netu za 1.900€. Tisti, ki je za 1.400€ meni zdleda seseut, ker ni nikjer nobenih oznak in nalepk in je očitno prebarvan.

Zaradi tvoje telesne višine ti odsvetujem Kymco Grand Dink, sem videl na MAkSi delavnici kako se je možakar z balanco butal v kolena.

PS:

Preveri novo osebno sporočilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala jetman tistega za 1400€ sem tudi gledal ampak se mi zdi sumljiv, nisem pa niti dal pažnje, da nima nobenih nalepk, itd.. Se vidi kdo se spozna :D . Tistega za 1900€ tudi kar ciljam, samo ga ima nek podjetnik in še nič ni napisal, na mail pa odgovarja neka oseba in daje vedno njegovo telefonsko. Ga bo treba poklicati.Vedno bolj sem odločen za X9, MADISON ima malo konjev in ccm, pa še malo manj prostornejši izgleda za voznika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vedno bolj sem odločen za X9, MADISON ima malo konjev in ccm, pa še malo manj prostornejši izgleda za voznika.

Jaz sem pred leti dobil na testno vožnjo Madisona 250, pa sem takoj občutil, da je to premalo. Že en čas mi je premalo tudi moj X9 500 - saj zaradi hitrosti se niti ne pritožujem, bolj pogrešam pospeške, eksplozivnost... Saj ne, da bi bil nek dirkač, ampak vseeno je lepo imeti na zalogi kakšnega konja viška. Kar dostikrat se namreč zgodi, ko to rabiš. No, pa tudi užitki ob močni mašini niso zanemarljivi.

Mislim, da mi bo vse to kmalu nudil moj bodoči skuter - verjetno bo to GP 800 ali pa kaj podobnega... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Valentin, bojim se, da boš s pospeški in zalogo konjev zadovoljen šele takrat, ko boš sedel na R1 ali pa kakšnem podobnem "tapravem" stroju, kot bi rekli antiskuteristi :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Valentin, bojim se, da boš s pospeški in zalogo konjev zadovoljen šele takrat, ko boš sedel na R1 ali pa kakšnem podobnem "tapravem" stroju, kot bi rekli antiskuteristi :naughty:

Brez skrbi, Valentin že ve kaj govori. :grim

X9 500 ni njegov prvi motor, kenede Valentin .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

[attachmentid=97492][attachmentid=97493]

Brez skrbi, Valentin že ve kaj govori. :grim

X9 500 ni njegov prvi motor, kenede Valentin .)

Tako je, Matej. Moj prvi 'tazaresni' stroj je bil Suzuki GS 1000. Model, kot na sliki, le da je bil črn, imel pa je bel športni sedež ter marving izpuh 4 v 1. Takrat, davnega 1980 sem bil takorekoč atrakcija, kjerkoli sem se pojavil z njim, saj so bili težki motorji prave bele vrane... Včasih si pač zelo težko prišel do kaj takega, ker je bil uvoz dovoljen samo zdomcem, ki so se za stalno vračali v domovino. S tem, da potem 2 leti niso smeli motorja prodati.

Še danes se mi zdi lepši, kot nekateri današnji modeli... Bom malo pobrskal še za kakšno svojo slikco...

Suza mi je nudila dosti adrenalina, udobja pač ne, vendar ga tudi nisem pogrešal v tistih letih. Danes pa imam možnost z novimi modeli skuterjev združiti oboje...

post-1797-1179380527_thumb.jpg

post-1797-1179380544_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poizkusi se dogovoriti za testno vožnjo. Iz lastnih izkušenj ti povem, da preveri nivo hladilne tekočine in motornega olja. Pri X9 pred letnikom 2004, torej 2000-2003 je bil problem slabega tesnenja armaturne plošče, notri je prišla voda, ampak te težave so bile verjetno opravljene še pod garancijo. Zadnja guma se pri teh skuterjih menja nekje na 10.000 do 15.000 km. Skuter z vsaj 20.000 prevoženemi km je še povsem vredu. TAkrat nekje se po servisnih kjigah menja pogonski jermen (cca 100€), ostalih dražjih zamenjav v naslenjih cca 20.000km še ni. Če je seveda bil skuter redno vzdrževan; se pravi vsaj enkrat letno ali na cca 6.000km, če jih je lastnik delal več v eni sezoni.

jetman kje pa se pogleda nivo hladilne tekočine in motornega olja? kaj moram odstraniti kakšen kos plastike. Če so možne kakšne slikice :blush: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potegni si dol tale owners manual za X9 250 SL, seveda če te zanima točno za ta model skuterja (letniki 2000-2003, Hondin agregat 250ccm). V navodilih si poišči kar potrebuješ. Kakor jaz razberem iz slik, je merilec nivoja olja na desni strani skuterja, tam nekje kjer se začne izpušni lonec. Moj X9 je že Evolution generacija in ima Piaggiov agregat Quarsar, ki je popolnoma drugačen.

Hladilno tekočino preveriš desno od krmila, kjer dvigneš črn pokrov (enak je na levi strani krmila, pod katerim je majhen odlagalni prostor), nato pa odviješ še črn pokrov rezervoarja hladilne tekočine. Iz odprtine navzol se spuščata dva bela kosa plastike, eden je krajši in eden je daljši. Nivo hladilne tekočine mora biti med tema dvema merilnikoma. Notri boš vidil le, če ti bo noter svetila sončna svetloba, ali pa s svetilko. V bistvu je samo važno, da posoda ni prazna, ker bi to pomenilo, da pušča kakšno tesnilo. Tako je na mojem X9 in previdevam, da je pri starih modelih isto.

Če nivoja olja in h.tekočine pri skuterju vsaj približno ne bosta ustrezna, lastnik ni skrbel zanj.

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si zainteresiran, jaz prodajam mojega Bet & Wina 250. Na avto.netu je cena sicer 2100 EUR, ampak bi se še lahko kaj dogovorila ;)

Popravljeno . Popravil Tomozuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala lepa. Sej motor mi je kar všeč ampak je premalo potovalen, ne izgleda kot maxi scooter( velika maska, širok zadek, itd...) :blush: . Moj cilj je X9, če ga ne bom dobil pa MADISON. Pa brez zamere.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala lepa. Sej motor mi je kar všeč ampak je premalo potovalen, ne izgleda kot maxi scooter( velika maska, širok zadek, itd...) :blush: . Moj cilj je X9, če ga ne bom dobil pa MADISON. Pa brez zamere.

Mah, nikakršne zamere ni :D Moram probati pri vsakemu, hehe. Drugače pa imaš prav. Ta Kymco je bolj športni skuter, čeprav se da kar daleč priti v enem šusu :D Ampak vetrna zaščita je slabša kot pri omenjenih modelih, tudi dež te lažje zmoči itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala lepa. Sej motor mi je kar všeč ampak je premalo potovalen, ne izgleda kot maxi scooter( velika maska, širok zadek, itd...) :blush: . Moj cilj je X9, če ga ne bom dobil pa MADISON. Pa brez zamere.

Si pogledal na Avtonet je en nov Madison 250 v CE, po moje v moči med X9 in Madison-om ne bo take razlike. Videti pa je O.K. ter tudi kilometrov nima veliko.

LP

Popravljeno . Popravil skuterist
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si pogledal na Avtonet je en nov Madison 250 v CE, po moje v moči med X9 in Madison-om ne bo take razlike. Videti pa je O.K. ter tudi kilometrov nima veliko.

LP

Sem ga videl ja. Hvala :OK: . Si moram vzeti malo časa, da jih grem pogledat. Zato ker iz Nove Gorice do Celja ali Ljubljane ni samo 20km. Se bom pa v kratkem odpravil na oglede. Tisti MADISON ima res malo km ampak koliko jih ima realno je pa drua debata:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem ga videl ja. Hvala :OK: . Si moram vzeti malo časa, da jih grem pogledat. Zato ker iz Nove Gorice do Celja ali Ljubljane ni samo 20km. Se bom pa v kratkem odpravil na oglede. Tisti MADISON ima res malo km ampak koliko jih ima realno je pa drua debata:

Jaz sem iz CE lahko ga grem lahko pogledat če hočeš, pa ti povem kako zadeva zgleda - tako da se boš lažje odločil če se ti ga splača pogledat, glede na to da si s Gorice. Vendar ti lahko podam le grobo oceno, stanje motorja, zunanji videz itd... Za kaj več pa boš potem moral sam urejati.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem iz CE lahko ga grem lahko pogledat če hočeš, pa ti povem kako zadeva zgleda - tako da se boš lažje odločil če se ti ga splača pogledat, glede na to da si s Gorice. Vendar ti lahko podam le grobo oceno, stanje motorja, zunanji videz itd... Za kaj več pa boš potem moral sam urejati.

LP

RES! Bi ti bil zelo hvaležen če bi vrgel eno oko na motor. Potem mi pa sporoči kako se kaj drži MADISON. V oglasu me je malo motilo, ker je napisal, da je srednje ohranjen. Ponavadi če je res dober napošejo dobro ohranjen ali celo odlično, zato sem malo skeptičen glede motorja. Če bi šel pa ti pogledat bi ti bil pa res zelo hvaležen.

OGLAS:

- 2.lastnik

OGLED CELJU LEPO OHRANJEN---NOVE GUME --14321 KILOMETROV YAMAHA MOTOR-- MOZNO PLACILO NA 24 POLOZNIC

Ni omenil servisne knjige, kdo ve koliko km ima realnih??

Če boš šel pogledat mi sporoči :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj je bilo s forumom nekaj "narobe", zato Ti sporočam danes da so skuter žal že prodali.

Če boš našel kakšnega v okolici pa sporoči ga lahko grem "pogledat" in ti povem v kakšnem splošnem stanju je.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!