Skoči na vsebino

videomontaža za začetnik


Priporočene objave

Torej, o tej zadevi nimam pojma, moram pa nekomu, ki ga ima še manj, najti nek program in ga naučiti, kako "iz kamere spravit posnetke na DVD".

Kamera je Canon MV900.

RAčunalnik ima 1 GB RAM in firewire ter USB 2.0 priključke.

OS je Windows XP.

Kupiti moram tudi ustrezen kabel - mi lahko kdo, ki obvlada, svetuje, kaj naj pazim pri kablu - je to nek standarden čist poceni FW kabel ali mora biti kaj ekstra?

Kako je s programi in kodeki/protokoli ?

Aja, mudi se mi tudi - v nedeljo bi rad stvar že dal v produkcijo :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj bi ti zdej sploh rad,obdelal video (prehodi,effekti,...) ali samo iz kamere spravil na DVD?Za obdelavo videa je med boljšimi Sony Vegas je pa precej zahteven za uporabo.Ulead-video studio se mi zdi za začetnika precej lažji, ker samo klikaš,omogoča pa tudi zajem posnetkov iz kamere,kar ji večino podobnih programov.Nisem prepričan 100% ampak mislim, da Ulead-video studio omogoča tudi izdelavo DVDja (meniji,itd.).Kabla za prenos podatkov ni dobil zraven?Jaz sem ga tako pri kameri kot digitalcu,USB seveda.

Kar se programov tiče:

Sony Vegas

Ulead-video studio

Adobe Premiere + Adobe After Effect

Magix Movie Edit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej, o tej zadevi nimam pojma, moram pa nekomu, ki ga ima še manj, najti nek program in ga naučiti, kako "iz kamere spravit posnetke na DVD".

Kamera je Canon MV900.

RAčunalnik ima 1 GB RAM in firewire ter USB 2.0 priključke.

OS je Windows XP.

Kupiti moram tudi ustrezen kabel - mi lahko kdo, ki obvlada, svetuje, kaj naj pazim pri kablu - je to nek standarden čist poceni FW kabel ali mora biti kaj ekstra?

Kako je s programi in kodeki/protokoli ?

Aja, mudi se mi tudi - v nedeljo bi rad stvar že dal v produkcijo :-)

Kupci Canon kamer dobijo poleg kamere tudi brezplačno izobraževanje (Canon akademija-smer domači video) v trajanju cca 4 ure in program Pinacle studio - terenutno verzija 8 . Poleg tega dobijo še kabel in FireWire PCI kartico za PC. To se seveda dobi takrat, ko greš na to izobraževanje, je pa baje program Pinacle zelo primeren za začetnike in menda tudi razmeroma dober.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede kablov za tvojo kamero je najbolš da se posvetuješ tam kjer si jo kupo...

Programi: Sony Vegas (Zahteven)

Powe Director(Priporočam, manj zahteven)

Windows Movie Maker(S tem sta obdelana tut moja 2 movia ko sta na youtube, lahek)

Men najbolš je Power Director ......

LP, Hozi ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupci Canon kamer dobijo poleg kamere tudi brezplačno izobraževanje (Canon akademija-smer domači video) v trajanju cca 4 ure in program Pinacle studio - terenutno verzija 8 . Poleg tega dobijo še kabel in FireWire PCI kartico za PC. To se seveda dobi takrat, ko greš na to izobraževanje, je pa baje program Pinacle zelo primeren za začetnike in menda tudi razmeroma dober.

Pinacle Studio je pa precej zahteven, kar se strojnih zahtev tiče, če imaš bolj počasen računalnik je ta program dokaj neuporaben.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupci Canon kamer dobijo poleg kamere tudi brezplačno izobraževanje (Canon akademija-smer domači video) v trajanju cca 4 ure in program Pinacle studio - terenutno verzija 8 . Poleg tega dobijo še kabel in FireWire PCI kartico za PC. To se seveda dobi takrat, ko greš na to izobraževanje, je pa baje program Pinacle zelo primeren za začetnike in menda tudi razmeroma dober.

hm, kamera je bila kupljena v sloveniji... na kak način se pa dobi to brezplačno izobraževanje??? a bi morali biti kaki kuponi zraven? vsekakor - bom se pozanimal ...

kabel - že kupljen, firewire 6-4 ali nekaj takega.

programi - našel par freeware rešitev, ki pretočijo posnetke iz kasete v računalnik in potem zapišejo direkt na DVD, pri tem naredijo en simpl navigacijski menu. Za začetek bo dovolj

vsekakor - hvala za nasvete!

PS: adobe premiere je overkill, pa še zastonj ni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm, kamera je bila kupljena v sloveniji... na kak način se pa dobi to brezplačno izobraževanje??? a bi morali biti kaki kuponi zraven? vsekakor - bom se pozanimal ...

kabel - že kupljen, firewire 6-4 ali nekaj takega.

programi - našel par freeware rešitev, ki pretočijo posnetke iz kasete v računalnik in potem zapišejo direkt na DVD, pri tem naredijo en simpl navigacijski menu. Za začetek bo dovolj

vsekakor - hvala za nasvete!

PS: adobe premiere je overkill, pa še zastonj ni.

Če gre posnetek v komercialno rabo potem res najbolje pogledat mal na Linuxu, če so kšni pametni programi,sej se jih najde sam k jih je too much.Če je pa posnetek za domačo rabo pa Vegas ali Premiere + After Effect ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če gre posnetek v komercialno rabo potem res najbolje pogledat mal na Linuxu, če so kšni pametni programi,sej se jih najde sam k jih je too much.Če je pa posnetek za domačo rabo pa Vegas ali Premiere + After Effect ;)

a je premiere za domačorabo brezplačen?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a je premiere za domačorabo brezplačen?

Mislim, da ni ampak ne mi rečt, da imaš vse programe legalne? :krneki: Je pa Premiere zelooo zahteven,jaz sem kar malo obupal :unsure:

Popravljeno . Popravil Roky
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da ni ampak ne mi rečt, da imaš vse programe legalne? :krneki: Je pa Premiere zelooo zahteven,jaz sem kar malo obupal :unsure:

hmmm.....Premiere zeloooo zahteven, pa ni za komercionalno uporabo ? Ne strinjam!

osnovne zadeve so v Premieru kar simpl, pol pa je vse odvisno, kako hitro si zadovoljen....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmmm.....Premiere zeloooo zahteven, pa ni za komercionalno uporabo ? Ne strinjam!

osnovne zadeve so v Premieru kar simpl, pol pa je vse odvisno, kako hitro si zadovoljen....

Nisem rekel, da ni za komercialno uporabo..Med drugim z njim delajo tudi na Gorenjski TV.Če pa hočeš nekaj bolj resnega nardit morš pa kr neki tutorialov prebrat.Vsaj kakor sem jest bral opise in forume tega programa.Z njim sem se nekaj časa ubadal,sedaj pa nimam časa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A nisi nekaj z macom okrog strašil svoje dni, ker za to, kar govoriš je imovie in pozneje idvd, ki sta del OS X več kot dovolj.

Za profesionalno rabo pa vsekakor Final Cut Studio, ki je svetlobna leta pred zmazki tipa Premiere in After Effects.

Za linux pa je nekako prebavljiv Kino.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A nisi nekaj z macom okrog strašil svoje dni, ker za to, kar govoriš je imovie in pozneje idvd, ki sta del OS X več kot dovolj.

to rihtam za nekoga drugega, ki ima navadnega PC-ja. :-) Sem se naveličal jaz mu zadeve z iMoviejem delat :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz delam vse s Power Directorjem. Enostaven za uporabo, pa kljub temu dovolj možnosti.

Ni brezplačen. :krneki:

Če si bo kdo zrihtal ta program in bi rad začetne napotke, naj me kontaktira. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"iz kamere spravit posnetke na DVD".

mimogrede - iskal sem točno in samo "pretočiti posnetke iz kamere in posneti na DVD". temu namenu sedaj služi super začetniški program AnvSoft Movie DVD Maker. Simpl in učinkovit.

Lahko nehate predlagati razne top-notch-pro rešitve. V tistih se totalni začetniki ne znajdejo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A nisi nekaj z macom okrog strašil svoje dni, ker za to, kar govoriš je imovie in pozneje idvd, ki sta del OS X več kot dovolj.

Za profesionalno rabo pa vsekakor Final Cut Studio, ki je svetlobna leta pred zmazki tipa Premiere in After Effects.

Za linux pa je nekako prebavljiv Kino.

A mogoče veš, če se tale Final Cut Studio, da pognat tudi na Oknih,kakšni emulatorji ipd. :hmm: Sem nekaj časa nazaj razmišljal o nakupu Maca sam so precej dragi,je pa res, da ceno upraviči uporabnost

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mogoče veš, če se tale Final Cut Studio, da pognat tudi na Oknih,kakšni emulatorji ipd. :hmm: Sem nekaj časa nazaj razmišljal o nakupu Maca sam so precej dragi,je pa res, da ceno upraviči uporabnost

Ne, za to rabiš Maca, sicer pa takšne programe poganjati v emulatorjih ... ?!?

Lahko pa si probaš naložiti osx86project.org (kao OS X za PC) in morda, če ti bo zadevo sploh uspelo pognat, ti bo delal tudi Final Cut Studio.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!