Skoči na vsebino

Orožje


Priporočene objave

pred 4 minutami, DAMI34 pravi:

pa tut kej zadanete, al sam pokate?

Petarde ste že nabavli? :P
 

Včasih tud kakšen steber zadenem namesto tarče :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, DAMI34 said:

pa tut kej zadanete, al sam pokate?

Petarde ste že nabavli? :P
 

Petarde so za une, k že v naprej vejo, da ne bi nič zadeli, pa potem prišparaš na kugli :jezik:.

Drgač pa petard ne maram, še raketo kakšno (eno, dve) spustim bolj zaradi otroškega adrenalina kot zaradi sebe. Čudn, sej vem, ampak tolk lepo mi je na toplem in zvočno izoliranem... da bas niti ne omenjam :wub:.

Ajd!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brez prevelike teorije, če bi mo kdo razložil razliko med zračnimi tipi poceni zračnih puška B1 B2 B3 B4, ali raje kupiti najcenejš Diano? 

(gledam zračne v rangu dom ekstrema 150€, 5.5mm )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, Kmet2 said:

pa Skalar36 je tud en jagr taprav , pa gremo eno par tarč sesut :D

Roni in tudi Glock je fin.

 

Pa bomo res morali it skup, da ti kej povem. Ker tale Glock je res ena borbena pištola, ker se moraš res borit z prožilcem, da kaj zadaneš.;):lol1:

 

8 minutes ago, smasher said:

Brez prevelike teorije, če bi mo kdo razložil razliko med zračnimi tipi poceni zračnih puška B1 B2 B3 B4, ali raje kupiti najcenejš Diano? 

(gledam zračne v rangu dom ekstrema 150€, 5.5mm )

B1 itd...sploh ne glej. Razen če boš začel trenirat met kopja (puške)

Diana OK. Če boš dal nad 300 eur. Za cca 150 eur. Je rabljena Slavija iz bolhe, za streljati na tarčo, odlična kupčija. Za kaj bolj resnega za ta budbet edino Gamo.

Če misliš, imeti z dalnogledom mora imeti fiksno cev, če hočeš, da so zadetki na tarči konstantni.

Dej mal več denarja pa si poglej Weihrauch, Record prožilec je tok dober, da je za zjokat. Natančnost pa fenomenalna. 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma dejansko ni za mene, za enega starejšega "otroka" ki ima 3 desetletja več kot jst :D, in sm slišal da že od malih nog pogreša zračno puško pa je treba ob obletnici kej podarit, verjetno bo uničenih nekaj lončkov, kej embalaže, in pdobno, zahteva je možnost zadet pločevinko na 15 -20m (kar je baje kar dosežek za najbol čip zadeve). Kot večina stvari bo verjetno po cca 0.5 leta romala na podstrešje. Trenutno gledam : https://www.youtube.com/watch?v=C6eZ66lbNns ker ima celo nekaj nastavitev. Sam sem imel zračno nazadnje v rokah kakšnih 15let nazaj, in en vem kaj dosti. 

Kar je nekje na zgornji meji bugeta, ampak vse okoli 100€ je isti šrot ki na amazonu prodajajo za 40USD. 

Trenutni kandidati na ekstremni meji bugeta:

http://www.avantura.info/zracna-puska-swiss-arms-sa1000---5-5-mm

http://www.avantura.info/zracna-puska-kral-arms-n-03-s

http://www.nold.si/ribiska-trgovina/676-zracna-puska-striker-1000s-55cal.html

http://www.nold.si/ribiska-trgovina/684-zracna-puska-hatsan-striker-edge-55-cal.html

Izogibam se nakupa na bolhi.... ker za darilo je lepo da je nova, in če je nova in zeloo poceni zna bit zelo jajc (al pa ne ne morem vedet)

LP 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hatsan je Turški in je kot bombonjera, nikol ne veš kaj boš dobil. Vzmeti pa pokajo zelo pogostoTale pleško na Youtubu, pa do dons ni še ene puške spljuvu. Vse hvali, pa vsi dobro vemo, da ni vse dobro. Ta kanal je bol "reklamni" čeprov ima včas za kero stvar prov. Sem ga veliko gledal svoj čas. 

Drugač pa za to kar si naštev-zahteve, je  Slavija odlična pa tud če je rabljena. Tam za 150 eur boš dobil lepo. Ima zaklepanje cevi, kar je pri zračni puški zelo pomembno, če daš nanjo dalnogled. Zračna piška na prelom cevi se nikoli ne zaklene popolnoma enako ob prelomu-zaprtju cevi. Če streljaš na "merke" je vseeno, ker so na cevi. Če uporabljaš dalnogled je zelo važno, ker le ta pride na telo puške.

Sam se pa odloči. Lohk ti dam še to prispodobo. Kaj bi raje nekomu podaril? Novega hyosunga ali rabljenega suzukija?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na tokle bliz ne rabiš strelat. Lokh vzameš palco, pa dregneš tole lisičko kar v oko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Snecer said:

Ti si lovec? :)

 

Ne, jz sm sam jagr. Rad kej popijem, pa kdaj se kej zlažem. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Smasher, glede zračne puške se strinjam s skalarjem36. Kakšna Slavija, Cometa ali Gamo (to je nek minimum, da ima še smisel) . Pa definitivno 4,5 kaliber (5,5 ima smisel samo pri kakšnih "ultra magnum" zadevah (pa da so zares "magnum" ne samo da imajo napis)) . 4,5 imaš več izbire pri metkih (diabolah), pa še cenejši so. Pa če že daješ gor daljnogled je "minimum" kakšen 4x32 tisti 4x20 so bolj za na na igrače.

lp

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, DAMI34 pravi:

pa tut kej zadanete, al sam pokate?

Petarde ste že nabavli? :P
 

Včasih tud kakšen steber zadenem namesto tarče :Pevo dokaz :lol1:

 

IMG_0205.MOV

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, maus pravi:

nism :huh: 

si si

Kofi hunter!!!!

 

pred 5 minutami, Kmet2 pravi:

Včasih tud kakšen steber zadenem namesto tarče :Pevo dokaz :lol1:

 

IMG_0205.MOV

ta pravi Đon Wejn

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi se Comete vseeno izogibal, ker je nerodna za streljati. Ima preveliko, pa rečmo "glomazno" kopito, če pa daš dalnogled na to puško je pa naslon za ličnico prenizko. Moja Cometa tudi nima luknje za montažo-fiksiranje dalnogleda. Ko le tega namontiraš, se premika zaradi sile vzmeti, nazaj. Jaz bi vseeno pogledal proti Weihrauchu. Se dobijo cenejše od 200 eur. Ko enkrat streljaš z dobro zračno te res potegne v šport, če maš slabo te hitro mine.

Sam sem imel ogromno zračnih pušk, (2 mam še vedno) vseh cenovnih razredov in proizvajalcev. Ko sem streljal z Benjamin Discovery NP me sploh ni veselila. Ko sem si pa uredil Weihrauch HW 97k z V-mach vzmetjo, je bilo streljane ogromen užitek. Samo jo morš Uredit (Weihrauch) Da o PCP ne zgubljam besed.

Za kaliber pa: Če se gre za FT, obvezno 4.5mm pa 16 J

Za na tarčo do 20 m 4.5 mm

Za kaj več pa obvezno 5.5 mm

 

Popravljeno . Popravil skalar36
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, smasher pravi:

Brez prevelike teorije, če bi mo kdo razložil razliko med zračnimi tipi poceni zračnih puška B1 B2 B3 B4, ali raje kupiti najcenejš Diano? 

(gledam zračne v rangu dom ekstrema 150€, 5.5mm )

Ugodno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje pa dobiš Weihrauch za manj kot 200€?

Jaz imam eno HW40 (pištola, "plastik-fantastik") pa je sedaj cca 200€ (odlićna pištola, kar ji po izgledu nebi pripisal) .

Pred 20 leti sem kupoval zračno puško, sem iskal HW97K (ali kakšen AA200 TX) , pa se je v Sloveniji ni dalo dobiti in sem "končal" z Diano 46 (super natančna zadeva s povprečnim sprožilcem in meni rahlo "neudobnim" kopitom) .

Zdaj mi vse skupaj malo nabira prah, ampak se bom prej ali slej spet malo lotil (malo za relaksacijo) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za Weihrauch reklame ne bom delal, ker je slovenski trgovec z W. en butl.

Jaz sem imel HW 97k , sam sem si dal notri V-mach vzmet in jo pravilno namazal, ter pobrusil kar je bilo treba- puška je bila fenomenalna! TX je pa najlepša in najboljša zračna puška na vzmet "out of the box" Škoda, ker B.A.R.  ne pošila več v  EU. Drugače bi jo že imel. Mislim pa da bi jo Rojal z NM pripeljal v SLO- za prašat je.

Moja naslednja bo definitivno Walther LGU. Ima fiksno cev, ter posebno vzmet, kjer se oglašuje, da se jo lahko nasloni na trdo podlagi, oziroma se ne rabi artiljerijski prijem za dobre zadetke. Trenutno najboljša puška na vzmet, za njen namen. Pa v SLO se dobi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno zračno puško kaliber 4,5 res amatersko (Vostock) sem dobil od fotra. Že kar nekaj let ni bila v uporabi. Spomladi bi jo malo reaktiviral. Je treba bit na kaj posebej pozoren, pa s čim se cev spuca? Hvala za info. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tesnilo na cevi poglej če je ok. Tle ni neke hude znanosti. Čisti pa notranjost cevi z WD-40. Ampak pred streljanjem mora biti cev suha. Ne sme priti nobeno olje ali kaj podobnega v komoro, ke prihaja do diselinga , ki lomi vzmeti. Potegneš parkrat krpico na vrvici skozi cev in je OK. Pretiravat ni potrebno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, skalar36 pravi:

Tesnilo na cevi poglej če je ok. Tle ni neke hude znanosti. Čisti pa notranjost cevi z WD-40. Ampak pred streljanjem mora biti cev suha. Ne sme priti nobeno olje ali kaj podobnega v komoro, ke prihaja do diselinga , ki lomi vzmeti. Potegneš parkrat krpico na vrvici skozi cev in je OK. Pretiravat ni potrebno.

Aha, zato so dali Rusi zraven še eno rezervno vzmet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Možno. Če so ti dali še tesnilo bata je OK. Drugače je pa BZ. Včasiht imajo kakšne stare puške usnjeno tesnilo, ki se osuši, kar se pozna na moči, zato samo menjava vzmeti ni toliko važna.

Je pa trik kako povečati moč. Na krilo diabole kapneš kapljico olja, ki potem pod pritiskom eksplodira-diseling, podobna zadeva kot v disel motorjih- ampak potem hitro pride do loma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!