Skoči na vsebino

Orožje


Priporočene objave

pred 53 minutami, I30 pravi:

Jest se pod 12 kaliber sploh pogovarjam ne. :fyou:

No, ko ste glih navalili s temi ta kratkimi, pa naj mi eden pove, kje je tole delano!?
Da vidimo zdej!

lama.jpg

Mogoče Španija..?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnjič sem brskal po podstrešju pa sm naletu na takole ZASTAVO 357, pol sm jo pa na milico nesu, a je to za kej pištolca, se ne spoznam?

hqdefault.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 48 minutami, sayo pravi:

Zadnjič sem brskal po podstrešju pa sm naletu na takole ZASTAVO 357, pol sm jo pa na milico nesu, a je to za kej pištolca, se ne spoznam?

hqdefault.jpg

a kuferčka pa nis najdu:P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je kdo kdaj slučajno streljal z IMI 0.40 AE ? 

pred 5 urami, I30 pravi:

Jest se pod 12 kaliber sploh pogovarjam ne. :fyou:

No, ko ste glih navalili s temi ta kratkimi, pa naj mi eden pove, kje je tole delano!?
Da vidimo zdej!

lama.jpg

comanche 357 4 inch?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 1/22/2016 at 18:35, I30 pravi:

Jest se pod 12 kaliber sploh pogovarjam ne. :fyou:

No, ko ste glih navalili s temi ta kratkimi, pa naj mi eden pove, kje je tole delano!?
Da vidimo zdej!

lama.jpg

V NM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nope, ni bilo v NM in ne verjamem, da jo Ancelj ima.
Prišla je po posebnem naročilu iz magacinov v Nemčiji. 
Je še original španska. Kasneje se je fabrika preselila v Brazilijo.
Luštna v .38spec. kalibru.
Za plinkat in coup de grace nadvse primerna. Za samoobrambo pred zastreljeno veliko divjadjo ala merjasec in medved, pa je še .44mag prešvoh. Zato za krvno sled raje uporabljam kar stari Mauser kaliber 8x57IS v dolgi cevi ali pa zadnje čase Ruger 308Win s težko mehko kroglo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

No kaj je zdej? 
Razrajcate najprej, pol pa nbenga heroja več za orožno debato?!
Ali kdo prakticira praktično streljanje?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj se pa o tem lahk pogovarja? Pac not das patrone in pol strelas. Tisti ki znajo zadanejo. Konc dneva spucas z balistolom. Stvari so narjene s petih kosov. Primitivizem totaln. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, Cartman said:

Kaj se pa o tem lahk pogovarja? Pac not das patrone in pol strelas. Tisti ki znajo zadanejo. Konc dneva spucas z balistolom. Stvari so narjene s petih kosov. Primitivizem totaln. 

opp:: De ne bom narobe razumljen. Primitivizem se nanaša na tehnologijo strelnega orožja. Prot streljanju in pokanju nimam nič. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pišuka, jagri imajo pa tolk za flancat okol rorov, de glava peče, tle pa čist simpl pa primitivizm?:eek:

Ok, a kdo glinaste golobe klati?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iiiiiijaaaa, sej zato se temu reče ta je pa lovska, a ne? :P Pr naš hiš je en kup kopit, pa pa sm dost tega prepucal in od blizu pogledal. Zastor od fotiča, al pa menjalnik od motorja se mi zdita dost bol kompleksna in komplicirana zadeušna. 

 

kaj je pa zdej z nekim predlogom zakona o nekem omejevanju?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, I30 pravi:

Pišuka, jagri imajo pa tolk za flancat okol rorov, de glava peče, tle pa čist simpl pa primitivizm?:eek:

Ok, a kdo glinaste golobe klati?

Tale z brado

vl15.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

I30 sam prakticiram strelanje že od malih nog ,vedno bil obkrožen z Morisovci in Policaji ......pred kratkim pa sem začel tudi na dolenjski c. (strelišče) .....vsake toliko grem popokat par patronov :Ptekmovalno se mi ne da ukvarjat s tem ker nimam časa .

Cartman ,zakon naši zaenkrat ne podpirajo kar je čudež,saj vsako bruseljsko sranje sprejmejo brez premisleka.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, sayo pravi:

Tale z brado

vl15.jpg

Čak mal Sayo, a ga puznaš? Tole je blo u Velkih Laščah, se mi zdi :hmm:

pred 13 urami, Kmet2 pravi:

I30 sam prakticiram strelanje že od malih nog ,vedno bil obkrožen z Morisovci in Policaji ......pred kratkim pa sem začel tudi na dolenjski c. (strelišče) .....vsake toliko grem popokat par patronov :Pt.....

Ejga, po kolk je zdaj tam ura pokajna?
Študiram, da bi se kar včlanil, ker bodo neke omejitve okoli ostalih strelišč. :hmm:

pred 17 urami, Cartman pravi:

... kaj je pa zdej z nekim predlogom zakona o nekem omejevanju?

EU komisija je ratala nekaj brihtna po Pariških dogodkih. Predlagali so spremembe, ki bi prizadele le legalne lastnike orožja, tiste, ki smo itak preverjeni, preverjani in usposobljeni za varno ravnanje z orožjem. Na kriminal zakonodaja itak nima vpliva, zato tudi je kriminal.
A mislim, da tisto ne bo šlo skozi, saj so se uprle tudi cele države, še posebej pa vse strelske in lovske organizacije, kar je lepa številka volilcev. Tudi slovenski lovci in strelci smo pod drobnogled vzeli obnašanje naših evropskih poslancev, tako da se je na tem kar delalo in upam, da rezultati ne izostanejo in ostane naša že itak ena najbolj urejenih orožnih zakonodaj nespremenjena.
Priznam pa, da zadnjih dogodkov nisem sledil in nisem čisto na tekočem.

Na domačem področju pa gre za znatna kompliciranja pri streliščih strelskih društev in tudi lovskih strelišč, kjer inšpektorji postavljajo nesmiselne omejitve in zapirajo tudi vzorno urejena strelišča. Poznam, nekaj namigov o ozadjih, ki so tako diletantska, da ni za pisati o njih.
Zgodba je nastala zaradi nesmiselnih pritiskov nekaterih, ki jim gre v nos orožje kot tako.
Dve desetletji po ureditvi, kjer smo bili vsi sposobni prijeti za orožje in smo se z njim seznanjali že v srednjih šolah, nas je krepko odmaknilo od tistega, ker imajo recimo v urejeni Švici, kjer imajo vojaški obvezniki doma zadolženo orožje. Tam ni nič nenavadnega videti civila z vojaško puško na rami, ki špancira na redne vaje, pri nas bi ti pa takoj specialce na vrat spustili že če se ti v avtu vidi futrola od puške, pa četudi imaš v njej fotografsko stojalo.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, I30 pravi:

Čak mal Sayo, a ga puznaš? Tole je blo u Velkih Laščah, se mi zdi :hmm:

 

Poznam že več kot 30 let

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

I30 ,posoja Barette ,50 patronov in ura okrog 32€,včlanjen sem pa tu na Dolenjski .c preko enega društva ki ima v isti stavbi tudi prodajalno z orožjem , šele kakšen mesec . Vsak teden pa imam eno uro brezplačno .

Podpišem pa vsako besedo glede zakonodaje ,pri nas so vsaj tukaj urejene zadeve bolje kot v večini EU in širše.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Snecer pravi:

Jaz mam tudi za osebno varnost eno.

sam če ga pa z ročom udarš, ga pa lohka ubiješ :O

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, Kmet2 pravi:

I30 ,posoja Barette ,50 patronov in ura okrog 32€,včlanjen sem pa tu na Dolenjski .c preko enega društva ki ima v isti stavbi tudi prodajalno z orožjem , šele kakšen mesec . Vsak teden pa imam eno uro brezplačno .

Hvala za info. Že vem kje si. Bova kar sodruštvenika, če malo pomislim. Moram malo pogledat kdaj imata Mare pa Teodor odprt, pa se oglasit tam.:yea1:

pred 14 urami, maus pravi:

sam če ga pa z ročom udarš, ga pa lohka ubiješ :O

Po mojem je Borutt mislu, de se lohka s petelinom prow grdo uščipne.:eek::blush:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, I30 pravi:

Hvala za info. Že vem kje si. Bova kar sodruštvenika, če malo pomislim. Moram malo pogledat kdaj imata Mare pa Teodor odprt, pa se oglasit tam.:yea1:

Po mojem je Borutt mislu, de se lohka s petelinom prow grdo uščipne.:eek::blush:

..... pridem ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Sem mal apgrejdal :cool:

13529181_1706694632923404_72472933845780

Boxer je od žene ....:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!