Skoči na vsebino

Absurdna cestna pravila na Hrvaškem


renca

Priporočene objave

Velja za vse voznike, ki vozijo na območju neke države.

Ravno tako alkohol. 0,0 promila.

Ravno tako ne more Američan, ki je izpit za avto naredil pri šestnajstih letih, v Sloveniji (in drugod po Evropi) voziti avtomobila, dokler ni dopolnil 18 let, kolikor je zakonska meja za samostojno vožnjo avtomobila.

Če pa greš v ZDA, pa na ulici ne smeš piti akohola, četudi je pri nas to dovoljeno.

Če prideš v neko državo si dolžan upoštevati vse zakone, ne glede na to, da so v popolnem nasprotju z zakoni v tvoji državi.

Ali pa pričakuješ, da se bodo polisti učili še zakonov vseh držav, iz katerih tujci prihajajo k njim???

Dej ne mešat hrušk in jabolk.

Kar se tiče omejitev za zečetnike na hrvaškem (omejitve vožnje ponoči inp.), to velja samo za hrvaške državljane. To mi lahko kar mirno vrjameš. Če ti bo lažje pri srcu, je cela stvar preverjena pri hrvaškem MUP-u.

Sploh ne vem kaj dvigujete tolk praha okoli vsega. Že 10 let (od kar imam izpit) vozim po hrvaški in nikdar nisem imel problemov z policaji, prav tako tudi vsi ki jih poznam. Če sem naredil pizdarijo sem kazen tudi prežvečil. Še zmeraj sem prišel bolje čez kakor v SLO ali kje drugje. Če sem sam do njihove oblasti kulturen, je tudi oblast do mene.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rešitev... izogibajte se Hrvaške ;)

pojdite v Grčijo, Španijo, Italijo ;) tam je veliko bolj prijazneje, lepše in tudi cene so enake ;)

tako je, al pa v črno goro, kjer je dosti ceneje kot na omenjenih lokacijah, pa še ljudje 1000krat bolj prijazni kot vsrani hrvati, itak ne znajo cenit slovenskih turistov, s takimi predpisi pa jih bo dol čedalje manj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej ne mešat hrušk in jabolk.

Kar se tiče omejitev za zečetnike na hrvaškem (omejitve vožnje ponoči inp.), to velja samo za hrvaške državljane.

Velja za vse.

Tudi preveril danes.

Pa ne mešati politike in prometnih pravil.

(ne velja več za Fripsa, ampak za druge)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Provokator, ne vem kdo ti je dal takšen info. Vendar je napačen!

A čl.221 se odnosi samo na vozače, hrvatske državljane, koji su položili vozački ispit nakon stupanja na snagu novoga zakona (18.08.2004.)

Uostalom gledaj što piše:

Prvo imaš članak 2 Zakona koji definira pojmove, između ostalog i:

78) »vozačka dozvola« je javna isprava koju je izdalo nadležno državno tijelo i kojom se dokazuje pravo upravljanja određenim kategorijama ili vrstama vozila,

79) »međunarodna vozačka dozvola« je javna isprava koju izdaje ovlaštena stručna organizacija na temelju nacionalne vozačke dozvole te države,

80) »inozemna vozačka dozvola« je vozačka dozvola i međunarodna vozačka dozvola koju je izdalo nadležno tijelo strane države

A onda ima čl. 221 koji kaže:

(1) Osoba koja je položila vozački ispit i dobila vozačku dozvolu za M, A1, A, B, ili C1 kategoriju vozila ne smije dvije godine od dana izdavanja vozačke dozvole upravljati vozilom na cesti brzinom većom od 80 km na sat, na cesti namijenjenoj isključivo za promet motornih vozila brzinom većom od 100 km na sat, odnosno 120 km na sat na autocesti, a mopedom 40 km na sat, niti tim vozilom smije vući priključno vozilo, a niti organizirano prevoziti djecu.

(2) Osoba iz stavka 1. ovoga članka ne smije upravljati niti početi upravljati vozilom ako u organizmu ima opojnih droga, alkohola ili ako pokazuje znakove alkoholiziranosti.

(3) Osoba iz stavka 1. ovoga članka koja je položila ispit za B kategoriju vozila ne smije upravljati vozilom čija snaga motora prelazi 75 kW. Osoba iz stavka 1. ovoga članka koja je položila ispit za A kategoriju vozila ne smije upravljati vozilom čija snaga motora prelazi 25 kW.

(4) Osoba iz stavka 1. ovoga članka ne smije upravljati vozilom u prometu na cesti u vremenu od 23.00 sati do 5.00 sati osim ako je s njim u vozilu osoba starija od 25 godina kojoj nije izricana zaštitna mjera ili mjera sigurnosti zabrane upravljanja motornim vozilom.

Dakle i sam vidiš da se u čl.221 govori o vozačkoj dozvoli (dakle hrvatskoj), a ne o "inozemnoj vozačkoj dozvoli" u što bi spadala i slovenska vozačka.

Torej na kratko, govori se o vozniškem dovoljenju (hrvaškem) in ne o tujem vozniškem dovoljenju (v tem primeru, našem)

Bom pa poskusil nabaviti uradni odgovor kar se tega tiče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se tiče omejitev za zečetnike na hrvaškem (omejitve vožnje ponoči inp.), to velja samo za hrvaške državljane. To mi lahko kar mirno vrjameš. Če ti bo lažje pri srcu, je cela stvar preverjena pri hrvaškem MUP-u.

Potem pa ni panike :)

Je pa malo hecen ta zakon :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Niti ni, če ga malo natančneje prebereš in pogledaš kakšno je stanje na njihovih cestah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Frips, če sem prav prebrala, je tisti, ki je dal na SLO internet tale sestavek na prvi strani, sam dodal, da velja za tujce, ker pri HR členu v originalu tega nisem prebrala.

Pa še, kar se tiče njihovih cest.

Ja, na nekaterih delih so res take ( od Labina do Plomina), da ne moreš vozit ne hitro ne prehitevat, saj te kar premetava. Pa še kakšen odsek je tak, pa italijančki na cestah, pa kakšni slovenski naduvani avtomobilisti, ki so tudi tam nadvse pogumni.

Popravljeno . Popravil renca
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi prej dejal, da se vse to (kar se tiče omejitev) nanaša na njih same, tujci (to pa mi smo) pa niso temu podvrženi ... :hmm: To je moje mnenje in mogoče imam celo prav :yea1:

Ja res je. Peter1 lahko to potrdi a jaz sem se že informiral pri znancu iz Hr-policije in pravi da za tujce ne velja večina tistih omejitev. Brezveze panika! :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Frips, če sem prav prebrala, je tisti, ki je dal na SLO internet tale sestavek na prvi strani, sam dodal, da velja za tujce, ker pri HR členu v originalu tega nisem prebrala.

Pa še, kar se tiče njihovih cest.

Ja, na nekaterih delih so res take ( od Labina do Plomina), da ne moreš vozit ne hitro ne prehitevat, saj te kar premetava. Pa še kakšen odsek je tak, pa italijančki na cestah, pa kakšni slovenski naduvani avtomobilisti, ki so tudi tam nadvse pogumni.

Ufff tale odsek je res k Pariz-Dakar :BUA: . Še enkrat previdno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prevozila sva relacijo (prvomajski prazniki):

Logatec - (Mejni prehod) Metlika - Karlovac - (Mejni prehod) Izačići - Bihać - Brekovica - Bihać - (Mejni prehod) Izačići - Plitvice - Knin - Drniš - Lozovac (slapovi Krke) - Skradin - Kistanje - Knin - Sinj - (mejni prehod) Kamensko - Livno - Kupres - Donji Vakuf - Travnik - Zenica - Žepče - Novi Šeher - Tešanj - Jelah - Stanari - Doboj - Prnjavor - Banja Luka - Kozarac (spomenik na Kozari) - Prijedor - (mejni prehod) Kozarska Dubica - (spomenik) Jasenovac - Sunja - Sisak - Glina - Karlovac - (mejni prehod) Metlika - Žuženberk - Ivančna Gorica - Ljubljana - Logatec ... Skupaj 1640 kilometrov, od tega večino po Hrvaški in Bosni in Hercegovini, vozniško dovoljenje pa je ta čas počivalo v avtomobilu v Logatcu. Peljala sva mimo več policijskih patrulj, niti ena pa naju ni zaustavila. Zatorej... Ne vem od kje nekaterim tako slabe izkušnje. :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Frips, če sem prav prebrala, je tisti, ki je dal na SLO internet tale sestavek na prvi strani, sam dodal, da velja za tujce, ker pri HR členu v originalu tega nisem prebrala.

Res je, avtor je to sam dodal. Zaradi njega in njemu podobnih "novinarjev" tudi prihaja do brezveznih "paničarenj" inp.

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Varnostni jopič

Predpisan, tudi za voznike motornih koles!

In kaj naj bi to pomenilo? Da ga je treba med vožnjo nositi ali kaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kaj naj bi to pomenilo? Da ga je treba med vožnjo nositi ali kaj?

ne, da ga morš zravn met ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prevozila sva relacijo (prvomajski prazniki):

Logatec - (Mejni prehod) Metlika - Karlovac - (Mejni prehod) Izačići - Bihać - Brekovica - Bihać - (Mejni prehod) Izačići - Plitvice - Knin - Drniš - Lozovac (slapovi Krke) - Skradin - Kistanje - Knin - Sinj - (mejni prehod) Kamensko - Livno - Kupres - Donji Vakuf - Travnik - Zenica - Žepče - Novi Šeher - Tešanj - Jelah - Stanari - Doboj - Prnjavor - Banja Luka - Kozarac (spomenik na Kozari) - Prijedor - (mejni prehod) Kozarska Dubica - (spomenik) Jasenovac - Sunja - Sisak - Glina - Karlovac - (mejni prehod) Metlika - Žuženberk - Ivančna Gorica - Ljubljana - Logatec ... Skupaj 1640 kilometrov, od tega večino po Hrvaški in Bosni in Hercegovini, vozniško dovoljenje pa je ta čas počivalo v avtomobilu v Logatcu. Peljala sva mimo več policijskih patrulj, niti ena pa naju ni zaustavila. Zatorej... Ne vem od kje nekaterim tako slabe izkušnje. :unsure:

to je pa slučajno če bi te pa uvatili bi pa kr fajn potegnu po denarnici razen ker se da dogovorit malo manj pa pogledajo čez prste to pa se da vem!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, ideja o tem sploh ni slaba, samo kam ga bodo pa sportaki stlačili, ko pa še za prvo pomoč jamrajo...?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čez vikend sva bila z ženo v Cro in BIH. Do Banja Luke cva se peljala po avtocesti Zagreb, Gradiška, Banja Luka. BIH naj bi imela podobne cestnoprometne zakone. V BIH sem iimel 4 prometne kontrole, odnos policistov je bil korekten in vljuden. Vse je zanimalo samo prometno dovoljenje za motor. Vozniško dovoljenje je zanimalo samo enega in še ta je naglas prebral samo moje ime, v ostale podatke v njem pa se ni vtikal.

Po prehodu meje Bosanski Novi pa me je ustavila CRO prometna kontrola. Po temeljitem pregledu vseh številk na motorju je policaj vnesel v računalnik vse moje podatke, med drugim tudi to kdaj sem opravil ispit za A kategorijo.

Ker sem v petek prebral v tem forumu za omejitev na 25 kW za voznike ,ki imajo kategorijo manj kot dve leti me je že močno skrbelo. Namreč odkar sem opravil ispit za A je minilo komaj dobro leto. Vendar je bilo vse vredu. O kakšni omejitvi kilovatov ni bilo nobene besede. Sedaj sem prepričan, da omejitev za tujce ne velja!

Naj poudarim,da je bil policaj prijazen in vljuden.

No pa še tole

Ko sem v hotelu v Banja Luki prižgal televizijo, da bi videl vremensko napoved sem izvedel, da jim je iz zapora ušel neki vojni zločinec in zato sklepam da je to vzrok za množico kontrol na cestah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zatorej... Ne vem od kje nekaterim tako slabe izkušnje. :unsure:

Zato kaj se nikad nisu vozili po hrvatskoj ili bilo gdje drugdje.

Tako meni i hrvati govore da se moram paziti slovenskih policajaca jer kaznjavaju hrvate. Mene nikad nisu zaustavili u sloveniji, cak su me vodili kroz Celje :worship:

Treba malo putovati po stranim zemljama da bi se znalo kako policija reagira.

Zivjela putovanja a zakone ostavite politicarima

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je pa slučajno če bi te pa uvatili bi pa kr fajn potegnu po denarnici razen ker se da dogovorit malo manj pa pogledajo čez prste to pa se da vem!!

Hmja... Od l. 1997 sem po Hrvaški in BiH naredil z avtom in motociklom preko 150 k kilometrov. Po vojni se je znalo zgoditi, da sva z očetom zaradi sanacije hodila dol tudi dvakrat na teden. Vsega skupaj sem plačal kakih 5 kazni (zaradi prehitre vožnje) in doživel morda 10 "kontrol". Skratka nič kaj hujša statistika, kakor bi bila v Sloveniji.

Se pa strinjam, da če bi me ustavili, bi lahko (upravičeno) imel nekaj težav...

Popravljeno . Popravil PikiJapok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato kaj se nikad nisu vozili po hrvatskoj ili bilo gdje drugdje.

Linza se strinjam :OK: Ali pa so, z svojim dolgim jezikom, še dodatno poslabšali situacijo (predvidevam).

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pa strinjam, da če bi me ustavili, bi lahko (upravičeno) imel nekaj težav...

Točno tako, če zajebeš bodi pripravljen na sankcije in jih tudi sprejmi. Seveda, jih poizkusi tudi omilit, če se le da, vendar pazljivo. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato kaj se nikad nisu vozili po hrvatskoj ili bilo gdje drugdje.

Tako meni i hrvati govore da se moram paziti slovenskih policajaca jer kaznjavaju hrvate. Mene nikad nisu zaustavili u sloveniji, cak su me vodili kroz Celje :worship:

Treba malo putovati po stranim zemljama da bi se znalo kako policija reagira.

Zivjela putovanja a zakone ostavite politicarima

Točno to,v 99% je situacija korektna,povsod pa lahko naletiš na koga,ki je vstal na levo nogo .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Linza se strinjam :OK: Ali pa so, z svojim dolgim jezikom, še dodatno poslabšali situacijo (predvidevam).

:yes: :yes: :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic: mi smo pa ta vikend dirkali okoli Kumrovca. Moram rečt, da so bili vsi s katerimi sem se pogovarjal izredno prijazni. V eni vasi so nas celo počastili z vinom, vodo, kokakolo. Kumrovčani, svaka vam čast, še pridemo!!

Dosti se furam po Hrvaški, nikoli imel problemov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Linza se strinjam :OK: Ali pa so, z svojim dolgim jezikom, še dodatno poslabšali situacijo (predvidevam).

Taki z dolgim jezikom povsod najebejo. Policaj je pač tak. Če ga jebeš in pametuješ potem ti najebeš. Osebno sem skoraj vsak vikend na tem koncu, jebiga raje se vozim dol ob obali pa me do zdaj niso nič posebnega fukali. Enkrat celo "prheftan k marija" direkt iz Biker bara v Labinu pa je model rekel "ajd idi spavati da ne bude kakva pizdarija". :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!