Skoči na vsebino

Orožje


C4V4L13R

Priporočene objave

pred 1 uro, skalar36 pravi:

Možno. Če so ti dali še tesnilo bata je OK. Drugače je pa BZ. Včasiht imajo kakšne stare puške usnjeno tesnilo, ki se osuši, kar se pozna na moči, zato samo menjava vzmeti ni toliko važna.

Sem šel pogledat kaj je zraven v kompletu. Čistilna štangica + 1 vzmet + 1 gumijasta dihtunga + 3 ledraste dihtunge, vsaka drugačne velikosti, debeline in oblike.

Pa hvala za dizeling. Ampak s to puško mislim malo v tarče streljat, pa v kakšno piksno kje v gozdu. Zdej, če bo ravno divji merjasec mimo prletu, ga pa tut z dizelingom ne bi mogu snet.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, maus pravi:

od tok bliz bi pa ja use zadeu ... :eek:

:huh: 

to je itak s kulijem naluknjal :P

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če slučajno koga zanima prodam zračno, ki se mi po omari valja že kar nekaj let, dejansko nova Gamo hunter 4.5, narejenih cca 250 strelov z rešpetinom Gamo 4-12x40mm.+ info na zs.

Popravljeno . Popravil Hornet
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

41 minutes ago, Hornet said:

Če slučajno koga zanima prodam zračno, ki se mi po omari valja že kar nekaj let, dejansko nova Gamo hunter 4.5, narejenih cca 250 strelov z rešpetinom Gamo 4-12x40mm.+ info na zs.

No to pa je dobra puška, ki zanima mene. Imaš leseno kopito ali plastično?

Hunter 400, ali Hunter 1250?

Ter glavni podatek- Cena?:)

Mene zanima  H 400.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej če sem prav prebral, nič novega pod 400€ in nič rabljenega pod 200€ "ni uporabno".

Tukaj ej bilo napisano da bolje 4.5mm kot pa 5.5, medtem ko sem prebral drugje da bolje 5.5, ker težji naboj bolje drži smer.

No sem mislil da so morda Hatsan kaj boljše od kitajcev, bom morda vrgel v koruzo pol to idejo o zračni za nekaj časa.

 

LP

 

ps: sem si našel že eno lepo primerjavo, torej tisto o 5.5 nakladajo predvsem američani ker nimajo omejitve moči in nabijajo preko 30J 

https://www.youtube.com/watch?v=mK_8plINF6c

 

Popravljeno . Popravil smasher
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4.5 za tarčo do 16 J. Za kaj drugega pa 5.5, oziroma čeje moč čez 16J. Lahko več na ZS.

30 J na feder je "pravljica". Lahko edino 6.35 cal, samo je neuporabna! Moja HW 97k 5.5 cal je imela po podatkih 240 m\s in 23 J. Uradno izmerjeno na kronografu pa 198 m\s in 19 J.

Moraš vedeti, da proizvajalci merijo hitrost z najlažjimi diabolami, moč pa z težkimi, potem pa to združijo. Isto kot pri avtih, ko pravijo da pokuri pod 4 litre na 100 km. Kaj je res pa vidimo v praksi.

Dobiš Weihrauch HW 30 za 215 eur, ki je zeloo dobra puška za na tarčo. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Težji naboji (5,5) bolje ohranjajo energijo (npr. za lov, kar pa je pri nas tako ali tako prepovedano) imajo pa slabo "trajektorijo" (metki letijo precej bolj v loku) in je potrebno na večje razdalje več "ugibanja" . 5,5 za PCP za "feder" pa 4,5 (meni tu ni dileme) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tko bom reku, v rojalu znajo svetovat in prodat. Uzel kral 5.5mm za cca 130€. Nism ekspert malo čoravim, gammo tarče ( mislim da 1\4 A4  lista velike), sm nekje od 5 do 9 na 15 m, pločevinka odleti na 25m (tudi na 35 s pomočjo sreče) kolega jih zbije na 25m z eno roko in na 35m z lahkoto. Tako da nek šrot glih ni. V prvem dnevu šlo cca 250 diabol. Vse streljano brez optike.

Tako da za tak denar mislim da je taka natančnost OK.

Ps: strokovni testi izvajani v hali ob spremstvu piva in glasbe (rock radio seveda  :yea2:)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, smasher pravi:

Tko bom reku, v rojalu znajo svetovat in prodat. Uzel kral 5.5mm za cca 130€. Nism ekspert malo čoravim, gammo tarče ( mislim da 1\4 A4  lista velike), sm nekje od 5 do 9 na 15 m, pločevinka odleti na 25m (tudi na 35 s pomočjo sreče) kolega jih zbije na 25m z eno roko in na 35m z lahkoto. Tako da nek šrot glih ni. V prvem dnevu šlo cca 250 diabol. Vse streljano brez optike.

Tako da za tak denar mislim da je taka natančnost OK.

Ps: strokovni testi izvajani v hali ob spremstvu piva in glasbe (rock radio seveda  :yea2:)

Tole mene ravno ne impresionira, piksna je "ogromna" tarča, na 50+m je mogoče dosežek, na manj pa ravno ne (OK brez optike je lahko problem z "vidljivostjo" , ko začne pešat vid (imam iste probleme)) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je samo komentar na to da so poceni zračne nenatančne in imajo ogromno razpršenost, moja tresoča roka + neznajnje + "čorav" še lih nism samo na 30m je pločevinka ena zelena zmazana pika. Kupil sem za vajo in zabavo tam nekje do 25m. Puško sem testiral z dvema streloma v štacuni samo tako da dela, in potem po parih priih smo "strokovno testirali" direkt iz škatle berez nobenega šetlanja (dobo da je bilo samo par :beer2: preden so se začele slabe ideje oz sem zadevo pospravil ko so otroci starosti 30+ razmišljali o ciljanju žarnic)

Prvi korak je učenje pravilne drže in potem raje kot daljnogled je okulist :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, smasher pravi:

 

Prvi korak je učenje pravilne drže in potem raje kot daljnogled je okulist :D 

Rešpetin ceneje...z gamo extreme co2 (4.5) zadanem na 50m vsak metek v piksno

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Zgoraj" je že skalar pisal in se popolnoma strinjam z njim, da "slaba" puška ni "zanimiva" . Moj primer, imam dve zračni pištoli Tex3 in HW40pca in ni primerjave, s Tex3 je iziv zadeti karkoli, HW "odbije" glavico na šibici (na kakor daleč sem jaz zmožen videti šibico) . Piksna (mi) na dolgi rok ni zanimiva.

lp

ps. Zmerom ni kriva puška, če imaš kakšne kitajske špičaste diabole je razsipanje občutno (na splošno so koničasti metki eno sranje) .

Popravljeno . Popravil franc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No bom videl kaj in kako se bo obneslo. V prihodnosti, če mi bo to res zanimivo bom pa investiral v prihodnosti v PCP. 

Diabole pa so trenutno baje kar dobre, GAMMO exacto če se ne motim. 

Okulist je boljša investicija od daljnogleda, ker je rešitev uporabna tudi za babe gledat ne samo za streljat :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gamo so solidne diabole (teh ki jih navajaš ne poznam in mi jih ne uspe "pogooglati" ) . Hunter ali pa čisto navadne Match so se meni še najbolje obnesle (pa nekaj časa so bile poceni, potem pa ne več in za malo več denarja so mi boljše HN) .

V daljnogled se splača investirati, če je puška sposobna kaj zadeti tudi na malo večjo razdaljo. Nisem še probal ampak mislim, da če hočeš streljati z očali rabiš posebne (z na blizu ne vidiš tarče, za na daleč pa merkov, lahko se pa tudi motim, tako slabo še ne vidim, da bi probal z očali) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 Edine diabole ki so res dobre, ampak res dobre, ki so špičaste so RWS Superpoint extra. Sam jih imam v 5.5 cal. Pa super grupirajo. Neverjetno dobre. Drugače pa drugih kot JSB ne kupujem. Je pa treba potestirati katera teža najbolj paše puški.

Kot sem že večkrat slišal\prebral. Streljanje z zračno puško ni samo šport, je tudi znanost. In po vseh teh letih lahko pritrdim, da to drži.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Teh nikoli nisem probal (drži da vsaki puški odgovarjajo drugačni, nekaj časa sem eksperimentiral še z dimenzijami 4,48, 4,50, 4,52... pa sem se "zgubil" ) . RWS Meisterkugeln ( "rumena" škatla) so se pri meni najbolje izkazali (problem je da jih na 30+m "zmanjka" ) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, skalar36 pravi:

 

Kot sem že večkrat slišal\prebral. Streljanje z zračno puško ni samo šport, je tudi znanost. In po vseh teh letih lahko pritrdim, da to drži.

Znanost je v mirni roki in psihični pripravljenosti. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali veš, da moraš zračno puško na vzmet vedno držati na isti točki, če hočeš, da so zadetki konstantni. Naslednja lekcija sledi jutri .;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, skalar36 pravi:

Ali veš, da moraš zračno puško na vzmet vedno držati na isti točki, če hočeš, da so zadetki konstantni. Naslednja lekcija sledi jutri .;)

Drži kar trdiš. Ampak brez mirne roke in mirnih možganov ni rezulatov. Pa še kaj se najde, ko mi je že samoumevno po vseh letih treninga. :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mirna roka in možgani zadostuje, če streljaš (vedno) na isto razdaljo (10m) , potem se pa začne "znanost" , pa je treba možgančke malo razmigati.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, franc pravi:

Mirna roka in možgani zadostuje, če streljaš (vedno) na isto razdaljo (10m) , potem se pa začne "znanost" , pa je treba možgančke malo razmigati.

lp

A misliš vrabčke na 15 metrov ali več. :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!