Skoči na vsebino

Volovja reber


Rude Boy

Priporočene objave

Zbirališče je 9. junija 2007 ob 7. uri pri Trnovski bajti (glej Atlas Slovenije, str. 198 B1, v Ilirski Bistrici zaviješ proti Sviščakom; čez slabih 10 km se na grebenu odcepi cesta na levo).

Ogledali si bomo izjemno krajino submediteranskih suhih travišč, kjer se načrtuje postavitev vetrne elektrarne.

V tem času bodo suha travišča v polnem cvetju. Nepozabno doživetje. Letos morda zadnjič brez vetrne elektrarne.

S seboj imejte terensko obleko in obutev. Zložne hoje je za 3 do 4 ure. Vodi Tomaž Jančar. Za dodatne informacije pokličite 041 750 275. V primeru zelo slabega vremena izlet odpade.

še zmeraj pa imaš na dosegu miške peticijo za ohranitev Volovje rebri !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

držim(o) pesti. za... za? za ne vem kaj :hmm:

za dobro. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na njeno oddaljenost od večine slovenskega prebivalstva, pa na to da večina slovencev pred omembo postavitve elektrarn sploh ni vedela kje je to, mislim da lahko brez slabe vesti postavimo tistih par vetrnic tam bogu za hrbtom :)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nepozabno doživetje. Letos morda zadnjič brez vetrne elektrarne.

Iz današnjega E-Dela:

Postopki za vetrno elektrarno spet na začetku

Bo okoljsko ministrstvo po odločitvi vrhovnega sodišča Doppsu podelilo status stranke?

STA/T.L., Čet 31.05.2007, 12:22

Ljubljana - Vrhovno sodišče je potrdilo sodbo upravnega sodišča, da sta ministrstvo za okolje in prostor ter agencija za okolje nezakonito onemogočila Društvu za opazovanje in proučevanje ptic Slovenije (Dopps) sodelovanje v postopku izdaje okoljevarstvenega soglasja za vetrno elektrarno na Volovji rebri. Postopek okoljevarstvenega soglasja za vetrno elektrarno na Volovji rebri bo treba tako obnoviti, so danes sporočili iz Koalicije za Volovjo reber.

Več si preberite v navedenem viru.

:yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eh s tmi vetrnicami pa tudi tolko motajo navsezadnje je pa itak brezveze da jih tm postavjo ker se itak nebejo zadost vrtele da bi blo kej koristi :slap: drgaci pa ja morde kej pridem pogledat do trnovske bajte :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po eni strani mi grejo na kurac ti naravovarstveniki in kvazi naravovarstveniki, ki se vtaknejo v vsako stvar in z banalnimi vzroki preprečijo izgradnje mnogih pomembnih objektov. In po drugi strani bom zelo vesel če vetrnic ne bo. Obstajajo boljši načini pridobivanja električne energije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

navsezadnje je pa itak brezveze da jih tm postavjo ker se itak nebejo zadost vrtele da bi blo kej koristi

aja, to je tebi znano, al kako? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Boljši?Š obstajajo drugi, če so pa boljši je pa relativno........

Elektrika mene ne zanima! :nono: :grrr ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na njeno oddaljenost od večine slovenskega prebivalstva, pa na to da večina slovencev pred omembo postavitve elektrarn sploh ni vedela kje je to, mislim da lahko brez slabe vesti postavimo tistih par vetrnic tam bogu za hrbtom :)

lp

odlični argumenti .... zakaj ne bi zasrali neokrnjeni del narave ..... nam bogu za hrbtom, nekomu pač dom mar ne ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po eni strani mi grejo na kurac ti naravovarstveniki in kvazi naravovarstveniki, ki se vtaknejo v vsako stvar in z banalnimi vzroki preprečijo izgradnje mnogih pomembnih objektov. In po drugi strani bom zelo vesel če vetrnic ne bo. Obstajajo boljši načini pridobivanja električne energije.

žal je zgodba malo bolj kompleksna in zdej tudi dobro predstavljena javnosti ..... začela se je zelo "demokratično" ko je elektro primorska z mojim, tvojim, našim denarjem odkupovala zemljišča na Volovji rebri še pred spremembo prostorskega plana, PVO-jem, študijami ... najbrž ozadja tega početja ni treba razčlenjevati :( .... so pač računali na zaplankanost prebivalstva. Ekola men gre pa na k.... da bomo imeli kup spomenikov neumnosti na vodozbirnem območju (a sem pozabla povedat da ma vsak veterni mlinček 200 l olja pa še trafo postaja 20.000 l... coool) zaradi par mastnih podkupnin ;). O smotrni izrabi burje pa drugič ;)

Popravljeno . Popravil kat
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa naj rečejo Nizozemci? Treba je izkoristiti alternativne vire energije. In če tam v redu piha, čakaj malo... Saj so hidroelektrarne tudi tujek v naravi. In če gledamo še naprej, tudi ceste. Potem pa hodimo peš, bodimo kot Robinzoni.

Osebno menim, da te vetrne elektrarne ne bodo prav moteče. Če se motim, me popravite.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja, to je tebi znano, al kako? :hmm:

če ne njemu pa meni, vsaj po začetnih študija ..... hint .... burja ---> mlinčki stojijo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa naj rečejo Nizozemci? Treba je izkoristiti alternativne vire energije. In če tam v redu piha, čakaj malo... Saj so hidroelektrarne tudi tujek v naravi. In če gledamo še naprej, tudi ceste. Potem pa hodimo peš, bodimo kot Robinzoni.

Osebno menim, da te vetrne elektrarne ne bodo prav moteče. Če se motim, me popravite.

Se strinjam, treba se je samo odločiti kaj bomo varovali in kaj ne ??? Veterne elektrarne sodijo v urbano okolje .... ob prometne infrastrukture, industrijska območja ... ne pa v osrčje Natura 2000, ko so Volovjo reber izločili iz varovanega območja, ker je tako velel naš vrli župan ;). Pol mormo sam še table za živalce in cvetke marjetke postaviti, da si ne bi drznile tacati izven rezervata :P

A sm mogoče povedla da nism za veterne elektrarne :)). Če se kdo ne strinja z mano ga vabim na 7 km tek pod Volovjo reber, rehidracijo častim ;) ... tok da boste vsaj približno vedel o čem teče beseda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O veternih elektrarnah je bilo precej napisanega tudi tu na MS in sicer v temi:

http://www.motosvet.com/tabla/index.php?showtopic=22361

Notri so linki za in proti in še vedno mislim, da je absurd postavljati veternice v neokrnjeno naravo, sploh ko ti nekdo servira podatek, da jih imajo v Nemčiji kot listja in pri tem pozablja dejstvo, da tam stojijo na poljih monokultur kjer je itak narava zjeb***. Veterna eklektrarna ni ziher in potrebuje podporo (ko ni vetra) kakšne druge elektrare in glede na odstotek energije, ki naj bi jo dajala je po mojem mnenju nesmiselna saj se poraba povečuje mnogo hitreje. Koliko štroma dejansko proizvedejo veternce je pa dokaj skrivnosten podatek, kar mene resno navdaja z dvomi, da ima nekdo korist od gradnje same saj so subvencionrane in vse ostalo kar spada zraven.

Torej preden začnete razlabljati dejte prebrat obstoječo temo in če imate kaj novega za povedat ...pa le na dan z besedo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne me narobe razumeti,- sem za napredek in modernizacijo, ampak ne za vsako ceno. Vsekakor bi se morali zavzemati, da se ohranijo takšni nedotaknjeni prostori v naravi. Pa da se postavijo nekam, kjer ne bodo moteče.

Kako bi te vetrnice vplivale na obnašanje divjih živali, bi pa znal HHV kaj povedati...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko bo pa elektrika poskočila (v ceni) za 100 ali več %, boste pa vsi jokali in si kar doma pred nosom postavljali svašta za pridelovanje elektrike.

Super, takrat se bo takim, ki jim itak nobeno mesto ni primerno za pridobivanje česarkoli, kar v bistvu sami veliko uporabljajo prvo doklopili elektriko, pa potem mogoče zemeljski plin........ kanalizacijo se tudi lahko začepi......... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po eni strani mi grejo na kurac ti naravovarstveniki in kvazi naravovarstveniki, ki se vtaknejo v vsako stvar in z banalnimi vzroki preprečijo izgradnje mnogih pomembnih objektov. In po drugi strani bom zelo vesel če vetrnic ne bo. Obstajajo boljši načini pridobivanja električne energije.

A, res :eek: ......bemti lajike :trance_33_sleep:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko bo pa elektrika poskočila (v ceni) za 100 ali več %, boste pa vsi jokali in si kar doma pred nosom postavljali svašta za pridelovanje elektrike.

Super, takrat se bo takim, ki jim itak nobeno mesto ni primerno za pridobivanje česarkoli, kar v bistvu sami veliko uporabljajo prvo doklopili elektriko, pa potem mogoče zemeljski plin........ kanalizacijo se tudi lahko začepi......... :OK:

Kolikšen procent električne energije bi dajala veterna elektrarna...naj vprašam raje kolikšen del procenta?Kakšen je procent rasti porabe? Dej Pupa a bi lahko prebrala že odprto temo na isti problem pa pol komentirala?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da vas vidim junake, če vam vzamejo elektriko za en dan :grim ....pojma nimate, kako je glede proizvodnje, dobave in cene elektrike. Pupa je že napisala...ko bo elektrika samo še dražja, pa bote jokali....pa ne bo se samo elektrika podražila....še kaj drugega potegne za sabo.......SLO že sedaj uvaža velike količine elektrike, kaj šele bo, če bodo vsi kvazi "zeleni" , apriori proti.

Basta...se ne oglašam več... :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!