Skoči na vsebino

MAKSI - Motoristični aktivisti Slovenije


HHV

Priporočene objave

PROSIM, DA VSE, KI MISLITE RESNO SODELOVATI OZ. IMATE KAKRŠNEKOLI ZAMISLI, DA DANES PRIDETE V OLP NE GLEDE NA VREME, KER SE MORA ZADEVA MALCE PREMAKNITI. RECIMO, DA SE DOBIMO OB CCA 20H.

HVALA!!

Bom tam. Obvezno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

I'm too young for this shit!  :lol:

... če boš vedno iskal takšne izgovore, ne boš nikoli dorasel reševanju problemov ...

... verjamem, da je morda prepozno zate (URA) OZ. DA NIMAŠ PREVOZA, VENDAR ... NE MISLI, DA BOMO POSKUSILI NEKAJ NAREDITI SAMO ZASE ... NE, ČE BOMO USPELI, BOŠ LAHKO TUDI TI UŽIVAL "SADOVE" NAŠEGA "DELA" ... TOREJ ... MORDA SI RES PREMLAD, DA BI SE UDELEŽIL PRIPRAVE AKTIVNOSTI, VENDAR ...

P.s.: ... črke so malo zmešane ... ampak jih ne bom popravljal ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Klinc, jst moram študirat pa prevoza nimam ... imam pa kar nekaj "špeha" o FEMI in podobnih zadevah pa bom probala kaj spackat, samo bo trajalo nekaj časa, zdaj imajo prednost izpiti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, poročilo za včeraj:

Najprej smo na prostovoljni bazi določili Pupo za delovno predcednico, da smo imeli nekoga, ki bi po mizi tolkel. Potlej smo si izmenjali materiale, ki smo jih posamezniki pripravili in malo čitali. Grobi osnutek statuta, ki sem ga pripravil, ni naletel na kakšna nasprotovanja, zato smo spet določili ekipo, ki bo delala naprej na pripravi statuta. Dobivali se bomo nekje na mirnem kraju in v miru tudi delali. Ostalo občestvo pa bomo obveščali sproti tu na forumu, tako, da boste vedno imeli možnost pripomb, odobritev in nasprotovanj. Zaenkrat tukaj le toliko, da je statut zastavljen po MAG in FEMA statutih in prirejen po naših zakonih. Iz omenjenih ustav vlečemo predvsem namene in naloge društva, saj nima smisla odkrivati tople vode. Ker je statut pomembna stvar, prosim, da potrpite in nam date čas, da se lahko potrudimo za vas, pa čeprav bo še nekaj časa trajalo to navidezno mrtvilo. Sami pa medtem premislite, v kakšnih komisijah bi bili pripravljeni delati in pomagati. Dela bo za vse vrh glave!

LP HHV :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V razmislek vsem medtem, ko bomo mi kri švicali s statutom, kdo bi bil koliko pripravljen delat, biti deležen.

Kar pomeni, sedaj za statut imamo 7 ljudi, kar menim, da je čisto dovolj. Če bi kdo rad tudi sodeloval pri pisanju statuta, naj mi piše na mail ali PM sporočilo.

Drugače pa rabimo ljudi, ki bi bili pripravljeni pomagati aktivno. Torej, imajo kakršnekoli ideje, pomoči, poznanstva, itd..... ki bi nam prav prišla. Taki naj se javijo, da vemo, na koga se lahko vse obrnemo.

POZOR: res je, da se bomo sedaj dobili vsi v Ljubljani, ampak če je kdorkoli iz kakega drugega kraja v Slo. in bi rad sodeloval, ne bo problema, zaenkrat lahko vse delamo preko mailov in telefonov. Torej ne mislite, da ste odrinjeni. VSI ste dobrodošli.

Potem pa naj vsak premisli, ali bi bil v tem društvu ali ne. V primeru da ja, naj že sedaj pove, saj se bo delala mailing lista, da se bo vsem, ki jih zanima članstvo v društvu, pošiljale zadeve. Če mi pošiljate mail po mailu, vas prosim, da mi čisto informativno napišete tudi pravo ime in priimek ter če se da telefonsko št. To mailing listo z vsemi podatki bom vodila jaz, tako da vas prosim, da mi pošiljate maile za enkrat kar na moj mail, kmalu pa bomo naredi prav mail društva, takrat se bo pa vse pošiljalo tja.

TOREJ, PREMISLITE, KJE SE VIDITE, KJE BI BILI, ČE BI BILI IN IZRAZITE SVOJE ŽELJE, PREDLOGE, KOMENTARJE, KRITIKE.

Moj mail je:

pupa113@hotmail.com

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma smo samo njihove ustave nekaj brali. Kako pa se stopi z njimi v kontakt?

Kako ti vidiš naše mesto in vlogo, če bi se jim pridružili? Prednosti in slabosti. Imaš očitno nekaj izkušenj na tem področju.

Verjetno pa je potrebno, kljub naši eventuelni pridruženosti npr. MAG-u, izpeljati registracijo društva po naših predpisih, sicer za Slovenijo ne bi obstajali.

Answer pleeeease! :D

LP HHV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi lahko kdo na kratko objasni, kaj bi radi ustanovili oz. kakšne vrste društvo naj bi bilo to. Pa vsebina statuta, kaj naj bi obsegal. Če se misli ustanoviti neko društvo, potem je potrebno računati tudi s tem, da registracija ni čisto enostavna in zastonj. Obveznosti in dolžnosti članov, pogoji za članstvo itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bostov, vse to je že bilo določeno. Kar se tiče statuta, kaj vse bo zajemal, pa bomo pa določali na sestanku, ki ga bomo imeli in na katerega si vljudno vabljen, če te zanima.

Statut bo tudi šel po mailing listi, ki jo sedaj delam, da bomo dobili še predloge, komentarje, kritike, pohvale.... da se bo naredil takega, kot mora biti.

Vse, kar naj bi zajemalo, pa imaš obrazloženo na vseh straneh, oz. na prvi strani prvi post je v osnovi napisan, kaj naj bi delalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če sem si prav raztolmačil, naj bi šlo za pravno pomoč motoristom pri prometnih nesrečah in obenem tudi za neke vrste javno opozarjanje na obstoj motoristov na naših cestah.

Glede pravne pomoči pa ne vem, kdo bo kril stroške odvetnika v takih primerih. Bo to šlo iz članarine ali bo to rešeno na kak drugačen način? Potem bo članarina lahko precej visoka...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bostov... če bi bolje prebral, bi videl, da je ta odvetnica, ki bo pomagala motoristom ob nesrečah, rekla, da bo delala brez svoje provizije. Samo ob dobljenem pimeru dobi nazaj za stroške, ki jih je imela, ki jih pa plača tožena stranka.

Torej, do konca sojenja ne bo nobenih stroškov....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pupa, sem dobro prebral Horjotov post, pa tam piše samo ,da dobro kaže z odvetniško pomočjo.

Pol je pa vse OK. Če imamo tako odvetnico. Malo je danes takih entuziastov, ki bi kaj storili v obče dobro in celo zastonj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo je danes takih entuziastov, ki bi kaj storili v obče dobro in celo zastonj.

Če sem prav zastopil naj bi odvetnik bil za odškodninske zahtevke.

Če je odgovor pritrdilen potem lahko povem samo toliko da odvetnika plača zavarovalnica in od tebe potegne samo določene % od dobljenega pa še to je čisto tvoja stvar.

Za odvetnika so tile procenti samo nagrada za zasluge ki ti jih nudi :!: Sem ravno zaključil z tožbo(ODŠKODNINA ZA POŠKODBE ITD.)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, Bostov tako na hitro in zgoščeno.

Pogruntali smo, da nas nihče ne j..e pet posto in da nas na cesti pobijajo.

Pogruntal smo, da je treba nekaj nardit. Matr smo pametni!

Pogruntal smo, da edini pravi način je, če smo pravna oseba, ker le tako nas država sploh vidi, sicer smo razpuščena banda hipijev.

Torej moramo narediti društvo, ki je zaenkrat najbolj ohlapna oblika združenja. Ker pa nima smisla odkrivati tople vode, beremo kaj in kako to počno motoristična združenja v Evropi in po svetu. Po njihovem vzoru in po vodilih našega zakona o društvih moramo narediti statut za to društvo. V statutu moramo jasno in točno opredeliti s čim se bomo in s čim se ne bomo ukvarjali.

V glavnem gre za dve vrsti dejanj, prva naj bi bila v smislu osveščanja javnosti in reklamiranja nas motoristov.

Druga pa naj bi se borila za pravice motoristov, med drugim tudi v obliki pravne pomoči motoristom ŽRTVAM prometnih nesreč.

LP HHV

Če te še kaj zanima vprašaj, lahko tudi na PM!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma smo samo njihove ustave nekaj brali. Kako pa se stopi z njimi v kontakt?

mail,telefon,fax....je vse na domacih straneh; tudi imena sodelavcev.

Kako ti vidiš naše mesto in vlogo, če bi se jim pridružili? Prednosti in slabosti. Imaš očitno nekaj izkušenj na tem področju.

kot del sistema.vsa ta drustva so v svojih drzavah vec ali manj samostojna,izmenjava se predvsem informacije in izkusnje in dela se na evropski ravni v bruslju.kako je z clanarino ne vem; vecina ljudi,ki dela pri FEMA so tam zaposljeni polnocasno in njih je treba placati.jih je pa nekje 7-10,kolikor vem.MAG so vecinoma prostovoljne organizacije v posameznih drzavah.

Verjetno pa je potrebno, kljub naši eventuelni pridruženosti npr. MAG-u, izpeljati registracijo društva po naših predpisih, sicer za Slovenijo ne bi obstajali.

LP HHV

seveda se mora drustvo drzati predvsem pravil in zakonov v drzavi,v kateri zeli delovati.skupno z ostalimi MAG-i in FEMA-o bi naj imelo zastopanje motoristov in zavzemanje za njihove pravice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bostov... če bi bolje prebral, bi videl, da je ta odvetnica, ki bo pomagala motoristom ob nesrečah, rekla, da bo delala brez svoje provizije. Samo ob dobljenem pimeru dobi nazaj za stroške, ki jih je imela, ki jih pa plača tožena stranka.

Torej, do konca sojenja ne bo nobenih stroškov....

In če se ta odvetnica premisli ali pa ji pade cegu na glavo, a potem se pa lepa zgodba konča ?

Sistem, ki vključuje profesionalno delo, mora funkcionirati brez "lepih" namenov posameznikov, ampak zgolj in izključno na materialnih interesih vpletenih.

Tukaj nimam v mislih volonterskega dela članov združenja, ki je več kot dobrodošlo in marsikje v taki ali drugačni obliki lepo deluje.

Kakršnokoli profesionalno delo, ki bo vezano na existenco tega istega profesionalca je vedno vprašljivo.

Da bo šel volontersko to delat ?

Morebiti enkrat ali dvakrat za znanega posameznika, sicer pa ne več.

Tko je blo in tako bo.

Nisem mislil nobenemu volje jemati in pozdravljam in občudujem vsakega, ki je pripravljen koristna dela zastonj opravljat.

8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pupa je napisala:

Torej, do konca sojenja ne bo nobenih stroškov.... (dodajam: pol pa)

RAN mislim, da je fora v ta zadnjem delu stavka....

:wink: :wink: :roll: :roll: :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bostov... če bi bolje prebral, bi videl, da je ta odvetnica, ki bo pomagala motoristom ob nesrečah, rekla, da bo delala brez svoje provizije. Samo ob dobljenem pimeru dobi nazaj za stroške, ki jih je imela, ki jih pa plača tožena stranka.

Torej, do konca sojenja ne bo nobenih stroškov....

Hmmm... Ravno vceraj gledal na porocilih kako so aretirali g. Jurasa zaradi meje SLO-HR. Pa se pripelje njegov odvetnik g. Starman, tisti ki je vedno nastopal v oddaji "POMAGAJMO SI". In v cem se pripelje :shock: :shock: Porsche 911 Turbo z trdo streho - srebrn.

In odvetniki naj bi delali na lepe oci

Ja res zaceli bodo pa tisti Ponedeljek po vseh nedeljah ob prazniku Sveti NIKOLI. :lol: :lol: :roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da ste s to pravno pomočjo vsi nekam zabluzili!!!

Kako je prišlo do ideje, oz. ponudbe.

Pri pogovorih z odvetnico, je le ta izrazila željo in pripravljenost pomagati na ta način, da bi prevzela primer, kot je npr. Hanzijev. Primer, kjer bi se dalo in bi bilo potrebno še civilno tožiti, zraven pa poudariti vlogo motoristov kot organizirane skupine, kar bi na nek način predstavljalo pritisk za pravično in strogo sodbo, po drugi strani pa bi pokazalo ljudem, da smo enotni in se borimo za svoje člane. Absolutno bolje kot s ketnami na ulice in pokat!

Kar se pa tiče odškodninskih tožb, je polno odškodninskih odvetnikov in tu ni nobenega problema. Pri komer je situacija jasna, policijski zapisnik narejen tako kot je treba, si izbere svojega odškodninskega odvetnika in adijo! Za take primere ne rabimo odvetnikov visokega ranga in jih je zato tudi škoda!!

Poleg tega bomo potrebovali še cel kup pravnih nasvetov, lobiranja, itd. Tu pa potrebuješ izkušene ljudi z zvezami itd......

Torej, ne povezujte pravne pomoči društva oz. dobre volje omenjene odvetnice za povračilo polomljene plastike ali podrajsanega kolena!!!

Če pa želite še kakšnega dodatnega odvetnika, ki bi bil zaposljen samo in primarno z motoristi, člani društva, pa izvolite, udarimo visoko članarino in mečemo denar tja, kamor ni treba :evil: :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav vsem. Čeprav Motosvet že dalj časa spremljam, se šele zdaj oglašam (ne vem, mogoče zaradi občutka pripadnosti oz. lojalnosti svojemu klubu?). No ampak to itak ni važno. Hotela sem samo reči, da mislim, da ste se zelo dobro odločili zorganizirati se in v tej naši družbi določene stvari postaviti v red. Čestitam. Je že tako, da če nihče nič ne stori, se nič ne zgodi. In na področju motorizma je že predolgo tako. Zato ne bo enostavno spremeniti zadev, definitivno se jih pa da. Če lahko kakorkoli pomagam, sodelujem, itd. sem z veseljem za.

Pri statutih nimam kakšnih posebnih izkušenj, več pri zakonih. Mislim, da je treba predvsem maksimalno izkoristiti obstoječe možnosti in doseči, da se zganejo tisti, ki so za določene zadeve pristojni (in plačani). Hkrati pa misliti tudi na potrebne spremembe. Zelo zanimivo je, da Nacionalni program o varnosti cestnega prometa ne omenja motoristov (samo pešce, kolesarje in mlade voznike kot najbolj ogrožene) in tudi ne predvideva kakšnih akcij v smeri varnosti motoristov. Tukaj bi bilo treba opozoriti in na podlagi argumentov (npr. točne številke o številu nesreč, v katere so vpleteni motoristi, s podatkom o krivdi – me prav zanima, kakšen je procent ne-krivih – pa mogoče še poškodbe v primerjavi s poškodbami ne-krivih avtomobilistov....). Pa zavarovanja, obvezna, ki se spet dražijo, tudi tu mora biti nekaj mehanizmov, da se na podlagi točnih podatkov o škodi preveri, ali zavarovalnice ne postavljajo previsokih cen. Pa asfalt.... ne zmanjka tem. Društvo motoristov bi najbrž vse takšne podatke (ki niso tajni) lahko zahtevalo in potem ukrepalo naprej, vedno s pravno podlago, ker bi tako doseglo več.

Zdaj sem pa že preveč napisala, glavna težava je pač »negativna obravnava motoristov«, že po definiciji, kot ste tu že večkrat ugotovili. Pred kratkim sem vozila po Avstriji in opazila ogromno razliko – na obcestnih gostilnah napisi Bikers welcome, opozorila motoristom na cestah pred ovinki z narezanim asfaltom itd. Tu nas pa še vedno večina ljudi gleda kot ene neprilagojence in huligane. Predvsem je treba ljudem dopovedati, da smo tudi motoristi udeleženci v prometu, z vsemi pravicami in dolžnostmi, da so med motoristi sicer tudi ekstremisti, kot so med avtomobilisti, pa se zato ne sodi vseh po njih. Zelo domišljena se mi zdi akcija v VB, da »nisem ga videl« ni izgovor – mislim, da zadane bistvo.

Idej in volje imam veliko, časa žal nekoliko manj. Trdno pa verjamem v moč argumentov (in njihovo uporabo na ustrezen način), če se želi kaj doseči. Deluje. Če torej lahko kaj storim, se bom potrudila.

Vsem lep pozdrav

Barbara Moto Guzzi (BMG)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pupa je napisala:

Torej, do konca sojenja ne bo nobenih stroškov.... (dodajam: pol pa)

RAN mislim, da je fora v ta zadnjem delu stavka....

:wink: :wink: :roll: :roll: :twisted:

ja master... stroške odvetnice se plača na koncu, ki jih plača tožeča stranka. Seveda, če je sodba v prid toženega. In ona se bo odpovedala svoji proviziji.

Sej vam ni treba biti član društva, vam ni treba imeti nič zraven.... nobenemu ni mus, samo prosim, ne s takimi pesimističnimi. Pokraduš, v končni fazi delamo to za vse nas in vas....

Vsi bi živeli na lovorikah, nobenemu se pa ne da do tja pridt. Pa ne samo to, dejmo še spluvat vse, ki poskušajo. Po sistemu tipičnih Slovenskih izjavah: zakaj bi bila sosedova krava živa, če je moja crknila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!