Skoči na vsebino

Malaguti madison 150 ali Piaggio X9 Amalfi 180/250


alex64

Priporočene objave

Včeraj je bilo s forumom nekaj "narobe", zato Ti sporočam danes da so skuter žal že prodali.

Če boš našel kakšnega v okolici pa sporoči ga lahko grem "pogledat" in ti povem v kakšnem splošnem stanju je.

LP

Sem vidu ja da ga ni več. Sem jih včeraj nekaj poklical ma so sami neki preprodajalci in kar je vredu je predrago ali pa so jih že prodali kot MADISONA. Če bi ibl v Ljubljani bi prej kaj šel pogledat ampak delat po 160 km in potem videt smeti!!!

HVALA LEPA vseeno :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uuuu zdaj vidim zakaj so bile včeraj težave s forumom. Fantje so delali nadgradnjo, samo se upam, da samo trenutno, ne da pripenjati priponk k odgovorom.

No nazaj k temi.

Alex, zakaj pa ne greš pogledat v Italijo, ker si ravno že blizu :?

PS: A na privatna sporočila ne želiš odgovarjati ali ne znaš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uuuu zdaj vidim zakaj so bile včeraj težave s forumom. Fantje so delali nadgradnjo, samo se upam, da samo trenutno, ne da pripenjati priponk k odgovorom.

No nazaj k temi.

Alex, zakaj pa ne greš pogledat v Italijo, ker si ravno že blizu :?

PS: A na privatna sporočila ne želiš odgovarjati ali ne znaš?

Zivijo jetman! Nekaj sem na hitro poskušal in mi ni šlo, potem pa se mi ni dalo več izgubljat časa. V Italijo se mi pa ne da (homologacija,papirji,itd...). Jaz rad pridem plačam grem, potem pa samo na tehnični in registracija. Upam, da nisem izpadel prevelika lenoba :rolleyes: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav včeraj sem v Domžalah kupil X9 180 kubični Piaggio letnik 2001 temno plave metalne barve. Sedaj pa držite pesti, da mi bo dobro delal in služil. Plačal sem ga 2.000 €, prvi lastnik 12.000 kilometrov. :rolleyes: Izgleda vredu vsaj na pogled. Sledil sem vašim napotkom (Pogledal vodo od hladilnika, itd.). Edino gume so zanič, so prov plastične in skoraj brez profila. Koliko stanejo ene dobre gume za X9-ko (cena sprednje in zadnje in katera znamka). Na testni vožnji sem na hitro zaviral in je zdrsnila guma (plastična je trda kot kamen "guma ne pritisk v gumah"

HVALA VSEM ZA POMOČ. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej v temo Moj maxiscooter. Zadnja večja debata je tekla prav o gumah.

Poglej pri svojem najbližjem prodajalcu kaj se dobi. S Savo ne boš dosti falil. Zamenjaj pa seveda obe. Čim prej.

Potem se pa enkrat zmeniva (zmenimo), da se dobimo. Parkrat na leto se jaz zapeljem na primorsko čez Col ali Podkraj.

Bi prosil, če mi na PM pošlješ tvoj mobilni telefon... številko seveda, ne aparat :lol1:

Če pa boš slučajno kaj na mojem koncu, me obvezno pokliči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej v temo Moj maxiscooter. Zadnja večja debata je tekla prav o gumah.

Poglej pri svojem najbližjem prodajalcu kaj se dobi. S Savo ne boš dosti falil. Zamenjaj pa seveda obe. Čim prej.

Potem se pa enkrat zmeniva (zmenimo), da se dobimo. Parkrat na leto se jaz zapeljem na primorsko čez Col ali Podkraj.

Bi prosil, če mi na PM pošlješ tvoj mobilni telefon... številko seveda, ne aparat :lol1:

Če pa boš slučajno kaj na mojem koncu, me obvezno pokliči.

Možakar je šel a dober teden na dopust tako, da nekaj časa bo motor romal po garaži in okolici. Se mi zdi jetman, da imava iste barve X9-ko. Moja je temno metalna kot tvoja. Brez zamere ampak jaz se vozim proti morju tako na SLO kot ITA, proti Lj. pa bolj malo. Relacija mi ne ugaja, zato ker se že z avtomobilom 1000 peljal tako po avtocesti kot po navadni cesti. Če bi pa bil kakšen zbor MAXI-jev kje v bližini bi pa rad šel pogledat, seveda če bi imel čas. Najprej se morem navadit obvladovat tak motor, potem pa če bo kaj v bljižini zakaj ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje! Kdaj je treba menjati jermen pri Piaggio X9, zdaj jih imam 12500 km. Ali je treba še kaj drugega. Servis pa naj bi bil narejen pred kratkim, razen jermena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni pri vseh X9 enako. Ti imaš 180ccm verzijo, kajne? Ali nisi dobil navodil za vzdeževanje, ko si kupil skuter? Pojdi k pooblaščenemu prodajalcu/serviserju in prosi za knjigo z navodili. Jaz žal ne najdem nobenega na netu.

Pri 250cc do l.2003 se jermen menja na 12.000km, od l.2004 naprej pa se menja na 18.000-20.000 km.

Da boš siguren, ga pelji na servis in naj pogledajo, če je za zamenjat. Če ti ga ne bodo menjali, ti ne bi smeli nič računat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni pri vseh X9 enako. Ti imaš 180ccm verzijo, kajne? Ali nisi dobil navodil za vzdeževanje, ko si kupil skuter? Pojdi k pooblaščenemu prodajalcu/serviserju in prosi za knjigo z navodili. Jaz žal ne najdem nobenega na netu.

Pri 250cc do l.2003 se jermen menja na 12.000km, od l.2004 naprej pa se menja na 18.000-20.000 km.

Da boš siguren, ga pelji na servis in naj pogledajo, če je za zamenjat. Če ti ga ne bodo menjali, ti ne bi smeli nič računat.

Se bom pozanimal hvala. Sem se zanimal za gume.Obe staneta 105€ (SAVA MC 28 Diamond) se morem še zmenit kdaj bo imel mehanik čas. Imajo polno dela.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...

Jaz imam pa tud eno vprašanje,da ne odpiram nove teme glede X9...Motor ko vžgem pa ko nekaj časa laufa,tako da se malo segreje,in potem ko ga vgasnem se nekaj ropota kot bi se še kaj vrtelo...slišati je zadaj pri jermenu,eni pravjo da se sliši vodna pumpa ko ohlaja mašino...to traja kakšno minuto pa neha....drugače pa motor gre brez problemov.....

hvala za odgovor...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam pa tud eno vprašanje,da ne odpiram nove teme glede X9...Motor ko vžgem pa ko nekaj časa laufa,tako da se malo segreje,in potem ko ga vgasnem se nekaj ropota kot bi se še kaj vrtelo...slišati je zadaj pri jermenu,eni pravjo da se sliši vodna pumpa ko ohlaja mašino...to traja kakšno minuto pa neha....drugače pa motor gre brez problemov.....

hvala za odgovor...

To se tudi meni dogaja, pa sem se tudi že spraševal, če je to normalno. Je pa to po mojem nekaj v zvezi s sklopko...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To se tudi meni dogaja, pa sem se tudi že spraševal, če je to normalno. Je pa to po mojem nekaj v zvezi s sklopko...

Pa si že kaj spraševal na servisu???Ampak motor drugače dober potegne,da bi mogoče kej drsela sklopka...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa si že kaj spraševal na servisu???Ampak motor drugače dober potegne,da bi mogoče kej drsela sklopka...

Ne nisem, ker mi vse normalno deluje. Bom pa naslednjič, če se bom spomnil...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne nisem, ker mi vse normalno deluje. Bom pa naslednjič, če se bom spomnil...

Takole jaz sem rešu problem kr sam,namreč na servisu so mi rekli okrog 100€ jaz pa sem naredu za 2 €... pri meni je bil kriv ležaj na šponarju za jermen,tako da dekelc dol en vijak na šponarju odvit in zamenjat ležaj in to je to.... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole jaz sem rešu problem kr sam,namreč na servisu so mi rekli okrog 100€ jaz pa sem naredu za 2 €... pri meni je bil kriv ležaj na šponarju za jermen,tako da dekelc dol en vijak na šponarju odvit in zamenjat ležaj in to je to.... :rolleyes:

Ja, tud to je lahko vzrok. Bom pogledal ob priliki, hvala za informacijo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!