Skoči na vsebino

Absurdna cestna pravila na Hrvaškem


renca

Priporočene objave

Zato kaj se nikad nisu vozili po hrvatskoj ili bilo gdje drugdje.

Tako meni i hrvati govore da se moram paziti slovenskih policajaca jer kaznjavaju hrvate. Mene nikad nisu zaustavili u sloveniji, cak su me vodili kroz Celje :worship:

Treba malo putovati po stranim zemljama da bi se znalo kako policija reagira.

Zivjela putovanja a zakone ostavite politicarima

Respect! :grupni: :worship: :worship: :worship:

lp g.

p.s. 4000 km po bivši jugi, niti enega najmanjšega problema z možmi v modrem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uradni odgovor MUP-a glede omejitev za mlade voznike (2 leti):

Citiram: "Poštovani,

Obveze i ograničenja za "mlade vozače" propisane člankom 221. Zakona o sigurnosti prometa na cestama (NN broj 105/04) odnose se samo na vozače kojima je vozačka dozvola izdana u Republici Hrvatskoj.

S poštovanjem,

Odjel za odnose s javnošću"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ono sto ne pise u zakonu je da policija ima naputak( interno pravilo ) da ne krece u potjeru za motociklima zbog vlastite sigurnosti i sigurnosti ostalih sudionika u prometu.

Znaci, samo gasssss :grim

Popravljeno . Popravil linza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ono sto ne pise u zakonu je da policija ima naputak( interno pravilo ) da ne krece u potjeru za motociklima zbog vlastite sigurnosti i sigurnosti ostalih sudionika u prometu.

Znaci, samo gasssss :grim

Pa tako i radimo :whistle: lepo pozdraviš i briši... :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ono sto ne pise u zakonu je da policija ima naputak( interno pravilo ) da ne krece u potjeru za motociklima zbog vlastite sigurnosti i sigurnosti ostalih sudionika u prometu.

Znaci, samo gasssss :grim

Ja, gas v upanju, da niso videli tvoje registrske številke, sicer ga boš na meji najebal kot zmaj. Sem opazil, da skoraj vedno ob odhodu iz 'ljepe njihove'

preverjajo na računalniku (ali pa jaz delujem tako sumljivo, hehe).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Taki z dolgim jezikom povsod najebejo. Policaj je pač tak. Če ga jebeš in pametuješ potem ti najebeš. Osebno sem skoraj vsak vikend na tem koncu, jebiga raje se vozim dol ob obali pa me do zdaj niso nič posebnega fukali. Enkrat celo "prheftan k marija" direkt iz Biker bara v Labinu pa je model rekel "ajd idi spavati da ne bude kakva pizdarija". :worship:

A je rekel idi spavat,al IDITA spavat hahahahaha in ti ghibli , a si ga ubogal 50% ,u posteljo ja sam ne spavat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je rekel idi spavat,al IDITA spavat hahahahaha in ti ghibli

:grrr Hrvati ne poznajo dvojine ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Treba malo putovati po stranim zemljama da bi se znalo kako policija reagira.

Zivjela putovanja a zakone ostavite politicarima

Prave besede :yea1: :worship: :worship:

:yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je rekel idi spavat,al IDITA spavat hahahahaha in ti ghibli , a si ga ubogal 50% ,u posteljo ja sam ne spavat.

Takrat sem šel spat. Drugič pa... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:grrr Hrvati ne poznajo dvojine ;)

Če naročiš #dvojnu rakiju# dobiš duplu e jebenti res je :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

Jst nism mel en mesec izpita za A1 pa me niso zafrkavali,sm bil že ene trikrat v BiH pa mladoleten,nobeden nić.Samo zelena karta in to je to,vozil ponoči,nikoli nič!Aja,drugače me pa zanima če te lahko kaj zafrkava zaradi nepolnoletnosti na meji?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dva primera (eden iz prve roke, drugi iz druge) neprijaznosti na Hrvaškem:

Model pride v Novalji plačat parkirnino (Slovencelj - radovljiški grb na avtu). Tip v kiosku ga lepo pozdravi, mu pove znesek, ta pa mu strese pest drobiža na mizo in reče vse prej kot prijazno: "Tle maš, pa preštej!"

Drugi primer: pička z LJ registracijo pride do mejne kontrole in bulji v policaja. Po nekaj sekundah tišine, nihče se ne zgane, policaj reče: Gospodjo, putovnicu, molim! Ona pa: Kaj pa je to putovnica? Policaj, mrtvo hladno: Gospodjo, parkirajte se tamo, molim. Sledil je temeljit pretres avta.

Če mene vprašate, tipična predsezonska propaganda!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

komaj čakam da grem dol na morje. :kva2: vedno je fino, s policaji pa nikoli konflikta. celo enkrat, ko smo v poreču zaj... in smo šli v enosmerno kontra, nas je policist zasačil, okritiziral, povedal kolk bi ta prekršek koštal, potem pa prijazno pokazal pot v mesto. :yes:

vidim pa, da so nekateri profesorji v provokaciji hrvaških organov... :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dva primera (eden iz prve roke, drugi iz druge) neprijaznosti na Hrvaškem:

Model pride v Novalji plačat parkirnino (Slovencelj - radovljiški grb na avtu). Tip v kiosku ga lepo pozdravi, mu pove znesek, ta pa mu strese pest drobiža na mizo in reče vse prej kot prijazno: "Tle maš, pa preštej!"

Drugi primer: pička z LJ registracijo pride do mejne kontrole in bulji v policaja. Po nekaj sekundah tišine, nihče se ne zgane, policaj reče: Gospodjo, putovnicu, molim! Ona pa: Kaj pa je to putovnica? Policaj, mrtvo hladno: Gospodjo, parkirajte se tamo, molim. Sledil je temeljit pretres avta.

Če mene vprašate, tipična predsezonska propaganda!

Sam ta lj, bi tut lahk osebno butnla policaju v roke, ne pa da buli ko krava v nova vrata :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dva primera (eden iz prve roke, drugi iz druge) neprijaznosti na Hrvaškem:

Model pride v Novalji plačat parkirnino (Slovencelj - radovljiški grb na avtu). Tip v kiosku ga lepo pozdravi, mu pove znesek, ta pa mu strese pest drobiža na mizo in reče vse prej kot prijazno: "Tle maš, pa preštej!"

Drugi primer: pička z LJ registracijo pride do mejne kontrole in bulji v policaja. Po nekaj sekundah tišine, nihče se ne zgane, policaj reče: Gospodjo, putovnicu, molim! Ona pa: Kaj pa je to putovnica? Policaj, mrtvo hladno: Gospodjo, parkirajte se tamo, molim. Sledil je temeljit pretres avta.

Če mene vprašate, tipična predsezonska propaganda!

eni so sam za :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S Hrvaškimi organi reda in miru, nisem imel nikoli slabe izkušnje. Odkar je samostojna država. V času Juge je bil en pederčič v Umagu, policaj. Težil zaradi neuporabe čelade, čeprav so se drugi vozili brez nje. Pa saj smo si sami bili krivi,- čelada je za na glavo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo ve, kako je s tistim zakonom v Italiji, da ti zaplenijo motor, če storiš prekršek. Eden od razlogov za odvzem motorja je bila tudi vožnja z eno roko !!???!!

Pred časom smo podpisovali peticijo "no confiscato a moto" al nekej tazga... pa ne vem, ali je uspelo preprečiti sprejem zakona?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam ta lj, bi tut lahk osebno butnla policaju v roke, ne pa da buli ko krava v nova vrata :slap:

Sej je tut dobr vedla kva je to putovnica. Valda če prideš na mejo, veš kva morš pokazat. Sam provocirala je, poj je pa najbrš šimfala, kako so ji avto pa prtlago rastural.

Drgač pa porajtejte - ko se začne sezona, se zmerej najdejo novinarji, ki privlečejo na dan domnevne neprijaznosti, zajebavanje organov itd.. itd.. če ni druzga, so pa morski psi alpa meduze! Pred leti je bil moj prijatelj komandir policije v Rovinju. Vedno ko je prišla izbruhnila kakšna afera z ribiči in piranskim zalivom je rekel: A u pi$ku materinu, opet če nešto poskupiti. Raja je klela "one slovence" vlada pa jim je nemoteno uvaljivala... Podobno je tudi pri nas!

Ampak to je pa že politika....

HOWGH!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No vam še jaz povem kaj se mi je zgodilo na meji.

Slovenski dan na grobniku letos.

Z mojo sva se vračalo domov in nevem zakaj sem zavil na Pasjak namesto na Rupo, kot za dol. Prideva na mejo - rampa spuščena. Čakam..., nič. Čez minuto pride stic in pomaha, speljem in ker je bilo zadosti placa med rampama grem mimo. Priteče drugi stic, kriči za mano... jaz se seveda ustavim. Moja mu seveda šenkrat da dokumente, jih pogleda in reče: 300 HRK kazni za vožnjo mimo rampe. :blink: (TI MENE ZAJEBAVAŠ? sm si mislu). Ko se lotim razlagat kaj je blo je reku da ON U OBČE NEČE RAZGOVARAT. Grem v menjalnico - hvala bogu je bla blizu - menjam in pridem nazaj. Še enkrat mu skušam povedat kaj se je zgodilo, on pa isto: U OBČE NEČU RAZGOVARAT! Sm mu odgovoru da jaz tudi ne, ker vidim da se nimam skom pogovarjat, sm plaču kazen in sva se odpelala.

Sej ni za drugo ma ena taka dogodivščina ti pokvari cel dan!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nije da branim hrvate nego zdravu logiku. Kako ti padne na pamet zaobilaziti spustenu rampu na granici??? Imas srece sto nisu pucali po tebi jer se to takodjer moze smatrati bijegom preko granice.

Ajmo postaviti ovako. Ja se po zagrebu vozim po plocniku sa Varaderom i boli me kurac za pjesake i policiju. Ajmo rec da to napravim u pijanom stanju u Ljubljani i policajac me kazni sa npr 500€.

Nagradno pitanje: Da li su slovenski policajci pederi kao svi slovenci ili sam ja kreten koji je to zasluzio?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

linza tukaj se strinjam za tabo.

Na kraj pameti mi ne bi prišlo se peljati mimo spuščene rampe. :rolleyes:

2kawasaki: to ni običaj ampak je tak zakon. Ko se vračaš v SLO se moraš tudi pri policaju in cariniku ustavit. ;)

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!