Skoči na vsebino

naštudirani, a nezaposleni


Priporočene objave

če se ne motim je najnižja plača (osnovna) v slo preko 80.000 bivših SIT. nam lahko zaupaš na katerem zavodu ti dobiš še več?

Nadomestila za nezaposlenost znaša prve 3 mesece 70%, potem pa 60% plače prejete v zadnjih 12 mesecih. In nekateri srečneži lahko za nekaj mesecev (pa ne kaj dosti) celo vidijo nekaj denarja, katerega so od svojega dela desetletja prispevali. Če ga ne vzameš, ga pa pospravijo lenuhi ino država. Kje so časi, ko so nekateri dobivali občutne odpravnine in naknadno še zagonski denar za samozaposlitev, pa se tudi jaz že težko spomnim.

Zadnjič sem sečal par podjetnikov, ki so na zavodu. Samo slabo bilanco parkrat prineseš in evo....

Razen tega ni več denarja za tečaje, prekvalifikacije, angleščino v Londonu ipd., so pa knjižnjice zastonj in iz knjig se lahko nezaposleni sami česa naučijo..... tko pravjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in še mimogrede, rajš zaslužm zase kot pa da na zavodu čakam na denar, ki ga jemljejo drugim k delajo. :wallbash:

eni ljudje pač vejo, kaj bi radi, in to tudi skušajo doseči, eni pa pač delajo "karkoli"...

in če predolgo delaš "karkoli", si lahko nezadovoljen do te mere, da tudi za "karkoli" nisi več ravno dober - in lahko postaneš tudi še večje breme družbi ...

tudi v tem je problem sodobne družbe - takoj, ko nisi zaposlen, te začnejo stigmatizirati kot "breme družbi"...

v tujini so te zadeve, biti "med službami", drugače tretirane ... in se to ne smatra, da si "lenuh" ali kaj podobnega.

samo mi imamo tako kurčevo delovno etiko, ki je že kar bolana ...

in tudi zaposlitvena mobilnost v tujini je bistveno večja in tudi bolj vsakdanji pojav, kot pri nas... vsaj zaenkrat...

in ja - tiste prispevke, ki jih od plače ti država odščipne, pač plačujemo v državno blagajno tudi zato, da lahko takrat, ko iščemo službo, prejemamo nadomestilo - če je pač situacija taka, da si nekaj časa brez ...

in kolikor vem, je zakonodaja taka, da ti delodajalec mora omogočiti obiskovanje drugih intervjujev za službo itd ...

več o tem bi pa verjetno znal napisati kdo, ki se bolj temeljito s tem ukvarja. jaz se ne tako zelo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko bi se razpisal na dolgo in široko ampak bom probal napisat bolj kratko.Naprimer v Švici vsak zaposleni plačuje en manjši znesek v sklad za nezaposlene ca 0,5 % od neto plače in ravno toliko tudi delodajalec.Ko si brezposlen in dobiš odpoved imaš pravico se prijavt na ta sklad,če sam odpoveš delo nimaš pravice do tega nadomestila.črpaš iz tega sklada mesečni 80% zadnje plače.

1.) prvi pogoj je,da se vsak delovni dan javiš na najbližji opčini in štemplaš knjižico katero dobiš,kot nezaposlena oseba,sicer izgubiš pravico do nadomestila za dotični mesec.Izostanek lahko opravičiš samo z zdravniškim spričevalom,ki ga pri nobenem zdravniku nedobiš,če nisi njegov pacient in resnično bolan.

2.) Na skladu (zavodu) nekje v okviru tvoje izobrazbe, ti ponudijo delo skoraj po parih dneh,greš na pogovor in npr. delo odkloniš (zaradi premajhne plače) veselo štemplaš do konca meseca in ko greš po denar ti uslužno povedo ,da si ponujeno delo odklonil in se za ta mesec OBRIŠEŠ POD NOSOM.

3.)Če ti nekako uspe,da dela zate sklad nenajde ali ti uspe,da delo upravičeno odkloniš (npr.zdravstvene težave-delo na višini ali kaj podobnega),v tem primeru dobiš letno max. šest plač in nato spet nasledje leto šest.Oni se nesekirajo kako boš preživel letno 6 mesecev in tako te prisilijo,da tudi sam kaj narediš na področju nezaposlenosti.

4.) ŠUŠMARJEV pa ne da jih bi bilo malo ampak jih sploh ni,kajti tam ni soseda ,DA TE NEBI prijavil tako kot prinas,ki ni soseda dabite,DA BI TE PRIJAVIL . :headbang:

Ps. ŽIVELA ŠUŠMARIJA,BREZPOSLENI IN ROMI-CIGANI :yea1: :yea1: :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je, kar je napisal SiR, da sem kar nekaj let plačeval, da sem lahko nekaj mesecev dobival podporo.

Tak da mi ni nihče nič šenkal. Nadomestilo za nezaposlenost je neke vrste zavarovalna zadeva.

Plačujem zavarovanje za primer nezaposlenosti in ko postanem nezaposlen, mi zavarovalnica da nadomestilo.

Kar pa se tiče iskanja zaposlitve med delom, si to lahko privoščijo le nekateri.

Tip ki na gradbišču nosi cigle, bo bolj težko dve uri na dan surfal po netu in si na mojedelo.com iskal primerno zaposlitev in na stroške delodajalca klical na agencije.

Prav tako bo bolj težko med delom na hitro skočil na razgovor. Bi bilo malo čudno, če bi na razgovor za delovno mesto pomočnika direktorja prišel v umazani delavski obleki, pa šel prepoten povrhu.

Tak da ne bluzit.

Pa delodajalec mi mora omogočiti, da grem na razgovor za službo samo, če me je odpustil in sem na delovnem mestu še v času odpovednega roka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar pa se tiče iskanja zaposlitve med delom, si to lahko privoščijo le nekateri.

Tip ki na gradbišču nosi cigle, bo bolj težko dve uri na dan surfal po netu in si na mojedelo.com iskal primerno zaposlitev in na stroške delodajalca klical na agencije.

Prav tako bo bolj težko med delom na hitro skočil na razgovor. Bi bilo malo čudno, če bi na razgovor za delovno mesto pomočnika direktorja prišel v umazani delavski obleki, pa šel prepoten povrhu.

Tak da ne bluzit.

Pa delodajalec mi mora omogočiti, da grem na razgovor za službo samo, če me je odpustil in sem na delovnem mestu še v času odpovednega roka.

a bejž no :eek: :eek: :eek:

ni ti treba dve uri po netu vsak dan brskat. enostavno se registriraš , vpišeš področja ki te zanimajo, pustiš e-mail naslov in skoraj vsak dan dobiš obvestila. samo pošto pregledaš.

ostalo pa ne bom komentirala, ker nima smisla :zzz:

dr.looney :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...
a bejž no :eek: :eek: :eek:

ni ti treba dve uri po netu vsak dan brskat. enostavno se registriraš , vpišeš področja ki te zanimajo, pustiš e-mail naslov in skoraj vsak dan dobiš obvestila. samo pošto pregledaš.

ostalo pa ne bom komentirala, ker nima smisla :zzz:

dr.looney :devil:

Tvoje nakladanje izpred nekaj mesecev resnično nima smisla: realnost pri nas je malo drugačna, kot jo mogoče ti vidiš skozi svoja rožnata očala. Nimajo vsi 24 ur na dan možnost dostopa do računalnika in interneta, tisti, ki "nosijo cigle" običajno tudi 10 minut na dan ne! Takšni običajno delajo "od zore do mraka" (oz. 10-12 ur na dan), živijo v kakšni sobici, samskem domu, ..., o računalnikih in internetu se jim niti ne sanja in ko pridejo po šihtu zvečer domov, povečerjajo in samo še padejo v posteljo ...

Kar pa se tiče hoje na razgovore med delovneim časom - preberi tole:

"V zvezi z iskanjem nove službe in prostih dni za to pojasnjujemo, da ima delavec v času odpovednega roka, če odpove pogodbo o zaposlitvi delodajalec, pravico do odsotnosti z dela zaradi iskanja nove zaposlitve s pravico do nadomestila plače v trajanju najmanj dve uri na teden. Če delavec sam odpove pogodbo, te pravice nima." (pojasnilo Inšpektorata RS za delo)

Bodi zelo srečna, da imaš takšno delo (oziroma tako razumevajočega delodajalca) da lahko kadarkoli odfrčiš z delovnega mesta na kakašen razgovor (ali pa kaj drugega...). Večina zaposlenih te sreče nima!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zamenjal 9 služb in se ustalil v tej kjer sem in sem zadovoljen. Nikol nisem bil na Zavodu za zaposlovanje - mogoče še bom, kdo ve, pa nikol ni blo problema iti na razgovor. Vzameš dopust, bolniško..... se pač znajdeš. Aja pa študiral bi tud lahko, plača firma. Ampak zakaj bi? Mogoče samo zaradi naslova, kajti povišanje plače bi blo minimalno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od ponedeljka redno zaposlena :010

Ampak faks še ni končan, delam popolnoma izven mojega študija, ampak vseeno - mam službo.

Prijateljica že več kot eno leto išče službo - z diplomo v žepu, pa na zavodu je.

Če maš mal sreče in veiko poznanstev se še da kej zrihtat, drugač je pa bolj žalost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najlepše je če si po poklicu "sin" :worship:

Ti ta stari vse porihtajo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prijateljica že več kot eno leto išče službo - z diplomo v žepu, pa na zavodu je.

Če maš mal sreče in veiko poznanstev se še da kej zrihtat, drugač je pa bolj žalost.

Odvisn od področja, predvsem pa od tega kok si zbirčn.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prijateljica že več kot eno leto išče službo - z diplomo v žepu, pa na zavodu je.

Če maš mal sreče in veiko poznanstev se še da kej zrihtat, drugač je pa bolj žalost.

veze in poznanstva so najbolj pogost izgovor v resnici pa je največkat tako da ne dobi službe ker:

1. oseba študira do diplome brez da bi še zraven kaj delala in potem pride iz faksa teoretik brez izkušenj (kelnarjenje čez počitnice ne velja) pa še nikjer nobenega ne pozna ker ni niti preko študenta delala v kaki firmi

2. študira čisto sfaljeno stvar za katero so v celi SLO 3 delovna mesta

3. študira pravo ali ekonomijo po sistemu iz 1. točke (najslabše)

4. ima nerealna pričakovanja glede tega kakšno delo in plačo bo dobila in ne vzame služb ki se ponujajo

Če imaš ateja in mamo (teto, strica) z vezami je najboljše ni pa pogoj, lahko tudi med študijem delaš v raznih firmah in se celo že pred diplomo ali po zaposliš pri njih če si se izkazal. lahko greš na svoje, lahko delaš na črno in si na zavodu,......

najslabše pa je bit doma in samo čakat če ti borza kaj zrihta ali če so kje v oglasih kake službe - na tak način ne dobiš nič.

odvisno od diplome ampak edina varianta je da enostavno hodiš od firme do firme ki bi imele delovno mesto za tebe, včasih se kje kaj najde.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

veze in poznanstva so najbolj pogost izgovor v resnici pa je največkat tako da ne dobi službe ker:

1. oseba študira do diplome brez da bi še zraven kaj delala in potem pride iz faksa teoretik brez izkušenj (kelnarjenje čez počitnice ne velja) pa še nikjer nobenega ne pozna ker ni niti preko študenta delala v kaki firmi

2. študira čisto sfaljeno stvar za katero so v celi SLO 3 delovna mesta

3. študira pravo ali ekonomijo po sistemu iz 1. točke (najslabše)

4. ima nerealna pričakovanja glede tega kakšno delo in plačo bo dobila in ne vzame služb ki se ponujajo

Če imaš ateja in mamo (teto, strica) z vezami je najboljše ni pa pogoj, lahko tudi med študijem delaš v raznih firmah in se celo že pred diplomo ali po zaposliš pri njih če si se izkazal. lahko greš na svoje, lahko delaš na črno in si na zavodu,......

najslabše pa je bit doma in samo čakat če ti borza kaj zrihta ali če so kje v oglasih kake službe - na tak način ne dobiš nič.

odvisno od diplome ampak edina varianta je da enostavno hodiš od firme do firme ki bi imele delovno mesto za tebe, včasih se kje kaj najde.

Kateri pa je tisti študij ki ni sfaljen in zagotavlja službo?

Ta prijateljica o kateri govorim, hodi od firme do firme že eno leto (ma vsaj 2 razgovora na teden) in tud slučajno ni izbirčna, pa je še kr na zavodu.Dela na črno kar dobi, samo to tud ni reden dohodek-je pa bolš kot nč, definitivno.

Kar se pa vez in poznanstev tiče-jst še dela prek študenta nism mogla dobit brez njih (npr. za delo na bencinski sem rabila veze)!

Popravljeno . Popravil brubi46
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta prijateljica o kateri govorim, hodi od firme do firme že eno leto (ma vsaj 2 razgovora na teden) in tud slučajno ni izbirčna, pa je še kr na zavodu.Dela na črno kar dobi, samo to tud ni reden dohodek-je pa bolš kot nč, definitivno.

Kaj pa, če "dela" na razgovorih kaj narobe? Je odrezava, prepametna, prezahtevna? Mogoče mora le taktiko spremenit..

Pa kot pravijo: kdor čaka- dočaka, kdor išče- ta najde.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kateri pa je tisti študij ki ni sfaljen in zagotavlja službo?

Ta prijateljica o kateri govorim, hodi od firme do firme že eno leto (ma vsaj 2 razgovora na teden) in tud slučajno ni izbirčna, pa je še kr na zavodu.Dela na črno kar dobi, samo to tud ni reden dohodek-je pa bolš kot nč, definitivno.

Kar se pa vez in poznanstev tiče-jst še dela prek študenta nism mogla dobit brez njih (npr. za delo na bencinski sem rabila veze)!

Glej univerzalnega recepta kaj študirat ni ker ti more to tudi ležat. OK poslovna informatika ali kaj podobnega ali pa tehnična stroka ima dobre šanse ker jih manjka,a a vsak ni tip za to - jaz recimo nisem.

nisi napisala kako diplomo ma kolegica tako da ne vem kaj je narobe da ne dobi službe, je pa res največ odvisno od vtisa ki ga pustiš in jasno izkušenj ki jih imaš. če dela na črno, kakšno delo je to da ne more postati legalno???

sem pa se spomnil ene glupe epizode oddaje preverjeno ali nekaj takega, kjer je kazalo eno žensko ki neuspešno išče službo že par let in je potem kamera šla z njo ko je hodil spraševat po firmah zakaj je niso vzeli. KATASTROFA!!!! neurejena, zadirčna, prepirljiva in agresivna ženska - ni čudno da ni nebeden vzel.

kaj je sfaljen študij??? recimo filozofija ali še kaka smer na FDV, čudne kombinacije smeri na pedagoški s katerimi potem ne moreš niti učit, itd... to so recimo stvari kjer če imaš srečo (oz veze) se pospraviš na kak faks ali kako državno službo oz inštitut ali kaj podobnega, če pa ne si pri iskanju v gospodarstvu pogorel.

vem da ni lahko ampak tako črno kot bi nekateri radi prikazali (brez vez nimaš šans) pa spet ni! je pa lažje kriviti sistem, družbo in položaj zvezd kot se včasih vprašat kaj ti delaš narobe.

PS: ko sem do lani iskal recimo tržnika ki bi bil pripravljen delat na % realizacije pa so vsi supersposobni nezaposleni pobegnili ker baje to ni vredu služba in plača. če bi res bili tako sposobni se nebi imeli česa bat pa tudi plača bi lahko bila dosti boljša od povprečja. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa tudi plača bi lahko bila dosti boljša od povprečja. :whistle:

Pri kom? Pri tebi stari škrtici? :eek: :lol1: :P

Popravljeno . Popravil vapotek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri kom? Pri tebi stari škrtici? :eek: :lol1: :P

saj sem rekel na %. če meni ostane 99,5% mirno dam 0,5 % provizije :evilgrin: no tebi 0,25 ostalo pa v piru :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tvoje nakladanje izpred nekaj mesecev resnično nima smisla: realnost pri nas je malo drugačna, kot jo mogoče ti vidiš skozi svoja rožnata očala. Nimajo vsi 24 ur na dan možnost dostopa do računalnika in interneta, tisti, ki "nosijo cigle" običajno tudi 10 minut na dan ne! Takšni običajno delajo "od zore do mraka" (oz. 10-12 ur na dan), živijo v kakšni sobici, samskem domu, ..., o računalnikih in internetu se jim niti ne sanja in ko pridejo po šihtu zvečer domov, povečerjajo in samo še padejo v posteljo ...

Kar pa se tiče hoje na razgovore med delovneim časom - preberi tole:

"V zvezi z iskanjem nove službe in prostih dni za to pojasnjujemo, da ima delavec v času odpovednega roka, če odpove pogodbo o zaposlitvi delodajalec, pravico do odsotnosti z dela zaradi iskanja nove zaposlitve s pravico do nadomestila plače v trajanju najmanj dve uri na teden. Če delavec sam odpove pogodbo, te pravice nima." (pojasnilo Inšpektorata RS za delo)

Bodi zelo srečna, da imaš takšno delo (oziroma tako razumevajočega delodajalca) da lahko kadarkoli odfrčiš z delovnega mesta na kakašen razgovor (ali pa kaj drugega...). Večina zaposlenih te sreče nima!

izgovor za vse, ki se jim ne zdi da bi življenje vzeli v svoje roke. in najdejo tisoč in en izgovor za svoje nezadovoljstvo .

aja dobro vem , kaj je delati od zore do mraka.

ja pa tudi dostopa do interneta nimam v službi.

kar je marja napisal treba se je mal znajti.

cegle na gradbišču pa prenaša uvožena delovna sila.

dr.looney :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam z zgoraj napisanim. Če hočeš se vse da, če pa nočeš je pa vsak izgovor dober. Ali pa ni taka nuja.

Kad se mora nije težko, pravijo drgač...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sicer je mal :topic: ampak če kdo obvlada parketarske veščine predvsem brušenje parketa

ga takoj zaposlim info na pm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sicer je mal :topic: ampak če kdo obvlada parketarske veščine predvsem brušenje parketa

ga takoj zaposlim info na pm

isto če iščeš koga za polagat ploščice, malarijo in ostala dela v hiši - težko je najt mojstra ki bi za razumno ceno naredil v obljubljenem roku ker imajo vsi preveč dela.

jebi ga, preveč mamo pametnih študirancev in premalo manualcev, ki niso samo fizičarji ampak znajo nekaj tudi naredit z rokami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..k berem tole temo,.. heh,.. jaz vidim problem v tem, da je veliki večini diplomantov takšnih in drugačnih izpod časti prijeti za določena dela. Ampak tko se kariera začne, vsak drugi bi se rad ob 7.00 vsedel v pisarno glumil do 15.00 in bil za to še dobro plačan. Ne mi govort da ni dela,... bedarija, vprašanje je samo kolk si se pripravljen "žrtvovati" oz. vprašanje "časti".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kateri pa je tisti študij ki ni sfaljen in zagotavlja službo?

Samo malo pogledaj okoli, pa vidiš kdo se vozi z mercedesi (prepotentni sinčeki so tu izvzeti).

Krovci, mesarji, mizarji, kamnoseki furajo boljše avte kot razni dipl.ing. mag. in Dr. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo malo pogledaj okoli, pa vidiš kdo se vozi z mercedesi (prepotentni sinčeki so tu izvzeti).

Krovci, mesarji, mizarji, kamnoseki furajo boljše avte kot razni dipl.ing. mag. in Dr. :worship:

to pa zato ker njih rabiš prej ali slej ali vedno, z dr. in mag. pa si nimaš kaj pomagat :evilgrin:

pozabil si na električarje, malarje, monterje in mehanike, ki ponavadi vozijo audije :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!